iPhone XS & XS Max

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

Sugar, iskreno mene taj 3.5mm ne tangira ni koliko crno ispod nokta, jer već par godina koristim isključivo Bluetooth. Jednostavno loše se osećam kad sam"vezan".
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od znemanja »

@miodrage, drago mi je da uviđaš da je Win propao i da je odavno bilo vreme da kreneš dalje. Inače, ako se ipak osvestiš i želiš da probaš android definitivno pogledaj S9/S9 plus ili pak nešto za nijansu jeftiniji Note 8. To su vrhunski premium android modeli sa kojim ćeš biti jako zadovoljan i koji koštaju oko 600€. Smatram da Huawei nije dobar izbor za prvi android uređaj jer verujem da će ti EMUI iskustvo sa androidom učiniti neprijatnim.

No, ako želiš da se vratiš iOS, XS Max na duže staze vredi investicije. Imaj u vidu da i naredni modeli iPhone neće odstupati od dizajnerske linije X modela i da su redovni update-i prednost iOS. Sa XS Max modelom možeš da budeš siguran da ćeš u naredne tri godine imati jako kvalitetan uređaj sa aktuelnom verzijom iOS-a.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Green »

Uvideo je Mio odavno da je Win propao. Ako se pak nekim cudom ipak odluci za Android, siguran sam da ce prethodno otvoriti temu za predloge.
Posto i njemu cena igra bitnu ulogu u zivotu, i posto je vise naklonjen iOS-u, iPhone Xr je mozda realniji izbor u ovom momentu. Bez obzira na "losiji" ekran.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao:Sugar, iskreno mene taj 3.5mm ne tangira ni koliko crno ispod nokta, jer već par godina koristim isključivo Bluetooth.
Tebe, tebe, tebe... Ne vrti se svet oko TEBE. Šta je sa milionima korisnika koji i dalje koriste 3.5mm? Kolika je to dodatna zarada Apple-u pored bezobrazno visokih cena samih telefona?
Evo npr. Xiaomi daje adapter uz uređaj od $200, a ovde se radi o uređaju od $1000+.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Evindzer »

Ja bih rado uzeo i sa zadovoljstvom koristio Xs Max, da je bez obrve. Ali, osim cene koja me odbija najviše, odbija me i sve ostalo što ste ovde ispisali, od Zorelija i njegovog poznanika, preko Snađa i Grina, pa do Gurua.
Moje neko mišljenje je da su sve velike kompanije po svojoj definiciji zle, ali Epl je verovatno daleko najzlobnija od svih i koliko god da cenim Ajfone kao izuzetne mobilne telefone, toliko ne podnosim kompaniju koja ih proizvodi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

sugarcoated_ass, pa meni je najbitnije, ustvari, jedino mi je bitno, MOJE iskustvo, sta me briga za Peru, Miku, Tantulu… JA svet gledam iskljucivo iz SVOJE perspektive, nikako iz tudje. Prema tome, i o izostanku, ili postojanju nekog 3.5mm prikljucka (jer se o njemu ovde povela diskusija) mogu samo da pricam iz SVOG ugla. A on kaze, BT je zakon, zice su so last century.

Drugi je padez da li je to ili nije opravdano na, kako svi to primecujemo, skupom uredjaju. Apple fura svoju politiku, idu na to da teraju ljude da se prebaciju na Bt sluske, i tu prodaju one svoje AirPods za 160€. Moze im se.
Niko nikoga ne lupa po usima da bilo sta kupi, ni iPhone, ni te preskupe sluske. Ja sam moje platio 18€ na odredjenom kineskom sajtu za trgovinu i prezadovoljan sam. I rade jako lepo sa zenchetovim SE.

znemanja, zasto mislis da je Max bolji od obicnog Xs? Osim veceg ekrana koji meni i nije neophodan, ja ne vidim bas nikakvu razliku, osim u ceni, koja mi je cak i na tu cifru znacajna.

Green, dobro kazes, ostaje samo da se vidi da li je za Xs opravdana veca cena od 300€ u odnosu na Xr.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od znemanja »

@miodrage, predpostavio sam da želiš veliki ekran posto si uzeo u razmatranje predstojeći Mare 20 Pro koji bi trebao da ima preko 6.5 inča. Shodno tome sam naveo XS Max kao dugoročno rešnje, ali naravno da to isto važi i za XS.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

znemanja, Mate 20 Pro zbog specifikacija koje su mi vrlo dobre a ako sam dobro informisan jace od Mate 20, voleo bih da vidim taj Kirin na delu, i nije Samsung :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

Ni ja ti baš ne bih preporučio Huawei upravo zbog EMUI. Jeste hardverski telefon jak, ali EMUI ima užasno agresivan task manager koji ume da ubija app u pozadini bukvalno bez razloga i to ne samo na slabijim uređajima već i na flegšip.
Ako se na kraju odlučiš da uzmeš neki, bolje je da gledaš uređaj sa čistim Androidom.
Za Samsung se slažem. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

sugarcoated_ass, Pa sta ako ubija app u pozadini? Ja imam naviku jos sa iPhone 4, koju sve do sada nisam menjao, da odmah ubijam svaki proces... Jednostavno jace od mene. Na kompu isto to radim. Cim nesto ne koristim - kill.

Znam da je mozda malo duzi loading time, ali me to i ne dotice preterano.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

Evo primera - slušaš muziku, ugasiš ekran, posle par pesama muzika stane. Šta je bilo? Task manager ubio plejer. Isto se dešava i sa još gomilu app... No, kako hoćeš. [emoji14]
Znam koliko si tvrdoglav. Hahaha! [emoji38]
Nemoj samo posle da opet pljuckaš generalno po Androidu jer si izabrao problematičnu varijantu. [emoji14] :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone XS & XS Max

Post od zoreli »

Gledam cenu (ovde kod nas) i pitam se da li dobro vidim iPhone XS Max 512GB = 1.990€ :ohmy:

.... ma cool 8)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Evindzer »

Dobro vidiš.
Da mi jedan takav, pa da ga prodam ispod cene i isplatim sve dugove... :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Green »

Ovde u AU, u Apple Store, Max od 512 giga je $2399, ako sam dobro zapamtio. U evrima to izadje manje od 1990, ali brate, mis'im stvarno... :roll:

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: iPhone XS & XS Max

Post od somi92 »

Daj 5 komada odma, ko sirotinja bre [emoji23]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=R0ALIo5 ... e=youtu.be
iPhone XS MAX vs Note 9 /S9+ / POCOPHONE F1 / P20 Pro / OnePlus 6 - Battery Drain Test! [XEETECHCARE]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

sugarcoated_ass, primer odlican, ali je to onda los sistem. Ne sme nikakav task manager da ti ubije AKTIVAN proces - a ako slusas mjuzu, proces jeste aktivan, ne? Neka mi ubije sve ako zeli, ako ne koristim, ali aktivan proces ako ubije, sistem je los i tacka, i tu niko ne moze da me ubedi u suprotno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

To je jednostavno Huawei tako rešio i možeš se... znaš već šta. Dešavalo mi se na P9 lite i honor 8 lite, ali se tu aplikacija mogla isključiti sa liste i task manager ju je ignorisao. Međutim od EMUI 8 te opcije više nema. Pokušao sam sve varijante kod žene na P Smart i ništa ne pomaže, a videh i da se za isto bune i ljufi sa flegšip telefonima, ne samo mi socijale.

Međutim to je problem do samog Huaweia i EMUI jer eto kod mene na Mi A1 koji ima potpuno stock Android se za ovih 8 meseci ništa slično nije desilo ni jedan jedini put. Zato ću se najverovatnije teško odlučiti na povratak na neku našminkanu verziju Androida pa makar kupovao hardverski slabiji uređaj za iste pare, ali bitno da je stock.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

https://youtu.be/J_lRJuQtBmc

Ma dobro, ipak su to telefoni od samo $1000+. Ne može se očekivati da sve radi perfektno za te pare. [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Green »

Ma ljudi ne pune telefone kako treba, to je problem. :roll:

Odgovori