fotke na n70

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

fotke na n70

Post od maljak »

Imam telefon N70 a moj zet Nokia 6280. Na oba telefona su kamere sa 1.93 mp. Ovog leta kada je zet bio na odmoru malo smo fotogtrafirali na Savi i Dunavu i kod njega su fotografije sasvim OK, znaci ostre i jasne, dok fotosi sa moje nokie su dosta losije od njegovih tj. nemaju ostrinu, i mutne su. Napominjem da sam flesovao telefon sa softverom v.6.0609.2.0.1 od 01.03.06 i nisam dobio skoro nista. Dali mi neko moze reci u cemu je problem, dali je softverki ili hardverski problem.

pozdrav,

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

evo primera kako izgleda slika napravljena sa N70... I ne izgleda lose, uopste... ;)
Slika

Verzija mog firmware-a je V 5.0616.2.0.3... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

fotke na n70

Post od maljak »

slika je drasticno bolja od slika koje izlaze iz moje nokie i ista kao i na 6280 . Kod mene su slike nejasne, mutne i nemaju ostrinu.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

U kojoj si ih rezoluciji pravio? Si chachkao podeshavanja ? Izgleda da nemash mirnu ruku za slikanje pa su ti mutne slike...

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Podesavanju su mi Kvalitet slike Visok - stampa, a rezim slikanja mi je podesen onako kako je podeseno automatski ili neznam dali treba da se izvrse neka posebna podesavanja, a moguce da nemam mirnu ruku

pozdrav,

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

maljak, ova fotka je slikana bez bilo kakvih dodatnih podesavanja...samo kako je po defaultu... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa kad stavish na full rezoluciju i sve to,i najmanji trzaj ruke zamuti sliku tako da... :roll:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@maljak: takva je kamera u n70!
Pogledaj: http://www.gsmarena.com/2mp_test_6280_n ... iew-70.php !

@dexter: to se desava kada ima malo svetla pa je veci shutter speed. To nema veze sa rezoluciom.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Moras da drzis ruku ne pomicno dok slikas i kad skljocne moras da ostanes u tom polozaju jos 2 do 3sec otprilike ako hoces da ti slika ispadne dobra tj. da ne bude mutna!!!... :wink:
Pogledaj da ti se kojim slucajem nije zaprljalo socivo odnosno ovo staklence koje ga stiti, mada si to verovatno vec proverio ali ako nisi proveri!!
Aj brobaj tako pa javi sta si uradio!!!.... :wink:

Pozzzz...... 8)
.::HTC Desire Z::.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Mozda ti se zvuk uslikavanja ne poklapa sa trenutkom slikanja vec zuri.
Pokusaj da slikas ovim algoritmom :) :
1. Uhvati telefon sa dve ruke i pronadji na trazilu ono sto zelis da uslikas
2. udahni vazduh
3. ne disi
4. smiri ruke
5. vrsi pritisak prstom samo na dugme, a ne na ceo aparat
6. uslikaj
7. ne disi
8. ne pomeraj aparat
9. posle 3 sekunde izdahni vazduh
10. pogledaj sta si uradio
:) ;) :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

bigmag napisao:Moras da drzis ruku ne pomicno dok slikas i kad skljocne moras da ostanes u tom polozaju jos 2 do 3sec otprilike ako hoces da ti slika ispadne dobra tj. da ne bude mutna!!!...
Ne pricaj gluposti plz.... To apsolutno nema veze sa zivotom.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Dario (asdf) napisao: Ne pricaj gluposti plz.... To apsolutno nema veze sa zivotom.
Nije bas da su gluposti, na primer drugarica na nokii 6260 kada slika nesto u pokretu, dok telefon to procesira i sve to, jasno se vidi bar sekunda-dve kasnjenja u odnosu na trenutak kada je pritisnuto dugme! A ako u medjuvremenu pomeri telefon dobije potpuno mutnu sliku! I meni se to desava na 6230i samo ne toliko drasticno, kod nje bukvalno mora dve-tri sekunde tel mirno da se drzi...

PozZ

napster
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 14:15

Post od napster »

Dario (asdf) napisao:@maljak: takva je kamera u n70!
Pogledaj: http://www.gsmarena.com/2mp_test_6280_n ... iew-70.php !

@dexter: to se desava kada ima malo svetla pa je veci shutter speed. To nema veze sa rezoluciom.

Sve ti je ovde receno vidis da je kamera ipak ostrija na 6280 nego na n70 :)

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Postoo je danas dan mutan i kisovit kao i moje fotke, probat cu postupkom koje mi Labachewsky preporuca, pa cu javiti sta sam napravio. Ja naravno nisam slikao po napisanom algoritmu. Hvala na brzim i jasnim odgovorima.

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Napster ne ulazim u diskusiju dali je kamera na 6280 za nijansu ostrija ili ne, ali kod mene fotke nisu onakve ni kakve je ninolina poslala a slikane su sa N70 podrazumevanim podesavanjima. Ja bih bio zadovoljan i sa tim kvalitetom i ostrinom.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Prvo batice ne pricam gluposti, ako pomera ruku dok slika, sigurno ce slika da ispadne mutna ne vidim sta su tu gluposti, a sto se tice ove 2 do 3 sec zadrzavanja ruke posle "zvuka uslikavanja" napomenuo sam da je to otprilike i da treba da zadrzi ruku tek toliko da bi slika lepo ispala!!!

I sta ti hoces da kazes sa ovim da je kamera na n70 bezveze i da pravi mutne fotografije ne mogu da verujem!!!! :wacko:

A tvoju ne kulturu necu ni da komentarisem, (ne znam odakle ti uopste pomisao na to da nekom kazes da lupa gluposti) a pritom me jos i ne poznajes, jos mi to kazes preko neta.... :uhuh:

Izvinjavam se ostalima zbog off-a!!!....... 8)
.::HTC Desire Z::.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

maljak, na linku ispod imaš celu temu posvećenu slikama napravljenim pomoću mobilnih telefona, pogledaj, možda ćeš naći nešto zanimljivo... :wink:

viewtopic.php?t=6267

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Dario (asdf) napisao: Ne pricaj gluposti plz.... To apsolutno nema veze sa zivotom.
Nisu to nikakve gluposti,dechko je potpuno u pravu.Nakon shto pritisne dugme za slikanje prodje bar josh sekunda-dve dok ne sachuva sliku.Mnogo puta mi se desilo da slike budu mutne i ako mi je ruka tokom slikanja bila mirna,ali sam je slichajno pomerila u tom periodu od 2 sikunde dok je ne sachuwa. .

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Mislim ako hoces da ti bude najbolja slika koju n70 moze da da,mora ruka da ti bude smirena i posle slikanja bar dve sekunde.Kada odmah pomerim aparat slike su mi mutne,a ako zadrzim jos dve sekunde dok se slika ucitava i snima na mem.karticu slika je super(i predmet koji slikas bi trebao da miruje ako hoces dobru fotografiju).Mada mene licno ovaj mob nije odusevio slikama,koliko naptravljenim video klipovima koji su bolji nego na mnogim digitalnim fotoaparatima :D ,zvuk je neverovatno cist i jasan.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ljudi,mesate duzinu ekspozicije (ma sta vi mislili,slika nije gotova one stotinke kad vi pritisnete dugme) sa vremenom potrebnim za memorisanje slikane slike (sto bas nema sa zivotom,jel to mozda nece lepo memorisati sliku ako vam nije ruka mirna?)!Pa nema N70 hard disk pa da igla izgrebe plocu i slika ispadne losa ili corrupted,tako da dzabe naglabate!
maljak,jesi ti siguran da ti je Nokia RM-84 (EMEA verzija) a ne flesovan na RM-99 (APAC verzija) jer za RM-84,koja je za nas,NE postoji 6... firmware!!A slike na N70 nisu"takve"Dario (asdf) jer imam taj telefon i znam da su slike mnoooogo bolje,evo primera-> Slika
Pozdrav 8)

Odgovori