Telekom postpaid

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Telekom postpaid

Post od annaBG »

Da li je moguce da me ovi ljudi stalno potkradaju???Paket mi je MIX1000 i evo,proslo je 10 dana i oni mi kazu da sam vec 200 din prekoracila!!!
A to nema veze sa istinom,jer sam ovog meseca strogo vodila racuna,da ne saljem poruke za parking,mms,internet....Lopoviiii
:disgust:

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

Isti slucaj je i kod mene, meni je stanje 187din, nije mi zbog tih 187din nego mi nije jasno kako??? :? :wacko: :wacko:

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

E meni je 179.88 din...A za sta???
Bas me nerviraju.Najgore mi je sto ne mozes da imas uvid u svoj racun sve do 15 marta,sto znaci plati,pa se zali,a to je kriminal

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

annaBG, sssikisss, to su greske koje se relativno cesto javljaju pocetkom meseca,tako da bez brige ljudi...spasce vam zaduzenje do kraja meseca!
D500&E71

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

ma kakve greske bre.. nemoguce da 2 god stalno grese :)... to su lopovi da nema vecih!!! u ovoj zemlji nema postenih!

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Ali ne desava mi se to prvi put.Mogu da garantujem da ce se ovo stanje samo povecati,pazi sta vam kazem,tako uvek bude.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E ja jedva cekam svoj prvi postpaid rachun, bude li nekih problema, imace oni velike probleme sa mnom. Sa novcima se nikad nisam igrao, i tu sam uvek bio precizan do u trecu decimalu ako treba. Inache i meni pishe za stanje svega i svacega, tako da cu da vidim...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

To se redovno desava. To stanje je skroz neprecizno. Ono sto je istinito je "Zaduzenje", to je iznos racuna. Koliko sam ja skapirao, "stanje" (prekoracenje preko minuta i poruka uracunatih u pretplatu) se javlja zbog toga, sto oni prave presek nesto pre 23:59 zadnjeg dana u mesecu (mozda cak i dan, dva pre), pa onaj saobracaj koji ostvaris u tom periodu, do 00:01 prvog dana u mesecu, ti se javlja kao "stanje", ali posle oni to oduzmu, ako si imao(la) besplatnih minuta i poruka.

Nadam se da je neko razumeo. :oops:

lilici
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Sub, 06. Maj 2006. 20:23

Post od lilici »

Mislim da je to zato sto oni rade prekid stanja 28. u mesecu, znaci sve sto ste pricali i kucali sms posle 28. do 30. ili 31. to se naplacuje, a od 01. dobijate nove minute. Radi se presek stanja od 28. zato sto nisu sposobni da u sto kracem roku zavrse racune za prethodni mesec. Ako zelite da stvarno testirate ovo, nemojte koristiti telefon od 25. do kraja meseca ako nemate besplatne minute, i onda bi stanje trebalo da bude 0.00 Samo da napomenem, da nisam 100% siguran za ovo, ali tako mi je jedan covek iz telekoma objasnio.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

lilici, nije istina da rade presek tj prekid kako kazes tada. Tebi tvoj paket vazi do 23:59:50 poslednjeg dana u mesecu sto mozes da proveris tako sto ces sam proveravati stanje do gore navedenog vremena poslednjeg dana u mesecu. A to sto annaBG kaze, problem je u redovnosti placanja racuna. U pitanju je kamata koja svakim danom raste i raste. Plati sledeci racun cim ti stigne ili kad ti posalju izvestaj sms-om i videces da ce stanje ostati ovakvo kakvo ti je sada :wink: I moj savet ti je da izmiris to zaduzenje jer se na njega samo dodaje novo pa na sve to zajedno pici kamata.
I sad ce se naci neko da kaze "da, ali mogu da platim racun do 20. u mesecu", e jeste, mozes ali sa sve kamatom pa izvoli 8)

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Nije tako,evo danas je 10.02.i oni su meni obracunali da sam se ja vec zaduzila,tj.da sam prekoracila moj paket,da sam potrosila 325 poruka i ostvarila 325 minuta,a nisam,ili da sam koristila neke usluge,a to su-internet,roming,mms,porucivanje melodija i slicica iz novina,internet,parking poruke...a to takodje nisam uradila.
Presek rade svakoga dana,negde posle ponoci

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Zato je Telenor moja preporuka i neki od paketa "Prenesi". Prvo, uvid u stanje je moguće izvršiti već posle trećeg u mesecu i ono je veoma precizno i tačno (u šta sam se uverio tokom godinu dana korišćenja). Drugo, Prenesi paketi su potpuno isti kao i MIX paketi, s tim što je moguće prenošenje neiskorišćenog saobraćaja.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Azimut,ovo zaduzenje nema veze sa kamatom,to je prekoracenje svog paketa ili neke usluge koje su van okvira paketa,kao sto sam objasnila u prethodnoj poruci...Stvrano ne znam da su mi nekada naplatili preko onoga sto mi je pisalo u racunu ili u sms porukic,kada proverim stanje na racunu....Nije to broblem,vec to zaduzenje,koja je u mom slucaju,cista izmisljotina,provereno!!!

Aleksaboy,pre nego sto sam uzela postpaid kod Telekoma,isla sam u Telenor i isti su paketi,samo jekod Telenora moguce,to sto ti kazes, da se prenese neiskorisceni minuti u naredni mesec,to im je naravno +,ali sa druge strane mi se ne svidja sto svaki zapoceti minut zaokruzuju na ceo,na 60 sec,a kod Telekoma,samo prvi se zaokruzuje na 60 sek,a posle se zaokruzuje na 30 sekundi.

Sto se tice preseka,kako kazu u Telekomu,on se vrsi poslednjeg dana u mesecu,stime sto moze da se izvrsi i u 5 popodne,ali to se onda oduzme od narednog meseca,ako je bilo reci o besplatnim minutima,a ako nije,onda se obracuna kao staje...Svakog dana se vrsi presek,u toku jutra,malo mi je to cudno,jer ponekad zna da mi se formira stanjenpr150 din,i ja resim da ne pipam mob,a zar par dana mi se taj iznos poveca npr na 200din...

Mutne su to radnje,definitivno :)

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

annaBG napisao:Aleksaboy,pre nego sto sam uzela postpaid kod Telekoma,isla sam u Telenor i isti su paketi,samo jekod Telenora moguce,to sto ti kazes, da se prenese neiskorisceni minuti u naredni mesec,to im je naravno +,ali sa druge strane mi se ne svidja sto svaki zapoceti minut zaokruzuju na ceo,na 60 sec,a kod Telekoma,samo prvi se zaokruzuje na 60 sek,a posle se zaokruzuje na 30 sekundi.
Možda je ovo bilo tačno nekada, ali više nije - kod telenora se sada zaokružuje samo prvi minut, a dalje je obračunski interval 1 sekund tako da je Prenesi po mom mišljenju sigurno bolji od Mix paketa

evo i LINK
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Aha,e pa super,nisam to znala....tako su definitivno pobedili Telekom :)A da li se to odnosi kada se paket prekoraci ili i u okviru paketa??
A kakvi su oni sto se tice postenja :)

Npr.cula sa za Vip,da razliciti oporezuju ako zoves na fix,a drugacije kada zoves na mob..


Moracu da izmenim post,jer sam upravo videla da i Telekom prvi minut zaokruzuje na 60sek,a posle racuna svaki sekund :roll:
Evo i linka...http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

Pa, gore je već sve rečeno, nema potrebe za ponavljanjem.. ne razumem baš na šta misliš, kod Telenora je sve jasno kao dan, u šta sam se uverio prvi i jedini put kad sam mislio da je moj enormni račun bio rezultat nečije tuđe greške.. e pa nije :wink:

Da ti odgovorim - uspostavljanje veze se uvek naplaćuje, prvi minut se ili skida ili naplaćuje - odmah,ceo (zavisi da li imaš besplatnih) a dalje po sekundi na isti način ili se skida ili se plaća. Nadam se da je sad jasno.

A mislim da je to tarifiranje po sekundi rezultat našeg RATEL-a, fiktivne agencije koja postoji zato što - postoji...
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

moje pitanje je bilo da li se zaokruzivanje...ma ne bitno ,nije ovde tema za telenor,vec telekom...tako da nije ni bitno

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ana, prvi minut se zaokruzuje, posle je po sekundi.
Ali zbog drugog ja pisem ovde. Citam ovu temu i ne mogu da verujem. Koliko god da podignem prag tolerancije, ja opet ne mogu da verujem sta citam ovde. Pa jel' se zna kada je uopste jbn presek? Jel' se zna ista na ovom telekomu?
Kakav god racun da stigne na kraju, put do tog racuna je apsolutni haos u magli.
Ja se divim kako vi mozete da kontrolisete racun u takvim uslovima.
Ljudi, mozda su me neki operateri razmazili, mozda ja ne razumem o cemu vi ovde pisete, ali jel' vama ne smeta ovo telekomovo majmunisanje, ili jednostavno tolerisete takve stvari? I ako tolerisete, zasto?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Cisto da naglasim da MTS radi presek najcesce poslednjeg dana u mesecu i tada obicno saobracaj bude uredno naplacen kao da je van paketa.
Sistem to nije regulisao kako bi trebalo.
Morao sam da pisem reklamaciju, jednom za 450din a jednom za 90din 8)

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Lobachewsky, i ja smo razmenili par reci preko poruka i opet cu da ponovim, zbog ovih stvari sam pobegao od monstruma zvanog post paid. Ali istinito sto posto. Ne želim da mi se dešavaju ovakve ili slične stvari, a dešavale su mi se na skoro identičan način kao i anniBG. Nisam želeo da razmišljam da ovakve stvari ikako mogu da se dese još neki put, i zato pobegoh.

Ovo ne da je Telenorova i ostalih provajdera zavera, nego je ovo zavera na kub.

Lobachewsky, da ti ovde na kratko odgovorim. Ja sam ipak ubedjen da imaju i dovoljno jake kompjutere i dovoljno razvijen sistem da mogu momentalno da znaju koliko si dužan, ali jednostavno im se još može i neće da uvedu trenutno stanje potrošnje. Ubedjen sam sto posto. Jer taj zapad je to mogao pre 8-9 godina da ima a mi ovde, koliko god da kasnimo za svetom, možemo to sigurno vec odavno da imamo ali se provajderima još ne da da urade. Nijedna studija, nijedan ozbiljan odgovor u tom smeru ne dobih i ne pročitah. Ali nigde. Ni privatno kad sam pitao. Jednostavno izbegavaju to da urade i izbegavaju da se ta tema uopšte pokrece. Jer im ovako odgovara. Dok god ima nas Srba koji to tolerišemo. :chytry:

Odgovori