Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
idolmladih
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 01. Avg 2018. 16:42
:: Xiaomi 4a
:: Samsung Galaxy Grand
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od idolmladih »

Dobar dan svima,
imam Xiaomi 4a, star 10 meseci, od toga kod mene mesec i po dana. Radio je odlično do pre desetak dana kada je internet sa mreže počeo povremeno da radi sporije (kad bih ga restartovao radio je neko vreme ok, pa opet oslabi ili čak nestane). Takođe se dešavalo da ponekad neće da pošalje neki sms. Svakim danom to se sve češće dešavalo, tako da sad internet skoro da nemam uopšte (radi presporo ili nikako), a počeo je sve češće da gubi mrežu i što se pozivanja tiče, tj nedostupan sam.
Vratio sam na fabrička podešavanja, probao da promenim razne tipove mreže, neke cake s neta, ali ništa.
Internet radi savršeno preko wirelessa. Probao sam sim karticu na drugom mobu i tamo mi kartica radi bez problema.
Da li neko zna šta bi to moglo da bude i koliko bi otprilike koštala popravka, pošto ne bih mnogo da ulažem u njega? Naročito mi je zanimljivo to što se sve to postepeno kvarilo, ne odjednom. :?
Hvala

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od liman3 »

Da li integrisana baterija podleže garanciji?
Na P10 Lite mi otišla baterija, traje pola dana.
Da li da ga nosim u MTS ili da se ne zamajavam time i odnesem ga odmah u ProMobi?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Garancija na baterije i ostali potrošni materijal je valjda 6 meseci ako nije drugačije naglasio proizvođač. Čak i ako ti je istekla garancija na bateriju svakako odnesi u ovlašćeni servis da ti zamene zbog garancije na sam uređaj. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od liman3 »

Pa koliko znam ProMobi je ovlašćeni servis za Huawei, želim da izbegnem slanje telefona preko MTS-a iz Novog Sada u Beograd i čekanje, čekanje....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Naravno. Mislim da jesu. Odnesi direktno kod njih i to ti je to. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Marko-PA »

Pozdrav.

Prijatelj pre par dana kupio ovaj telefon, ali ne dobija poruke uopšte, sve ostalo radi normalno, on može da šalje. Vip prepaid broj ima, ali je telefon kupljen u Tehnomaniji.

O čemu se radi?

Gvozden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 30. Nov 2018. 21:25
:: Huawei Mate 10 Lite
:: Samsung Galaxy J7 16

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Gvozden »

Pozdrav imam Huawei Mate 10 NOV NOV i kada ga stavim da se puni iz punjaca cujem "ZUJANJE"
Da li je to stetno za telefon ili za punjac?
Nemam iskustva sa ovim pa bi mi savet dobro znacio!
Da napomenem da sam ga kupio Novog i da on dobro puni ali je samo vruc na dodir i cuje se Zujanje/Suskanje
Da li neko zna o cemu se radi??
Unapred Hvala.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sizif »

i mene ovo zanima. ...dok se ne javi neko s znanjem.
BBerry-Clasic takodje zujanje dok ne napuni fon. Tako već 7-8 meseci, ne primećujem uticaj (sem na moje živce) na uredjaj tako ni na trajanje baterije :)

Fon ti je pod garancijom bolje zameni, jer to nije normalno ponašanje punjača.

Sent from my L550

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Normalno je. Kod mene su skoro svi punjači ispuštali tih zvuk visoke frekvencije. :)
Evo sva tri koja trenutno imam i koristim (za Mi A1, P Smart i P9 lite) proizvode takav zvuk. :)

Sva elektronika proizvodi neki zvuk kada je pod naponom, ali u zavisnosti od frekvencije neke ćemo pre čuti, a neke nećemo uopšte. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Evindzer »

Ja nikad nisam čuo nikakvo zujanje punjača pri punjenju telefona, od onih prastarih sa monohromatskim ekranom, pa do ovog (meni) najnovijeg sa USB-C.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Servisiranje - pitajte

Post od mazzy »

Meni je zujao punjac od s7 edge hahaha

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer napisao:Ja nikad nisam čuo nikakvo zujanje punjača pri punjenju telefona, od onih prastarih sa monohromatskim ekranom, pa do ovog (meni) najnovijeg sa USB-C.
Ti s' gluv. To smo odavno ustanovili. [emoji38]

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sizif »

ovaj fon imam 2god i tek tad sam čuo zujanje, pre se nije čuo pri običnoj dnevnoj buci bez tv-a, muzike. Ispočetka sam brinuo da ne zapalim kuću , nečiji stan, firmu, nisam :)
Vremenom oguglao na zvuk a ako ima potrebe da punim noću, punim drugim punjačem.

Heh heh nisam mislio da ću ovo raditi, sad poslušao ostala tri: da zuje, zuje ali za dva mora biti tišina i uvo na punjaču, a za Notaru III uvo blizu punjača i ne mora biti tišina :D

Sent from my L550

Rudan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 18. Dec 2018. 18:27
:: huawei
:: smartisan

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Rudan »

Dobio sam kineski Smartisan u1. Međutim kada sam ga resetovao traži mi aktivacioni kod. Sve moguće načine sam probao ali mi stalno odgovara da nisam na validnoj wifi mreži. Ako neko zna kako da rešim problem nio bih mu zahvalan.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Drafer »

Možda ovi noviji telefoni imaju ugrađen biojonizator vazduha pa imate i osvežavanje prostorije.
Šalim se, ne bi trebalo da išta zuji, prvi put čujem za to. Da li zuji telefon ili punjač?
Android 12

Sasha1986
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pet, 01. Jun 2018. 00:41
:: LG G6
:: S6 edge plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Sasha1986 »

Kevi je crkao tac na LG G2. Prosula je vodu na telefon i od tad joj ne radi tac. Ekran cist,bez fleka,linijica,sve se lepo i jasno vidi,ali tac rikno. Koliko kosta popravka ili zamena sta god da je. Neko mi rece mozda je flet kabl,ali sumnjam,voda je u pitanju.

Dzomba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 26. Jan 2019. 23:05
:: Samsung Galaxy C5pro

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Dzomba »

Pozdrav,imam samsung c5 pro,inace telefon je super,brz,prespreman je,ali imam problem sa zadnjom kamerom,pre su slike bile ciste i dobre, a sad zadnja kamera kad slikam slika je mutna,dok je prednja vrh.kako da resim problem?hvala unapred

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Ako je zastitno staklo kamere matirano ili izgrebano moze prouzrokovati bas takav problem.
Ako je staklo u redu, neosteceno i prozirno onda se mora zameniti kamera.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Servisiranje - pitajte

Post od monac »

nokia 1280 replika jer postoji mogucnost da se resi sto ne radi fm radio izgleda je do softvera jer nece da dozvoli da se prebaci frekvencija sa 87.5 na neku drugu i ako zapamti opet ne pokazuje taj kanal vec tretira da je prazan.Telefon sam uzeo zbog baterije za 2 nokiju jer je nova baterija a i dobio sam ga za 500din novog.

DAMJAN12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 12. Mar 2019. 20:06
:: samsung galaxy j3

KVAR

Post od DAMJAN12 »

Dobro vece zelim,malopre sams tavio telefon na punjeje jer se ispraznio,ali kad sam odlucio da ga upalim,nastao je problem,naim kad se pali sve je uredu izbaci ono samsung is ve sto teba,nego pocetni ekran ne reaguje kad se upali,crn je.Mozes me zvati i sve samo ja nevidim,imam osecaj da sve radi kak otreba ali je ekran zatamljen,bukvalo ton ima slike nema...hvala unapred

Odgovori