Koji je mobilni operator bolji u Srbiji II? Telenor vs mt:s

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Telenor vs mt:s

Glasanje se završava Čet, 13. Mar 2008. 20:46

062/063 Telenor
84
45%
064/065 mt:s
103
55%
 
Ukupno glasova: 187

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Koji je mobilni operator bolji u Srbiji II? Telenor vs mt:s

Post od Miškoni »

Dakle, kao što kaže naslov, koji vam je "miliji" & zašto? ;)

Prethodno glasanje iz perioda Mobtela se nalazi ovde.
Poslednja izmena od Miškoni u Sre, 29. Okt 2008. 18:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

I dalje mi je 063 mreza ostala milija nekako.... :) Mada poboljshali su se i jedni i drugi,mts ima dobre post paid pakete,telenor ni je uvek imao bolji domet mada to zavisi i gde zivite a evo sada i jedni i druge hoce da uvedu 3G tako da...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

bilo bi zanimljivo da se nadje i opcija 3 koja bi glasila MRZIM I JEDAN I DRUGI. pa glasao bih za mts jer su bili manji lopovi od mobtela ali sada...to je teško pitanje
i dalje nekako za mts
imam obe mreže
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

outlaw
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 14:46
Lokacija: Kod žene u potkrovlju
Kontakt:

Post od outlaw »

Na 064 sam već godinama, i iskreno navikao sam se, a navika je znamo kakva stvar :roll:

A najviše bih voleo trećeg operatera, tada bi i 063 i 064 bile još bolje ngo sada 8)
Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - www.zafrkancije.co.yu/forum

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Pa meni je licno dosta milija 063 zato sto sam dugo njihov korisnk,a mislim da i jedan i drugi operater imaju veoma slicnu ponudu recimo pro 400 i bell 400 sasvim identicno,samo je pitanje da li vise imate 063/064 ljudi u imeniku.Jedino me nervira sto gde god da se okrenem vidim reklame za telekom,a telenora nema uopste :uhuh: .A da,jedva cekam treceg operatera,pa da vidimo sta ce onda biti :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

I ja sam na 064 od početka, mada sam nedavno uzeo i Telenorovu karticu ali je slabo koristim. Što kaže outlaw, navika je čudo - ali zaista nikada nisam imao problema sa Telekomom. Generalno je Telekom nekako uvek bio za nijansu povoljniji a smetalo mi je kod Mobtela što naplaćuje neke usluge koje bi normalno trebalo da su besplatne...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Koristim telenor i smatram da je bolji mts... Iskljucivo zbog cena i nesto boljih paketa... Sto se pokrivenosti tice, to je sad prilicno izjednaceno, tako da nema neke dileme tu, a ionako 95% vremena u zivotu provodim u beogradu

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Moj glas ide za MTS (iako sam skoro uzeo i 063), iskljucivo zbog navike a i dobrog broja. Pobornik sam pripaida, tako da me paketi koje nude oba operatera ne zanimaju. Jednostavno ne volim ni jedan vid pretplate, racune, priznanice...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mene je telekom razocarao :( u zadnjih par meseci 95% ljudi kojih znam se zale na racune, medju njima sam i ja. za 4 godine koliko imam 065 broj nikad mi se nije desilo da napravim racun od 4000. buraz koji je od proslog meseca postao njihov korisnik, je napravio racun od 10.000. u decembru sam za 3 dana potrosio pola sata razgovora i 80 besplatnih SMS poruka sto je apsolutno ne moguce... danas mi lepo pukne film, i odem u telenor, uzmem lep 6-ocifren postpaid br. sa paketom pro 30... pa da vidim kako ce sve to ici.... ako bude bilo ok od januara-februara menjam tarifni paket a 065 gasim... 8)

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Paaaa glas za mt:s
I jedni i drugi su daleko od valjanog ali ipak Telekom ima niz prednosti koje nisu ocigledne na prvi pogled (mada neke kao free poziv Call centru itekako bodu oci) npr. pravovremena orijentacija ka biznis korisnicima a tu leze pare odnosno PARE a kao sto znamo pare znace i razvoj ma kako isti bio zapostavljen politikom drzave i firme, da ne pominjem gomilu servisa koje Telenor tek uvodi ili ih jos uvek ni nema .......

@Mirko BGD i sta ako ti se to ponovi i kod Telenora :uhuh: ako vec imas sumnji u pogledu tarifiranja listing u ruke (valjda svako normalan trazi da dobija listing uz racun) i u poslovnicu, pa ako ti ne daju zadovoljavajuce objasnjenje a ti lepo u pisanoj formi srocis zalbu i to onda ide na proveru......
Naravno vodi racuna da nisam pomenuo 789 oni sa zalbom za post pejd nemaju veze niti sam rekao da ulazis u bilo kakvu raspravu u poslvonici jednostavno pitas sta je sta (ako ti vec iz samog listinga sve nije jasno) i napises zalbu.

BTW niko vas ne potkrada namerno ali greske se desavaju mada jako retko (licno iskustvo, od 98 nisam nikada ali NIKADA imao primedbu na tarifiranje ni na jednoj mrezi, mada sam vidjao greske ali opet kazem jakoooo ali bas jakoooooooo retko npr posaljes poruku a istarifra ti sav kredit koji imas ili jos lepsi primer pozoves fiksni i pozvani spusti slusalicu pre nego sto prekines vreme sistem u fiksnoj se zakuca i u listingu imas lep poziv od cirka 8 sati trajanja...) .....

Ustvari moram da se ispravim postoje oni koji debelo potkradaju korisnike mobilne telefonije i dva najveca lopova su: 1) manji lopov - TV TELE kvizovi i 2) ubedljivo najveci razbojnici na nasim prostorima radio stanice ciji razni SMS servisi znaju da se tarifiraju i sa 120din+PDV po poruci :wacko:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

skeptichni chicha, dobro kazes... ja sam na pripaidu na 064 vec 5 godina, a imam i 063 karticu od Juna ove godine, znam da je potspaid isplativiji ali ne mogu ja da razmisljam o racunima i o kraju meseca i da sam sebe kontrolisem koliko i koga zovem. Moji utisci su da najvise krede skida kad sa 064 zovete 063 i obrnuto.
Obe mreze imaju svoje dobre i svoje lose strane, pre je bilo jako izrazeno zbog pokrivenosti i prednosti 063/062 su bile ogromne, no pre neke 2 godine i to se stabilizovalo...
Dobra strana 064 je korisnicki servis koji se ne naplacuje, pa recimo dok sam se jos uhodavao u vode GPRS-a zvao sam ih za svaku mogucu glupost i cimao i raspitivao se za sve sitnice.
A na 063 mi je izvrsna ona opcija sa *63 gde mozete 5 minuta pricati u okviru 063 mreze za samo 20 dinara. A slozicete se 5 minuta je onako prilicno vremena da nekome objasnite sta zelite zar ne?

E sad mozda je mali off ali jeste li culi onaj audio zapis kad lik zove korisnicki servis i udje u opciju
za engleski jezik, e sad sve bi bilo u redu da operater hoce da prica s njim na srpskom, nego ga moli da prekine vezu i pozove ponovo i izabere opciju za srpski i oni se tako natezu hoce nece pricati i lik na kraju morao da ne bi prekidao vezu da izvergla pitanje na engleskom da bi na istom jeziku i dobio odgovor...znaci kad sam preslusao umro sam se od smeha
:lol:
5130+Koss the plug....

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Koristim 064 broj od `99 a od 03 sam na post pejdu, u potpunosti sam zadovoljan sa telekomom i nisam bas ni jednom primetio da su me pokrali niti da mi stigao prevelik racun.
Koliko pricam toliki mi stize racun. 8)
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja sam vec skoro 7 godina na prepaid 064, i do sada sam uglavnom bio zadovoljan. Bio je period kada su poruke kasnile i po 16-18 sati, a svi znamo da su se placale, pa me je to dosta iritiralo, da posaljem poruku a ona toliko kasni a ja to placam. Druga prica da je za dz kao sto je nekada bilo na 063.
Nesvakidasnja mi je pljacka da ti mreza naplacuje poziv call centru. Jedan od mojih najvecih aduta zasto nikad nisam i necu uzeti 063, osim ako nesto drasticno ne promene.
Sto se postpaida tice, u poslednje vreme sam se jako razmisljao da li da uzmem neki BEL paket, ali kako nigde nema dz internet, nego mi to sve nakarikaju na racun, resio sam da ostanem prepaid i da trosim to sto uplatim. Cim neki operater da jedno 20 MB neta u neki paket, eto mene:)
Jedva cekam i treceg, dace Bog jos nekoliko operatera, pa da se lepo pocnu tuci za korisnike. To znachi mnogo jeftinije sve, a daleko kvalitetnije. Jer, oni zavise od nas, a ne mi od njih.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

Jos koji dan pa ce biti 6-ta god odkako sam na pripejdu 064 i slazem se da je bilo problema ali te probleme korisnici mts su mogli da rese uvek besplatno pozivom 789 jeste da se ceka ali je bolje nego da platite ,moje misljenje o telenoru (ex-mobtelu) je nepromenjeno jer se nista nije ni promenilo skupi su i to je dovoljno.Kad saberete sve i uporedite i sa ovim novim paketima telenora mts je i dalje jeftiniji jer sve se placa i to papreno ej bre 12 din za prvi min razgovora,a o telef0nima za ugovor na 24 meseca e to necu ni da pisem jer racuni od 2000 i vise hiljada govore i sami.Cekamo mobilkom a dotle kao i dosad mts-pripejd neti nema jeftinije!!! pozz

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Ja sam kupila 2000. god. pri-paid 064, jer mi je trebao zbog terenskog posla i placala oko 1.000din nedeljno. Pa sam 2002. uzela post-paid 063 samo zbog roaminga i koristila ga uporedo s 064, ali sam ugovor raskinula krajem 2003. (mislim da je racun od oko 17.500din bio presudan), posle se pokajala sto nisam trazila da me prebace na pre-paid jer je bio lep mali broj. Onaj 064 je iskljucen, cak mislim da ga je Telekom ustupio (=prodao) drugome, zbog neuplacivanja kredita jer sam se u medjuvremenu odselila iz YU. Sada imam pre-paid 063 koju koristim kad dodjem u BG (ne isplati mi se da roamingujem ovde, niti da koristim post-paid), ali cu je prvom prilikom prebaciti na Jednu cenu.

Jeste da je Telekom tada bio (a i sada je) jeftiniji, ali je u to vreme Mobtel, kada je kvalitet mreze u pitanju, ipak bio korak ispred. Ne znam kako je sada - nisam vise "paralelni korisnik" obe mreze, ali mi se cini da Telekom sustize konkurenta, barem kada je kvalitet usluga u pitanju (po pitanju cena nisam merodavna).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Telekom da sustize Telenor? Hahahaha, pre ce biti da Telenor kaska za Telekomom. Jednostavno receno, sve je u brojkama: Telekom je jeftiniji, ima vise korisnika, i trenutno je lider na polju inovacija.. Neke 2002. Telekom je preuzeo ulogu lidera kod nas, a Mobtel je sve vishe zaostajao. Jedina stavka koju Telenoru ne mogu da poreknem je da se dize iz pepela, i sa ovim Dzinovskim izborom pravi dobru promociju i skuplja korisnike.
Jedva cekam odgovor Telekoma, pa Telenora i tako naizmenicno. U dobro sistemu, nadmetanje za korisnike se vrsi pojeftinjenjem, i davanjem raznoraznih usluga. Pa da vidimo ishod. I da sacekamo Mobilkom
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Miodrage, pusti brojke, kvantitet i kvalitet nije isto. Ja sam pricala o mom iskustvu u periodu 2000-2003, dok sam sada samo povremeni korisnik. Trenutno se nalazim u Jordanu, gde koristim i MobileCom i FastLink kartice. Ono sto je meni zapalo za oko je da 064 ne moze da posalje niti da primi ni poruku ni poziv sa MobileCom (iako, naravno, naplate poruku), a moze da posalje (ali ne i da primi) poruku na FastLink. Ne znam kako funkcionise sa Umniah. Tih problema sa 063 nema (provereno). Mozda "u lokalu" Telekom dobro funkcionise, ali na globalnom planu malcice kaska. Hvala Bogu, pa postoji Skype.

Sto se tice Dzinovskog izbora, ja sam uvek bila (i bicu) pobornik SIM-free telefona, a ne da me tamo neko ucenjuje kojekakvim ugovorima, registracijama (kao sto to sada rade pre-paid korisnicima u Jordanu).

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

Slazem se da su i mts i telenor jedno dok smo u granicama srbijice,ali cim zakoracim recimo u ljepu nasu od vipa i T-mobile, mts nemoze da radi kako bi to trebalo a roming i ostalo da i negovorim.Dzinovski izbor ili mts expres moj savet NE, ili bas ako vec morate TRI PUTA PROCITAJTE UGOVOR PRE NEGO STO POTPISETE ali samo ako imate stalna i prilicno dobra primanja !!!.POZDRAV SVIMA

lilici
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Sub, 06. Maj 2006. 20:23

Post od lilici »

E ovako, u Nisu je aktivan 3G i to samo na 50 metara oko trznog centra Kalca i u njemu, zato sto u ovom gradu postoji SAMO jedna bazna stanica ali ih to nije sprecilo da naplacuju pretplatu. Korisnik sam mts a i od danas sam probao 3G i za sve one koji misle da je mondo preko 3G mreze besplatan, znajte da nije, nego su samo pod opcijom 3G na MONDU besplatne stvari sto znaci, TV, kamere u BG, spotovi, i trejleri. Ostalo na MONDU se naplacuje.Ja ozbiljno razmatram da predjem na telenor, samo upredite sajtove ovih mreza i videcete o cemu je rec. MTS nije azurirala svoj sajt vec 2 godine, sve su stari modeli trelefona za automatsko konfigurisanje GPRS a novih nema nigde, podrske za 3G na sajtu nema nigde a i sta ce vam kada u svakom gradu ima po jedna bazna stanica. Sve u svemu, jos uvek se vidi da zaposleni u mts-u leze na drzavnim jaslama i rade kao u vreme 90tih godina.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Provalite trenutno stanje ankete :wink:
Slika
vreme: 18:40h 09.01.2007.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori