telenor, site, cene, PDV

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

telenor, site, cene, PDV

Post od Lobachewsky »

Ako je politika kompanije takva da mora da stoje cene bez PDVa (razumem ih), zasto ne ubace I cene sa PDVom. Ovako uvek digitron pa racunaj. Doduse cenu mogu da racunam i kao "otprilike" pa jos malo vise :) Telekom je I to bolje odradio. Sitnica... kap... koja preliva casu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Krse zakon

Post od MB maneken »

Mozda ce oni da placaju PDV korisnicima, cim su stavili cene bez PDV-a. Zakon jasno kaze "Uz svaku cenu se mora naznačiti PDV i stopa" a kaze i:


Zakon o zaštiti potrošača

Član 18.
Obaveštenje o ceni iz člana 17. ovog zakona, ne može dovoditi u zabludu potrošača u pogledu visine cene, odnosno stvarati utisak:
1) da je cena niža nego što jeste;


Na sta bi ova drzava licila kada bi svi krisili zakone? Zakoni moraju da se postuju, pa tako i ovaj.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pa valjda hoće da imaju manje cene od telekoma. ko bi ga znao. ne svidj ami se njihovo poslovanje tako da....
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Sta im to znaci cene bez pdv-a? Niko nije oslobodjen placanja pdv-a tako da bi morali da istaknu ako ne cene sa uracunatim porezom (sto bi bilo najpozeljnije) onda svakako pored cene bi trebao da bude iznos poreza. Za sta nas oni smatraju, jel misle da mi to treba da racunamo? Mene kao potrosaca ne interesuje da racunam nego kolika je cena koju placam! Mislim da bi ih trebalo prijaviti ili Ministarstvu finansija ili komisiji za zastitu potrosaca zbog ne objavljivanja iznosa sa porezom! :shock:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ma to je naša pamet kada istaknu velike cene/mislim po veličini/ a ispod neku malu povećan iznos gde piše sa pdv-om bla bla bla. samo mažu oči ljudima. mada...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Samo sto na Telenoru nema ni tih malih
cena...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa isto je i sa Telekomovim sajtom...I nije to nista novo...I za njihove cene vam treba digitron... :shock: :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

I van mobilne telefonije takođe: Tempo, Mercator, Maxi u svim onim prospektima daje fontom veličine 25 cenu bez PDVa, a fontom 4.5 ukupnu cenu. To svi rade, a niko ne odgovara. Doduše i to i onom malo manje varanje portošača sa **9,99 forama, nisu domaća već američka izmišljotina. Ovo sad baš i nije iz prve ruke, ali sam čuo da u Americi cene samo bez (nekog njihovog) PDVa pišu, i da ljudi često i stvarno moraju da računaju pre nego što dođu na kasu. Čudilo bi me da razvijeno društvo kao što je tamo sebi tako nešto dozvoljava, ali sam čuo da je tako, " . . . a ako su lagali mene i ja lažem vas . . ."

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

8)

http://www.internodium.org/node/2743


Izgleda da su poceli da rade i drzavni organi, samo da ne bude mrtvo slovo na papiru.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Hvala Bogu, dobro su se setili! Ali ova stavka mi se posebno dopala:
- cena mora biti napisana fontom koji je po veličini, tipu i boji identičan fontu telefonskog broja za pružanje usluge (ako se objavljuje na televiziji ili u štampi);
Sjajno, čista petica! :lol:

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Sve je to lepo, ali jeste li gledali neki kviz od tada? I dalje je sve isto. Verovatno ce im trebati 100god da pocnu to da primenjuju... :smutny:
PozZ

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Telenor lepo stavi cene bez PDV-a a onda uz njih stavi zvezdicu i na dnu strane da napomenu:cene su bez PDV-a! pa ti lepo uzmi digitron u sake pa racunaj :shock: Zasto bih ja racunao? Oni treba da stave cenu sa PDV-om a ispod nje ako bas toliko zele cenu bez. Koliko ja znam niko nije oslobodjen poreza samo se firmama vraca pod odredjenim uslovima.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Koren napisao:Sve je to lepo, ali jeste li gledali neki kviz od tada? I dalje je sve isto. Verovatno ce im trebati 100god da pocnu to da primenjuju... :smutny:
PozZ
E ja sam juce gledao neki kviz na studiu B i vidim pise potencijalno ukljucenje 50 din...bla,bla,ali su slova ogromna i bas sam se pitao zasto je to :P ,kad ono,oni postuju zakon :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hoce da namame narod. Cene bez PDV-a. Cista budalastina. Mislim i 18% PDV je budalastina. DA je negde do 10% pa da razumem, ali ovo je stvarno preterivanje.


Izmenio:gameforce:zabranjeno psovanje!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Najgore je Telenor u Crnoj Gori, lepo napisao cene bez PDV-a ali odmah pored su i sve cene sa PDV-om.


http://www.promonte.com/korisnici/postpaid/paketi/blue


Tako da nemam predstavu sto ih mrzi da i ovde u Srbiji stave i cene sa PDV-om?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pitanje je zasto i stavljati cene BEZ PDV-a? Ionako svi moraju da plate taj PDV, a korisnika ne zanima sta je sta, nego koliko ga nesto kosta. Pa ako nesto kosta 3000 din, bas mene briga da li mene to nesto zaista kosta 2460 din + 540 za PDV ili ne. Meni to sto placam svakako izbija 3000 din iz novcanika kako god da okrenem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

miodrage, ima i gorih primera od 18% PDV - u Danskoj (oni ga zovu "moms") iznosi 25% i placa se na SVE ZIVO BEZ IZUZETKA! Dobro, njihov standard i nas nije za porediti. Ali oni svuda navode cene sa PDV-om, jer se na sve i placa, pa tek kad dobijes racun vidis kolika je vrednost stvari/usluge a koliki je iznos PDV-a.

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

E mi o tome i govorimo da cena treba da je prikazana za porezom, a eventualno bez i iznos poreza posebno!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne znam, i dalje mi nije jasno sta ce cena bez PDV-a ako ga placam. To je samo vise znakova na papiru koji me zbunjuju. Mene iskljucivo zanima koliko moram novaca da potrosim, a na sta i kako ide, apsolutno me ne interesuje. Od mene PDV moze da bude i 0.1% i 99%. Apsolutno mi je svejedno, jer za odredjenu uslugu moram da izdvojim toliko i toliko. Prema tome, ne prikazivati PDV je po meni jedna nevidjena svinjarija kojom se posten svet zbunjuje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

misternobg, pa u tome i jeste fazon....mozda ciljaju na te biznis korisnike? Mislim na firme koje bi da pazare pakete pa kao u fazonu posto ce biti povracaja poreza sto da pisu cene?
Ali to je tako ljigavo....koliko mi se puta desilo da citam neki oglas u novinama i to uglavnom one tipa cela strana jedna firma i gledam npr cene komponenti za racunar i ono jako niska cena u odnosu na druge trgovine???? E a pored cene onako mala majusna zvezdica koja se jedva primeti i ispod cenovnika ona cuvena krilatica "cene su bez PDV"
Samo lazu i mazu i i zmisljaju, a niko za to ne snosi posledice :disgust: :uhuh:
5130+Koss the plug....

Odgovori