MTS uveo zaokruzivanje za SVE prepaid pakete!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
dusan78
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 13. Jun 2007. 07:45
:: note 4

MTS uveo zaokruzivanje za SVE prepaid pakete!

Post od dusan78 »

Potvrdili su mi u MTS korisnickom servisu da su u svim prepaid tarifama
uveli zaokruzivanje prvog minuta, a tek od drugog munuta se vrsi
tarafiranje po sekundi !!!!!

Ako se neko pita zasto su mu za razgovor od 5sek. naplatili 10-15din.
sad zna zasto!!!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

koje tshi.. znaci sad ti isto dodje da pricas min i 2 sec.. bzvz.. :uhuh: :dry:
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

e stvarno su ...
videh to juce u novinama ali nisam obratio puno paznje na tekst
rekoh pogresio novinar ali ne lezi vraze
kad ja tamo al' ono medjutim
na sve tarife
sada se nikako ne isplati biti na prepaidu, bilo kom odn. bilo kog operatera
:uhuh:
Remember, remember
The 5th of November

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Dosad je bilo ovo zaokruživanje u TIPI i KUL tarifi, a u TOKI i LAKI nije, a zato su bili malo skuplji minuti. Sad je ovo stvarno besmisleno!!! Sad je bolje preći na Vip, jer oni imaju 4.9 din/min cijenu prema svim mrežama.......

I valjda su to htjeli da zamažu ovim bonusima na dopune od 50%. JADNO!!!


EDIT: ako sam ja dobro shvatio, ovo znači i da je 1minut i 1sekund = 2minuta, jer kaže se "zaokruživanje na minut", ne piše da se posle prvog minuta računa po sekundi.

Ako je tako, to je još bjednije, jer to niko na svijetu ne radi!!!!

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

U pravu si, zaokruzivanje je na minut u svim paketima osim paketa KUL u kom se zaokruzuje prvi minut, a nakon njega po sekundi.

Edit:
Sad su opet izmenili info sa sajta :shock: , na svim paketima je tarifiranje 60+1 odnosno prvi minut se odmah naplacuje, a posle po sekundi.
djuice user permanently deactivated.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

lepo od njih.znaci sada samo treba da se prati sta oni stavljaju na sajt a ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

A sajt im je toliko azuran da je to milina, ja uvek prvo vidim info u novinama,pa tek posle par dana se pojavi na sajtu...
6630

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

i još su to hinjaka stavili, tj. samo tu jednu rečenicu promjenili u tarifama, ja nikad ne bih skonto da ovde nisam vidio...

Sad bih iste sekunde prešo na VIP, da kod mts-a nije jeftinije zvanje u RS i CG!

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

znaci da rezimiramo poslednji biser iz mts-a
sve prepaid tarife imaju tarifiranje 60+1sec

Daddy Yankee, vip ima jako los signal a i nema F&F brojeve koje mts ima i to 3 kom (koje ni telenor nema ali zato on ima tarifne dodatke) pa je ako ni zbog cega drugog mts tu bolji izbor

sada nekako stvarno najbolja ispada kul tarifa od 4 ponudjene
Remember, remember
The 5th of November

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

pa ispada najbolja kul to stoji, ali ja sam sa mts sajta shvatio da se računa 60+60 :blinky: :o Jer piše zaokruživanje na minut (ne piše da se poslije prve minute računa po sekundi)

A što se tiče VIP, on, ako niste znali, može da koristi mt:s-ovu mrežu kao svoju!!!! Znači izaberete yu03 ili slično. zavisno od telefona i sve vam je potpuno isto!

A to oko F&F, nije neka velika razlika, a vip će sigurno uvesti F&F jer to u makedoniji već imaju, a onda će uvesti i F&F za 0din/min

dusan78
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 13. Jun 2007. 07:45
:: note 4

Post od dusan78 »

Citat sa mts:

*Napomena: Prvi minut razgovora se zaokružuje,a nakon toga poziv se tarifira po jednoj sekundi. Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) naplaćuje se 1,50 dinara, odnosno 1,77 dinara sa PDV-om.

Napominjem da ovakvo tarafiranje vazi za sve tarife(laki,kul,tipi,toki), tako da a razgovarali 1sek.
ili 59sek. isto vam naplate, tek kad udjete u drugi minut razgovora krece naplacivanje po sekundi !

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

to se onda može podnijeti. ali na sajtu ne piše tako.

a i 99% operatera u svijetu ako naplaćuje uspostavljanje poziva, onda tarifira po sekundi, a ako zaokružuje onda ne naplaćuje uspostavljanje. a ovi moraju obadvoje :shock:

u RS je to kulturno rješeno 10+10 bez naplaćivanja uspostavljanja! (dok ih nije kupio mt:s bilo je 10+1 :wacko: :wacko: :wacko: )

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Pa jel' postoji sad prepaid paket koji ne naplaćuje prvi sekund kao minut? Mislim, stvarno mi nije sad ništa jasno ...

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

da, postoji
od trenutno dostupnih za nove korisnike to je sam i jedino telenorova tarifa prica
ali ima i onih starijih
Remember, remember
The 5th of November

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kahm da se i ja ubacim. Daklem zvanicno, i na sajtu pishe ispod SVAKOG tarifnog modela
*Napomena: Prvi minut razgovora se zaokružuje,a nakon toga poziv se tarifira po jednoj sekundi. Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) naplaćuje se 1,50 dinara, odnosno 1,77 dinara sa PDV-om.
I dalje sam na Lakiju, videcu kako ce to da se odrazi na moj racun, ali vec mesec i po nisam dopunjavao, jer 980+ (*6) savrseno radi posao. :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Svi kritikuju Telenor kako je skup...Ali Telenor bar ne prebacuje svoje korisnike na nove pakete automatski...Mt:s je Toki tarifu menjao bar 3 puta...

Da li je ovim mt:s pokusao da navede prepaid korisnike da predju na postpaid? Ili drugog operatera!?

I jedna zanimljivost vezana za naplatu uspostave i zaokruzivanje:
MOBTEL 2000. godine nije tarifirao pozive krace od 3 sekunde, a uspostava je kostala svega 1,35 din (kao danas na JUNIORu,recimo)!!!!
http://web.archive.org/web/200003021758 ... fe_gsm.htm

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Pa zar nije na Laki tarifi fix. nad. za zapoceti raz. 2,8 din. (3,30 sa PDVom) ili tako nesto???


Da jeste... evo pogledao sam... sve ostale 1,5 (1,77 sa PDVom)

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Evo i detaljnijeg pregleda pre paid tarifa:
Slika
djuice user permanently deactivated.

Milos M.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 05. Okt 2006. 17:53

Post od Milos M. »

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Ala kosta (sad ce samo porukice da rade umesto kracih razgovora :D ), teza glupost od strane Mt:s
HTC Touch Diamond

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ja sam odavno digao ruke od njih... Ne svidja mi se to njihovo ponasanje. Dozivljavam ih kao shalabajzersku mrezu. Imam i njihovu karticu, ali kada je koristim imam osecaj kao da vozim traktor. A na sve to, skroz su mi nepredvidivi, nestabilni.
Haoticno ubacuju nove usluge i gomilaju ih sa starim, bez ikakvog reda i price.

Pogledajte npr. njihovo djubriste sa postpaid paketima. Ima svega i svacega, zbunjuju zbunjene korisnike, a sta god trosio, na kraju se sve otprilike svede na isto.
--------
Pazite vi njihovu ponudu. Idemo: Imaju BEL, pa imaju Hello, Fresh i MIX, pa onda myBEL, pa ako se bavite sportom (valjda se zato tako zove :? da popali klince) SportBEL, pa GuchaBEL, SvadbaBEL, PivoBEL (ako volis da pijes pivo), SexBEL (ako volis da j'b's). I budi pametan, pa izaberi koji ti paket najvise odgovara.
O prepaidu necu da pricam- pored ove gluposti zaokruzivanja minuta, dosta mi smetaju i "pogodnosti" tipa svaka 15 poruka je besplatna, koja jedino moze da ima marketinski efekat jer smo mi izmuceni poznati da se cimamo cim cujemo da je to nesto besplatno, pa makar to bila i svaka 115.
--------
Poruka jeste malo... temperamentnija, ali kap po kap i casa se prelije. Poz.

Odgovori