Nokia N80

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Nokia N80

Post od zox »

Posto vidim da nema konkretne teme za ovaj model telefona rekoh da je pokrenem posto i mene zanimaju iskustva drugih sa ovom nokiom!
Ja sam je nabavio pre desetak dana i jos je u fazi testiranja kod mene pa ako neko ima neke utiske ili savete neka pise!!!
Za sada mogu samo da kazem da je telefon odlican,jedino sto je jos uvek tesko doci do pravih aplikacija,tema i igrica za os 9.1,pretpostavljam da je to zato sto je to jos uvek nov o.s. ali se nadam da ce uskoro stici podrska i za njega!

______________________________________________
Miškoni:: Stara tema o N80:
viewtopic.php?t=4010

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Ja ga imam 5-6 meseci i sad kada sam se uhodao mislim da je telefon super. Svi sa n73 ga ispljuvase, ali mislim da on to ne zasluzuje. Na pp ti saljem link ka softweru za n80.
nokia n80

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

Djera, hvala prijatelju.i ja sam citao te komentare i nisam znao sta da mislim zbog toga sam i otvorio ovu temu.
Ali sad vidim da je to zbog toga sto je telenor pustio dosta tih n73 pa su ljudi pokupovali i imaju malo vise iskustva sa tim telefonom,pa malo sujete,i to onda znaci nema boljeg!
Naravno da je n80 bolji i lepsi telefon od n73 ma koliko ga oni hvalili,i ja sam sad uveren u to posto ga koristim tako da mogu da se hvale koliko hoce!
No nadam se da mi sad nece niko zameriti na tome i ja to sad gledam subjektivno svakom je njegov naj bolji,naj lepsi.....itd!
No o tome se ovde i radi zar ne,argumenti za i protiv,koji ima bolje funkcije,kameru,kuciste,softver..itd da ljudi mogu spram afiniteta,zelja tudjih iskustava a i mogucnosti da izaberu telefon koji im odgovara!!!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Tacno, svakome je njegov telefon naj.
Evo moj E61 je vrh vrhova i bolji fon nikad nije napravljen niti ce ikad biti :lol: :D :lol: :D :lol: :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

miodrage, Upravo tako,o tome se i radi dajte malo komentara iskustava i tome slicno!!!
Nisam imao priliku nazalost da se sretnem sa tim modelom i ne sumnjam da je dobar,ali jedina stvar(samo po slici)koja meni smeta je ta sirina e61!!!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

zox, kakve je baterija na n80, mnogo mi se svidja pa reko da vidim da li mi i taj aspekt odgovara?
D500&E71

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Baterija i slajder su najgori aspekti N80,mada ni za kameru nisam video neke pohvale,ne samo sto nema autofocus vec i sto video nije nesto ako se dobro secam,zato sam i malo odustao od nje mada ne potpuno,ali u globalu nije los fon,mada nije bolji ni N73 jer svaki ima svojih prednosti (N73 ima veci ekran ali manje rezolucije,ima autoficus pa su slike babaroga ali nema Wi-Fi...)!!
Pozdrav 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

zox ne znam, meni u saci stoji kao saliven. Nemam nikakve probleme sa njim. Za nosenje je mozda malo manje godan u depu pantalona, ali u dzepu kosulje je strava, ni ne znas da imas fon. Takodje uzeo sam aluminium case za njega sa belt clipom, tako da mogu da ga nosim i na taj nacin.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

Lomnica_city, da u pravu si sto se tice baterije ali to je u globalu problem sa svim nokiama sto meni nije neki katastrofalan problem jer koliko znam moze da se nabavi i jaca baterija ako je bas neophodna!A slajder,ne znam sta tu da mislim,atraktivan je u svakom slucaju a ne mora da se otvara stalno jer sve ,osim poruka ,moze da se radi sa zatvorenim telefonom tako da ne vidim ni u tome neki veliki problem.
Da li zna neko ima li noviji softver za n80? ja imam verziju v 4.0623.0.42 rm-92 n80 (58.01)

seCSuallac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 12:49
Lokacija: Gracanica
Kontakt:

Post od seCSuallac »

o owom teLefonu ima weoma MaLo in4macija owde... i odLucio sam da ga Qpim, aLi bix zamoLio nekog da mi kaze gde u BG- mogu naci owaj Fon a da nije skinut sa mreze, i koLiko kosta?? :unsure:
xwaLLa unaPRedd i pozs ;)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da bi trebalo da razmislis pre o N73 jer je symbian isti ali neke bitne strvari su na strani N73 (baterija,ekran,kamera,jace se cuje MP3,nije slajder koji je na N80 mnogo klimav...)...imao sam N80, sada N73music i vise sam zadovoljan sa N73...pozz 8)

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

luca, Pa ja se ne bih bas slozio sa tim da je n73 mnogo bolji,razlike naravno postoje i svaki od njih ima neke svoje prednosti! :D Posle mesec dana koriscenja sve mi se vise svidja ekran je ekstra dobar,tu su u pitanju vrlo male nijanse,ni kamera nije losa za amaterske snimke,obzirom da to nije foto aparat vec telefon,a slajder bih sad vec rekao da mu je vrlina a ne mana iz prostog razloga sto je atraktivan,nema tog kome se ne svidi kad ga vidi! Jedan od glavnih razloga sto sam uzeo n80 umesto n73 je i taj sto je n73 malo glomazan i potseca me na daljinski upravljac,a drugi je naravno to sto ga je telenor ponudio u svom paketu tako da ih sad ima puno.to mozda i nije mana ali atraktivnost i jedinstvenost su ipak male prednosti zar ne :oops:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

u pravu si za slajder...ko god da ga je video bilo je ono,"uuu, faco,bas je dobar..." meni je N80 mali za kucanje, prsti su mi veliki pa ono...ostalo, sve stvar ukusa...ekran jeste extra ali na N73 je toliko veliki da me odusevljava...mislim da ja vise volim vece i funkcionalne telefone nego male "smekerske"...pozz 8)

seCSuallac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 12:49
Lokacija: Gracanica
Kontakt:

Post od seCSuallac »

ok.... xwaLa na utiscima, aLi sam ja oDLucio da QPim, i zamoLio bix da mi nekko da adressu prodawnice u BG-u gde ga sigurno ima(da nije skinut sa mreze), posto ja nisam iz BeG-a!! 8)
xwaLLa unapredd i pozs 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa aktivan slajd je ubedljivo najelegantnije i najbrže rešenje za zaključavanje i otključavanje fona (oni Ercssonovi poklopci su izbačeni iz upotrebe), ali u Smasungovoj izvedbi, ne zato što volim tu firmu, nego zato što su stvarno kvalitetni. Mnogi su se žalili na kvalitet istog kod N80., ali (ovo je sad samo lična impresija, a nikako obektivan stav) debeli telefoni lepo leže u šaci, ali kada je velika visinska razlika između kursora i tastera mene to nervira, a i lakše se drži u ruci i manipuliše kada je slajder otvoren. Ono što mi se jako sviđa kod njega je WiFi, i veća rezolucija ekrana, ali osvetljenje je slabije nego kod novijih N i E fonova, što mu nikada ne bih oprostio. A ovo kažem zato što sam upoređivao N73 sa svojim novim e50, i ni najmanje nisam zažalio što sam ga uzeo. N73 ima veći ekran, ali pošto je rezolucija ista, tačkica je veća, i samim tim izgleda lošije.

seCSuallac, jesi ti neki buntovnik pa bojkotuješ učiteljicu koja ti je rekla da se velika slova pišu na početku rečenice, a ne u sredini reči, i namerno mešeš ćirilicu i latinicu? Živela anarhija, a?

:)

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

gargamel4, potpuno se slazem sa tobom sve dalje je stvar ukusa,neko voli slajder neko preklop,neko crnke neko plavuse itd..... sve je stvar ukusa a i mogucnosti!
A sto se tice e50 moram ti priznati da sam se odusevio kad sam ga video!
Moj kum ga je uzeo pre par dana i doneo ga da mu ubacim malo programa i igrica i kad sam ga video i drzao malo stvarno sam se iznenadio kako je lepo spakovan i uradjen fon!
Na slikama u opste ne lici na sebe,u prirodi je stvarno elegantan i tanak i da nisam uzeo n80 sigurno bih uzeo e50!

DXC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:10

Post od DXC »

da li je neko koristio WLAN/Wi-Fi na ovom telefonu?i ako jeste nek napise kako i svoje utiske....
vec par puta sam pokusavala da koristim bezicni internet al nece.....nadjem 2-3 vidljiva access poita al nece....verovetno jos par stvari treba da uradim al ne znam sta...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa zavisi i gde si, ali najvažnije je da mreža bude otvorena ili da ti imaš šifru za nju :oops: :roll:

Neki kafići imaju hotspotove, ali naplaćuju 70tak dindži sat, ali neki su i džabe. E sad gde si ti? U Beogradu to uglavnom radi u centru, ali evo miodrage se koliko se sećam žali da u Subotici baš i nema.

U svakom slučaju Dream Weaver bi trrebalo da ti pomogne oko detaljnijih podešavanja.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Tacno, u Subotici jos nigde nema hotspot. Mada se radi na tome da proradi jedan u jednom od najelitnijih kafica, Boss-u, potom u Yu-Fest caffe-u, McDonalds treba da to uvede... Svi ovi lokali vec imaju WiFi mreze, samo jos nije pusten net kroz njih.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

kako rece jedan pametan covek ko bi kupio n80 kada bi n73 imao WiFi



:D

Odgovori