Android vs iOS vs WP - 2019. godina

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS -2019 godina

Post od Evindzer »

Zapravo, sve što bi naslovu trebalo dodati jesu razmak između crtice i broja 2019, kao i tačka iza broja godine, i to je to. Sa jezičke strane gledano. [emoji14]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od znemanja »

@Green, @Apolo, Miodrag je napisao svoje viđenje iOS u paraleli onoga što je ranije koristio, a to je Win. Naravno da je svojstveno Miodragu da veliča omiljeni OS, ali nije striktno prekršio pravilo ni foruma, ni teme. Napisao je prednosti i neke mane iOS sa njegove tačke gledišta, a kako je koristio samo Win pored iOS, neminovno je da pomene i Win.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Green »

Mislim da gresis, ali nema veze, Miodrag je ocigledno zasticen ko polarni medved, jer mu se i citave off teme dozvoljavaju, a kamoli komentari.

Mnogi od nas su pre Androida koristili Symbian. Da napisemo poredjenje?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Evindzer »

Napisao bih ja, ali neću. [emoji14]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od miodrage »

Green, pa ti ovde pišeš najveće baljezgarije, i izuzetno agresivno uz jedan posve neprimeren rečnik na jedan posve primitivan način pokušavaš da nametneš svoje mišljenje. Ne možeš i tačka.
Čak i da svima uspeš da prodaš te trice i kučine, jednoj osobi sigurno nećeš.
Ako pažljivo pročitaš moje pisanije, što znam da ne radiš nego preletiš, videćeš da sam nekoliko puta napisao da je Windows mrtav na mobilnim telefonima. Ja drugu bazu za poređenje nemam. Isto tako ni ti nemaš nikakvu potporu za svoje mišljenje jer nisi koristio ništa osim Androida. Ako i jesi, to je vrlo površno, i stoga irelevantno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Martin Mystere »

A što mi uopšte pričamo o mrtvom OS, pa ga još nazivamo najboljim!?

Možda i jeste bio najbolji, što je vrlo diskutabilno, ali čak i da kojim čudom i jeste to bio sada možemo samo da ga okadimo i kažemo "Pokoj mu duši"...

A nekako mi je izuzetno teško i da pomislim da najbolji OS na svetu skonča tako neslavno, šta više, da je to o njemu mislilo više ljudi od par tvrdoglavih entuzijasta verujem da bi imao svetlu budućnost a ne bi završio na smetlištu istorije.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od vla-do »

Joj, vidi onog i virusa kod mobilnih... Vidi se da si "napredan" korisnik istih. [emoji1]
Nisam nikada do sad imao virus. O virusima pišete jedino ti i antivirus kompanije.

Ima iPhone 6S, pa HTC 10, a posle i iPhone 7. Jedina stvarna prednost iPhona je bila u brzini učitavanja aplikacija i ekranu. Sve ostalo na strani HTC-a. Bolja kamera, zvuk, bolje drži app u memoriji. I, najbitnije, više mi je puta blokirao iPhone od 10-ke. U više navrata sam radio soft reset na iPhone, dok samo jednom na 10-ci. Baterija i izrada odlični kod oba.

Moj način korošćenja jeste pun gas bez štednje, plus instaliram sve što mi može trebati, pa imam gomilu instaliranih aplikacija. Isto sam koristio telefone, te (po meni) iOS osim bržeg otvaranja aplikacija gubi trku od Androida.

Ovo je moje objektivno mišljenje, koliko je moguće biti objektivan. Nisam ulazio u sitne detalje, jer bi razlika u korist Androida bila još veća. [emoji846]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Green »

miodrage, ali tema nije poredjenje s Windowsom, covece bozji! To izgleda jedino tebi i Nemanji nije jasno. :roll:
A ti nekom da drzis lekcije o baljezgarijama, neprimerenom recniku i nametanju misljenja... lol-cina :D
Neshvaceni genije, uvek sam protiv svih. Jadan ti. Da pazljivo ne citam tvoje "smislene" komentare, ne bih zapamtio pregrst tvojih zlatnih krilatica, koje su vec u neku ruku usle u anale foruma. 1808 (steta sto ga nema) bi to jos bolje formulisao.

Sto se teme tice, spomenuo si android viruse. Da si iole ozbiljan pratilac mobilne telefonije, iz tih prica bi jos davno shvatio da su to u najvecoj meri takticke fore zsstrasivanja od strane antivirus kompanija, da bi uverili korisnike da instaliraju njihove antivirus aplikacije, a koje ne sluze prakticno nicemu. Cak je bilo i nekih indicija da je i sam Apple umesao svoje prljave ruke, ne bi li "zaustavio" ili makar usporio, rast Androida. Virusi postoje, to niko ne osporava, ali je opasnost od ozbiljne zaraze mizerna. Dok je kod iOS-a dovoljan jedan, tamo neki sugi-bugi, specijalni karakter da iPhone-u pobrka sve loncice.

Druga stvar, covek ne mora nesto da koristi, da bi o tome nesto znao i bio upucen. To te Baraba i iLuka naucili, je l'?
Ti nikad Android koristio nisi, a ovde i najmanju priliku koristis da o istom iskazes sve najgore, jer se TEBI ne svidja. I onda jos spominjes neke "dvostruke arsine" i slicne budalastine.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od djole1989 »

Green napisao: Druga stvar, covek ne mora nesto da koristi, da bi o tome nesto znao i bio upucen. To te Baraba i iLuka naucili, je l'?
Pa ti ne da nisi upućen nego ni ne znaš o čemu pričaš, iznosiš brdo neistina, o uredjajima koje si video samo u radnji ili na youtube. Da bi mogo da pričaš o nekom uredjaju moraš da ga koristiš neki vremenski period da vi uočio njegove prednosti i mane. A tvoje korisnicko iskustvo je ravno 0.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od novak »

Zlocesti Apple ubacuje trash na play store. Sve bolje i bolje teorije.
I stavljen znak jednakosti izmedju trasha koji je dostupan svima i koji svi mogu pokupiti, i namjenskog slanja odredjenog emoticona koji veze s vezom nema u nekom realnom koristenju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Green »

^ Je l' te ko puskom tera da verujes? Tipicno za jabucare, kognitivna disonanca na nivou. :roll:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Apolo »

.... zaboravio sam dodati još nešto, a to je nemogućnost iPhone da radi na niskim temperaturama tipa 0 a minus da ne pominjem, što se rezultira gašenjem telefona a nakon ponovnog paljenja baterija spada tipa za 30-40%. Ovo sam lično video kod drugarice kojoj se telefon ugasio u autobusu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Deksi »

Nažalost dva iphone telefona su kod mene ušla u kuću. Jedan kupila ćerka ali dobro mladost ludost i da joj oprostim. Drugi kupio brat, da se kaje to vidim ali neće da prizna. Jedan je 6s a drugi 6s+ ako sam dobro zapamtio nazive.
Kad ih kupili ja sam morao da mučim muku i podešavam šta treba. Plaćeni su debelo polovni, jedan 300 drugi 360, bačene pare.
Ja ono nikad ne bih koristio, razlozloge ne bih nabrajao. A cena je tek priča za sebe.
Šta se desilo skoro, televizor radi i tamo neki fil, i u filmu zvoni iphone, ćerka trči i pita gde mi je telefon. Ja joj rekoh zvoni telefon u ovom filmu, i pitam zašto ne promeni melodiju na telefonu da se zbuni ponovo. Ona kaže, ne to nikako, ovako kad zvoni čuje se i da imam iphone, uh koja tragedija.
A ja se bio čudio zašto na zedge iphone melodija ima najviše preuzimanja, i eto dobio odgovor.
Windows je i za mene bio odličan, ogromna šteta što se odustalo od svega toga.

Poslato sa jugoistoka

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od 1808 »

Green napisao:... 1808 (steta sto ga nema)...
Eto, povremeno navratim, a situacija identična. Okoreli prozordžija još uvek piše srceparajuće bajke i veliča odavno pokojni WP u temi koj nikakve veze nema sa istim. Znao sam da bolest ne bira na koga će, ali da toliko dugo može da traje.... :o

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Green »

^ Ali on drugu bazu za poredjenje nema. :D

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od vla-do »

1808, gde si bre, nema te kao (dopuni sam). [emoji1]
Daj i ti neki lični komentar na temu. Uvek je bilo zanimljivo pročitati tvoje mišljenje. [emoji846]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od kutijagreha »

Gde si osmice 100 godina [emoji28]

Mate 20 Pro

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Behemoth »

U 2019.vi se i dalje raspravljate oko operativnog sistema na telefonu.
Pre 10ak godina kad sam se registrovao tad je to jos imalo smisla
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od Evindzer »

Dok bude operativnih sistema, biće i svađa po forumina. To ti je kao Zvezda i Partizan - svađi nikad kraja. ;)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android vs iOS - 2019. godina

Post od vla-do »

Behemoth, ima i sad smisla. OS-ovi nisu isti kao pre 10 godina, a isti se i menjaju vremenom. [emoji6]

Odgovori