Samsung i780

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Mixauskas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2009. 20:19
Lokacija: Beograd

Post od Mixauskas »

ma znam za sve mahinacije. bio sam prekjuce da qpim SE P990i ili SE P1, i probali su da mi ga uvale bez fiskalnog sa nekom beda garancijom od 6 meseci u shukri qtiji bez cd-a... odlucio sam se onda za samsunga jer tih telefona nema nigde osim u toj radnju... btw sta mislis jel i780 bolji od njih i posto si znalac ako je tako mozda mozes i da mi obrazlozis zasto...
<marque>...traveling without moving...</marquee>

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mixauskas, Pa da li je bolji zavisi od tvojih potreba i novca koji zelis da ulozis. Sigurno je brzi i od P990i i od P1. Pored toga njegova osnovna prednost je Windows Mobile operativni sistem. UIQ koji koriste P990i i P1 je "mrtav" operativni sistem koji se vise ne razvija. Prednosti P990i su autofokus i veci ekran a P1 ima priblizno isti ekran samo drugacije geometrije i jedina prednost mu je bolja kamera (3.2MPix + autofokus) i radio - po svim drugim karakteristikama je bolji I780.

I naravno I780 ima integrisani GPS prijemnik za razliku od P990i i P1.

Inace zvanicni uvoznik za SE je Comtrade - imas njihovu SE radnju u delta sitiju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Mixauskas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2009. 20:19
Lokacija: Beograd

Post od Mixauskas »

pa realno ne kupujem pda/mobile zbog kamere i radija, nego zbog aplikacija i funkcionalnosti... tako da je samsung logican izbor... hvala na pomoci
<marque>...traveling without moving...</marquee>

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Evo posle 2-3 nedelje premisljanja izmedju Omnie i i780, uzeo sam i780 i za sada sam vrlo zadovoljan :D .
S obzirom da imam fon tek 7dana evo par utisaka, posebno u odnosu na Symbian telefone koje sam ranije (mnogo) koristio:

Dobro:
Fon je lagan, lepo lezi u ruci. Dosta je brz, WM6 programi rade stabilno, mouse pad je pravi blagoslov 8) u odnosu na spori D-pad kod Nokia gde nisam mogao brzo da skrolujem kroz velike dokumente.
Ima puno programa koje se mogu instalirati (na zalost ima manje besplatnih programa nego za Symbian :( ). Ja sam zbog praznika stigao da ubacim samo neke :Total commander, Clear Temp, Word NetCE engleski recnik i neke manje vazne app (StopWatch, Task Manager, BScreen) koje za sada sve rade odlicno. Ako neko zna neki dobar free Call manager/Call filter nek mi posalje na PP. Sve u svemu mogucnosti prilagodjavanja WM OS korisniku su iste ili cak vece nego kod Symbiana. Dalje, imate QWERTY, stylus olovcicu i touchpad/mousepad, pa ko sta voli nek izabere. Tasteri slova su relativno mali ali sam se brzo navikao iako imam siroke prste. Poklopac baterije i ceo fon su kvalitetno uradjeni, nema krckanja sve lepo naleze tj. mnogo bolje od Nokia N serije.
Ono sto me je najvise iznenadilo je da posle Audio control util refresha koji sam uradio po uputstvima koja su data ovde na forumu (svaka cast onome ko je objasno : *#0002*28346# ), zvuk je veoma dobar i glasan, MP3 plejer zvuci odlicno cak i sa default Windows Playerom kome nedostaje EQ (naravno stavio sam moje Senheiser CX400 sluske :roll: ). Verujte mi na rec i780 je bolji za muziku je od svih Nokia N i E serije koje sam koristio (N95, E51, N82, E65, E61i) sa izuzetkom N91 koji je za muziku ipak bez premca.
Kamera je solidna - bolja od E51 i N70, a negde u nivou N91. (naravno slabija mnogo od N82).

Lose :

Baterija je osrednja, meni traje oko 1,5 dana sa svim Power save podesavanjima (GSM, Bluetooth off, Power save brightness), sto i nije tako lose ali bi trebalo biti bolje. Naravno daleko je bolje od N95.
Medjutim najveca mana po meni je ekran (kvalitet slike nije los - cak naprotiv, rezolucija i vidljivost su super) koji je nakon odlepljivanja kupovne folije postao vrlo osetljiv na ogrebotine, a folija se kod nas u Bgd ne moze nabaviti. Vrlo pazljivo koristim fon (futrola) ali manje ogrebotine su vidljive vec posle sedam dana :dry: .
I jos nesto, nedostaje hardverski copy/paste taster koji imaju Symbian Nokije, tako da ako radite u aplikaciji koja nema softversku varijantu select/copy/paste, na i780 necete moci da koristite ovu funkciju.

Sve u svemu moja topla preporuka za ovaj fon , pod uslovom da uspete da nadjete zastitnu foliju za ekran. Ostali nedostaci su zanemarljivi.

PS. Kako da vidim da li Opera i Operamini koriste Wifi hotspot ili default internet konekciju provajdera ? Uspeo sam da se konektujem na Wifi hotspot ("Wifi connected") ali ne kapiram gde se proverava koju konekciju koristi browser :oops: .

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nick6, Originalne zastitne folije za I780 (i vecinu drugih touchscreen modela) neces naci, medjutim mozes da kupis genericke zastitne folije koje mozes posle da "iskrojis" skalpelom tako da odogovaraju dimenzijama ekrana.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Ma naravno :) . I mislio sam na te genericke.
Ali ne mogu nigde po gradu da ih nadjem u prodaji :smutny: .
Posalji mi molim te info na PP ako znas gde mogu da nabavim bilo kakve zastitne folije za touchscreen. Najmanji je problem da ih posle "iskrojim" po dimenzijama za i780
Motorola Moto G

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nick6, Ja sam kupovao u jednoj radnji u Vojvodjanskoj ulici na Novom Beogradu zaboravio sam kako se tacno zove radnja. Oni su ustvari veleprodaja ali moze da se kupi i "na malo". Najbolje su se pokazale folije za zastitu GPS uredjaja - nesto su deblje i ne stvaraju se ruzni mehurici.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

OK, hvala, videcu da se promuvam tamo ovih dana.

Nego, ima li neko ideju za onaj Call manager za WM (blacklist,whitelist itd.) ?
Motorola Moto G

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nick6, Za Call Managera ima dosta - googlaj naprimer za "Windows Mobile Call Firewall"
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Omnia Widgeti na I780:

Na sledecim sajtovima postoje uputstva za instalaciju Omnia (i900) widgeta na i780.

Jedan od sajtova je na portugalskom ali mislim da ce se vecina ipak snaci:

http://msmvps.com/blogs/nunoluz/archive ... -i780.aspx

http://ricardochaves.pocketpt.net/2008/ ... 0-no-i780/

Omnia Widgets to 100% in the i780!

Ja upravo skidam potrebni softver - kada instaliram napisacu da li i kako funkcionise.

Slika

Slika


[edit 1] Instalirao sam i uglavnom radi. Neki od widgeta (tacnije widget koji otvara Operu) se bune.

[edit 2] Pored Omnia widgeta instaliraju se "Omnia Goodies" u programima - NEMOJTE pokretati "Digital Frame" posto zarotira ekran i ostavi ga tako i posle soft reseta!!!

[edit 3] Ako slucajno pokrenete "Digital Frame" i promenite orijentaciju ekrana: Instalirajte "RotateMe" freeware programcic za podesavanje orijentacije ekrana. Trenutno resava problem :-)

http://handheld.softpedia.com/get/Syste ... 6957.shtml
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Ned, 11. Jan 2009. 05:32, izmenjeno 2 puta ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Korisni "hack-ovi" za I780:

Zapravo nisu "hack-ovi", barem ne u smislu "hack-ova" za S60 Symbian i slicno, vec samo par korisnih informacija, npr. kako povecati sirinu scrollbara i slicno.

PPT i780 Hacks collection
http://ricardochaves.pocketpt.net/2008/ ... ollection/

Slika

"Hack-ovi":
  • Modify Display 320×320 at 128DPIs for 96 DPIs(normaly called Real Vga)
    Portsplitter
    Modify lateral keys of volume to function like Scroll
    Modify width of the bar of lateral/horizontal Scroll
    Modify timeout of backlight in the keyboard
    Alternate quickly between “mouse” and “navigation 4 ways” (D-Pad)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

ee tomas legendo svaka cast na trudu... drago mi je da ima ljudi koji su i korisni na forumu a ne samo traze pomoc :) ja sam prodao i780 i sada koristim HTC Diamond... moram reci da je i780 mnooogo lakse koristiti i TS je precizniji (ili sam ja lood) :D
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sn1p3r, Sad bi meni trebala informacija kako da vratim orijentaciju ekrana u normalu a da ne radim hard-reset. (videti crveni tekst u poruci o Omnia Widgetima).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

hmm... drug ja nisam te shit0ve ni instaliravao, samo neke meni potrebne aplikacije i navigaciju... za to ti nemam pojma :S ma lako ti je i uraditi backup podataka i flashat ga... to ti nije vise od 15 min posla :)
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sn1p3r, Ma lako je za podatke - nema potreba ni fleshovati - hard reset ce ga vratiti u originalno stanje. Medjutim mrzi me da instaliram sav softver ponovo zbog nekog registry kljuca. Naci cu vec na google-u resenje - sigurno se jos neko zeznuo ;-)


[Edit] Problem je resen: Instalirao sam RotateMe freeware aplikaciju i vratio orijentaciju ekrana na normalno stanje.

http://handheld.softpedia.com/get/Syste ... 6957.shtml
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Ned, 11. Jan 2009. 05:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

oki, puno srece, ako i ja nesto nadjem, sendnem ti link... a si probao da ukines komplet taj software, da ga izbrises??
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

tomas.hokenberi, svaka ti čast za sve ovo....stvarno mnogo doprinosiš ovoj temi
Moje mišljenje je da je ovaj samsung trenutno best-buy...kada sam video 400€ u romingu, 300€ u divljim radnjama, a 230€ na oglasima :o
Nokia C6

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

[quote="tehno maniac"]tomas.hokenberi, svaka ti čast za sve ovo....stvarno mnogo doprinosiš ovoj temi(/quote]

...potpuno se slazem 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8).

BTW, evo jednog linka za program chgFingerMouse za brzu promenu funkcije misa -Mousepada na 4-way pad (i obratno) za i780, putem samo jednog pritiska na taster koji izaberete:

http://www.mysamsungepix.com/applica...hgfingermouse/

A folije za touchscreen modele (pravljene za iPhone i sl.) mozete naci i u nekim servisima u Bgd, ne smem naravno da reklamiram ovde, ali reci su samo da su u blizini Beogradjanke. Potrebno je foliju naknadno izrezati za dimenzije ekrana i780.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Trenutna situacija sa ZVANICINIM Windows Mobile software apgrejdom:

Samsung SGH-i780
Windows Mobile 6.1 availability: Available now.
Download site: Users currently need to bring the device to an authorized service center for the update. Samsung has not made it available for download on its Web site.
http://asia.cnet.com/reviews/handhelds/ ... 9-8,00.htm

Ja sam zapravo uspeo da skinem zvanican WM 6.1 update sa Samsung sajta - ali to je UK Orange verzija pa nisam hteo da rizikujem. Ako neko zeli da proba evo linkova:

Za Vista korisnike: http://fus.samsungmobile.com/i780/UK/Or ... _VISTA.exe


Za XP korisnike: http://fus.samsungmobile.com/i780/UK/Or ... der_XP.exe

Postoji zapravo i "medjunarodna" (i780PMSHL1) verzija na sajtu http://fus.samsungmobile.com/i780 - problem je sto nije moguce pretrazivati sajt vec se mora naci direktan link.

Fajl bi trebalo da se zove i780PMSHL1_Upgrader_XP.exe

[Edit 1] uz malo googlanja sam nasao! I to izgleda kasniju verziju:

Za XP: http://fus.samsungmobile.com/i780/sea/P ... der_XP.exe

Za Vistu: http://fus.samsungmobile.com/i780/sea/P ... _VISTA.exe

Pronasao sam preko poljskog sajta:

http://smartmobile.pl/soft-hl2-dla-sams ... aterem-exe

http://smartmobile.pl/grudniowy-rom-dla ... -oficjalny

Fajl ima 81.7 MB i upravo ga skidam. Kada bekapujem poruke i imenik probacu da odradim update. Nadam se da sledeca poruke nece biti o tome "kako sam brick-ovao i780".

[Edit 2] : Moracu jos da trazim - dobijam poruku "Incorrect software version. Check the device". Nisam primetio da ova "novija" verzija nije iste oznake kao "medjunarodna".

[[Edit 3]: Uspeo sam da instaliram ovaj "singapurski" (i780DX) firmver preko originalnog "bugarsko-hrvatskog" (i780XF) na sledeci nacin:

1. EXE update fajl sam raspakovao pomocu 7zip-a
2. Datoteku DXHL2_XP.EXE sam otvorio pomocu hex editora.
3. String i780DX sam zamenio sa i780XF.
4. Setup je odradio update na WM 6.1 - ovim sam verovatno ponistio garanciju.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Sub, 17. Jan 2009. 05:35, izmenjeno 3 puta ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Trazeci odgovarajuci firmware nasao sam listu oznaka za i780 firmver (izgleda da se ovo odnosi na WM 6.0 firmver a da se oznake za WM 6.1 donekle razlikuju):

The firmware code is split into individual sections:

i780XXGK1

I780 - > model designation (SGH-I780).
XX - > region / network carrier designation (XX = Spain - open Market).
G - > release year (G = 2007).
K - > release month (K = November).
1 - > version number.


Region:

BD Cyprus, Greece
CP Finland
DB Vietnam
DC Thailand
DD India
DT Australia
DX Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam
DZ Malaysia, Singapore
JA South Africa
JC Algeria, Morocco, Nigeria, South Africa, Tunisia
JP Arabic
JR Arabic
JV Algeria, Egypt, Iran, Iraq, Kuwait, Morocco, Nigeria, Oman, Pakistan,
Saudi Arabia,South Africa, Syria, Tunisia, Turkey
MT Switzerland
XA Austria, France, Germany, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom
XB Denmark, Norway, Sweden
XC Portugal, Spain
XD Croatia, Czech, Hungary, Slovakia
XE Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine
XF Bulgaria, Croatia, Romania <-- Ovo je verzija koju uvozi Roaming - barem moj primerak.
XX Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom
ZC China, Hong Kong
ZH Hong Kong
ZT Taiwan

- Network carrier codes:

AE SFR, France
AI Tim, Italy
AM Vodafone
AN E-Plus, Germany
AO O2
AS KPN, Netherland
AU Mobilkom, Austria
BB Tmn, Portugal
BF Optimus, Portugal
BG Telefonica, Spain
BM Swisscom, Switzerland
BN Amena, Spain
BO T-Mobile, Germany
BU Vodafone
BV Orange, Switzerland
BW O2, United Kingdom
CD Proximus, Belgium
CG Telia Mobitel, Sweden
CH SingTel, Singapore
CK Tele2 Comviq, Sweden
CT Tdc, Denmark
CU One, Austria
CV Telenor, Norway
DT Optus, Australia
DV Telstra, Australia
EF Celcom, Malaysia
JB Vodacom, South Africa
MD Telia Sonera, Finland
MJ Vodafone, Italy
MM Tele Ring, Austria
MV NetCom, Norway
NA Nrj, France
NB Tele2 Norway, Norway
NE H3g Nordic, Sweden
NP H3g, Italy
SS Vodafone, Japan

Release years:
D = 2004
E = 2005
F = 2006
G = 2007
H = 2008

Release months:
A = January
B = February
C = March
D = April
E = May
F = June
G = July
H = August
I = September
J = October
K = November
L = December
Reply With Quote
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori