iPhone XR

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

^ Ko priznaje, 300 DPI mu se dodaje. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR

Post od гари »

miodrage napisao:novak sanjaj samo da ce da bude budget varijanta iPhone-a.
Realno, iPhone SE može da se kaže da je budžet varijanta, ko ga je ulovio na popustu, mogao je i u iStylu da ga kupi za oko 35-40 hiljada. (Što je isto puno, ali osetno jeftinije od ostalih.)

A može se reći i da su zaključani iPhoni budžet podvarijante bilo kog modela, ali to što je takav u MTSu skuplji nego u prodavnici je priča za sebe.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR

Post od Green »

Ne mozes to tako gledati, gari. Budzetni (ili ne) je onda kad se prvi put pojavi u prodaji, a ne nakon nekoliko godina. A realno, Apple i budzet nikako ne idu u istu recenicu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR

Post od гари »

Ovo što sam ja pomenuo je konkretno godinu i po nakon objavljivanja iPhona SE. Mada jesi u pravu za Apple.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=ybdpbTrxCwg
iPhone XR Hands-on - Early Look at All Colors

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR

Post od Green »

Dobar je. Da sam iOS fanatik, uzeo bih ga ko dva i dva. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

Ma, odličan je, ja bih ga odmah uzeo da nemam telefon i da je on jedini model na svetu. :D

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone XR

Post od fannY »

Ne znam zasto, ali jako mi se svidja ovaj model. :D Jedino me taj ekran odbija od kupovine. :dry:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR

Post od Joxy »

Green napisao:Dobar je. Da sam iOS fanatik, uzeo bih ga ko dva i dva. 8)
Zabrinjavas me u poslednje vreme sa komentarima u korist Jabuke. [emoji23]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Meni se lično i iP X, pa i sada iP XS i iP X S Max dopadaju, minus naravno notch. Međutim XR je očaj kako sa dizajnerske linije tako i sa aspekta cene. Telefon košta oko 700-800€, neko ko plaća tu cifru za telefon, ne predstavlja mu problem ni još oko 300€ više za XS koji je svakako bolji uređaj.
Pri tome, XR ima jako upadljive bezele oko ekrana koji uopšte ne izgledaju dobro, a IPS na XR je korak nazad u odnosu na OLED. Stoga, zaista ne vidim svrhu XR modela.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR

Post od sugarcoated_ass »

Znemanja, ja bih video svrhu da ne košta iznad 400€. :D
I ovi jači modeli su bolesno skupi, a ovo je presmešno da košta toliko. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR

Post od Joxy »

Slazem se u potpunosti sa obojicom. Ova cena za XR je u najmanju ruku smesna i najvise iz tog razloga nema neku poentu. Pre bih isao na proslogodisnji X ili dodao jos za XS/Max.
I meni su interesantni modeli, dizajn mi se dopao jos prosle godine a danas je vecina telefona radjena na tu foru.
Trenutno me bas ni malo iOS ne vuce da se vratim na njega ali ko zna, mozda jednoga dana padne neka od novih jabuka. [emoji2]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

znemanja napisao:(...) XR je očaj kako sa dizajnerske linije tako i sa aspekta cene. (...) XR ima jako upadljive bezele oko ekrana koji uopšte ne izgledaju dobro(...)
Upravo tako. Posebno mi idu na živce uočljivo podebljane ivice oko ekrana (što skoro niko, ni na forumima, ni na YT ne pominje), ali to je Ajfon i kao takav ima da garantovano leti sa polica, čak i kod nas, jer u pitanju je statusni simbol. Čak i IP6(Plus) je kao statusni simbol poželjniji od bilo kog najnovijeg i najskupljeg Androida, prema onome što dobijam kao povratnu informaciju iz svoje okoline - kod onih ljudi kojima je takva vrsta qrčenja bitna, kod ostalih ne, naravno. Ne prođe dan a da u prevozu ne vidim osobe oba pola i svih uzrasta kako nose kinesku odeću u ukupnoj vrednosti od par hiljada dinara, ali zato u ruci blista Ajfon - nije bitno koji, važno je da ima jabuku na leđima. :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Evindzer napisao:Posebno mi idu na živce uočljivo podebljane ivice oko ekrana (što skoro niko, ni na forumima, ni na YT ne pominje)
Da, to sam i ja primetio. Ivice su toliko upečatljive da "bodu" oči, a niko u review da to napomene i osudi.

Inače, moje mišljenje je da Apple uopšte nije ni trebao da izbaci XR model jer se budžetski iPhone kosi sa filozofijom poslovanja Apple korporacije. Apple je slavu, reputaciju i naravno novac, zaradio upravo predstavljajući svoje proizvode kao premium, što oni i jesu, i to jako skupo naplatio. Stoga, kupci Apple proizvoda ne žele budžetski prozovod jer su oni navikli samo na premium proizvode. Apple je već imao izlet sa budžetskim iP 5C i tu se nije proslavio, Jednostavo, taj budžetski iPhone nije dovoljno jeftin za one sa plićim džepom, a za one koji su tradicionalo kupci iPhone-a, takav budžetski model nije u njihovoj sferi interesovanja.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR

Post od Green »

Joxy napisao:Zabrinjavas me u poslednje vreme sa komentarima u korist Jabuke.
Budi bez brige. Jos ce puno vode Dunavom proteci ne bi li ja presao na iOS. 8)
Samo pokusavam biti maksimalno realan, cak i kad je "jabolka" u pitanju. 8)

Sad, da li je XR trebao da se pojavi ili ne, za nas na forumu mozda i ne, ali se jos uvek zaboravlja jedna bitna stvar, a to je da obicnog Apple korisnika uopste nije briga ni koliko kosta, ni kakav je ekran, a ni deblji bezeli sa strana. Ako je vreme za nabavku novog iPhone-a, uci ce u radnju i dace pare. Isto je i sa bilo kojim drugim Apple proizvodom.

Pre par meseci jedan moj poznanik bas tako kupio novi iPad. Imao drugu generaciju, cini mi se, doslo vreme za novi i jednostavno pljunuo $750. Mogao je proci i znatno jeftinije preko eBay-a i raznih drugih preprodavaca, ali njega to ne zanima da se cima na takav nacin.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od miodrage »

znemanja, budzetski za te pare? Tesko.
Opet mislim da ce da se dobro prodaje, posebno sto ide u tim bojama, i bar po onome sto sam ja video, bas dobro izgledaju. Na velikoj sam muci priznajem, mada opet te pare da dam..... Kad bi kod nas bilo uz paket po normalnoj ceni, mogao bih da razmislim...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR

Post od novak »

Pa nije bas da je citava baza korisnika raspolozena da daje 1000+ dolara za iP. Ima tu i ljudi kojima jednostavno odgovara to sto oni nude ali po nekoj prihvatljivijoj cijeni. A usput izgleda predobro


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od miodrage »

A cim ga je i Karausla prva u Srbiji aktivirala, onda mora da vredi :D
Meni se fon svidja, i sad ostaje da vidim da li mogu da ga dobijem po nekoj normalnoj ceni. Na oglasima je za sada oko 750, sto mi je jos uvek malo puno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=dcFXEXJicgc
E, ovako se voli Ajfon, narode. :lol:

Odgovori