Samsung Galaxy Note 9

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Nažalost Mate je otišao za 430 eur što smatram solidnom cijenom s obzirom da sam ga koristio od decembra. Svakako ide i Mate 20 Pro pa izbora ne manjka. [emoji16]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Evindzer »

Pa onda ništa, strpi se sa Notarom dok ne dođe M20P, osim ako nemaš alergiju na obrvu. ;)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Evo nakon korištenja telefona nekih 6 dana mogu dati prvih par zapažanja, što ne znači da se kroz 15-20 dana neće stanje promijeniti. S obzirom da sam trenutno na moru, ekran je 70% dana na maksimalnom osvjetljenju (automatski) i samim tim mogu naći i opravdanje u crpljenju baterije koja za 8h spadne na 20% sa 3 i po sata ekrana na 3G/4G mreži koja je uvijek na 3 ili 4 crte. Koristio sam i Mate 10 Pro u sličnim uslovima i baterija je u najmanju ruku 30% duže trajala uz malo slabiju vidljivost na direktnom suncu, a koju bi rado i ovdje žrtvovao za bolju autonomiju. Prepoznavanje scena u odnosu na Huawei je blago rečeno smješno, slikam majmuna on prepoznaje psa. Prijatelju bolje da se ne javlja optimizator scene, a uz to je duplo sporije nego na Huawei jer ovdje treba sigurna sekunda da prikaže scenu koju je prepoznao (pod uslovom da prepozna). Kamera u low light uslovima samo solidna i ništa više, vještačko osvjetljavanje mi iskreno smeta i ne dobijam realnu sliku po meni. Slike sa blicom iz blizine su odlične i blic zaista brzo okida i tu je u prednosti u odnosu na Mate. Napominjem da je u svemu korištena automatika i bez dodatnih podešavanja. Sama brzina na zadovoljavajućem nivou, nema štucanja i trzanja. Memorija 128GB je trebala biti i na S9+ eventualno ali bolje ikad nego nikad. Nakon 6 dana se pojavila crtica odnosno ogrebotina na staklu, blago rečeno razočaravajuće za Samsung i Note seriju.

Mislim da će ove godine Mate serija razbiti Note seriju, samo da utegnu video stabilizaciju koja im je do sad bila loša strana.

Napominjem da telefon koristim u dual sim režimu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od AndroMan »

janka_88, a kako ti se čini kamera/baterija/performanse u odnosu na Note 8?
Pošto se on sada može naći za dosta manje novca, vredi li po tebi izdvajati više za N9?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Po trenutnom iskustvu za ovih par dana, apsolutno NE. U pitanju nije 100eur nego trenutno i 300-400 pa i više. Ako se želi približan uređaj ovome onda je bolje S9+ uzeti trenutno. Baterija mi za sad ne djeluje pretjerano bolja, ipak sam i Note 8 koristio neka 3 mjeseca do decembra pa su do sad možda još više utegli sve. Performanse su na istom nivou po meni, samo benchmark testovi mogu realno prikazati razliku u brojkama. Live focus opcija na istom nivou kao Note 8. Slow motion nisam pretjerano čačkao ali je činjenica da mora biti jako dobro osvjetljenje, tačnije poželjno je da se iskoristi u potpunosti potencijal. Ove neke sitnice će vjerujem ubrzo dobiti i S9+. Jedino je dobra fora okidanje slika i to sa olovkom, ali svakako ne nešto što je neophodno i što bi izdvajao kao neku veliku prednost.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od AndroMan »

janka_88, hvala na odgovoru. 8) Ako budem uzimao nešto u skorije vreme biće to sigruno jedan od Note modela, za sada više naginjem ka N8, značilo bi mi da uštedim koji dinar.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Batak »

Uzmi N8 slobodno, prevelika je razlika u ceni u ovom trenutku.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od zoreli »

Eto kad se priča da je toliko loš , baš da proverim.

:)




.


Slika

Galaxy
16 godina na forumu MOBILNISVET

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

I kakvi su utisci nakon 24h? [emoji16] Mogu reći da se baterija polako poboljšava ali je definitivno na M10Pro držala najmanje 20% duže da se ne lažemo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od zoreli »

janka_88, brz - fluidan , ekran najbolji - ubedljivo najbolji - bez konkurencije , za trajanje baterije još uvek "uči obrazce upotrebe" :) , realno govoreći ovo je najbolji smartphon koji je Samsung do sada uradio. Mislim da će sa nekoliko narednih apdejtova biti sjajno "upeglan" a a onda dođe januar i S10 , pa tako u začarani krug . Definitivno Note 8 , S9+ , Note 9 = manje/više minimalne razlike . Note je napravljen da radi i da traje - smartphon bez kompromisa , nema konkurenciju .

P.S. Huawei M10Pro do sada nisam aktivno koristio - verujem da je odličan . Ali jednostavno Note ima taj "šmek" (znaš kako naš narod kaže "sve hvali a Mercedes vozi" :wink: )




-------------------------------------------------------------------------

Edit: 4.9.2018

Sa ovim prvim FW trajanje baterije slično kao na S9+ ( 4-6h SOT ) . Ništa spektakularno kako su reklamirali .
16 godina na forumu MOBILNISVET

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od zoreli »

Par utisaka posle nedelju dana korišćenja Note 9:
Fluidnost/ekran .... sve odlično , baterija veliko razočarenje . Mirne duše mogu da konstatujem , ko ima Note 8 ili S9 Plus apsolutno ne treba da uzima Note 9 (ili bar ne još nekoliko meseci dok ne upeglaju softver i cena mu na padne na do 600 evra (oglasi) ... ) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Znači ipak nisam jedini koji se žali na bateriju... Istina sleglo se malo sve i malo stabilizovalo. Došao sam sa mora pa ćemo vidjeti kako će se ponašati kad automatika ne gura cijelj dan osvjetljenje na maksimalno i kada ću ga koristiti za svakodnevne potrebe i pozive uz aktivan dual sim režim i auto mod mreže i mobilnih podataka.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Pazarila se i koja maska. [emoji1787] Moram reći da svaka leži odlično i da je u ruci fantastičan osjećaj. SlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=HUjEKgBHw_k

Ne kačim ga iz zezanja ili da podgrevam raspravu - premalo nas je ostalo ovde da bi to i dalje bilo zanimljivo - već da čujem šta vlasnici N9-ke kažu o njegovim pozitivnim i negativnim iskustvima.
Što se mene tiče - nemam Tviter, pa nemam ni problem s njim na N8, ali zato mi se nijednom nije desilo da nativna aplikacija za SMS neće da radi, kao njemu na N9. Plus, niko od vlasnika ovde nije pominjao kakav je zvuk, koji je on u videu dosta ishvalio, itd.
Što se tiče senzora otiska prsta, iskreno se nadam da radi mnogo bolje od ovog na N8, koji u 4 od 5 puta odradi funkciju odmah, ali zato taj peti put brljavi da moram da ponavljam radnju po 3 ili 4 puta (otključavanje, skrol naniže za zavesicu sa obaveštenjima i slično).

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Green »

Svi imamo drugacija iskustva s telefonima, pa tako i youtubersi. Eto na primer Linus Tech Tips uvek ima problem s baterijom na svakom Samsung telefonu koji je dosad koristio. Mislim da je postalo suvisno postavljati klipove gde oni iznose svoja zapazanja i iskustva. Dovoljno je pitati u temi, neko ce se vec javiti s odgovorom.
Moje licno misljenj...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Evindzer »

^ Nisi ni pogledao video, priznaj. :D

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od zoreli »

Evindzer, "fabrička" sms aplikacija radi bez ikakvih problema , zvuk dovoljno glasan. Senzor otiska prsta radi sjajno / baš odlično (isto kao na S9 Plus) . Jedino su mi bila veća očekivanja od 4.000 mAh baterije .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Evindzer »

^ Hvala. :)
Znači, mogu da ga preporučim bratu za kupovinu.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Utisci gotovo identični kao kod zoreli. :) Čak šta više npr. Youtube kad gledam stereo radi kako god gledam video, dok je na Mate aktivirao se samo kad okrenem telefon. Senzor otiska prsta je nebo i zemlja u odnosu na Note 8. Jedino sam više očekivao od optimizacije scene sa kamerom, na Huawei to radi daleko preciznije i brže ali dobro nova je opcija i vjerovatno će ispeglati. Jutros sam dobio ažuriranje sa novom zakrpom od 1. septembra, nije nešto posebno definisano kao ispravke.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od mazzy »

Ovo sa otkljucavanjem je istina ...bar na S9+ .
Face unlock ne radi u noci...a Iris radi tako da bas moras u odredjen polozaj staviti tel.

Meni je ukljucen faceunlock jer preko dana radi dobro...a 90% koristim otisak prsta .

Odgovori