Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Joxy »

Apolo napisao:hynic, zato se pravi obicna verzija i Pro. Ista prica kao i sa S10e koji nema fingerprint sensor ispod ekrana, slabija rezolucija ekrana itd.
To mu moze biti samo plus, nikako mana. [emoji16]

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od antec »

Neki utisci.
Stvari koje mi bodu oči trenutno, audio izlaz je kriminalan. Procesor je svakako overkill iako je ništa posebno u odnosu na s855. Nivo personalizacije početnog ekrana je skroman. AOD podešavanja nepostojeća.
Nakon promenjenih par flagova mogu reći da je Xiaomi kralj sitnih tvikova interfejsa, Samsung ima odličnu PiP kontrolu (koja je daleko korisnija od split screen opcije), ovi nit smrde nit mirišu.
Huawei mi je jako zgodan zbog knuckle gestura.

Biće slika ovih dana, razboleo se nešto pa nema previše prilika za sjajne scene. Mogu vam slikati kolekciju pidžama haha.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od kutijagreha »

Audio izlaz i mene odbija prilikom kupovine.

Danas su pustili 124 update (Mts, Vip) kojim AOD konacno dobija funkcionalnost. Cita propustene dogadjaje svih aplikacija

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Apolo »

Nisam ispratio, sta je tacno problem sa audio izlazom......?
Festina lente.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od antec »

Pa ukratko - mlak je haha.
Nisam još imao prilike da probam bt sluške.
Ako ga oni kineski monitori (zs6) ne izvuku neće ništa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Apolo »

Govorite od P30 ili P30 Pro modelu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Ako je kao na veicini Huaweija,to se ne zna dal su visoki dal srednji ili nizi tonovi + moguca distorzija na high volume.
Uopste se Huawei nije po tome pokazao do sad.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od antec »

Apolo napisao:Govorite od P30 ili P30 Pro modelu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja za p30 pro. P30 obični ću sutra imati prilike da testiram sa sluškama pa javljam koja je situacija.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Evindzer »

https://youtu.be/eP6LtcH8724
Ovaj baš nahvali kvalitet zvuka sagovornikovog glasa pri razgovoru.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Al su mu uradili Zoom,bruka. Slikas nesto prvo u normal wide modu daleko bas,zatim slikas u 10X Zoom ono ispred nosa ti.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od kutijagreha »

Zoom je strava. Odbija me za sada los mono zvucnik, i 4k video, mada za zivota ako sam napravio 10 video snimka. Ko zna, mozda se neko jutro probudim kako ne treba i trknem do radnje po jedan P30 pro [emoji2]

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od antec »

Pa zvučnik je daleko od lošeg, jeste da je mono ali ja glasniji mono zvučnik nisam čuo.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Joxy »

Tako je. Nije u pitanju los mono zvucnik vec je mana to sto je mono a ne stereo. Zvucnik je sam po sebi jako dobar.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od antec »

Ajd da napišem koju, namenjah se telefona kao lud pa nešto i mogu da uporedim.

Ekran: Osim što nije QHD odličan je. Dovoljno svetao za svaku situaciju. Nisam primetio nikakav tint mada iskreno nisam ni lovio. Za ubijanje vremena tokom putovanja je dobar. Nemam nikakvu zamerku.

Dizajn/izrada: Izrada do perfekcije usavršena, uostalom kao i bilo koji vodeći model počevši od P8. Bukvalno zadat domaći zadatak ostalima. Ne škripi, ne pucka, ne krcka. Minimalan zazor između oboda telefona i stakla, odlično. Obrva je ružna u bilo kom obliku ali se može progutati jer je ovde samo kapljica, ok je. S obzirom da je amoled može se lepo sakriti.
Zakrivljeni ekran - najveća glupost i najnepotrebnija stvar na telefonima, pogotovo na ovom. Kod Samsunga je prodato uz foru sa Edge aplikacijama a ovde služi da vam pukne ekran ako mobilni ispadne i da platite servis papreno (tome u suštini služi i tamo haha). Da ne pričam o tome što realno gubite radnu površinu po ivicama, bljak. Ostalo sve ok.

Zvuk: Tokom razgovora preko ovog zvučnika u ekranu se u stvari solidno pokazao. Da se razumemo, ništa nije bolje od pravog zvučnika i tačka. Galaksije su glasnije i zvuk je čistiji ali nije tolika razlika kolika sam mislio da će biti. Do sada me nije izdao, u svakoj situaciji u kojoj sam bio čuo sam lepo. Doduše najglasnije je bilo u nekom kršu od busa (težak krš). Mislim da nešto bučnije, tipa koncert, ne bi mogao da iznese. Sve u svemu ok je.
E sad, audio izlaz preko C porta - KANTA!!! Sa tri uzvičnika. Dosta mlako, daću mu prosečnu glasnoću, jako sam razočaran u ovom segmentu. Default sluške koje idu uz njega nisu za muziku, tj. jesu ako ste na dosta tihom mestu. Detalji su tu, nije da krči kao tranzistor, ali brate tiho je. Izraženi su pretežno visoki pa onda srednji tonovi, bas je samo prisutan. Nije bas presudan ali u kompozicijama gde je dominantan bolje uzmite drugi uređaj.
Za divno čudo iste ove sluške, opet pod uslovom da nije prebučno okruženje, su odlične za razgovor. Mikrofon na njima je u stvari čista perfekcija i ljudi mi govore kako me izuzetno čisto čuju, čak sa oduševljenjem to pričaju.
E sad, BT reprodukcija. Rekao bih da je ovo jedini način slušanja muzike na P30 pro. Hvala bogu pa podržava aptX i situacija je dosta bolja prilikom slušanja muzike. Opet nije sjajna ali niski tonovi su dosta prisutniji i glasnoća je na zavidnijem nivou. Probao Meizu EP51 i KZ ZS6. Sa ZS6 realno sve zvuči solidno ali to je neka druga priča.
Za kraj što se zvuka tiče da pomenem još i loudspeaker. Za moje potrebe odličan, ali stvarno odličan. Jeste mono i to je šteta ali je glasan i čist zvuk bez distorzije. Zvono nema teorije da propustite, čak ni poruku.

Performanse: Pa šta reći. Leti sve. Sa 8GB RAM-a i 256 prostora se ne morate brinuti ni o čemu. Usporio do sada nije niti se mučio da nešto pokrene. Instant fun. Malo mi se ne sviđa kako renderuje stranice u Chromu ali mislim da je samo do optimizacije same aplikacije.

Softver: Žao mi je ovog hardvera što gura ovaj softver haha. Ovo je jedan Frankenštajn od sistema. Ne kažem da je neupotrebljiv ali ima stvari koje mi opasno idu na živce. Prvo apsolutno najgora stvar koja se NE MOŽE promeniti - swipe down na početnom ekranu otvara search kao na iPhone-u (ejjjjj) i ne može se promeniti. Koliko me ovo nervira ne mogu vam opisati rečima. Dalje, ono biranje default aplikacije kada vas pita prvi put - reći ću samo da će vas pitati svaki put dok ne odete u default apps i za stavku koja vam treba odaberete šta hoćete. Retardirano do bola. Dalje, dupli klik dugmeta za paljenje kao prečica za kameru - ne radi. Mora dupli klik na dugme za stišavanje. Ima još ovoga ali se nerviram polako i gubim koncentraciju, frustrirajuće stvari.
AOD podešavanja posle prvog ažuriranja softvera i dalje kanta. Rade za 3rd party aplikacije ali to je to, od podešavanja se može upaliti i ugasiti haha.
Jedinstvena stvar su knuckle prečice - znate već šta je korisna stvar. Tipa - two knuckles double tap je screen record - lepo.
Takođe me nervira što ne mogu isključiti shortcut za fingerprint. Da pojasnim, ako podignete telefon ili tapnete ekran ili se namrštite pali se praktično AOD ikonica u obliku otiska prsta u donjem delu ekrana. S obzirom da je uvek na istom mestu a ovo je OLED ekran potencijalno je mesto za burn-in. Ne znam kako je ovo rešeno kod drugih jer mi je ovo prvi telefon sa otiskom ispod displeja ali mi se ne sviđa. Fingerprint reader inače nije najbrži na svetu, pristalica sam klasičnog. Dešava se u mnogo slučajeva da je prepoznavanje lica mnogo brže.
Nervira me što Huawei ne da source code, što softverski ograničavaju modovanje, što blokiraju instalaciju Gcam aplikacije.
I kada sa sve ovo pomeša ne znam šta se dobije - neka budževina. Nedostaje mi note i manipulacija prozorima, minimizovanje aplikacija i to.

Kamera: Kamera je za still fotke najbolja na svetu. Ne znam šta bih još dodao haha. Zoom zumira, portrait bluruje, AI prepoznaje mačke. It works. Slikao sam pre neko jutro (oko 02:00) kolege na poslu. Svaka osoba koju sam nakon toga pitao u koliko misli da je okvirno sati slikano rekla je "pa oko podne". Yep, it's that good [emoji16]
Kamera na ovom telefonu prosto tera čoveka da se igra. Ko to voli, znači ko voli da provede više od petnaest sekundi slikajući najnebitniju scenu ikada, ne mora tražiti dalje, ovo je telefon za njega. Šta mi se ne sviđa, ne sviđa mi se što night shot traje šest sekundi (tačno) a na Pixelu sa jednom kamerom 1-3 sekunde. Zamislite ovaj telefon sa Gcam [emoji16]
Video nisam testirao, nisam imao priliku da nešto pametno snimim. Ono što baš kratko jesam je bilo ok i ništa više od toga.

Baterija: Pored kamere najbolja stavka na telefonu. Redovno 8h SOT, bez štednje i razmišljanja. Plus nijednom nisam istrošio do nule. Kada ne radim mobilni punim po petnaest minuta dnevno, tada sam uglavnom negde van kuće i slabije koristim telefon, dovoljno za dan haha. Od 0 do 70 za pola sata, baterija 4200 mAh. Oduševljen, ali baš. Kada telefon priključite na punjač bukvalno vidite kako procenti rastu.

I za kraj mogu reći da su pomešana osećanja. Kamera i baterija izuvaju, ekran dosta dobar, softver nije krš ali je blizu, zvuk preko žice krš totalni (meni je ovo bitno). Kirin mi ne da da otključam bootloader i rutujem, EMUI mi ne da da instaliram Gcam.

Pomenuću sada neke modele koji su mi bili referenca za poređenje.
Note 8, apsolutni kralj multitaskinga, picture in picture opcija, minimizacija aplikacija u persistent ikone koje stoje na ekranu nezavisno od aplikacije u kojoj ste itd. Note ima bolji ekran, audio izlaz, softver, ima olovku.
Poco F1 - apsolutni kralj performansi. Hladan kao špricer nakon vađenja duše u vidu pet sati igara. Nivo personalizacije softvera je neverovatan na MIUI-u. Softver i performanse bolje na Poco-u.
Pixel 3 - ne mogu vam dočarati fluidnost softvera ako niste koristili. Nula frejm dropova u kretanju kroz sistem. Stereo zvučnici koji su neverovatni. Kamera za nekoga ko je non stop u pokretu definitivno broj jedan. Jednostavno optimizacija na nekom drugom nivou i jako lep sveukupni doživljaj. Pitanje koliko će dugo biti tako, 4GB RAM-a je već kritična cifra iako zvuči smešno. Softver neuporedivo bolji, kamera diskutabilno (zavisi šta vam treba), zvučnici sjajni, podrška.

Da li je P30 pro mogao biti idealan telefon? Da ima kršten audio izlaz i čistiju distribuciju androida bio bi ozbiljan kandidat, ovako je produkt prepucavanja korporacija i praćenja trendova.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Poslednja izmena od antec u Ned, 14. Apr 2019. 01:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Evindzer »

^ Odličan osvrt, detaljan i konkretan, sa zrelim argumentima na kojima su bazirani lično mišljenje i poređenja sa drugim korišćenim modelima.
Nije što te poznajem, ali - ozbiljan i koristan post. [emoji12][emoji6]
antec napisao:
Note 8, apsolutni kralj (...) ima olovku.
I sve je rečeno. [emoji16][emoji38][emoji16]

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od hynic »

Da li je neko uzimao P30 pro telefon preko racuna mts?

Istekao mi je ugovor razmisljam se izmedju njega i s10+ razlika u ceni nije mala i nije mi bas jasno zbog cega je p30 pro toliko jeftiniji od s10+ u Srbiji ? mislim da za tu razliku cene s10+ nije toliko bolji telefon

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Azimuth »

Ako misliš da porediš modele onda bolje otvori temu u delu foruma predviđenom za to, u suprotnom ću odavde sve obrisati.
Cene su takva kakve su, formiraju ih na osnovu mnogo čega i nema veze sa tim da li je ovaj bolji ili lošiji od onog i da li opravdava tu razliku u ceni.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od sugarcoated_ass »

https://youtu.be/0IrPJ2l19fc

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Evindzer »

Spojliraj je li ga prepolovio, ako nije, da ne gledam. [emoji23]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od sugarcoated_ass »

Jok, ali je zato ovde presudio kameri. [emoji1787]

https://youtu.be/85p_oFk595I

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Odgovori