Nokia i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

гари napisao: (...) da li si probao da (...) memorijsku karticu podesiš kao internu?
To je ono što su onemogućili za ovaj model. U svakom slučaju, to mi nije od presudnog značaja, ne bih ga prepunjavao aplikacijama, ono što mi zapravo smeta jeste užasno sporo reagovanje na komande, što je, pretpostavljam, posledica očajnog procesora.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Sale_M »

E pa, trebao si nekog pitati kakav je procesor, vredi li uzimati takav fon :)
Da si mene pitao rekao bi ti da ne uzimas skoro nikad sa MTK chipsetom.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od гари »

Ne bih se složio da su svi sa Mediatek procesorom loši telefoni, mamin Sony E5 radi prilično dobro uz 1,5GB RAMa. Uostalom, korisnici ne znaju šta je Snapdragon, šta je Mediatek, boli ih uvo. Ovo je u potpunosti krivac Nokia, kao što kaže Evi, ne samo da su odabrali Mediatek, nego su odabrali najgori krš od Mediatek procesora.

Sad, iako jeste, da je pitao nekog ko bolje zna sa čipsetima, izbegao bi da ga prevari Nokia.

Baš je odvratna Nokia s tim telefonom ispala.
Poslednja izmena od гари u Sre, 08. Maj 2019. 15:43, izmenjeno 2 puta ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Sale_M napisao: Da si mene pitao rekao bi ti da ne uzimas skoro nikad sa MTK chipsetom.
Toliko znam i sam, ali suština je u onome „skoro nikad“, jer sam računao da će moći da savlada 5-6 aplikacija koje sam planirao za njega, pa kakav god da je.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Joker123 »

Nokia keeps things simple when it comes to software and their vision of Android is almost untouched compared to Google's. By using Android One for the OS, Google does all the heavy lifting! This means fast updates are possible, just like we saw with Android Pie. Here are the ones we're sure will see Android Q.

Nokia 3.1 and 3.1 Plus
Nokia 5.1 and 5.1 Plus
Nokia 6.1 and 6.1 Plus
Nokia 7 Plus
Nokia 7.1
Nokia 8.1 and 8.1 Sirocco
Nokia 9 PureView

A evo i spisak Nokia koje će dobiti update na Android Q.

https://www.androidcentral.com/here-are ... -android-q

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Ja za 3.1 Plus iz Vipa još nisam dobio ništa posle januarske zakrpe (proveravam često u nadi da bi Pita malo popravila stanje), a o Androidu Q i ne razmišljam jer će sigurno kasniti duplo više od Pite - ako uopšte dobije bilo koju od ovih verzija OS-a.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Joker123 »

Evindzer, Kod mene na 6.1 aprilska zakrpa.Jedan mjesec kasne,pa vidjećemo hoće li ostati na tome.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

^ Možda gore nisam bio dovoljno precizan: kod mene je od prvog dana Oreo i januarska zakrpa. Pite nema, niti se zna kad će biti.
Inače, telefon je toliko spor da bih čupao kosu s glave da je imam [emoji4], i sve se nadam da bi prelaz na Pitu mogao da malo popravi stanje.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Joker123 »

Evindzer pa onda su baš neažurni što nije u redu.Istina da 3.1 plus ima slab hardver ali ako je u sklopu Android One programa gdje su obećana stalna ažuriranja...

A 6.1 radi prilično dobro bez štucanja sa Snapdragonom 630 :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Sale_M »

Eto, dovoljan je cak i 630 procesor u 6.1 i fon ce da radi lepo. A zamisli tek da imas 660,710 ili 835 8) 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od dejan87dex »

Mali off , ovo nije novitet ali zanimljivo deluje :D

Slika

MEET THE ION MINI, A KITKAT RUNNING NOKIA SMARTPHONE FROM 2013

Here is a blast from Nokia’s past. Evgeny Kozlov, a marketing director at Httpool Russia, posted on twitter a few photos of miniature Nokia smartphone that was running on Android 4.3 KitKat. The year is 2013 and Nokia had a plan of launching Android phones if Windows Phone business goes south. The Android path was Plan B for saving the Phones & Services business. The only thing we saw was the Nokia X series that run ASOP version of Android in 2014, and later Nokia N1 tablet that turned out to be a test platform for the return of Nokia brand back to the smartphone business.

Anyway, the code name of this Nokia smartphone was, actually still is, Ion Mini. The design of this proto device was based on Nokia N9, as it was for many Nokia phones back then (Lumia 800, 900, 920…), but even today some elements can be found in new Nokia smartphones. Nokia chose Snapdragon 400 for this model, which was usually placed in midrange phones in 2013. The small body of the phone didn’t house a big display, but it could have been bigger if there wasn’t a huge speaker at the bottom. Or at least I think that the black plastic part is a speaker.

Interestingly, Nokia incorporated Z Launcher in it which I think would look good at new Nokia phones also, or at least would make the current lineup differ at the market.

As always, I’m wondering what else was Nokia developing and who knows how many interesting devices are lying locked in some drawers.

https://nokiamob.net/2019/05/12/meet-th ... from-2013/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od гари »

Čini mi se da Nokia 3.1 Plus nema svoju temu, pa mogu ovde, a pitanje se i ne odnosu konkretno na Nokiju 3.1 Plus... Kao što nam je svima poznato, Evi je konstatovao da je telefon krš. Sad, ne znam da li on ima verziju 32/3GB, ili 16/2GB, ali kapiram da je ovo drugo pošto je ovo Srbija? Ugl. od svakog telefona bude zastupljena slabija verzija.

E sad, bilo je komentara tipa što se Evi nije raspitao... Jel se i po čemu može zaključiti zašto tačno taj telefon ima loše performanse? Gigaherze i ostalo nisam sad ni gledao - i ranije je bilo diskusija o čipsetima, i mnogi su odmahivali rukom u stilu "nije to bitno", pretpostavljam znajući stvari koje ja ne znam. Da li bi i za druge neke mogli da procenimo da li su isto tako krševi, ili par nemamo pojma dok ne probamo?

Pokrećem ovo pitanje zbog toga što su u poslednje vreme svi Nokijini jeftiniji telefoni sa Mediatek čipsetom.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Gari, nema teme, a nemam ni potrebu da je pokrenem, pošto nemam reči hvale, osim za bateriju, koja je odlična.
Moja verzija je od 2/16, i samo ta se prodaje u Vipu, u radnjama se, mislim, može naći jača verzija. Procesor je neki MTK, znao sam gomilu detalja o njemu kad sam uzimao telefon, sad sam ih zaboravio jer su irelevantni. Upravo sam proverio, i u njemu imam tačno 20 aplikacija skinutih sa GP-a, i sve su relativno male i lagane, i sve rade fino kad se jednom pokrenu - dakle, nema kočenja pri slušanju muzike ili audio zapisa na Votsapu, recimo. Problem je u tome što telefon loše reaguje na komande i treba mu redovno po par sekundi da odreaguje na pritisak na ekran. Osim toga, zna i da se zakoči ukoliko u pozadini, na primer, GP ažurira nekoliko aplikacija, a ja na ekranu istovremeno pokušavam da otvorim poruku na Votsapu ili Vajberu, ili hoću da pročitam komentar preko TT-a. Ono prvo pripisujem procesoru, a ovo drugo procesoru i malom RAM-u.
Možda i grešim, ako je tako, neko će me ispraviti.
U svakom slučaju, nikome
ne preporučujem ovaj model (2/16), osim eventualno penzionerima koji će imati instaliran jedino Vajber za video pozive sa porodicom u inostranstvu (kao što je slučaj sa mojim ocem) i nijednu drugu aplikaciju - a i njima samo zbog jako dobre baterije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od гари »

Da, to je baš malo aplikacija da bi napravile opterećenje. Kod mene 86 aplikacija, i kad to sad pogledam - baš sreća što se nisam zeznuo da kupim neku Nokiju. Tu bi mi zapao neki s 16GB interne i 2GB RAMa.

Ali bi voleo da dođemo i do nekog univerzalnog zaključka, zašto je to tako kod tebe. Mamin E5 s 1,5GB RAMa dobro radi... Možda je u pitanju i Android Oreo, možda on lošije radi na slabijim hardverima. (I isto tako i Pie...) Ili je čipset taj koji je totalno loš...

Mada niko ništa na tu temu ovde nije napisao, pa onda deluje da je prosto lako naknadno reći "očekivao bi da će to biti krš".

Da, i ne znam kako bi to u VIPu prošlo u Srbiji, ali ta Nokia 3.1 Plus je baš zrela za zamenu. Ona kao ganc nova ne radi kako se očekuje od smart telefona.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Sale_M »

Uskoro novi uredjaji srednje klase :

http://nokiamob.me/2019/05/glasine-usko ... 2-uredaja/
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od artifex »

Što se mene tiče ne moraju ništa novo da izbacuju dok postojeću liniju ne dovedu u red.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Sale_M »

Sto, pa sta ti fali na 7 plus? Ja koliko se secam bio si zadovoljan skroz kako radi itd.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Apolo »

Zna li se šta o x71 modelu?

https://m.gsmarena.com/nokia_x71-9652.php

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od artifex »

Sale, kao prvo kameru bi trebalo da srede. Video snimak u 4k ne radi uopšte, kad snimam u FHD secka snimak. To je počelo da mi se dešava od aprilskog ažuriranja. Zatim, ugasio sam da mi se vidi pattern kad otkljucavam ali se on i pored toga vidi svako treće otključavanje. Ima tu još sitnica, ne sviđa mi se kojom brzinom rešavaju to.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Sale_M »

Apolo napisao:Zna li se šta o x71 modelu?

https://m.gsmarena.com/nokia_x71-9652.php

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Nije za nase trziste.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori