Telenor Kućni Net iskustva

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od miodrage »

mp3mp3, zivim u Subotici, gde od SBB nema nista, odnosno sad ima ADSL i u nekim delovima grada, ne i u mom uvode optiku. U BGD gde takodje imam stan, u centru, imao jesam problema sa opremom, ali sam ih zvao, i bilo je sve reseno ekspresno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

miodrage, ok hvala na odgovoru.
Meni se uvek vade a da se svađam za moj novac, ne hvala.

Drago mi je da su tebi ekspresni, većina ljudi ima dobra iskustva, ja nisam imao i nemam šta više da kažem 8) :)

markos14
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2018. 12:59
:: Honor 8 Lite

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od markos14 »

Ekipa, da li je ovih 150 GB što bude VIP i Telenor kućni net dovoljni? :unsure: :smutny: Do sad sam imao SBB ali sam raskinuo ugovor jer nemam i ne gledam TV a kod njih nema opcije samo NET već se mora plaćati i kablovska.

Dakle, da li je za korisnika flat rate neta tj. SBBa preko 5 godina sad OK tih 150 GB?? Nemam predstavu uopšte koliko sam trošio i koliko uopšte troši prosečan korisnik.

Hvala svima!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

markos14, Možeš li da opišeš koliko ima članova u domaćinstvu, koji deo dana koristite internet najčešće, koji sadržaj je u pitanju (surf, hbo go, netflix ili skidanje igrica na kompu i 4K filmova :D ...).

Pa ću na osnovu moje potrošnje i vremena moći da ti od prilike kažem 8)

Još bolja ideja je da proveriš data usage na svim uređajima koje koristiš, oni prikažu potrošnju zadnjih 30dana.
Windows 10 to ima a i android uređaji.

markos14
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2018. 12:59
:: Honor 8 Lite

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od markos14 »

mp3mp3 napisao:markos14, Možeš li da opišeš koliko ima članova u domaćinstvu, koji deo dana koristite internet najčešće, koji sadržaj je u pitanju (surf, hbo go, netflix ili skidanje igrica na kompu i 4K filmova :D ...).

Pa ću na osnovu moje potrošnje i vremena moći da ti od prilike kažem 8)

Još bolja ideja je da proveriš data usage na svim uređajima koje koristiš, oni prikažu potrošnju zadnjih 30dana.
Windows 10 to ima a i android uređaji.
Živim sam, imam mobilni tel. i laptop. Koristim net svaki radni dan posle posla od 17 do 00č ali ne sve vreme jer nisam sve to vreme niti u stani niti pred kompom, dosta je na poslu :o
Surf, YT, radio, Netflix ponekad neki film, TED talks, ne skidam filmove niti muziku sa torenta, ne igram igrice, EON ponekad gledam, vikendom malo više sub/ned. kad ne radim, i kad sam kod kuće.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

Iskreno zvučiš kao ja. Trošim tipa od 18-00h radnim danima, nekad duže vikendima, ali ima i dana kada nisam kući.
Ne skidam torente, možda film, dva mesečno 720p ili 1080p.

Potrošio sam manje od 100GB prošli mesec.

Ipak pogledaj na svojim uređajima koliko si potrošio prošlih 30dana, tako si najsigurniji.

markos14
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2018. 12:59
:: Honor 8 Lite

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od markos14 »

8) Pa pozdrav blizanče po potrošnji GB i upotrebi kompa 8) Heheh hvala ti na odgovoru i informacijama. Proveravam sada kad dođem kući.

Saša73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 07. Okt 2016. 20:35
:: samsung
:: sony ericson

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od Saša73 »

Koristim Telenor net 150 već više od 20 dana. Nemam zamerki. Uz Huawei modem B311 ( ottključanom zaza sve mreže) koji sam dobio u paketu imam mnogo brži internet od onog na koji sam navikao.

Kada sam potpisivao ugovor na 24 meseca (9. aprila) paket je koštao 1599 dinara. U međuvremeu je poskupeo i sada košta 1999 dinara.

SnaVe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 26. Maj 2019. 13:03
:: Nokia 3
Lokacija: Zrenjanin

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od SnaVe »

Uzela sam Telenor Home pre godinu i po (tad je bio samo jedan paket, 100Gb i protok 50/20Mbps za 1250din/mes) i bio je super u pocetku, na speed testu kad sam proveravala isao je mozda 70/50Mbps, igrala MOBA igrice, gledala filmove u HD bez problema, ali u poslednjih mozda dva meseca katastrofa, signal mi stoji na 1 crticu, speed test kad proveravam nekad ne bude ni 1/1Mbps i naravno laguje mi onda, a ugovor i istice u oktobru tek. Ako ih i budem zvala, kontam da da ce mi reci nije njihov problem, prevelika preopterecenost interneta je u tom delu grada :cry:

LaviSR
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2020. 23:10
:: iPhone XR

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od LaviSR »

Moze li mali update kako se ponasa televizja sa ovih 100 Gb interneta, da li je dovoljno?

U principu koristim telenor net 3 godine i prezadovoljan, ali sada zelim da uzmem i televiziju s tim da bih izbegao mts i sbb zbog nerealnih cena sto se paketa tice, ova kombinacija telenor net i posebno televzija bi mi bila super.

Inace koristim net uglavnom posle 5 casova, moglo bi se reci da sam onako prosecan korisnik sto se zahteva tice.

Odgovori