Huawei Mate 20 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od znemanja »

Vreme će pokazati, ali ako je verovati brojkama oko prodatih primerak, to neće biti u nekom doglednom vremenu :)

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

Editovao sam prethodni post. Vidis koliko je smanjena razlika, i to su podaci iz drugog kvartala. Na kraju godine ce se stanje dodatno promeniti. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od znemanja »

Sumnjam da će ikakve promene biti na kraju godine. Razlika je velika u korist Samsunga. Huawei teško da može išta bolje. Pri tome Huawei je odsečen od USA tržišta dok tamo Samsung uz Apple ima ogromno tržište. Takođe ne zaboravi da Samsung ima sjajne promo ponude svojih uređaja na USA tržištu (bila je akcija da S8 u zameni za Note 9 cene oko 400-500$ i sl.)

Takođe, poslednji podaci govore o jačanju Samsunga u premium segmentu na Indijskom tržištu. Nije Samsung bezveze izbacio A7 (2018) i A9 (2018), shvatio je da određena tržište voli mnogostruke kamere.

Takođe, glasine govore da će S10 biti predstavljen u tri verzije pri čemu će jedna biti sa ravnim ekrnom što će svakako privući kupce koji imaju odbojnost prema edge ekranima.

Ne zaboravimo savitljiv telefon koji iako će biti testni primerak da ispita tržište, ako se pokaže kao dobar potez, može izuzetno da učvrsti lidersku poziciju Samsunga.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

Tacno, nece se situacija znacajno promeniti do kraja godine, ali vec sledece ili za 2 moze dodji do promene pozicija. Sto se kaze zivi bili pa videli. Ne moze se niko takmiciti sa Kinezima, neminovno je preuzimanje liderske pozicije, samo je pitanje dana. [emoji4]
A sto se tice trzista slazem se, veliki je problem za kineske proizvodjace to Usa trziste, posebno sada u jeku ovog njihovog trgovinskog rata. Spremni su na sve samo da ne dozvole da se ugroze njihovi mezimci. Ali i to ce se promeniti uskoro. [emoji6]
Moje misljenje je da je na globalnom nivou najbitnije upravo kinesko trziste a tamo Huawei trenutno dominira.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Green »

Huawei je opasno uzdrmao strasti, pa se sad vi Samsungasi hvatate za slamke ne bi li i dalje opravdali liderske pozicije i slicno. To sta ko manje ili vise koristi ili mu treba/ne treba, uopste nije vazno. Vazno je da Huawei, u poslednjih nekoliko godina, svakim novim iteracijama svojih modela nudi znatno vise od Samsungovih. S9 u odnosu na S8, mizeran upgrade. Note 9 u odnosu na Note 8 takodje.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od vojopd »

Ko imalo ima mozga, a i dobro vidi, nek pogleda te super extra giga 4 kamere... Blagi ocaj. Samsung i Apple samo ciljaju na zaradu.. Najbolje da u 2017. godini nisu moglu ubaciti vecu bateriju u note 8 npr...smijesno. Note 3 je imao bateriju slicnog kapaciteta! Huaweievi modeli se makar razlikuju iz godine u godinu, a ne vrte uvijek istu stvar.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od janka_88 »

Ja sam jedno vrijeme bio fan Note serije i ništa drugo nije dolazilo u obzir. Od Mate 9 je to druga priča, a Mate 10 Pro da ne govorim. Trenutno imam Note 9 koji ću vrlo moguće zamijeniti za Mate 20 Pro kada se i cijena ustabili do te mjere da mogu mijenjati bez neke doplate. :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od znemanja »

Joxy napisao:Moje misljenje je da je na globalnom nivou najbitnije upravo kinesko trziste a tamo Huawei trenutno dominira.
Zašto bi bilo najbitnije kinesko tržište, USA i Evropa su najbogatija tržišta i tendencija svih globalnih proizvođača, tako da kinesko nije jedino relevantno trzište. Indijsko tržište je takođe značajno, a tamo Samsung raste u premium segmentu. Pored toga kinezi imaju opsesiju za Apple uređajima, a Huawei je dominantan na kineskom tržištu upravo zbog cena, ne mogu svi da priušte Apple i Samsung S i Note seriju.
Takođe, kinezi jesu moćni, ali Apple je u samom vrhu, a Samsung kao trenutni lider neće dozvoliti svoj pad sa te pozicije jer imaju sva sredstva i jak brend da još dugo ostanu na toj poziciji. Stoga, nema govora o nekoj dominaciji kineza.

Green, imam totalno suprotno mišljenje, ništa više Huawei ne nudi u odnosu na Samsung modele, čak naprotov, najkompletniji su upravo Samsung modeli, a to svedoči i broj prodatih primerak, svaki premium Samsung je prodat u većem broju primeraka od ekivalentnog Huawei modela. Cak ni fijasko sa Note 7 nije uzdrmao Samsung, a sve istrazivanja su pokazala da lojalnost kupaca tom brendu nije opao ni posle zapaljivog Note 7, to dovoljno govori o snazi brenda. Nema nikakvog hvatanja za slamku, Apple je pao na drugu poziciju pa nikada nisu imali više novca, dostigli su ove godine vrednost od bilion dolara. Biti lider je stvar prestiža, а ne nužno i finasijskog dobitkа. Samsung je daleko veća, bogatija i obimnija korporacija od Huawei, tako da oni, koji imaju toliko novac, mogu da diktiraju trendove sto su i dosada i pokazali. Kinezi su se, na kraju krajeva, i proslavili kopiranjem Samsunga i Apple.


Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Evindzer »


niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od niko1a »

kina, indija, par mesta prazno pa onda ostala trazista, kome to nije jasno nek se ne upusta u raspravu, jer je suludo pricati o tome, koliko god da su eu i usa bogata trzista zajedno nisu velika ni kao jedno od prva 2 pomenuta, tako da je vrlo jasno na sta pucaju kompanije koje pokusavaju da se "probiju ka gore"

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od vla-do »

znemanja napisao:Kinezi su se, na kraju krajeva, i proslavili kopiranjem Samsunga i Apple.
Uvek mi je drago kad se ovo napiše. Samsung se uopšte nije digao kopiranjem (khm "S phone" khm).
Da je u momentu uzdizanja Samsunga, Huawei bio ispred njega i njega bi kopirao.

Kao ljubitelj mobilne tehnike, pogledam predstavljanja svih telefona za koje smatram da će da predstave bilo šta novo. Mate 20 Pro jeste predstavio nekoliko novih stvari. Otisak prsta u ekranu, bežično punjenje drugih uređaja i zvučnik u usb-u.

Ne koristim ni Samsung ni Huawei, ali zaista smatram bezveznim postove tipa biće bolji Samsung. Niste još videli telefon uslikan privatnom kamerom, već samo obrađene promo materijale, a već ovo znate...

Likovima što idu na kafu da bi držali telefon na stolu ne znači ništa olovka na Note, kao što im ništa ne znači ni bežično punjenje, ili zvučnik u usb portu na Mate-u. Dok se sa otiskom prsta u ekranu već može hvaliti. [emoji1]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od sugarcoated_ass »

I onda ja nisam u pravu kada napišem da je ovo Samsung forum? [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od znemanja »

niko1a napisao:kina, indija, par mesta prazno pa onda ostala trazista, kome to nije jasno nek se ne upusta u raspravu, jer je suludo pricati o tome, koliko god da su eu i usa bogata trzista zajedno nisu velika ni kao jedno od prva 2 pomenuta, tako da je vrlo jasno na sta pucaju kompanije koje pokusavaju da se "probiju ka gore"
Apsulutno nije tačno, ta tržišta su povoljna za midrange segment zvog platežne moći stanovništa i zbog mnogoljudnosti.Zato upravo Samsung i Huawei imaji masu modela iz midrange segmenta samo za ta tržišta. Naravno, najveći rast na tim tržištima ima Xioami zbog svoje izuzetno povoljne cene. Premium modeli od 1000+€($) su za USA i trzišta Zapadne Evrope upravo zvog platežne moći.


vla-do napisao:Uvek mi je drago kad se ovo napiše. Samsung se uopšte nije digao kopiranjem (khm "S phone" khm).
Da je u momentu uzdizanja Samsunga, Huawei bio ispred njega i njega bi kopirao.

Likovima što idu na kafu da bi držali telefon na stolu ne znači ništa olovka na Note, kao što im ništa ne znači ni bežično punjenje, ili zvučnik u usb portu na Mate-u. Dok se sa otiskom prsta u ekranu već može hvaliti. [emoji1]
Kada je Samsung započeo S seriju i Note seriju Huawei nije nigde ni bilo na mapi. Samsung nije iskopirao iPhone, predstavili su svoju S liniju i prvi predstavili Note liniju koja je zacrtala temelje phablet uređaja. Dok si kinezi brutalno kopirali iPhone i Samsung da bi se uopšte čulo za njih i zbog toga su i stekli popularnost.

Inače, ti što koriste telefon kao statusni simbol sigurno neće kupiti kineski brend nego Apple ili Samsung, njima je bitan samo logo :)


Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

baKINEba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 14. Okt 2018. 23:48
:: J7 2016

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od baKINEba »

Konkurencija je dobra stvar , teraju jedni druge da prave bolje uredjaje , a to je dobro za nas naravno , kontam da ce 2019 biti isto odlicna godina za telefone , al realno svako svakog danas kopira , videcemo dal ce neko napraviti nesto bas drugacije u 2019 , cisto sumnjam al dobro , al mislim da ce biti mnogi dobrih uredjaja u srednjoj klasi , ipak srednju klasu koristi mnogo velik broj ljudi , nisu svi danas u stanju da kupe premijum telefon , realno ova godina je srednju klasu bila odlicna , pogotovo ovih zadnjih 3,4 meseca , telefona od 200 do 350 e odlicnih ... bas bas velik izbor

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

znemanja napisao: Zašto bi bilo najbitnije kinesko tržište, USA i Evropa su najbogatija tržišta i tendencija svih globalnih proizvođača, tako da kinesko nije jedino relevantno trzište. Indijsko tržište je takođe značajno, a tamo Samsung raste u premium segmentu. Pored toga kinezi imaju opsesiju za Apple uređajima, a Huawei je dominantan na kineskom tržištu upravo zbog cena, ne mogu svi da priušte Apple i Samsung S i Note seriju.
Takođe, kinezi jesu moćni, ali Apple je u samom vrhu, a Samsung kao trenutni lider neće dozvoliti svoj pad sa te pozicije jer imaju sva sredstva i jak brend da još dugo ostanu na toj poziciji. Stoga, nema govora o nekoj dominaciji kineza.

Green, imam totalno suprotno mišljenje, ništa više Huawei ne nudi u odnosu na Samsung modele, čak naprotov, najkompletniji su upravo Samsung modeli, a to svedoči i broj prodatih primerak, svaki premium Samsung je prodat u većem broju primeraka od ekivalentnog Huawei modela. Cak ni fijasko sa Note 7 nije uzdrmao Samsung, a sve istrazivanja su pokazala da lojalnost kupaca tom brendu nije opao ni posle zapaljivog Note 7, to dovoljno govori o snazi brenda. Nema nikakvog hvatanja za slamku, Apple je pao na drugu poziciju pa nikada nisu imali više novca, dostigli su ove godine vrednost od bilion dolara. Biti lider je stvar prestiža, а ne nužno i finasijskog dobitkа. Samsung je daleko veća, bogatija i obimnija korporacija od Huawei, tako da oni, koji imaju toliko novac, mogu da diktiraju trendove sto su i dosada i pokazali. Kinezi su se, na kraju krajeva, i proslavili kopiranjem Samsunga i Apple.


Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Sada si vec pristrasan. Evo nudim ti opkladu, toliko sam siguran u svoje misljenje. [emoji4]
Nisi u pravu za Apple, nisu drugi vec treci trenutno, a kako stvari stoje vrlo lako bi mogli oni i Xiaomi da zamene mesta na tabeli.
Zanimljiva je tema jako ali nije joj mesto ovde. Bilo bi lepo otvoriti posebnu temu gde bismo se pozabavili ovom tematikom. [emoji4]

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od vojopd »

Samsung forum ili ne za razliku od onog benchmarka, gdje ne smijes iznijeti misljenje o apple uredjajima i ne smijes voditi raspravu kao mi ovdje, odmah opomena i ban na 7 dana zbog neke sitne gluposti.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od znemanja »

Joxy, nisam rekao da je Apple drugi, već da se na listi nalaze dva najuticajnija proizvođača koji nisu kinezi i da zbog toga nema dominacije kineza. Samo vreme može pokazati koji će prevagnuti, ali već sam obrazložio zašto mislim da će Samsung ostati i u budućnosti lideri i na prvoj poziciji.
Generalno i Apple i Samsung su moćne kompanije koje mogu da postave trendove koje kinezi prate i vrlo često dosta dobro usavrše.

Inače, slažem se da bi ove postove trebalo da prebacimo u neku drugu temu ili da kreiramo neku temu. Slobodno predložite gde želite da se tema postavi.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Joxy »

Sada se slazem, definitivno ce vreme pokazati sve. Vremena i pozicije se menjaju sto je potpuno normalno i logicno, ne mogu uvek jedni te isti vladati. Posebno je to izrazeno u mobilnoj industriji, klasican primer su Nokia i ovaj Eplov slogan. [emoji23]
Slika

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Evindzer »

Imamo onu temu o broju prodatih jedinica, pa postovi i nastavak rasprave mogu tamo. A što se tiče najprodavanijeg brenda - biće to Samsung bar još par godina.
Što se tiče novog havajca - vrlo zanimljiv i interesantan, sa puno simpatičnih osobenosti, ali kedino što bi me iole privuklo njemu je kamera. Ono što me definitivno odbija je obrvetina.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Mate 20 Pro

Post od Green »

znemanja napisao:imam totalno suprotno mišljenje, ništa više Huawei ne nudi u odnosu na Samsung modele, čak naprotov, najkompletniji su upravo Samsung modeli, a to svedoči i broj prodatih primerak, svaki premium Samsung je prodat u većem broju primeraka od ekivalentnog Huawei modela.
Mislio sam na svaku narednu iteraciju, da Huawei nudi vise od Samsunga. Mate 20 Pro daleko napredniji od Mate 10 Pro. Sto se za Samsung S8/S9 uopste ne bi moglo reci. Ako to nisi u stanju da primetis, onda normalne diskusije s tobom jednostavno nema.

Dalje, koji su to Samsung modeli kompletniji od nekog Huawei-ja, u istom segmentu? U cemu se ogleda ta kompletnost? Sta to imaju Samsunzi, a nemaju Huawei-jevi modeli? Izostavi Note seriju, to je posebna kategorija koja nema konkurenciju.
Takodje, mani se prodajnih rezultata, o tome nije ovde rec.

Odgovori