Samsung I5700 Galaxy Spica

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

stabilniji je. bio sam na moru kad je izasao v22. instalirao sam ga drugog dana na moru i nisam gasio tel, ni jedan zastoj, ni jedan gubitak memorije. radio je odlicno.

hp je stvarno brzi od yonipa. sa hp jos uvek ima sod, nemoze da se probudi tel. baterija je losija, mozda to popravi u v11, ja nisam game-rski raspolozen :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

https://rapidshare.com/#!download|912tl ... BAC04B68A4

Изашао је в11.
Reboot twice after installation
Слобода или смрт

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

probao sam i mogu reci da su prvi utisci odlicni.

odlicno je odradio v11.

nisam za 1 sat koristenja naisao na neki problem.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Isti ko ostali,ne vidim nikakvu razliku,ni u testovima a ni ovako.A drugo opet po nekad nece da se ukljuci na dugme,nego samo na gornnje kao kod 1.5 androida.Drugo memorija je stalnu pokazuje u task kileru 60 ili 50,i ako ubijes procese,pa se tek posle izvesnog vremena popne na 90 kao sto inace kod svih drugih kernela treba i moze,ja sam se vratio na jonip 22B

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

majkon80, probaj ovo za multitasking

http://forum.samdroid.net/f56/complete- ... 164691[url][/url]
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

Pitanje za SVE VAS koji možete da pomognete:
Naime, instalirao sam Skype najnoviju signed verziju na i5700, međutim secka nenormalno i u 3G i pod WiFi-jem se dešava isto :(. Probao sam sve moguće verzije ali uvek, i uvek isto se dešava. Toliko secka da je svaki razgovor i slušanje nemoguće...
Može li mi neko pomoći kako da ovo rešim???

Spica i5700:
Froyo 2.2.1
Baseband I570EXXJD1
Kernel 2.6.29.6 by lukasz
CM 6.1.1 alpha8.3

Drugar ima GT540 i sve fercera bez ikakvih problema (doduše LGjev 2.1 je nanjemu)...

HEEEEELP!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

neogeo
Види мој прошли пост у овој теми. Инсталирај horsepower кернел в11, може и yonip ;-)
Слобода или смрт

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

bestboy, thx alot, ali ja ne znam koji je bolji od ta 2 koje si mi ponudio kao ni kako da promenim samo kernel a da ništa drugo ne čačkam??? TotLni sam noob što se Spice tiče, pa a ko može dodatna pomoć bio bih ti zahvalan!
thx

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

neogeo, imas kompletno uputstvo na samdroid forumu. pazljivo procitaj uputstvo dok downloadujes kernel. mislim da i u ovoj temi ima par puta objasnjeno kako se instalira kernel i sve ostalo iz recovery-a. potrazi da se neponavljamo :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

OK.

Sve je već isprobano...

Bolje radi fon sa YONAP Kernelom nego sa HPom, međutim ubio sam ga kao zeca...

Probao sam 1vo Yonap pa HP (urađen wipe cache) i nakon toga kada sam hteo da vratim Yonap i uđem u Recovery mode fon se "zaglupeo" i non stop ulazi u Rec mode sa greškom Missing Cache:/...
Sada čekam da se fon dopuni do vrha pa da ga preko Odina flešujem na stock 2.1 (ako je ikako moguće) pa onda Jovo na novo...


:( :)

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

neogeo, da li si uradio all2ext2?
to je obavezan korak kada instaliras .32 kernel!!!
non stop ulazi u Rec mode sa greškom Missing Cache:/...
nema potrebe da radis odin jos jednom. ako udje u recovery i u donjem delu ekrana pise data/auto, samo uradi wipe cache i reboot to recovery. onda ponovo prebaci samo data2ext2.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

wucinac, hmm, koliko sam video dok je sve šljakalo, on je mSD karticu video kao ext2 partitioned ali who cares :D.
Sve je sređeno. Odrađen je fabrički 2.1 i pod njime je Skajp fercerao perfektno !!!
Međutim, posle sam odradio Rooting i ubacio mu Leshak 02... update.zip ili tako nešto i odmah zeza Skajp. Stvarno nisam pametan šta da radim i kako da se ponašam da bi mi Skajp radio na nekoj višoj verziji Androida (npr. 2.2.1 koji je bio na njemu kada sam ga kupio)???
H E L P!!!

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

banjo0917;112043 napisao:CHANGELOG 2.6.32.9 V.Final:

+Bug Fixes (bugs encountered with V.22B)
+Balance between speed and stability
+Comcache(0.6.2)/Swap Support
+YONIP .32 kernel Final Version
8)
spica234;143891 napisao:Test Version 12Beta4 released(Without Cifs.ko,Fs.ko,Slow-work.ko)
+fixed battery scaling
+Optimized CompCache module for arm1176 cpus
+Fixed many minor bugs releated with stability
PPL wanting cifs support please stick with HPV12Beta3.
8)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Ајде људи да вас приипитам,који ром користите?ок знам има самдроид и шпицаген мод,али такође има и пуно верзија истих.Која је по вама најстабилнија итд...?

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Post od kenzoki »

Ja sam isprobao nekoliko cynogena i spicagena, spicageni su brži, upravo sam na vokuovom spicagenmod+x 4.9 sa njegovim poslednjim kernelom, s tim što meni spicageni žvaću bateriju samo tako. Instalirao sam juicedefender i kao, malo duže drži.


Tek, upravo se blokirao, morao da vadim bateriju. Upalim tel, kad ono cela grafika razlivena, boje se preklapaju, neki užas. Šta može da bude?

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Post od neogeo »

Kod mene sada besprekorno radi CM6.1.1.a8.4 (Froyo 2.2.1)+YONIP Kernel 24bpp Final. Doduše, desi se ponekada da imam problema sa Media Soundom ali ništa više od toga.
+1 za ovu kombinaciju!!! :D

P.S. Pripremam se da uflešujem CM7.1.0 RC1a4 + YONIP v3 GB Kernel-om međutim, ovaj CM još uvek ima problem sa kamericom koja ne radi...

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

ja sam skuvavo u maclaw kuhinji sgm beta 2.1, mada mislim da je ovaj mod najstabilniji.

http://forum.samdroid.net/f53/sgm-beta2 ... post160863
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Pa oce biti nesto od tog gingerbread-a za spicu? Davno nije nesto novo izbaceno osim hp i yonipa..bas steta ...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Хоће, ускоро alpha5 па 6 па 154 и опет ће пола ствари да не ради. :disgust:
Заборави на 2.3, инсталирај 2.2 и најновији ХП кернел. То је максимум овог фона...
Слобода или смрт

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

spica234;168463 napisao:Hey guys! , I've sold out my loving Spica, I'll probabely miss my 1st android phone. I've made a final version of HP Krnl that willbe released on saturday/sunday. I 've sold it in 6K, froyo 2.2, HP Final . I might buy either LG optimus 2x/ LG optimus black. 99% 2x as I've been getting it one month old 2x in 18K. I'll probabely miss spica. But I'm here only on Samdroid and will be here only I'll do development of either 2x/black inhere in samdroid, whatever i'll buy EDIT: I dont need any donation, thanks
:smutny:
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Odgovori