Note 9 ili Mate 20 pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Note 9 ili Mate 20 pro

Post od loshme10 »

Za rodjendan cu da se ponovim novim telefonom, pa se dvoumim izmedju ova dva modela. Vec godinama koristim Samsung, i bio sam uglavnom zadovoljan, ali otkad sam instalirao novi Android na Note 8, dialer je poceo opasno da mi baguje, resetovao sam app preferences, popravi se ali brzo pocne opet da baguje. Mada znam da bi se hard resetom to sredilo, ali nije sve u tome. Trajanje baterije se dosta pokvarilo, viber zna da zastuca itd. Olovku koristim samo ponekad, tako da mi nije prevelika mana sto je Mate nema.

Huawei nikad nisam koristio, pa me zanimaju misljenja ljudi koji ga koriste duze vreme, da li se vremenom pojavljuje lag, da li baterija slabi kad se updatuje? Znam da je kamera dobra, ali to mi nije presudno jer za neko bitnije slikanje , odmore itd. imam DSLR. Najvise me brine ekran, jer sam se navikao na Samsungov vrhunski AMOLED, pa ne bih da se razocaram ako je Huaweijev losiji. Baterija znam da je bolja.

Takodje imam Galaxy Watch, ali ne verujem da Huawei moze da ima problema sa uparivanjem sa satom.

Unapred hvala na savetima ;)
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od m@c|-|oR »

I sad počinje patkometrija....
:)
Pa gde to pitanje da postaviš?
;)
To je k'o ono Mercedes ili BMW...

Pitanje ličnog zadovoljstva.

Onaj ko ima Samsung bi ubio za njega, a Havajci se kunu u svoje ljubimce.

A stvar vrlo slična.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od loshme10 »

Nadam se da ima realnih i da ce pomoci :D

Takodje, mnogo mi je para da uzimam S10+ ili P30pro, ali dolaze u obzir S10 ili P30, ali mislim da su Note9 ili Mate 20pro bolje opcije, zar ne?
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Joxy »

Kakva dilema, slatke muke. [emoji3]
Ja bih isao na Mate, cisto malo radi promene i s ozbirom na to da ti olovka nije presudna.
Bices zadovoljan ekranom na Mejtu, odlican je. Otklonili su sve probleme sa istim, tako da sto se toga tice nema brige.
Ne bih uzimao u obzir ovde S10 i P30. Da su Pro i + verzije u pitanju pa i da se razmisli, ovako nema sta da traze pored Note 9 i Mate 20 Pro. [emoji4]

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od loshme10 »

Tako i ja mislim sto se tice S10 i P30. Nekako mi je i Note 9 fizicki 95% identican kao Note 8, pa maltene kao da necu ni da promenim telefon ako uzmem Note 9 :D

Iskreno, kad su izlazili, mislio sam da Mate nema sanse da nadmasi Note, ali u nekim stvarima izgleda ipak jeste(baterija, procesor, kamera)...
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Joxy »

Nije da Note 9 nije napredak u odnosu na Note 8, naprotiv, ima bas finih poboljsanja ali moj je predlog Mate najvise zbog promene a podjednako je dobar mob kao Note 9. Naravno Note je van konkurencije zbog olovke, ali posto kazes da je ne koristis puno onda ne vidim razlog da ne odes na Mate. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Evindzer »

Ja nemam nijedan od dva pomenuta modela, ali sam ih obojicu video uživo. [emoji1787]
Ja bih uzeo Nout, i to, naravno, zbog olovke - ali u ovom slučaju bih predložio havajca, pošto olovka nije presudan faktor.
Onaj jedan jedini primerak M20P koji sam video i držao u rukama imao je odličan ekran (koliko sam mogao da zaključim za vrlo kratko vreme) i ne bi trebalo da razočara, samo ako nema problema sa zelenom bojom. Nisam siguran koji model ima bolji procesor - rekao bih da su oba dobra, ali pretpostavljam da je Snepdragon bolji - ali imam utisak da baterija na M20P može duže da izdrži, a za kamere sam sasvim siguran da su bolje na kinezu. Obrva je idiotsko rešenje, tako da je u mojim očima Nout 9 apsolutni pobednik na polju estetike, ali (na osnovu vrlo kratkog i šturog ličnog upoznavanja sa oba modela) imam utisak da je M20P bolje izrade i da je prijatniji za držanje u ruci.
Znači, Miloše, pogledaj negde oba i malo se upoznaj sa njima, siguran sam da ćeš biti zadovoljan koji god da izabereš, kao i da ćeš obojici moći da nađeš neku manu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Joxy »

Snapdragon je svakako bolji, samo sto se nazalost ne nalazi u modelima za evropsko trziste, pilicari. Ovde je borba Exynos vs Kirin.
Dao bih prednost Havajcu samo i iskljucivo iz razloga sto je isti cipset za sva trzista, nisu prevaranti kao ovi. Inace po performansama su jako slicni, tako da ne znam kome bih tu dao prednost. Naravno Zmaj van svake konkurencije. [emoji4]

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od slavisaj »

loshme10 napisao:Za rodjendan cu da se ponovim novim telefonom, pa se dvoumim izmedju ova dva modela. Vec godinama koristim Samsung, i bio sam uglavnom zadovoljan, ali otkad sam instalirao novi Android na Note 8, dialer je poceo opasno da mi baguje, resetovao sam app preferences, popravi se ali brzo pocne opet da baguje. Mada znam da bi se hard resetom to sredilo, ali nije sve u tome. Trajanje baterije se dosta pokvarilo, viber zna da zastuca itd. Olovku koristim samo ponekad, tako da mi nije prevelika mana sto je Mate nema.

Huawei nikad nisam koristio, pa me zanimaju misljenja ljudi koji ga koriste duze vreme, da li se vremenom pojavljuje lag, da li baterija slabi kad se updatuje? Znam da je kamera dobra, ali to mi nije presudno jer za neko bitnije slikanje , odmore itd. imam DSLR. Najvise me brine ekran, jer sam se navikao na Samsungov vrhunski AMOLED, pa ne bih da se razocaram ako je Huaweijev losiji. Baterija znam da je bolja.

Takodje imam Galaxy Watch, ali ne verujem da Huawei moze da ima problema sa uparivanjem sa satom.

Unapred hvala na savetima ;)
Imaš note 8 i updejt ti pravi problem. Nećeš da uradiš hard reset ali bi da uzmeš novi telefon na kom ćeš svakako raditi sve izpočetka.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Drafer »

Ja bi uzeo Note, Huawei imam sada i trudiću se da ga više nikad ne uzmem jer dosta programa neće da mi radi kako treba, pisao sam o tome ranije. Sada od kad je izašao novi Android 9 još više stvari ne radi, a nikakva poboljšanja nema, to sam pisao u temi za Mate 9 šta su sve osakatili sa novim Androidom.
Ne znam kakav je Mate 20 ali ja njiva više ne verujem
Android 12

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od loshme10 »

Imaš note 8 i updejt ti pravi problem. Nećeš da uradiš hard reset ali bi da uzmeš novi telefon na kom ćeš svakako raditi sve izpočetka.

Sent from my MI 8 using Tapatalk[/quote]


Da, sve cu da radim iZpocetka...
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Drafer »

Ne volim ni ja da radim hard reset pa ga razumem. Verovatno je mislio ako već mora da se radi hard reset onda da iskoristi situaciju pa promeni telefon
Android 12

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Evindzer »

Ili je mislio „Zašto menjati telefon, ako češ svejedno raditi hard reset“. [emoji38]

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od loshme10 »

Na kraju sam uzeo S10+, za kes ovde preko oglasa... Kad je bal, nek' se j..e i princeza :lol: :D
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od milke86 »

I ja imam isto pitanje u dilemi sam da li uzeti mate ili n9 :dry: trenutno koristim honor 9 duze vreme

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od pero0000 »

Bez dileme Note 9, ako je potrebna olovka, ako ne...onda S10.

Послато са SM-G960F

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Joxy »

^ Dilema je Note 9 ili Mate 20 Pro, gde nadje S10? [emoji23]
^^ U ovom slucaju Note 9, samo iz razloga promene, vec koristis Huawei.
Gledam na osnovu licnog iskustva, ne bih vise mogao da imam dva moba zaredom od istog proizvodjaca. [emoji4]

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od milke86 »

Joxy napisao:^ Dilema je Note 9 ili Mate 20 Pro, gde nadje S10? [emoji23]
^^ U ovom slucaju Note 9, samo iz razloga promene, vec koristis Huawei.
Gledam na osnovu licnog iskustva, ne bih vise mogao da imam dva moba zaredom od istog proizvodjaca. [emoji4]
Pa to i ja gledam da ne bude isti proizvidjac.. Pre honora sam imao s8.. E sad nikako da se odlucim na sto mesta citam komentare te mate te n9.. Na mate me privlači to brzo punjenje kao i da baterija duze traje.. Nemam pojma

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od Joxy »

Ako ti je S Pen bitan onda nema dieleme. U suprotnom baterija jeste bolja na M20P, kao i kamera...

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Note 9 ili Mate 20 pro

Post od brankisha »

Novim razvojem dogadjaja bice "ako ti je apdejt bitan".
Digla se prasina, pa je N9 sad sigurica sto se novih zakrpa i verzija tice.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Odgovori