Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Wisost
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 00:25

Post od Wisost »

Slomilo mi se ono dugme za otključavanje ... :unsure: Jednostavno je ispalo.

U ovoj radnjii pored su mi tražili 30-40 evra za popravku! Je li se još kome to dešavalo, i ima li drugog rešenja? Mislim za maleni komad plastike 30 evra - ni u ludilu. Radije ću nositi iglu i tako ga otključavati.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

O tome je vec pisano nekoliko stranica unazad a koliko se secam taj kolega je morao da promeni celu masku zbog tog dugmeta a kostalo ga je tako oko 50 e.

Wisost
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 00:25

Post od Wisost »

Nevjerovatno :D Za pola grama plastike 50e. Da rekli su mi da mora cijela maska.

A neko je li pominjao da može da se zaključava i otklučava i bez tog dugmeta? Našao sam u opcijama za preklop, ali onda ne mogu tel da koristim uspravno.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Wisost,imas vise aplikacija koje mogu resiti tvoj problem,na pr. SlideUnlock. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Wisost
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 00:25

Post od Wisost »

Probao sam nunlock 2.1 i super je, samo nema opcije za zaključavanje??? =(

Ponudili su mi kineske maske... Ne bih sa tim da rizikujem... Izgleda da ću dati tih 40e koliko mi traže. Zbog 1g plastike.

Edit:
http://cgi.ebay.com/New-Black-Nokia-N97 ... 1099wt_905

A šta je ovo? Je li se ko žalio u zvaničnom Nokija servisu, možda bi mu tamo manje tražili?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Wisost, NIKAKO nemoj da dajes 40e za to dugme!!! isti problem sam imao, pazi ovako, poruci lepo kinesku masku koja kosta oko 2000 i sa nje lepo skines dugme i ceo njegov mehanizam i samo prepakujes! meni je to lik radio na slaviji, sve sa maskom i rukama izadje oko 2000 :wink: tako da nema potrebe da cekas ovlasceni servis i da pucas silne pare :wink:

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,da nisi slucajno bio u servisu u staklencu na slaviji? :roll: :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Wisost
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 00:25

Post od Wisost »

Ja naručih ovo sa ebaya, pa ako stigne super =) A ako ne onda ću tu kinesku kombinaciju da odradim.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Fox, cini mi se da jesam... nesto je bilo 2-3 sprat! ova opcija sa ebaya se meni nije isplatila :( prvo zato sto se ceka oko mesec dana, drugo zato sto sa shippingom izadje oko 15e, a trece sto je to KINESKI deo :) ovako sam za 5e vise dobio celu masku ;)
inace ako nekome treba maska bez tog dugmenceta, crna nek se javi na pm :D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,tacno znam gde si bio,odlican servis... 8)
Wisost,ako ti nije preko potrebno,mozes bez ikakvih problema i ogranicenja koristiti telefon i bez upotrebe doticnog dugmeta.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

da li je moguće da je to dugme toliki krš?slušam savet od Mirko BGD i ne pipam ga nikako.samo ne mogu da shvatim da dugme koje je na x6 i koje je ružno za medalju izdržalo do sada barem jedno 3000 pomeranja u stranu a ovo što je kao lepo po nekim testovima izdrži jedno 10x manje ako ne i više...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Wisost
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 00:25

Post od Wisost »

Odustao sam od ebaya. Neće CG karticu da mi primi.
Kako da živim bez tog dugmeta? Pa treba mi da otvorim i zatvorim tastaturu da bi me pitao za zaključavanje... Ima li ikakvo softversko zaključavanje?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Wisost, Na mom 5800 kada stisnes dugme za gasenje telefona ponudi mi opciju za zakljucavanje (neznam da li je tako na n97 nikad ga nisam koristio), a za otkljucavanje slide unlock

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Wisost, program smart seting mozda moze da ti pomogne.U njemu mozes bilo koju kombinaciju tastera da izaberes za otkljucavanje.Samo neznam kako ce ici instalacija na n97.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

deksicom,zasto ne znas kako ce ici instalacija?
Postoji verzija (na pr. 3.03),koja bez problema radi na s60v5 uredjajma.

Wisost,kao sto sam vec napisao,instaliraj SlideUnlock i sve ce ti biti jasnije.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Wisost, ovo sam već negde napisala, pa ću citirati samu sebe: "...postoji program koji omogućava zaključavanje telefona putem Proximity senzora... Ja njega koristim i taster za zaključavanje i ne pipam... Znači, instaliraš Pocket Sensor, isključiš zaključavanje ekrana u settings, ubaciš Mod za buđenje ekrana iz "mračnog" stanja na dodir ekrana, instaliraš i nUnlock i eto rešenja... Takvu kombinaciju ja koristim... Tada se telefon zaključava isključivo preko senzora i tako se i otključava... nUnlock ti služi da ga ne bi slučajno otključavao, a čim ga ubaciš u džep fon će se zaključati i nakon vađenja iz džepa otključaće se... jedino ćeš morati da pređeš prstom preko ekrana kako bi ga otključao... Mod za buđenje ekrana iz "mračnog" stanja služi da kad se samo ekran ugasi a ne zaključa se tel možeš da ga probudiš samo tapom po ekranu (recimo kad ti telefon stoji na stolu)... Otključavanje preko senzora neće raditi ukoliko se telefon zaključa sistemski, tj. ukoliko je podešen da se zaključava nakon 1 min. Ako se tako zaključa otključavanje senzorom neće raditi..."
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Fox, pa verujem i ja da ima verzija i za v5 ali nisam siguran.Smart seting je odlicna aplikacija i dobro radi na v3 symbianu.

Minjili
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 13. Okt 2010. 13:10

Post od Minjili »

Imam pitanje jedno, ako bi neko znao da mi odgovori. Kupila sam pre 2 dana Nokiu N97mini, i naime uvek mi je zvuk zvona Nokia default. Kako god da stavim, promenim profil, uvek zvoni isto, i to onaj iritirajuci ton. Probala sam da menjam profile, stavljam nove, i kad promenim u profilu pise lepo da je trenutno zvono npr 'Princezo javi se' aktivno za taj profil, medjutim ne zvoni tako. Isto mi se desi kad odem u 'Muzika', tamo izaberem pesmu i odaberem ono 'use as ringing tone'. Izbaci mi da je postavljeno, medjutim kad god zvoni mobilni, ono i dalje svira nokia tune :dry:
Znam da realno ljudi imaju i ozbiljnijih problema sa mobilnim od ovog mog, kako ce telefon da mi zvoni, ali me stvarno izludjuje, pa reko da li zna neko od vas mozda u cemu moze da bude fora? Ne nosi mi se u servis, pa reko da vidim ovde jel neko moze da mi pomogne :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Minjili, verovatno imaš staru verziju software-a... Update bi trebalo da reši problem... Imaš temu o Nokia Software Updater-u... Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Ako misliš da je komplikovano i da se nećeš snaći, svaki servis bi trebalo da to može lako i brzo da ti sredi...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Minjili
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 13. Okt 2010. 13:10

Post od Minjili »

Aha, hvala :)
A da li menja nesto to sto mi je na pocetku zvonilo onako kako sam htela, pa se samo vratilo na taj nokia tune? Znaci nije od pocetka zvonio nokia tune, jedno 3-4 sata je radilo onako kako sam htela :)
To sam zaboravila da napomenem.

Odgovori