Stylus

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Stylus

Post od 1808 »

Evo koga zanima, zvanično se pojavio LG Stylus 3 tako da imate mogućnost izbora....

Tu je i video Preview
https://www.youtube.com/watch?v=cubg4FE0B78

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Stylus

Post od Green »

Avenger, eve ti ga sa olovkom i ne davi više. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

E, ima davim koliko mi duša ište. :P :D :D
Znam za taj model, ali je, realno gledano, prilično loš: očajna olovka, prosečan softver za njeno iskorišćenje, prosečan hardver za kupovinu s namenom da se koristi dok ne crkne - pošto ne prodajem stari telefon kad uzimam novi, i ne menjam ga dok mu ne ispadne dušica. :D
Sve u svemu, moj Asus star preko dve godine je i sad bolji od ovog LG-a, bar za moj način korišćenja. :)
Tako da i dalje čekam neku novu Notaru, ili nešto slično po specifikacijama, pa da znam da sam opet miran bar dve godine. :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Stylus

Post od bestboy »

Је л' користио неко LG Stylus 2 + ?
Да ли вреди ишта? :)

1808
720р, какви пацијенти. :lol:
Слобода или смрт

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=KKJR_Pdx7Pc
Najvažnija tema na celom forumu, a niko ništa ne piše! :D
Što bi rekao Miodrag, vidite li vi, ljudi, dalje od svojih noseva! :D :D :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=UjXq6Tw ... AfsMABY2-6
Još jedan pogled na LG-ov prosečni model sa običnom kapacitivnom olovkom. Ako sam dobro upamtio, lik reče da kod njega košta oko 160$ - da ga kod nas ima po ceni od 160e (u regularnim radnjama), mislim da bih mu i dao šansu do kupovine nečeg boljeg, ali kod nas njegov (dosta slabiji) prethodnik košta 230e, a ovaj i ako bi došao, ne bi bio ispod 300, što je već previše.

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Stylus

Post od AndroMan »

Simpatičan uređaj. Sasvim ok olovka i prateći softver za jedan budžet telefon. Možda bi te bolje služio nego Asus, ali eto, kod nas uvek bude duplo skuplji.

Tvoj Asus beše ima aktivnu olovku? Ne postoji njegova tema na forumu?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

Nemamo temu za moj Asus, za ono vreme bio je preglomazan i preskup za nepopularnu marku na našem tržištu, tako da je prodaja bila marginalna - a ni globalno nije mnogo bolje prošao, pa zato nije dobio naslednika (posle njega su kreuli sa Zenfonima).
Olovka mu je otprilike kvaliteta kao kod N2 (iako je trebalo da bude konkurencija N3, a kod nas je došao tek par meseci pre N4), sarađivali su sa Vakomom i dali su joj fine mogućnosti. U bilo kom režimu korišćenja može se podesiti takozvani 'Pen Only' mod, pri čemu ekran ne reaguje na dodir prsta, što je za mene odlična stvar, jer ga često koristim umesto sveske ili beležnice i mogu da naslonim dlan na ekran. Tu opciju ovaj LG nema, kao ni N3 (selektivno), a mislim da je tako i sa N4. N5 i N7 nisam imao prilike da pročačkam, pa ne znam. Uglavnom, olovka je jedina osobina ovog mog telefona kojom sam i dalje zadovoljan.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Stylus

Post od Zejtin014 »

Kada se pise u S Note app na N5 ekran ne reaguje na dodir vec samo na olovku. Verovatno i N7 to ima.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

Ali u ostalim režimima reaguje na oboje, je li tako? Takva je situacija bila i na N3, nadao sam se da će u sledećim verzijama omogućiti samo prepoznavanje olovke. U tom smislu je ovaj Asus bolji, iako sama olovka nije na istom nivou osetljivosti kao N3 i ostali.

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Stylus

Post od AndroMan »

S Note, Screen write, Smart select i Screen off memo omogućavaju da ekran reaguje samo na olovku.

Ali problem je sa Action memo - nema tu opciju, već reaguje i na dodir ruke. Meni to dosta smeta, često ga koristim jer jedini ima opciju da zakači poruku na Home screen, nešto kao widget. Tu je i Link to action opcija.

Samsung izgleda ne mari mnogo za Action memo, koliko se sećam izbačen je na Note 7 uz novu Samsung Note aplikaciju za olovku.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »


Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »


гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Stylus

Post od гари »

A kapacitativna olovka, ona prosto imitira prst, ili je to nešto drugo?

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

Sve one jeftine olovke sa debelim zaobljenim vrhom su bukvalno samo zamena za manipulisanje prstom. Bez adekvatnog softvera, njihova upotrebna vrednost je, u najboljem slučaju, ograničena. Osim Samsunga, koji je tu najbolji, i LG je bio na pristojnom putu da razvije vrlo upotrebljiv softver, a i ovaj moj Asus je, u vreme kad je izašao, bio fina alternativa. Ali, i jedni i drugi su, izgleda, odustali od daljeg rada na tome.
Osim njih, Alkatel je pre par godina pokušao nešto na tom polju, ali TCL-ovo rešenje je bilo primer lošeg i neinventivnog pristupa specijalizovanom softveru.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

Predlog moderaciji: spojite temu iz linka - http://www.mobilnisvet.com/forum/viewto ... =2&t=31969 - sa ovom temom.
--------
Par aplikacija za bavljenje stajlusom:
https://www.phonearena.com/news/Best-S- ... 4_id107710
Pored njih sam skinuo još par drugih, i za sad sve fino rade.
Osim toga, tu je i Samsungova nativna aplikacija "Penup", koja takođe nije loša.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Stylus

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=_iXkm44RMTk

Mislim da nemamo temu za ovaj tablet, a i u videu se više priča o funkciji olovke prilikom ilustracija, tako da može da ide u ovu temu. :)
U svakom slučaju, jeste da sam uzeo Notaru 8, ali mi se uzima i ovo čudo, ima veći ekran za beleške i crtanje. :)

Odgovori