Koji je mobilni operator bolji u Srbiji II? Telenor vs mt:s

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Telenor vs mt:s

Glasanje se završava Čet, 13. Mar 2008. 20:46

062/063 Telenor
84
45%
064/065 mt:s
103
55%
 
Ukupno glasova: 187

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

skeptichni chicha napisao:Ama covece ne moras da se obavezes ni na sta ako ne kupujes adapter... ...
Dobro, de de! :) Polako... I da je tako opet nije to to (trenutno, ako volis da naglasim). Iz preostalih razloga... A da ne pricam koliko su im "obavestajne sluzbe" sa sve sajtom bas zbog tih dezinformacija nepouzdane. Pogledaj. A dal' imaju tehnickih mogucnosti nije bitno, vec koliko ljudi to moze da oseti.
Bice bolje...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Pa pitanje je koliki je stvarno pritisak koji vrse tarifni dodaci obzirom da nisu odmah ponudili nesto slicno ocigledno da ogromna vecina korisnika nije preterano zainteresovana za to sem u slucaju sms poruka :wink:


Kako ide ona pesmica:

Bice bolje neko vice
na papiru mrtvo slovo

..... :D

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Heh ... i već danas su te demantovali ... pokušali su nešto novo ... sad je na Lobachewskom da PONOVO napravi kalkulaciju i da kaže šta je povoljnije ... :)
Samsung Omnia HD 8GB

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

po meni je i dalje mts povoljniji :unsure: jer mislim da i jedni i drugi nesto mute ali niko sa sigornoscu nemoze reci :ohmy: ,i bojim se da ce i ovaj treci samo da im se pridruzi ,ma sve to mene :x jer nikako da pocnemo ko normalan svet koristiti ,i imati servise i uslugu ,a sve ovo vec i onako papreno placamo :(

extra69
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 08:31

Post od extra69 »

Pa sad ubedljivo 064 a sto se tice TELENOR-a sve su bre nesto namontiraqli te kreditni biro,te kartice te ovo te ono pa jer mi podizemo kredite ili sta vec,zato pozivam sve ljude dobre volje da javno iskazemo svoje nezdovoljstvo protiv njih pa nek znaju de su dosli,nadanm se da ima puno ovakvih kao ja,pokusao sam da kupim telefon kod njih tj recikliram svoj stari telefon a oni meni kazu pa nema vas u kreditnom birou i sta sad mrk sto bi n asui rekli,a primam platu kod privatnika oi to bogami dobru platu jedini sto je dobijasm na ruke a koliko ima takvih u Srbiji,i eto nista od telefona,pa vas zato pozivam da zajedno iskazemo bojkot prema TELEMORu

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

E, pa o tome se i radi ... to što dobijaš platu na ruke ... to je malo krivično delo ... utaja poreza i tako to. Ako je već dobra plata, ne vidim razlog zašto ne bi platio i porez ... ;)

Tako daaa, nemoj to mnogo da pominješ ... prijateljski savet.
Samsung Omnia HD 8GB

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Ma daj imas ljudi koji primaju platu legalno ali opet tako da ih nema u kreditnom birou, nisu kreditno sposobni ili sta vec, nasi zakoni su nazalost toliko puni rupa da je to :cry:

nikolabj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 10. Dec 2004. 19:58

Post od nikolabj »

ja sam uvek govorio, najlepse mi je bilo kada sam koristio "064 TELEKOM SRBIJA" pre x godina i bila jedna prepaid tarifa poruka 2,88 sa porezom na promet, minut 10.80 sa porezom na promet (ne pdv) i kad su dopune bile ljudske, 230 dinara, a ne sad ko da ne kazem sta po 50 dinara...
SE k800i +1gb +mps60 :-)

nemanjans
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 13. Jun 2007. 08:41

Post od nemanjans »

da i ja se secam tih vaucera! Bila je i dopuna od 480! Ja ne znam, da li ima jos tih vaucera da se kupi?

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

bilo ne povratilo se
uzmu ti para oko 20-30din samo sto si dopunio racin tj. platis min. 275din dopunu koja je nominalno 250dina ali za saobracaj ti preostane samo 230din

znaci 45din ode u vetar

a isto je bilo i za druge dopune nego je smo razlika bila u tome da sto vecu dopunu uzmes manje procentualno gubis na dopunjavanju
Remember, remember
The 5th of November

Transporter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Apr 2007. 17:48
Lokacija: Avala, Beograd

Post od Transporter »

Telekom defininitivno, jeftiniji je , ima bolji domet (imam 063 sluzbeni i putujem cesto, domet ne moze da se poredi), itd....

Znaci 064/065 :lol:
N95 8gb, 6310i

nemanjans
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 13. Jun 2007. 08:41

Post od nemanjans »

signal mt:s-a je definitivno bolji od Telenorovog. Znaci od mog stana do centra (cca 4km) je pun signal ili 6 crtica od 7. Telenor ima jedva jednu crticu ovde na Limanu, sestra i keva koriste Telenor pa zato znam, cesto im telefon ispada iz dometa. mt:s se dosta popravio u svakom pogledu. GPRS mi radi odlicno, a nekada nisam ni mogao da se konektuje ili je to trajalo 1 sat.

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Сада сам корисник МТЕЛ мреже коју је купила МТС. Па тако да гласам за МТС. :D
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

alexavip
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 10. Avg 2007. 16:15

Post od alexavip »

Telenor! Draži mi je mnogo, zato što je originalan, jedinstven, kreativan, takoreći prirastao mi je za srce.

Sijamski_Mrmot
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 01. Maj 2007. 13:24

Post od Sijamski_Mrmot »

nemanjans
Sa druge strane moja supruga ima MTS postpaid i nedavno smo bili na putovanju po Srbiji... ja sam sa 063 svuda imao bar tu jednu crticu i pozivao sta sam hteo, sa druge strane stajali smo 200m od bazne stanice MTS i ona sa punim signalom nije mogla da dobije vezu i bila je nedostupna cak i posle reseta telefona, posle cca 20 min pozivanja "besplatnog" CC-a dobila je informaciju "nesto vam nije u redu sa telefonom" :blinky: pa probasmo i u drugom telefonu i opet isto....

ne veruj uvek onome sto pise na ekranu? :D

Izmenio:gameforce: Zabranjeno citiranje celih poruka!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Samo da kazem put Beograd -Sabac e pa platicevo,hrtkovci je pun signal a koliko se secam ranije nije ga nije bilo uopste.Govorim o Telenoru
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Sijamski_Mrmot
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 01. Maj 2007. 13:24

Post od Sijamski_Mrmot »

madness99:

Pa to je zato sto Telenor jos od Februara (po najavi) radi na prosirenju i jacanju mreze a od Septembra su najavili i sirenje 3G mreze (u BG su koliko primecujem vec dosta uradili i pre pocetka) . E sad, sto bi smo mi svi voleli da bas kod nas prvo urade....

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Od '99. koristim Telenor, i zadovoljan sam, jednostavno ne mogu sebe da zamislim u nekoj drugoj mrezi!! Mislim da imaju najbolji kvalitet a to mi je nabitnije, hocu da mi sve funkcionise i najmanje sitnice!
Ne svidja mi se sto im treba 3 dana da ti odgovore na mejl!! :dry:
RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

Sijamski_Mrmot
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 01. Maj 2007. 13:24

Post od Sijamski_Mrmot »

korki:

Nazalost, sa porastom broja internet korisnika uz Srbiji raste i broj onih koji spam-uju mail, mogu samo da zamislim koliko mailova/faxova/pisama i slicno stigne dnevno... Na to ako dodamo da je, vrlo verovatno svako drugo pitanje vezano za nesto sto se vrlo lako moze procitati na barem 5 drugih mesta a na svaki mail sa pitanjem je potrebno odgovoriti....
Od poznanika koji radi u mtS-u sam cuo da je gotovo svaki 3 poziv njihovom CC-u od nekoga ko nema sta da radi vec samo "smara" pitanjima o tarifama i uslugama po 20tak min... Verovatno zato Telenor i drzi sistem naplate CC da bi se smanjio broj takvih slucajeva i odrzao kvalitet usluge... Ipak je ovo Srbija brale, imacemo evropske usluge i standarde kad budemo imali evropske korisnike... Ovako, svi bi sve jeftino, telefone za dzabe a prosecan racun u srbiji verovatno ne prelazi 500-600din u odnosu na 50tak Eur koliko je u evropi.... :shock:

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

evo nekih ocena i procena

PRED KRAJ LETA: KO JE KO U MOBILNOJ TELEFONIJI?

Mobilna telefonija Srbije (MTS) ima oko pet miliona korisnika, odnosno 63 odsto udela na domaćem tržištu, rečeno je na konferenciji za novinare, održanoj u Beogradu pretprošlog petka. Od početka godine MTS je povećao broj korisnika za 700.000, a regionalnim povezivanjem sa mobilnim operaterima u Bosni i Crnoj Gori, koje je kupio, odnosno osnovao matični Telekom Srbija, stvorena je baza od preko šest milona klijenata.


Telekom Srbija je letos preuzela Telekom Republike Srpske, u okviru toga i mobilnog operatera Mobis, koji je preimenovan u MTL. Nova kompanija je privukla 70.000 korisnika, tako da ih sada ukupno u mreži ima oko 705.000. Telekom Srbija je u julu pokrenuo rad trećeg operatera mobilne telefonije u Crnoj Gori, takođe MTL-a, koji je za manje od dva meseca privukao 97.000 korisnika.

Ocenjujući veoma uspešnom akciju ukidanja rominga između tri zemlje za korisnike Telekomovih mobilnih operatera ovog leta, kada je više od 400.000 korisnika MTS-a uspostavljalo vezu sa Srbijom tokom boravka u Crnoj Gori, kao i oko 280.000 korisnika prilikom posete BiH, Mobilna telefonija Srbije odlučila je da se letnja akcija nastavi, čime se praktično ukida roming u Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori.

Tokom jeseni, akcenat će biti stavljen na snižavanje cena za postpejd korisnike, a postojećim tarifnim paketima biće priključena i tri nova. U okviru starih paketa cene razgovora su snižene za 35 procenata, a od 1. oktobra koricnici ovih tarifa moći će da prebacuju besplatne minute i SMS poruke u sledeći mesec, sa obavezom da ih potroše u naredna tri. U MTS-u su osnovali i lojaliti klub, kroz koji će nagrađivati svoje korisnike.

Povodom godinu dana od preuzimanja nekadašnjeg Mobtela, prvog mobilnog operatera u Srbiji, u pretprošli petak se saopštenjem oglasio Telenor. Uz podsećanje da je preuzimanje vredno 1,513 milijardi evra najveća pojedinačna investicija u jugoistočnoj Evropi, u saopštenju se kaže da Telenor u Srbiji trenutno ima 1.200 zaposlenih i 2,722 milona korisnika. Inače ovaj operater u svetu ima oko 130 miliona korisnika, a kompanija je u Srbiji startovala 1. septembra 2006.

„Zaista moram da kažem da je uspostavljanje poslovanja u Srbiji za Telenor bilo veoma dobro iskustvo i osetili smo se dobrodošlim od prvog dana. Sada, nakon prve godine rada kada se osvrnem, mogu da kažem da smo dobili ono što smo platili i imali smo sjajnu podršku zvaničnih vlasti dok smo razvijali poslovanje.“, preneta je u saopštenju izjava Stajn-Erika Velana, generalnog direktora Telenora u Srbiji.

U tom periodu tržištu su ponuđeni novi tarifni paketi, letos je ukinut roming sa Crnom Gorom, gde Telenor poseduje kompaniju Promonte, pokrenuta je elektronska prodavnica. U martu ove godine kompanija je osnovala Fondaciju koja je za nepunih pet meseci podržala i realizovala petnaestak projekata među kojima su saradnja s Istraživačkom stanicom „Petnica”, podrška kampovima za decu sa posebnim potrebama i decu bez roditeljskog staranja, formiranje kolekcije srpske savremene umetnosti.

Treći mobilni operater VIP Mobajl, koji je počeo sa radom sredinom jula, ovih dana akcenat stavlja na povoljne cene mobilnih telefona, koje nudi svojim korisnicima. Ranije je saopšteno da je u promotivnom periodu, pre starta, prodato 50.000 brojeva sa poklon-kreditom od 1.000 dinara. VIP, inače u vlasništvu austrijskog Mobilkoma, privukao je korisnike i akcijom dupliranja kredita (poklon-minuti u visini uplate), koja traje do kraja godine. Novi operater je krajem avgusta omogućio telefoniranje sa Crnom Gorom, takođe bez rominga. Sve u svemu, u VIP-u mogu da budu zadovoljni.

Dolazak Telenora na srpsko tržište, kao i početak rada VIP-a izazvali su izuzetno dinamičnu utakmicu između tri operatera mobilne telefonije. Benefit od tog utrkivanja imali su korisnici koji su, naročito tokom letnjih meseci, prosto bombardovani raznim pogodnostima. Kao rezultat, snižene su cene razgovora i ostalih usluga, mada se većina građana i dalje veoma teško snalazi u pravoj šumi tarifnih paketa i dodataka.
G. Brkić

Austrijanci hoće i u Bosnu

Izvršni direktor Telekoma Austrije Boris Nemsič izjavio je da je ova kompanija zainteresovana za privatizaciju BH Telekoma u okviru koga posluje i mobilni operater BH Mobajl. Privatizacija bosanske kompanije će se obaviti do kraja 2007. godine, a početna cena za 51 odsto vlasništva biće, kako tvrde upućeni, oko 1,01 milijardi evra. Pošto je Telekom Austrija vlasnik kompanije Mobilkom, koja u Srbiji poseduje VIP Mobajl, korisnicima ovog operatera u Srbiji „smeška” se ukidanje rominga prema Bosni.


http://www.dnevnik.co.yu/modules.php?na ... &sid=28750
Remember, remember
The 5th of November

Odgovori