mali problemcic...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

mali problemcic...

Post od Gallee.. »

imam 6630 i karticu rs mobile od gb

kada je napunim na nekih 500mb ne koci samo ako fajlove ne razvrstavam po folderima>>> znaci ako mi je haos u slikama, bez razvrstavanja, ne koci a ako slike razvrstam treba mu nekih 2min da udje u slike..

i jos jedna informacija da kad udjem u klipove (dok ja udjem) i otvorim neki posle par seqndi mi zakoci usred trajanja klipa i nece da odkoci...

posle formatiranja kartice i ponovnog punjenja do nekih 500 ne koci a cim razvrstam slike opet...

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

gallee, tako je i kod mene na 512 mb... Znachi isto kad razvrstam po folderima... :? :unsure: :?
pa onda nemoj da ih razvrstavash i sve ce biti ok... :wink:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pazi možda ima onaj problem sa skeniranjem foldera pa ga to dodatno ukoči. drugar je imao slabiju karticu od 256mb i sve mu je bilo u folderima ali problem nije imao..
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

volim sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2005. 00:01

Post od volim sony »

mislim da je problem u maloj kolicini ram memorije i tu nemozes nista da uradis -ako sam u pravu... problem se desi i ako stavis veliku sliku od par MP i hoces da je otvoris pa jos ako listas vise takvih slika desi se da sledecu nece ni da otvori...

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

hvala momci i da li ima neko neki savet za resavanja problema...



pozz...
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

gallee,
Ukratko,tvoj problem se zove fragmentacija diska.
Fragmentacija se javlja svuda gde je neki medijum za upisivanje-brisanje.
Smart telefoni nisu bas tako smart da rade i defragmentaciju (a i trajala bi dugo)
Resenje postoji ali je vezano za tvoju discipinu.
Dakle formatiras karticu i posle usnimavanja programa koji ti trebaju oformis foldere koje zelis.
Jedan po jedan.Kako oformis folder u njega stavi sve slike ili muziku koju zelis i tek onda formiras drugi folder.
Znam da to nije moguce kada su slike u pitanju ali zato folder slike ostavi za kraj.
Probaj
Videces da sve radi kako treba
N70 v 5.0609.2.0.1

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa postoji opcija ako imas citac kartica...tada mozes da uradis defragmentaciju memorije na kartici... 8) ...i to stvarno pomaze kaad je problem u lose slozenim fajlovima, ili kad se puno toga obrise sa kartice... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Naravno, defragmentacija je lek. Evo upravo sam proverio svoju karticu i fragmentacija je 46%, drugim rečima - haos. Nažalost, Disk Defragmenter u XP-u je očaj živi ali i on može da pomogne koliko-toliko. Eh, šteta što stari dobri Nortonov Speed Disk ne radi pod XP-om, odnosno ne radi onako kako radi pod Win98... :(

N-gager
Banned
Postovi: 56
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 06:20

Post od N-gager »

O&O defrag plus je bruka program, radi defragmentaciju obicnu(stelth), potpunu(full) i ima jos neke opcije koje nisam rad da cackam dok neko ko se mnogo razume u ovaj program ne dodje i ne objasni mi tacno sta koja radi :D
Good News, I've decided not to kill you

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nažalost, O&O Defrag Pro ne daje mogućnost da se uradi defragmentacija removable diskova, što je krajnje glupo. Kakav propust, šteta... :smutny:

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Da li ste probali Diskeeper, ja ga koristim od verzije 6, trenutno ver. 9 a postoji i 10ka koja se meni ne svidja. 9 ka odlicno radi i preporucujem svima, ja sa njim radim i defragmentaciju memorijske :)
Pozdrav
HOX Titanium gray

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

opet problem...

juce mi je ispao tel sa visine od 1m i nezgodno je pao dovoljno da mu dugme za gasenje ne radi... ja pod prstom osetim da dugme udje u svoje leziste ali neradi... e sad zanima me sta da raadim i kako da iskljucujem fon... ipak je opcija off on korisna...
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

gallee, Ma sto za gasenje ne radi ali kako ces ga upaliti ako ga ugasis na vadjenje baterije recimo ?
N70 v 5.0609.2.0.1

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Sto bi gasio mob? Ja moj nisam ugasio ihaj... 8)
Ustvari ugasi se on sam kad mu se istrosi baterija....tako da je sve cista automatika :roll:
Ma ne treba ti to, ali ako si bas zapeo u servisu to opravljaju za nekih 600 dinara, ovo sto je drugar nosio je bio 3650, e sad da li je za 6630 nesto komplikovanija opravka on-off dugmeta ne znam 8)
5130+Koss the plug....

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Miskoni,
Imas pro verziju koja radi na remov.diskovima.
O&O Defrag V8.5 Professional
na http://www.oo-software.com/en/download/
100 % legalno (nije warez vec sajt proizvodjaca)
Upisi neke podatke za sebe i mail (ne mora pravi,ne proverava)
Velicina 9,8Mb
E sad za legalan sn a ne trial imamo pp zar ne? :)
pozdrav
N70 v 5.0609.2.0.1

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

pa na ovaj sam i mislio.... znam da ja mogu da defragmentiram pa gledam st aje sad u pitanju? :dry:
zvezdarac, lepo rece na pp sav legalalan softver :D
5130+Koss the plug....

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

gallee napisao:opet problem...

juce mi je ispao tel sa visine od 1m i nezgodno je pao dovoljno da mu dugme za gasenje ne radi... ja pod prstom osetim da dugme udje u svoje leziste ali neradi... e sad zanima me sta da raadim i kako da iskljucujem fon... ipak je opcija off on korisna...
:ohmy: pod hitno resavaj problem jer slucajno ce ti se ugasiti, istrosi se baterija i sta onda nemas telefon ne mozes da ga kresnes :roll: 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Odgovori