Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Nokia N73

Post od popste »

Uzeo sam n73 i prezadovoljan sam...
Telefon je mnogo bolji od n80, baterija mnoogo bolja, ekran mi se vise svidja, kamera mnooogoo bolje i tako... Sve u svemu pun pogodak, za razliku od n80 koji je prilicno promasen uredjaj....
Poslednja izmena od popste u Uto, 03. Okt 2006. 11:44, izmenjeno 1 put ukupno.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Blago tebi video sam kod jednog drugara n73, i odusevio sam se stvarno mu je ekran najbolji koji sam (ja) video uzivo, a i sam telefon izgleda fantasticno i mislim da ako ne izadje nesto mnogo bolje a za neke normalne pare razume se, n73 ce biti moj sledeci fon, mada sam sad zadovoljan i sa n70 a i kupio sam ga pre nepunih mesec dana taman kad mi bude dojadio pasce cena i n73 nadam se pa cu i ja sebi priustiti jedan .... :D

Pozzz i uzivaj u novom fonu i nek te dobro sluzi dok ga ne zamenis za neki duplo bolji.... :wink:
.::HTC Desire Z::.

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

popste, jbg. nisam posecivao forum,drago mi je da si se opredelio kao i sto si zadovoljan sa N73,stvarno je vrh. Jos uvek mi nije izbacila cuveno Memorija je puna itd. sta god da sam radio i punio internu memoriju.Za pohvalu je sjajan Quickoffice i Adobe pdf koji je u sastavu OS i ne mora da se kupuje ili trazi krekovan kao i Web koji otvara sve ali bas sve perfektno , svidja mi se sto je odvojeno Services za wap stranice i mogu da rade oba programa u isto vreme.

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Da... Savrseno izbalansiran telefon. Mnogo je dobar zaista... Kamerom sam jos vise sad odusevljen, zaista pravi jako dobre slike i maltene sigurno moze da zameni digitalca po danu... Nervira i mene taj bag pri zumiranju slike sto prijavljuje punu memoriju, ali ok je, popravice se novim software-om. Ako ocete okacicu neke slike koga zanima kako izgleda i tako... Zaista sam prezadovoljan i sada nikome ne bih preporucio n80 koji izgleda kao igracka pored ovoga

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

popste, pa naravno da nas zanimaju fotke slikane n73jkom :)

pozdrav...

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

popste,a kako ti se cini dzojstik na n73,posto se razlikuje u odnosu na n80?Da li je prijatan za rukovanje?A slike nas naravno zanimaju :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Po onim uporednim slikama sa nekog sajta (neko je to bio ostavio ink koji se učitavao sat vremena) N73 ima mnogo bolje slike od k800i po danu, ali je u mraku obrnuto, ali po svemu ostalom k800i je :dry: . A koštaju približno :wacko:
Ova optika već može da zameni foto-aparat u nekim situacijama.

Jel može malo nekih informacija iz prve ruke o Wi Fi ju, kako radi, kako se tarifira, da li su bezobrazni sa cenama, gde je za dž (da li toga uopšte ima) . . . plus slike naravno :roll:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Problem kod n73 je sto su slike nerealne zbog upotrebe nekih algoritama koji ulepsavaju slike koje izgledaju mnogo bolje jer su boje zivahne i tople... dok kod k800 to nije slucaj i dobija se daleko relanija slika sa manje suma pa k800 pravi bolje slike ali tje se vetjini vise svideti slike sa n73... Sto se tice notjnih slika na maloj razdaljini n73 nema sta da trazi ali n73 ima daleko bolji nightmode, dakle, slike su bolje kada blitz sa k800 ne moze da dobatzi...

Zao mi je sto ne videh ranije temu pa da ti pomognem, ali nisi pogresio... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

popste, kakav bag sa zumom,nije mi se desavalo ni sa V2.0628.0.01 a ni sad sa V2.0628.0.03 + sam ubacio Srpski i sve radi kao bonbon ?

K800 vs N73

K800
http://img166.imageshack.us/my.php?image=k800av1.jpg
N73
http://img291.imageshack.us/my.php?image=n73lt3.jpg

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Pa desilo mi se (jednom samo za sada) da kada hocu da u galeriji zumiram sliku izbaci onu poruku memory full, ali kad sam izasao iz galerije i ponovo usao, sve je bilo u redu...

@gargamel3
n73 nema WiFi, ima ga n80, tako da je to radilo kako tako na n80, probao sam, ali jede bateriju. Cena je meni bila za dz jer u kuci imam 3 ap-a (access point-a) posto sam na jednoj mrezi, tako da je to radilo.

@loeates
Dzojstik je odlican, veoma precizan i malog hoda sto se meni svidja... E sad, dal je lakse na n80 ne znam (posto n80 nema dzojstik nego obicne dugmice), sve zavisi od ukusa, ali meni je i ovako i onako sasvim ok...

@aki
Ma nema frke, znam da bi ti uvek pomogao :)
To za slike ne znam... Evo okacicu neke uskoro, pa ti sam proceni :)

@svi
Bice slike, evo kacim danas u toku dana ili sutra najkasnije, obecavam!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Od ovih slika sto je okacio 6630 app meni mnogo realisticnije izgleda ova sa k800, takodje drvece u pozadini slike je zamuceno na k800(sto je rezultat dobrog autofokusa) dok kod n73 izgleda nekako kockasto i jako ruzno...
I da...pretpostavljam da boja onih cvjetova vise lici na onu ljubicastu u stvarnosti nego na onu skroz neprirodnu plavu...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Sensei, i ja sam to isto primetio.Jer ove ljubicice ako se ne varam treba da budu ljubicaste a ne plave kakve su na n73.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

popste napisao: @aki
Ma nema frke, znam da bi ti uvek pomogao :)
To za slike ne znam... Evo okacicu neke uskoro, pa ti sam proceni :)
U zdravlju da te sluzi ;)

A za slike testirao sam ja... I zakljucak je takav + sto vise slike sa neta ne gledam uopste kao merodavne jer da bi stvarno uporedio moras da ti sam vidis predmet koji je uslikan...za par slika su svi rekli da su mnogo bolje na n73 i stvarno je tako, dok ne vidis da je slika totalno nerealna jer boje na predmetu nisu ni priblizno takve kakve su na slici... ;)


btw, slika sa k800 koju je okacio 6630app je 72dpi a sa n73 300dpi...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

popste napisao: @gargamel3
n73 nema WiFi, ima ga n80, tako da je to radilo kako tako na n80 . . .
Baš sam se ispalio :shock:
A baš sam nešto bio u tripu da ima Wi Fi, a davno sam čitao specifikacije. Šta ćeš kad nemam priliku da dolazim u kontakt sa ovakvim telefonima :cry:

:)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Auh, tek sad mi je otvorio slike :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Ova sa N73 je katastrofa :blinky: :blinky: :blinky:

Uopšte nisam morao da budem s tobom na licu mesta da bih video koja je bolja. Moje izvinjenje SEu. :oops:


:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Evo par slika... Ako hocete bice jos...
ovo su mi inace prve slike uslikane ovim telefonom :D

@akki
Hvala, nadam se da hoce :)
Za boje sam i ja sada primetio, i mogu ti reci da si u pravu, stvarno se vidi razlika, ali to je problem u whitebalansu, citao sam na nakim forumima. I to navodno treba da bude ispravljeno sa novim verzijama fw-a

Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Odusevila me ova poslednja slika gde si slikao knjigu.To je bas extra i jedva cekam da uzmem tako nesto da ne moram da prepisujem beleske od kolega.Jedan klik i gotovo.

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

popste, stvarno extra slike pravi N73....
po tvojim slikama, otkrio sam da smo komsije 8)
Ex Sir_Oliver

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Sir_Oliver napisao:po tvojim slikama, otkrio sam da smo komsije 8)
Takodje! :D ;)
Inace slike su stvarno dobre! 8)

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

slike su stvarno dobre (da ne kazem odlicne) a i ja sam vam komsija iz -45-.. :D :D

nego McLaren, posto imash k800, koji tel po tvom misljenju pravi bolje slike? iskreno..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Odgovori