Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od mazzy »

Ja ne znam gdje su slike... i nakon 15 dana se brisu.

Ma meni je nebitno,da se i za sat brisu. Bitno mi je da odmah mogu vratiti ako slucajno izbrisem neku.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

sergius
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 310
Pridružio se: Ned, 12. Jan 2014. 23:31
:: iPhone 6
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od sergius »

Evo i ja prvi da javim,narode stigla Pita za moj S9 SEE jupiii konačno,evo skidam :-) Slika

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od kutijagreha »

Mate 20 pro vs Galaxy S9+ portret test

Uskoro pregrst test slika. Pa kom obojci, kom opanci

Galaxy S9+

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... e2ef3d.jpg[/img]

https://flic.kr/p/Qu1Q8D

M20 pro

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... f12046.jpg[/img]

https://flic.kr/p/S7e3t3

Galaxy S9+

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... d4bb5b.jpg[/img]

https://flic.kr/p/Qu1PjV

Mate 20 pro

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... 474676.jpg[/img]

https://flic.kr/p/2cRuLL6

Mate 20 Pro


Mate 20 Pro

ascend870
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 30. Jun 2015. 14:39

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od ascend870 »

sergius napisao:Evo i ja prvi da javim,narode stigla Pita za moj S9 SEE jupiii konačno,evo skidam :-) Slika

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Hvala punooooo nisam ni vidio da ima dok ne vidjeh ovu tvoju objavu i odem provjerim u podešavanjima kad ima evo se skida....Hvala care

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od mazzy »

Kutija, te od s9+ kao da su od s5 ... nerealno su lose

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od kutijagreha »

Sve je automatika. Portret, tj fokus uzivo na S9+ se prosto gubi u low light-u.

Uskoro idu nocne, cista automatika. Tu je tek prica

Mate 20 Pro

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od vojopd »

Nema se sta porediti mate sa s9+, pa cak ni sa n9 (jer s9 i n9 razlika je 0.001%). Sada ispadam kao neki fanboj, ali realnije je porediti mate 20 kad izadje sa s10+, opet ce neki reci pa onda cekati mate 30 pa porediti. Ali dok Samsung ubaci ovaj mod, pa wide lens, prodje godina, kaskaju za konkurencijom i stalno u krug idemo. Vidjeti sta ce uraditi kreteni iz Samsunga u februaru, ako tada mate bude bolji, onda je Huawei po meni broj 1. Portret mode na samsungu je OCAJAN, sa Google kamerom, telefon slika 50% bolje slike, prednja kamera izdetaljidana do maksimuma uz portret mod, perfekcija.
Apple necu da pominjem, za te pare opremim pola sobe :D.
Koristim Samsung od s7 i da su iole ozbiljniji kao Huawei, dotjerali bi tu kameru do perfekcije. Nece jednostavno da rade na softveru i to je to. Pixel sa 1 kamerom sije pola flegsipova, nocni mod bruka dobar... Ne branim Samsung, ocajni su sto se tice azuriranja, kamera smijesna za 1000 eura, ne znam ko moze uzeti n9 i s9, a imao je note 8 npr... Drzao u ruci, isti djavo (baterija, stereo zvucnici vala ne kostaju toliko da se doplacuje xxx evra, kameru drze hardverski istu skoro godinu dana, bez ZNATNIH promjena, ispravite me ako grijesim).
.
Tako da sve u svemu nemas potrebe za ovim postovima, jer si imao samsung, pa uzeo mate, pa rekao nikad vise huawei u zivotu zbog problema sa povratom uredjaja, pa sada opet huawei top, samsung ocajan. Pravi preletac :D.
A da mate vrijedi soma eura sa tim BOE ekranom (koji nije los, ali ako vec stave cijenu kao kod konkurencije, onda treba i ubaciti displej kvalitetan, a ne u pola jeftiniji), ne vrijedi, a to niko od vas nece da prizna. Tako da uopste nema savrsenog uredjaja, uzimaju nam pare iz godine u godinu :).

sergius
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 310
Pridružio se: Ned, 12. Jan 2014. 23:31
:: iPhone 6
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od sergius »

ascend870 nema na cemu,nadam se da si zadovoljan sa Pitom koliko i ja! ;-) Kutija Mate 20pro kida kako slika dok S9+ je totalno razocarao na tvom testu,prosto je neverovatno koliko je losiji u odnosu na Mate 20pro.. A sme li se znati ko je mlada dama sa slika ;-)

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

ascend870
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 30. Jun 2015. 14:39

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od ascend870 »

sergius napisao:ascend870 nema na cemu,nadam se da si zadovoljan sa Pitom koliko i ja! ;-) Kutija Mate 20pro kida kako slika dok S9+ je totalno razocarao na tvom testu,prosto je neverovatno koliko je losiji u odnosu na Mate 20pro.. A sme li se znati ko je mlada dama sa slika ;-)

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Prezadovoljan samo mi malo neobično dok se naviknem [emoji16]Veliki plus za navigacijsku traku sto moze da se sakrije...i "kantu za smeće" u galerijama

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od iKe »

Stigao i na S9+ Vip mreža. Baš dobro radi i izgleda!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od znemanja »

Stigao i kod mene S9 iz mts-a :)

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od kutijagreha »

vojopd napisao: Tako da sve u svemu nemas potrebe za ovim postovima, jer si imao samsung, pa uzeo mate, pa rekao nikad vise huawei u zivotu zbog problema sa povratom uredjaja, pa sada opet huawei top, samsung ocajan. Pravi preletac :D.

Slusaj ovako. Dok je trajala ta vec poznata farsa oko M20 pro modela, svasta mi je prolazilo kroz glavu. Dosta njih je pisalo kako je imalo raznih problema oko zamene uredjaja, ali na kraju je svako dobio nov uredjaj. Meni je zasmetalo sto sam to cekao 3 nedelje i sto su cutali.

Razmisljao i resio da im pruzim jos jednu sansu. Inace, nikad za svoj novac nisam bio rob jednom brendu. Nikad mi nije zasmetalo nista da probam. Pogotovo sto mi zivot ne zavisi od jednog obicnog telefona koji je eto ponekad tu da mi ne bude dosadno. Namerno necu da kazem u ovoj situaciji da mi zavrsava posao, kao sto i jeste, jer mogu da pricam i sa 3310. Tako da, mala razbibriga u slobodno vreme. I zbog toga ja treba slepo da branim nekog? Pogresio si rodjace bas. Sutra moze da mi dune, probam i to ludilo koje do sada nisam probao. IOS.
Sve je to prolazno.

Mate 20 Pro

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od dachakragujevac80 »

Jeste da M20 pravi bolje slike,ali ti ga brate pretera! Ovo kao da si slikao sa Nokijom 3310! [emoji849]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od mazzy »

Kutija , da li je Oreo ili Pie na tom s9+ ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od kutijagreha »

dachakragujevac80 napisao:Jeste da M20 pravi bolje slike,ali ti ga brate pretera! Ovo kao da si slikao sa Nokijom 3310! [emoji849]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Nisam nista preterao, rucno nesto cackao ili sta ti ja znam. Cista automatika, izvadi, okini, vrati. Proveri sve na exif na slikama. Bice jos uporednih slika.

Mazzy, Oreo, telenor. Jos uvek nije ponudio apdejt na Pitu

Mate 20 Pro

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od mazzy »

E pa taj portret mod je bas bas popravljen na Pie. Zato te i pitam. Ja inace previse ne koristim kameru, ali to sam primjetio da su sredili

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od vojopd »

Pa dobro mozes ovdje pisati ta svoja poredjenja i kuditi 1, a drugi dizati u nebesa dok na benchmarku odmah ide ban. Ja pitao sta da kupim majci mate 20 lite ili m10 pro, dobio ban odmah na 7 dana razlog: Sta da kupim [emoji23][emoji23][emoji23]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od kutijagreha »

Ban na nedelju dana zato sto sam postavljao slike velike rezolucije direktno na tt. Jeste da je link ostavljen i na flickr-u, ali nemam vise vremena da sedim na lap top.

Inace da odgovorim ovde, posto vidim da su se strucnjaci tamo raspisali.

Portret ide na S9+ opcijom fokus uzivo. Tada se aktivira donja kamera i zato stavlja f 2.4

Mate 20 Pro

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od mazzy »

Kutija... upravo onako je losa slika bila na Oreo. Na Pie su bas popravili. Vidjet ces kad apdejtujes.

Ne kazem da je sad bolja nego na mate20 pro, ali sigurno nije onako losa slika kao na Oreo

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od kutijagreha »

Mazzy probaj nesto da slikas u portretu sa S9+

Pogledaj info na slici. Da li stoji otvor blende 1.5 ili 2.4?

Mate 20 Pro

Odgovori