iPhone XR

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

Nemanja, slažem se za AMOLED, svakako, samo je stvar u tome što sam očekivao relativno loš ekran, a dočekalo me nešto mnogo bolje od očekivanog. Inače, zna se da sam ljubitelj AMOLED-a, a ovaj Xr koji sam ja gledao imao je žuta leđa i lajsnu boje zlata (ako se dobro sećam), i to mi se nije preterano dopalo. [emoji3526]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Evindzer, Video sam taj žuti, to nije ni blizu gold boje, to je tipična žuta boja, previše je napadna. Od svih boja raspoloživih za XR, crvena izgleda ubedljivo najbolje, a to je i boja iz product RED serije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od miodrage »

Evindzer napisao: Obrva: upada u oči, ali isto kao i na modelima na Androidu, ništa više od toga.

Izrada: dobra, ima lufta između zadnjeg stakla i lajsne, ali, rekao bih manje nego kod moga Nouta 8.

OS: dajte mi tastere na dnu ekrana i gestove osudite na smrt giljotinom. [emoji38]
Evo da se odmah odazovem :D

Obrva ti posle 2 sata koriscenja postane toliko normalna da je ne primetis. Barem je sa mnom takav slucaj. A korisno je u nekim aplikacijama (igrice) kada mozes gore da vidis statuse... (sat, baterija i sl)
Ja na svom primerku ne vidim taj zazor, ali kd prelazim noktom, onda ga malo osetim.
Sto se gestova tice - u roku od 30 min posle prelaska sa Lumie na ovo sam se navikao. Tasteri su glupost, bar za mene.

E sad, ekran - ja napisao vise puta, i ostacu pri svojoj tvrdnji - mozda i najbolji LCD koji sam ikad video. Presao sa Lumie koja ima AMOLED i mislimd a je ovo cak bolji ekran. Poredio sam direktno Xs i Xr, i osim malo jace crne, na zaista vecu razliku nisam primetio, a vidim poprilicno dobro. Slazem se da OLED daje punije boje.
Nemanja jel ekran na S9 isti kao na S8? Ako jeste, ne bih se slozio da je mnogo bolji, za ovo koliko sam napisao jeste, ali tu bih se zadrzao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

miodrage, Samsung svakom iteracijom S i Note serije unapredi u određenom procentu ekran, tako da je na S9 nešto svetiliji ekran i boje su nešto intenzivnije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od miodrage »

znemanja, ok, ali u samoj matrici neke razlike koliko ja znam nema ili se varam? Jace boje i osvetljenje se mogu i softverski donekle peglati. Drugim recima, sa koleginim S8+ sam mogao lepo da uporedim moj iPhone Xr, i jeste, Samsung je nesto zivljih boja, i nesto jaceg osvetljenja, ima dublju crnu i to je to. Ostalo bez specijalnih instrumenata ne bih smeo da komentarisem, jer ja licno neku vecu razliku od navedene ne vidim, a napominjem imam sasvim dobar vid (ne nosim naocari i sl.). Ali za mene je ista razlika i izmedju Xs i Xr - sto ce reci, neka preterana razlika ne postoji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

Pitanje za ajfonlije i posebno za iGurua: kako se skrinšotuje na Ajfonu?
Pita me jedna poznanica (koja ima Ajfon, normalno - a ne zna da koristi sve funkcije, normalno [emoji1787]), a ja ne znam odgovor jer nemam lična iskustva sa Ajfonom - normalno. [emoji38]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iPhone XR

Post od m@c|-|oR »

https://youtu.be/yCHiLTB2y24
A nemam iPhone.
:)


Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

^ Hvala. [emoji1303]
A nemam ni ja. [emoji2957][emoji38]

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone XR

Post od Adams »

Mozda je pitanje za neku siru temu, ali radi se o Xr. Brat ima mogucnost da uzme bas povoljno sad pred NG iPhone Xr u Telenoru, ali ga zanima da li ima nekih proverenih opcija da se napravi dual sim od iPhone telefona. Druga kartica bi mu trebala samo za pre paid sim kartice da uplacuje internet dodatke, jer je cesto u BiH-Cro pa uplacuje one roming megabajte. Ima i sluzbeni telefon u koji ne moze da stavi drugu karticu pa ne bi nosio i trecu opciju. :)
Nokia Lumia 1520

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od ~Arkan~ »

Nema nažalost, imaš u Kini uglavnom po difoltu dual sim iPhone, ali u Srbiji retko gde mogu da se nabave i to na crno, u Telenoru ne.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR

Post od djole1989 »

Ovi iz telenora imaju eSim. Imas brdo operatera koji nude global roming sa esim kartica...imas u temi za esim...


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone XR

Post od Adams »

Hvala, pogledacu da vidim kako to radi i sta pruza! 60 karaktera :)
Nokia Lumia 1520

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od ~Arkan~ »

djole1989 napisao:Ovi iz telenora imaju eSim. Imas brdo operatera koji nude global roming sa esim kartica...imas u temi za esim...


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
Stvarno? Nisam znao da svaki iPhone to ima, ali dobro čovek uči dok je živ. Izvinjavam se na lošoj info.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR

Post od Green »

Nema svaki iPhone eSIM. Tek od 2018 su ubacili tu opciju .

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR

Post od djole1989 »

Kao sto grin kaze od prosle godine svi imaju tu opciju xr xs/max kao i ovogodisnji modeli kao i pixeli


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od yocasylver »

A ovi drugi proizvodjaci,Huawei,Sony,Samsung ?

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

Ne da ja znam, znam samo da google pixele i iphone


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Odgovori