Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

Jel' koristite neko staklo, da nije whitestone dome, a da FP funkcioniše normalno?

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od pero0000 »

Ja ne koristim nikakvo. Bolje klizi prst kad nema stakla(oleofobski premaz na ekranu), a kod pada će ga staklo teško sačuvati.
Kažu da je whitestone dome glass najbolje.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока

PeraKG
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1151
Pridružio se: Sub, 28. Mar 2015. 01:22
:: Galaxy S20 Ultra
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od PeraKG »

https://www.sammobile.com/news/latest-g ... -features/

Sa novim ( septembarskim ) apdejtom, stižu i nove funkcije na kameri kao što ima Note 10.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Samsung Galaxy S20 Ultra

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

I garant ce sje..ti.nesto [emoji16]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od godja »

da li može neko da preporuči aplikaciju da facebook rođendane sinhronizuje u kalendar ? neke ranije koje sam koristio ne rade na s10+ iz ne znam kog razloga... hvala :)
Samsung S10+ red

PeraKG
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1151
Pridružio se: Sub, 28. Mar 2015. 01:22
:: Galaxy S20 Ultra
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od PeraKG »

Septembarski apdejt.
Slika

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Samsung Galaxy S20 Ultra

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od zoreli »

Ogroman apdejt softvera za S10+
.

.
Slika

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
16 godina na forumu MOBILNISVET

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od pero0000 »

Za S10 je veći apdejt...


Slika

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od pele90 »

Zdravo svima. Zanima me da cujem Vase iskustvo za nesto sto sam pročitao, a za sta nisam siguran da li je istina,pre nego sto se odlucim za S10+. Da li je tacno da na jakom suncu napolju,u nekim trenucima se vidi mehanizam otiska prsta ispod ekrana? I da li otisak prsta radi sa kvalitetnim zastitnim staklom?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

Nisam do sada uspio vidjeti fp na suncu, a imam ga od marta. Tako da nije lako uocljivo.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od hynic »

Imam telefon od Maja, i mogu ti reci da se vidi i otisak i rupice za senzore na vrhu ekrana blizu kamere. Ali to bas moras da se potrudis da ih vidis na jakom suncu kada je ekran ugasen, kad je upaljen nisam mogao da ih primetim :) svakako mislim da ovo ne treba da utice na tvouju odluku o kupovini.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Pisalo se ranije o tome. To je normalno za takav tip FP senzora. Kada se bas zagleda na direktnom suncu moze se videti.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

Kada je ugasen vidi se logicno, ali to te i ne treba brinuti puno ;).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od pele90 »

Hvala lepo na odgovorima...A sto se tice odziva otiska prsta sa nekim zaštitnim staklom preko ekrana?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Roda92 »

Jel se zna nesto za led notifikacije? Imali nekih novosti? :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

Kupih S10 plus pre nekih 8-9 dana, pa da napišem par redova o oficijlanim maskama (case) za pomenuti model. Što se tiče samog uređaj, tu nema šta da se previše priča, sve je vrhunski, kao što sam i očekivao na telefonu koji zvanično košta malo manje od 1000 evra. Međutim nemam uopšte pohvale za ocifijalne case-ove. Uz svaki model S serije sam koristio neki od oficijalnih case-ova i bili su ok, ali ovi za S10+ su definitivno lošiji od predhonih modela case-ova S i Note serije.

LED View Wallet Cover – Dobar kvalite izrade, ali loše dizajniran. Čak i kada nije stavljeno neko staklo na ekran ili folija, prednja strana ne može da se prekopi do kraj čime ostavlja gap od nekih par milimetara. To nije prihvatljivo za case koji košta 7.000 dinara. LED notifikacije su stvarno jedinstvene i praktične, izdvajaju telefon od bilo kod drugog proizvođača i definitivno privlače pažnju, ali jednostanvo za tu cifru mora da leži savršeno u preklopljenom stanju na telefon, što nije slučaj sa ovim case-om. Kada se stavi neko staklo na ekran, situacija je još gora u pogledu preklopnog dela. Ovaj case sam vratio Samsungu nazad.

Clear view flip cover – Defitnivno case koji je zaštitni znak S i Note serije duže vreme, koristo sam ga na S8, S9 ali ovaj za S10+ je za dve klase lošiji. Tanji je, plastika izgleda premijum, ali je osećaj u ruci sasvim drugačiji, ima golsy poleđinu tako da kupi otiske prstiju jako brzo. Više se zaprlja case nego poleđina golog telefona. Sviđa mi se patern na prednjoj strani preklopnog dela, ima neki dijamantski oblik i deluje jako lepo i čitljivo na suncu, ali je jako tanak i mislim da će preužiti možda samo minimalnu zaštiu pri padu uređaja. Predhodni modeli Clear view flip cover za S9 i S8 su bili bolje urađeni, cvršći. Case košta 6.000 dinara (sa popustom) i po mom mišljenju ne vredi tih para. Izgleda elegantno i futuristički, ali definitnvo je lošiji od predhodnih iteracija. Zadržao sam ga, ali nisama zadovoljan.

Kožni cover – ovaj model case-a je Samsung prvi put predstavio sa S10 serijom telefona kao pandan kožnim case-ovima koje Apple ima već neko vreme. Koristio sam Apple kožne case-ove na iP6S+ i delovao je jako lepo, ovaj za S10+ je tanji i ne pruža u potpunosti premium oseđaj koji sam imao kod Apple kožnih case-ova. Nije loš, dobar je, deluje izuzetno elegantno, zaštita je minimalna samo od grebanja i možda nekog jako malog pada. Case kao case je ok, minimalistički, od luksuznog materijala, ali nije ok za cenu od 5.000 dinara koliko sam ga platio, Samsung je preterao sa cenama.

Iako sam ljubitelj Samsunga i rado koristim njihove prozvode, oficijani case-ovi za S10 seriju su morali da budu bolji, kvalitentiji, a ne samo cena da bude veća.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Da li si probao silicone case? Mislim da je taj tip kejsa ipak najbolji, barem sto se tice ovih official, od strane proizvodjaca.
Takav Huawei je odlican, Apple takodje. Verujem da je i kod Samsunga slicna situacija. [emoji4]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Sale_M »

Pusti kejsove Nemanja, daj utiske o softveru, kako radi, da li (ne) laguje? [emoji3]

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

Joxy, Nisam probao silicon case za S10+, ali sam imao jedan takav u sivoj boji za S9+ i skroz je ok, čak šta više odličan je, ali sam ipak želeo nešto malo više luksuznije i premium za S10+, a pri tome ne sviđa mi se izbor boja za oficijalni silicone case za S10+.

Sale_M, Šta da ti kažem kada mi ti ne veruješ, ja sam još dok sam koristio S9+ pričao da lag ne postoji kod Samsung sa OneUI. S10+ nije izuzetak, savršeno sve radi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Sale_M »

Nemanja, salio sam se malo ;)
Znam da koretkno radi. :)
Aj pa napisi full utiske ovih dana.Zanima me da obratis paznju za koliko se puni od 0 do 50 i od 0 do 100 % i da istestiras malo ako stignes glavnu kameru za nocne fotke.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori