Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
PsyMan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 10:00
Lokacija: Beograd - Senjak

Post od PsyMan »

AnGeL oF LoVe, ja imam verziju 1.3.33 i radi mi super na visti, medjutim imam drugi problem :cry: SEUS nece da mi radi stalno ispisuje neshto tipa: Incopatible macromedia version, a imam zadnju verziju flash playera! :cry: Ako neko zna u chemu je problem neka POMAZE!!!! :blinky:
I GOT NEED FOR SPEED

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

I ja imam isti problem, mislio sam da je do kompa pa da odsljakam jedan format ali ima i drugih zrtava :)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Problem sam resio instaliranjem najnovijeg programa pc suite sa sajta >
http://www.sonyericsson.com/cws/downloa ... .00_EN.exe
LG G2 Black,16GB

PsyMan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 10:00
Lokacija: Beograd - Senjak

Debranding UIQ3 (W950i, W960i, P990i)!!!

Post od PsyMan »

Pre par dana naishao sam na najlakshi i (po meni) najsigurniji nacin za debrandiranje UIQ3 telefona. :) . sve shto vam je potrebno je:

1. UIQ3 telefon(W960i,W950i,P1i,p990i,M600i)
2. XS++ 3.1 http://www.se-nse.net/gbrooks3/XS++/download.php
3. Sony Ericsson Update Service
4. Kabal za povezivanje sa PC-jem



I. Izvrshite BACK-UP vasheg telefona preko koje god aplikacije zelite, jer ce proces obrisati sve podatke sa C diska.


II. Pokrenite SEUS i pratite uputsvo kako da update-ujete svojtelefon. URADITE OVO IAKO IMATE ZADNJI UPDATE!!!


III. Pokrenite XS++, oznachite polje SMARTPHONE CONNECT i pritisnite CONNECT. Prozor sa leve strane aplikacije ce vam reci shta treba da radite.



http://blog.artesea.co.uk/images/xs-step1-large.png



IV. Sada kada ste se konektovali treba te da izaberete novi firmware za svoj telefon:

W960 - CDA 162032/1
P1 - CDA 162022/1
P990 - CDA 162007/1
M600 - CDA 162011/1
W950 - CDA 162014/1

Onda pritisnite RUN SCRIPT. (mozete da izaberete koji god ocete firmware za telefon ali preporuchljivo je da stavite GW1(generic world 1).

http://blog.artesea.co.uk/images/xs-step2-large.png

V. Kada vam u levom prozoru pishe da je fleshovanje zavrsheno mozete da ugasite XS++.


VI. Sada ponovo pokrenite SEUS(i pratite uputstva na ekranu) da biste update-ovali telefon. NIKAKO NEMOJTE DA OTKACHINJETE TELEFON, GASITE KOMP, DOK SE UPDATE NE ZAVRSHI, JER AKO TO URADITE MOZETE SLOBODNO DA KUPITE NOV TELEFON!!!


VII. Kada se update putem SEUS-a zavrshi upalite telefon i uzivajte u SONY ERICSSON start-up screen-u Srećan sam. i ono shto je najvaznije vishe NEMA T-mobile, Vodafone,O2 i slichnih gluposti Veoma sam srećan!



Da....josh da napomenem da imam W950i i da sam uspeshno izvrshio debrandiranje(u pitanju je bio T-mobile), telefon je sada MNOGO brzi i u startovanju i u samom radu, ima i nekih novih opcija kojih do sada nije bilo, chini mi se da je i zvuk jachi itd.... Veoma sam srećan! Veoma sam srećan!



Ako je josh neko uradio debranding slobodno moze da ostavi svoje kometare, utiske itd... :D ne ujedam :lol: :shock:


Izmenio:gameforce:Slika van dozvoljenih dimenzija i kvari izgled foruma!
I GOT NEED FOR SPEED

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

@PsyMan

Upravo radim na P1. XS++ je prosao, sad radim 'drugi' update, pa javljam kako je proslo.

dopuna:
Sve je OK. Hvala puno.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Da li je neko probao da stawi memory stick od 4gb > u p990 i koliko ona koshta (otprilike) ??? :wink:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

bOOdala 4gb sam ja probao da stavim ali sam ga izvadio odmah čim sam cuo cenu od 60€ i to kažu da je povoljno.mislim da može da se nadje za 50€
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

VeNoM, ja sam za 2850 dindzi nashao nowu karticu, pa reko da was pitam da li moze u p990 (poshto planiram da qpim fon) :D :D :D :D

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

bOOdala to ti je jedna veoma lepa cena. .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Evo jedno moje zapazanje za sve buduce korisnike P990 i P1.

Pre jedno godinu i vise dana sam imao P990, ali sam ga posle mesecak dana prodao sto zbog bagovitog softvera sto zbog cene (>400e).
Pre par meseci sam upet uzeo P990 u nadi da cu ga zadrzati bar do leta (jer tad krecu vrucine, a on je poprilicno glomazan i tezak za bermude...).
Telefon deluje mocno, lepo lezi u ruci (bar u normalnoj muskoj :D), kvalitetno uradjen, pregrst opcija, ali spor. Sve u svemu, fenomenalna kupovina kome kome je potreban takav telefon a velicina nije problem.
Njegova velicina i sporost predstavljaju problem, pa resih da ga promenim.
Problem je bio jer ne znam koji sledeci. Poceo sam da lutam po sajtu, telefonima i oglasima u potrazi za drugim. Cak i dump (K800, 6500 slide) su sve vise i vise ulazili u kombinaciju (a nosim Symbian neprekidno preko 3god).
P990i sam prodao u subotu, a u nedelju mi je odjednom iskocila odlicna ponuda za P1. Kontao sam nesto i bilo je tipa: "Sto ne bih uzeo da probam, ipak je manji i laksi, pa cu prodati ako me bude smorio".
P1 sam uzeo u nedelju (tj. juce).
Softver je bio fabricki i verovatno medju prvim izaslim.
A prve impresije?
Manji, laksi, bolji izgled i ono za pocetak... Mnogo brzi.
Sinoc je usledio debrandiranje, novi softver i prosto je poleteo.
Trenutno jedini problem je tastatura, ali navika je cudo ;)
Inace, vise sam nego impresioniran. I nemam nameru da ga menjam.
Sa moje tacke gledista, razlika u ceni je vise nego opravdana

Zakljucak. Kome kinta nije bas frka, toplo preporucujem P1 umesto P990 (u ovm slucaju .bOOdali),

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nikoola veoma si u pravu p1 je veoma moćan-imao sam prilike malo da se igram sa njime ali ko nema para za njega tu je dobri stari m600 koji ima malo manje rama ali to sada nije ni bitno...nema ni kameru...nema ni wifi...u principu su isti.inače više sam za p990 nego za p1 baš zbog gabarita i velikog ekrana ali on plaća cenu trošenja baterije jer ja sam tastaturu skinuo čim sam ga uzeo.mana p1 kao i ostalih je osvetljenje 50% i izlazak na sunce.e tada čitanje poruka postaje zamorno
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

VeNoM napisao:inače više sam za p990 nego za p1 baš zbog gabarita i velikog ekrana
Razlika u ekranu izmedju ova dva modela je u 0.16" odnosno 41mm u dijagonali. Mislim da je to zanemarljivo.

I ja sam od prvog dana nosio P990 bez flipa, ali obavezno sa zastitnom folijom.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

nikoola, imam lowe za p1i,ali mi se :uhuh: swidja,nekako je uh... :shock: ne znam,lepshi mi je P990i...i wolim full tastaturu,malo weci ekran (primecuje se),mrzim m2 kartice (,a i dosta su skupe),ima poklopac za kameru,manje utroshenih para i nekako lepshi izgled... :wink:

PsyMan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 10:00
Lokacija: Beograd - Senjak

Post od PsyMan »

krtica
Reshio sam problem. Stvar je u tome shto morash da instalirash Flash Player Active X Plugin :D I onda ce da radi!!! 8)

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka! Sledeći put brisanje bez upozorenja!
I GOT NEED FOR SPEED

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nikoola mislim da je malo veća razlika u ekranu koliko sam mogao da vidim ali to nije ni bitno 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

VeNoM, kako veca razlika? P990 ima 2.76" u dijagonali a P1 2.6". Metematika je jasna. Nista i nista su 2 nista. Crve nije ni bilo :D
iPhone 3G[s] 16GB

npv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2008. 12:34

Post od npv »

Kako god na papiru, ali uzivo se primeti razlika u velicini displeja...
Nije nesto drasticna ali prija :roll:

npv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2008. 12:34

Post od npv »

Jel se dogadja nekom na p990 da ponekad kada prihvati poziv ustvari ga odbije? Stavio sam GSM only...
Jedina stvar koja bas iritira na ovoj inace sjajnoj spravi.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

npv da li se javljaš na tastaturi ili na ekranu ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Poz

Pitanje za vlasnije P1. Da li je i koliko moguce koristiti telefon bez olovke, znaci prstom - palcem. Recimo ono, u sred grada kada se zadesim, ne ide mi bas da vadim olovku. Nisam ga imao prilike drzati u ruci pa tako da ne znam. Ok one klasicne ikone ali mene zabrinjavaju ikone pri vrhu u redi gde baterija (mislim da su to aplikacije koje su trenutno otvorene). Meni izgledaju na nekim slikama i klipovima koje sam gledao pre sitne da se klikaju prstom.

Mislim vremenom da bi mi to smetalo, za neki rad na brzinu da sad vadim olovku i klikam. Ok kada sedim, kada sam kod kuce i slicno ali ono u "hodu" kada mi zatreba na brzinu. :dry:

Odgovori