VoIP/SIP za E60 i E61

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

slikar, treba ti bukvalno BILO KOJI 802.11b access point sa malom antenicom. Njega postavis u AP mod i das mu SSID koji god zelis. Njegov ethernet treba da ti ide u router ili u racunar koji deli internet sa podesenim ICS-om. 52kbs je dovoljno za VoIP ali jedva. Ukoliko mozes, podigni tu brzinu na 100k ili vise.
I to je sve :) Definises lepo novi access point u telefonu i trebalo bi da od tog trenutka vec mozes surfovati po netu. Instaliras Truphone, a on ce ti sam uraditi sva podesavanja po pitanju SIP-a i ostalog. Ukoliko negde zapnes, tu smo :)

dzuljo, kako si registrovao UK broj? Hocu i jaaaaaaaaaaaaa :)

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

Jager napisao:dzuljo, kako si registrovao UK broj? Hocu i jaaaaaaaaaaaaa :)
prvo sam nazvao prijateljicu u londonu i rekao da isprati TRU na onaj nivni broj
ona je to uradila i nishta ni su joj ispratili
onda sam ja nima lepo napisao @ da sam ispratio poruku sa +44xxxxxxxx
i da nishta nisam dobio
po nekih 5 min. dobijem mail sa podatcima o UK broj
ako ti neshto zatreba tu sam:
+447624000697
pozdrav i srechno

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Simpatična fora, mada svi znamo ograničenost ovoga, tj. jako malo ljudi ima ova dva modela, a retko ko će da planira ovaj telefon, samo da bi mogao ovu uslugu da koristi do novaka. Ali zato oni od vas koji imaju i BT slušalicu ovo vam je super fora da je naterate da radi preko Skypa :wink:

U budućnosti će ovo biti još razvijenije, posebno kad WiFi bude mnogo podržaniji, pa svi budemo imali i alternativni (za dž, ili skoro za dž broj). A što se hotspotova tiče u nekom tamo razvijenijem svetu ih ima toliko za dž da može i internet radio u gradu da se sluša u pokretu :)
Kako kod nas stoje stvari (ovo od gore je bila priča koju sam čuo, a kod nas nemam fon kojim bih proverio)? Jel daje neko nešto za dž. ili svi deru sa 70 ili više din/satu?

Btw. jeste videli cene Skypa za domaće pozive? Domaći operateri su se pobrinuli da ovom uslugom ništa ne dobijemo :x :x :x
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E, sad ovo sam bio poslao danas, a sad šaljem malu ispravku. Proverio sam na sajtu, i cene prevedene u dinare za Skype - telefon komunikaciju su pevedeno u dinare: oko 8 din/min za fix, i oko16 din/min za mobilne. Ukoliko se zove iz inostranstva ovo je jeftinija varijanta, ali iz Srbije u Srbiju je za mobiln isto, a za fixne čak dosta skuplje. TO sam hteo da kažem.

:)
Poslednja izmena od gargamel4 u Uto, 31. Okt 2006. 22:20, izmenjeno 1 put ukupno.

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

sad su pustili I za n80 a biche za neko vreme za svih modela shta podrzavaju WIFI
shto se tiche cene
meni je jeftinije da razgovaram preko truphone nego preko Tmobil tu u makedoniji
truphone me kosta 18.5dinara
t mobil 24 dinara
za da pozovem neko u period od 08:00 do 20:00
shto se tiche free wifi spotova ima u skoplje u centru grada i oko neki trzni centar
pozdrav

slikar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 31. Okt 2006. 00:48

Post od slikar »

Momci hvala na informacijama. inace ako neko naleti na neki dobar sip provajder neka javi. Truphone je mnogo dobar, telefonirao sam u Francusku neki dan iz kafica i culo se odlicno a i bilo je dzabe, sto ce i biti do 31 decembra. Ali, bez obzira, i p[osle toga nece da kosta puno. Skuplje od skajpa ali malo skuplje. Uostalom jel nece po telefonu da se pravi pometnja ako se imaju i dva tri razlicita sip provajdera. Ima neki Freecall provajder koji je besplatan svo vreme, mada ga nisam probao.

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

voipstunt,freecall ...... i josh puno imash koji nisu free ali imaju neshto free pa onda malo platish i prichash puno
dobro je shta svi ovi imaju opciju da se registrujesh sa SIP i onda to prebacish u telefon i onda pricash
pozdrav

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Jel moze ovo da radi na 9500?

:o :blinky: :ohmy:

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

mislim da ne radi
ali idi na sajt i pitaj kada che da urade za taj tekefon
http://www.truphone.com
pozdrav

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

[quote="gargamel4"]
Btw. jeste videli cene Skypa za domaće pozive? Domaći operateri su se pobrinuli da ovom uslugom ništa ne dobijemo :x :x :x

..............Ukoliko se zove iz inostranstva ovo je jeftinija varijanta, ali iz Srbije u Srbiju je za mobiln isto, a za fixne Ä

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Jager, kad čujem Telekom, naježim se :dry: ..... nažalost tako će biti sve dok je dotični u vlasništvu države...

pozdrav...

slikar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 31. Okt 2006. 00:48

Post od slikar »

Sve j e to istina, ali neka te sprece da koristis Skype, Truphone, Sipgate i tako te provajdere. Nek me onemoguce u tome. A i taj domaci voip, pitanje koliko bi on naplacivao, da ne kazem drao.

Ovo htedoh da pitam, uvezi je voipa ali posredno, pa molim da mi oprostite.
Dakle; cesto sa noiome60 budem pored nekog signala ali ne mogu da se konektujem. A signal je jak. Ipak samo pise conecting... Da li moze da se ovome doskoci. Ima mesta gde bi divno bilo, da se nakacim na net a ne mogu.
Inace se desava i da se konektuje na drugom mestu bez da uopste trtazi pasvord i username.
Pozdrav

PS Skype i sve sto pobrojah za Srbiju je najskuplje u ponudi provajdera koje sam pobrojao. Nisam upoznat zasto ali kako vidim to je zbog domaceg kalkulisanja ili nezainteresovanosti.

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

slikar, Ukoliko si siguran da AP nije kriptovan (pojavi se mali kljuc ili nesto slicno pored SSID-a) onda ne mozes da se konektujes jer pretpostavljam da je AP zakljucan. Najverovatnije mu je upisana lista MAC adresa koje mogu da se konektuju, a ostale odbija (MAC Access lista).
Na kraju krajeva, i tamo se moze konektovati, ali necemo sad o tome... :)

To sto se konektujes negde bez trazenja user/pass kombinacije znaci da je AP potpuno otkljucan i da ni ne postoji nikakav hotspot software, vec je AP nakacen direktno na neki router (DHCP i vozi! :) )

Inace, MOGU te spreciti da koristis VoIP ako to bas zele... Vidi samo sta se desava u Kini... tamo su isekli pola interneta...... Nije neka velika umetnost postaviti firewall koji ce dropovati potrove koji se koriste za VoIP i onda jednostavno nece raditi.... No, nadam se da se to ipak vec nece desiti... Bilo bi zaista previse....

A zasto je preko Skype-a skuplje zvati nasu fixnu telefoniju nego direktno sa telefona nije zbog nezainteresovanosti... toga ima i na pretek, smem se kladiti. Stvar je u tome sto je Telekom jedini u Srbiji koji je u mogucnosti da (legalno) izvrsi terminaciju dolaznog saobracaja sa Skype-a....
Cenu takve terminacije odredjuje Telekom... i uzima MNOGO para ako ih poredis sa nekim operaterom u npr. USA..... Imas podosta VoIP foruma na kojima se skupljaju profesionalci i gde mozes videti ponudu i potraznju tacaka za VoIP terminaciju...... Srbiju svi traze.... ali je NIKO ne nudi!!!
Da je kako nije, bilo bi tu mnooooogo posla za nove i mlade firme ... ovako, nista :(
Pravili smo mi ovde mali SIP2PSTN gateway, pa drugari iz inostranstva mogu gotovo besplatno (po ceni lokalnog poziva koji mi placamo :) ) zvati svoje bliznje po gradu :) .. no sve je to na relativno "amaterskom nivou" i nije za iole siru upotrebu, ali RADI! :) Cak je i kvalitet zvuka veoma veoma dobar :) K`o "pravi" VoIP, mozda cak i bolje posto nismo stedeli na bandwidth-u :)

slikar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 31. Okt 2006. 00:48

Post od slikar »

Bas bi bilo dobro da se kaze ono o cemu bolje da ne pricamo, ali thanks any way.
Pozdrav
Ko hoce nek ide na moj sajt xxxxxx
jos jednom pozdrav

Izmenila Ninolina:: Razlog: link nema veze sa temom, ni sa mobilnim telefonima, a u svom profilu možeš postaviti link za sajt

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

zdravo
truphone je pochela da naplachuje za novi kredit
do sada je bilo za DJ
kredit shta je preostao moze se iskoristiti

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

zdravo
pitanje za Jager ili neko drugi ako zna

registrovao se na voipcheap i uradio SIP setin na E60
e sad kada sa E60 okrenem nekoga nije problem
ali kad neko oche da me okrene onda je frka i kaze "The number you have dialed did not answer or someone tried to call you, but you did not answer"
hvala unapred
pozdrav

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Hmmmmm ... ja sam isti problem imao sa Truphone-om. Na svu srecu, njihova tehnicka podrska je SJAJNA, te su se odmah javili. Ispostavilo se da je problem bio kod njih i nakon podesavanja "necega" sa njihove strane sve je proradilo kako treba. Cak su me i vise puta zvali, da bi proverili da li radi kako treba :) Svaka im cast :)
Dakle, pretpostavljam da je problem kod voichecheap-a, pokusaj da ih kontaktiras, mozda srede..

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

narode, ja imam pitanje! sta mi je potrebno od opreme kako bih svoj adsl prosirio na mrezu po kuci. krenimo od toga da imam samo adsl usb modem, koji mi nista ne znaci, ukoliko zelim wi fi... hvala!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kupis WiFi karticu ili AP (ako je kartica, prebacis je u ad-hoc AP mode) i preko toga sprovedes WiFi mrezu po kuci. A ovo i nije tema za ovaj forum.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

zdravo
voipcheap problem
mogu da biram koga ochu i ko oche moze da me dobije ali se ne chuje u oba pravca
a konekcija je aktivna
neki savet?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Nego da vas nesto pitam... Da li i kako funkcionise ta besplatna telefonija trenutno s obzirom da je bilo free do nove godine. Kako sada stvari stoje po tom pitanju? Sta je sa Skype-om? Jel i tu besplatno telefoniranje jos uvek? Da li se uopste preko SIP-a i VoIP-a mogu zvati fixni brojevi? Da li se uopste moze neko zvati ko nema otvoren nalog? Sve me ovo interesuje a bas i nisam upucen po pitanju ovog telefoniranja a istovremeno se lomim da li da uzmem E60 ili ne pa mi treba sto hitnije odgovor. Hvala unapred! :wink:

Odgovori