Konacno dobre slusalice, al ne od vas

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Zaključana tema
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Konacno dobre slusalice, al ne od vas

Post od Vlada Zem »

:D :D :D Nokija je prosle godine izbacila svoj p r v i adapter (AD-15)(inace, jako mlada kompanija, pa su se tek sad setili) sa 3,5mm dzekom za (o hvala bogu) sve!!!!! slusalice. E, zasto bas 15, kad su prvenac, ali nema veze, svaka cast, i jel to bilo tako tesko (mislim, par cm kabla). Ne znam kako to da nabavim (kad pitam prodavca u radnji, samo cujem, eeeeeee?????? Ali osecam da je razlika u zvuku - d r a s t i c n a .

Edit: Dopuna moje teme - Necu bre vise da slusam muziku preko ful oprema ''slusalica''. Zivela sloboda izbora (ih kad bih samo mogao ovo ''izbora'' da napisem velikim slovima, al ne daju ovi iz mobilnog sveta, eto sta ti je sloboda).

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Mozes da ih nabavis vrlo lako,ali pod jednim uslovom-da to nije u Srbiji ili ekvivalentnim zemljama! Zivela sloboda IZBORA! Da,da! Imas i ad-46 ako si za egzoticniju varijantu :D

Inace ad-15 je oko 25 eura cisto da znas.

viewtopic.php?t=5105&highlight=

zzz 8)
...shit happens... keep d smile!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

To moze i da se napravi (kao sto sam ja uradio sa mojim od SE-a) samo treba potraziti "koja zica je sta" po forumima i raznim HOW TO-ima za modovanje sluski. Kod mene bela i crna su bile mikrofon, bakarna je masa i ostale su josh dve koje su "left i right".

Evo kako to izgleda:
http://i36.photobucket.com/albums/e15/S ... mire/1.jpg
http://i36.photobucket.com/albums/e15/S ... mire/2.jpg

Tako se isto radi i sa nokiom, slusalice "sa pijace" (od kojih se koristi samo konektor) kostaju 150din a jackovi nisu vishe od 100din tako da nema sta da dirate origial opremu pa da se bojite da nesto ne ostetite.

POZ 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Što se tiče jack-ova, odličan izbor postoji u firmi Kanibal (koja ima i tezgu na buvljaku, a nalazi se u Piramidi na Novom Beogradu) i u prodavnici Elektronik na Banovom Brdu. Ko je vešt sa lumljenjem može da napravi taj adapter bez problema, a što se tiče boja žica, postoji neko pravilo (koje ne mora uvek da bude, ali je tao u 80-90% slučajeva):
1.-bakarni plašt je UVEK masa (to je ujedno i oklop kabla da bi se sprečile smetnje i služi i kao radio antena kod mobilnih koji imaju FM);
2. Crvena i crna su levi i desni kanal;
3. Signalni vod za mikrofon je verovatno žuta žica.

Još jedna opaska: ako se uradi to sa jack-om, onda se gubi potpuna funkcionalnost slušalica - nema mikrofona i ne može se odgovoriti na poziv, po omo mišljenju ne treba dirati originalne sluške, nego kupiti još jedne (neke jeftinije) i od njihovog jack - a napraviti adapter. Dobro je to što su neki proizvođači počeli da na svoje telefone ugrađuju standardni 3,5 mm jack za sluške (Motorola ugrađuje 2,5 mm jack, ali je i to bolje rešenje nego jack-ovi koji se sada koriste, a adapter sa 2,5 na 3,5 mm je daleko lakše napraviti).
Ghost

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Naravno, ja sam tako napravio i sada mogu da koristim i druge slusalice a i te jer toliko loshe kao sto ih svi vredjaju po forumima (ja sam dobio original pakovanje pa su i sluske original inace imao sam prilike da cujem i "falsh" slusalice pa na osnovu mog iskustva preporucujem vam da ih bolje ne stavite u ushi jer veci uzash ne postoji na svetu).

Ja sam se odlucio za tu varjantu, inace ako bih dodao 3.5mm konektor posle mikrofona (da mi radi i mikrofon) onda bi mi kabl bio EXTRA DUGACAK kada budem dodao i slusalice na to. Inace ima nacin da moze da se stavi i mikrofon ali ja to nisam hteo jer mi je nepotreban a i sada planiram da se otarasim mikrofona (tj. da ga skinem za svagda sa slusalica).
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

A postoji li sa SE adapter ekvivalentan Nokijinom ad-15 ?? Ako ja,recimo,necu da se bakcem sa tim lemljenem...
...shit happens... keep d smile!

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ja sam jedan od ponosnih vlasnika ad-15 adaptera :) :) :) doneo mi je cale iz norveske. tamo kosta negde oko 2000 dingera.
HTC Desire S

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

E ljudi ja sam napravio taj 3,5 mm jack ali sam se malo pomucio, tj. presekao sam kabal pre mikrofona, racunajuci sta ce mi mikrofon a i ne volim dugacke kablove, zalemim lepo zenski jack i napravim home made ad-15, lep na izgled ali ne radi!!! Telefon uopste ne vidi slusalice, zvuk mi ide na lounspeaker znaci treba mu ta mala stampana ploca sa sve mikrofonom koja mu na neki nacin da signal pa se fon prebaci u mod za slusalice :chytry: :uhuh: i ja onda otvorm onu malu belu kutijicu sa mikrofonom i prelemim sve one zice ponovo tako da sam u sustini samo skratio kabal od pop-porta do mikrofona! Ceo dan sam lemio one tanke zice i uspeo sam, radi, jack sam normalno zalemio posle mikofona!
HOX Titanium gray

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Može da ostane i mikrofon, ali onda postoje dve alternative: ili da se kabl preseče posle mikrofona (onda bismo dobili kabl extra large dužine, he he he), ili da se stave dva 3,5 mm adaptera - stereo za sluške, a mono za mikrofon. Ono što je rečeno za profil za sluške je tačno, ali može i ručno korisnik da prebaci taj profil. Ko se odluči za lemljenje, predlažem mu da stvi METALNI 3,5 mm ženski jack zato što su jack-ovi sa palstičnim poklopcem jako loši, pozdrav.
Ghost

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@mkvb: kod SE-a je to nebitno. Stavio sam slike, moze na taj nacin kao sto sam ja uradio.
@nevidljivi: tacno je, plasticni jackovi su vishe nego uzasni (ja nisam nasao druge).

Poz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

:x :x :x E, pravljenje ne dolazi u obzir. To sam probao pre 100 godina sa nekom Motorolom FM i ne mere (a i da je proradilo, mislim stvarno, zice, izolacija, e u 21. veku). U teoriji o.k. ali kad se sve to rasklima. 2.5mm na Motorili je super stvar (dzek za 3.5mm se nalazi svuda a ja sam ga bas kupio na B.brdu u toj radnji za neki Samsung, i za divno cudo, uz malo gurkanja tamo-vamo, nekako je radilo).

Za blade_bre: 25e za adapter, i opet, a d a p t e r??? Toliko kosta polovna mini linija u oglasima. Bas vode racuna o svojim korisnicima, sta, ima pozlacene konektore? E, blade_bre, sta je to ad-46, bre?

Najgolemitija poruka za -djole89 - Djole, brate, rodjace, ponosni vlasnice, podeli s nama kako to radi, tj. kakav je zvuk?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Vlada Zem, potrazi na netu sta je to ad-46.
Jest' skupo,ali mi nije zao... jos vise sam platio slusalice. Zato sam UZIVAM u muzici. Zvuk je kao sa i-poda,a to da jeftinom "opremom" ne mozes dobiti.... I,da,sluske imaju pozlacene konektore! :wink:
...shit happens... keep d smile!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@vlada: zvuk ne zavisi od adaptera nego od telefona :wink: . Kod mene, kod k750 zvuk je jako dobar ali je slab output :( (to je na svim telefonima i na vecinu jeftinih mp3 player-a). Druga stvar, zasto ne bi pravio ti adapter za 3.5mm. Sta 21vek, sta pricash.... isecesh kabl i zalemish tri zice, velika filozofija. Ta igra te kosta oko 200din (cak i da ne uspe, nisu neke pare, slobodno probaj) a uspece, jer nema razloga zasto ne bi radilo. (osim da nisi dobro zalemio, a sa tim mozesh da se igrash do sutra dok ne proradi).

Ponavljam, nemoj dati 25 evra za glupi adapter kada mozesh sam da napravish bez problema. Inace to 21vek, to i dalje ne kontam. Pa vek eletkronike i tehnologije, sta fali lemljenjem. Nije da smo ti rekli da idesh u sumu da secesh drva i da sam pravish stolicu za komp jer je jeftinije. U tom slucaju razumem 21vek, a sto se tice lemljenja :uhuh: :uhuh: :uhuh: ne.

poz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Dario, istina da zvuk ne zavisi od adaptera ali on je put do boljih slusalica, sto je isto kao dobri zvucnici kod hi-fi uredjaja, moras se sloziti da je to jako bitno za kvalitet zvuka, a taj adapter ti daje veliku mogucnost izbora i sta ces staviti na usi. Opet, secenje i lemljenje zica, bolje na ovakvim mestima poterati nekoga da napravi ono sto ti treba, nego da sad opet izmisljamo tocak, i kao ja to mogu sam. Probao sam da secem kabl, i spajao sam, jednostavno n e i d e.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

jel moze telefon (6630) da se "natera" nekako da predje sa zvucnika na slusalice, tj ako odsecem mikrofon i odmah na onaj deblji kabal stavim zenski jack? To sam vec probao ali mi zvuk ide na zvucnik, jel moze nekako da predje na pop-port, vidim da pominjete neke profile pa neka neko objasni to malo.
Thanx pozdrav :)
HOX Titanium gray

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mkvb, pa pokusaj da u tools>settings>enhancement>headset podesis taj profil .... ja ne znam jer nemam taj "adapter" bez elektronike...

pozdrav

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@vlada zem: razmisli malo sta pricash. Lepo sam napisao, zvuk ne zavisi od adaptera nego od slusalica, a adapter se prosto pravi tako sto isecesh kabl i zalemish tri zice za konetkor, nista prostije. Ako bash ne umesh sam, daj nekome da ti napravi (reci im tamo gde budesh kupio konektor ako mogu odma da ti zaleme i to je to, 5 minuta posla.

POz :)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

mkvb, mora da može, ja na K700 mogu ručno da uključim taj profil i onda zvuk ide preko sluški.
Vlada Zem, u pravu si, postoji mogućnost izbora - ko nije vešt u lemljenju, kupiće adapter (i dati 25 evra), a ko to zna, napraviće sam adapter i dobiti isto, a pritom uštedeti dosta para (pozlaćeni konektori mogu da se nabave vrlo lako u svim bolje snabdevenim radnjama, pisao sam već na Forumui gde ih ima). Da je taj adapter 10 evra, niko ne bi razmišljao da ga pravi, ali 25 evra je previše za tako nešto. Do sada sam napravio gomilu adaptera za razne audio uređaje i radili su isto kao i fabrički, ako ne i bolje.
Dario (asdf), ne znam da li si iz Beograda, ja sam napisao u postu u ovoj temi gde mogu da se nabave metalni jack-ovi, ja plastične ne koristim već 4-5 godina. U tim radnjama mogu da se kupe i pozlaćeni jack-ovi, kao i 2,5 mm jack-ovi (bitno za one koji imaju Motorole), pozdrav.
Ghost

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ad-15 radi extra. danas smo u skoli ceo dan slusali muziku na nekim philips slusalicama i cuje se i vise nego dobro, razlika u odnosu na nokia slusalice je ocigledna (u korist ad-15+philips sluske naravno). kad se telefon poveze sa zvucnicima zvuk je takodje dobar ali je nesto tisi nego kada se muzika pusta sa kompa, kvalitet je tu negde. e sad ko ume da napravi adapter, svaka cast, ja se u lemilicu blago receno ne razumem, pa mi je ovako bilo lakse nego da sam pokusavam da pravim. :)
HTC Desire S

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Djole, veliko hvala. Sistem funkcionise, znaci cao 25 evrica. Ima neka fora, nemam pojma, mobilni jednostavno ne prepoznaje budzene slusalice, ipak nije to veza zvucnici-stub, pa + i -, gotovo. Ovih dana sam pitao neke likove u radnjama za dodatnu opremu (nikad culi) i kao videce, raspitace se kod distributera, Madjarska, Poljska... Ma nema sanse, nista, kao da nesto trazim from Bocvana, pa dok proverimo, dok stigne brod... A stvar je kul, stavis neke dobre sluske (one velike disco) i na ulicu :D :) :D :)

Zaključana tema