windows mobile vs. android

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

IDzO, upravo je u tome poneta, HD2 radi super i super izgleda jer je na njemu tolika gomila HTC modifikacija, da to nije normalno. Pa sad zamisli koliko je to smešno rešenje? Bez svih tih HTC dodataka, HD2 bi izgledao isto kao neki standardni WM 6.5 telefon kod kojeg čim malo zađeš u meni, olovka je neophodna.

Da se razumemo, sam HD2 je super uređaj i rado bih ga koristio, ali kad pričamo o samom OSu, onda se situacija drastično menja.

Teško da će biti bilo čega osim privatnih kuhinja, da se na to oslonimo za novotarije na WinMob polju.....kad dođe sedmica, imam utisak da će prosto raskrstiti sa svim starim.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

araphel, ne bih se bas slozio s tobom. Ja sa 6.5 verzijom olovku ali uopste ne koristim.
Koristio sam u pocetku SPB, ali sad je Manila zakon.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Ja koliko sam skontao da je araphel rekao da se olovcica ne koristi samo zato sto je HTC modifikovao toliko win da je napravi oda olovcica nij epotrebna, a da bez tih modifikacija win i nije bas najsrecniji za koriscenje bez olovcice. E sad ne znam koji ti aparat koristis, al mislim da si pogresno protumacio araphelov post :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

vanjuska, WM 6.5(svaki) moze da se koristi bez olovcice ali ako pricamo o tome koliko je finger friendly onda je to tema za diskusiju.Sto se tice HTC-a Manilla ih je mnogo povadila jer u njoj imas settings,muziku,slike,net itd... pa ne moras da kopas po WM-u.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

vanjuska, nisam mislio na HTC generalno vec na WM 6.5 koji je puno laksi ili lepsi za koriscenje bez olovcice.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Jasno, jasno, ja sam pobrkao loncice, ok je, izvinjavam se :) Nego sam se ja nesto utripovao da nisi razumeo sta je araphel hteo da kaze, al sad je sve ok :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Android "krade" lične podatke

Prema podacima objavljene analize, čak 20 posto od ukupno 48.000 aplikacija dostupnih u online prodavnici Android Market imaju pristup "osetljivim" i privatnim podacima korisnika.

Izvor: T-Portal
Link
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... 41172&fs=1

Analitičari kompanije SMobile Systems "prošli su kroz" dobar deo dostupnih aplikacija u online prodavnici aplikacija namenjenoj mobilnim uređajima koje pokreće operativni sistem Android. Njihova saznanja prilično su zabrinjavajuća.

Oko 20 posto dostupnih aplikacija ima pristup ličnim podacima korisnika, a pet posto istih imaju mogućnost automatskog pozivanja telefonskih brojeva dok ih dva posto ima mogućnost slanja SMS poruka, i to sve bez znanja samih korisnika. SMobile Systems ističu da same aplikacije nisu zlonamerne, no ako pristup tim podacima dobije neka zlonamerna aplikacija korisnik bi se mogao naći u problemima.

Ipak, prilikom instalacije bilo koje aplikacije vlasnika uređaja na Androidu obaveštava se kojim će podacima aplikacija imati pristup, a što bi svaki od korisnika prilikom instalacije trebalo da proveri.

Googleov predstavnik odbacio je navode da aplikacije u Androidu mogu biti iskorišćene za krađu ličnih podataka korisnika. Prema njegovim rečima "svaka od aplikacija prolazi strogu proveru pre nego što se uvrsti u Android Market, a ako kojim slučajem prođe koja od njih ovaj proces i ako se kasnije pokaže malicioznom, ona vrlo brzo nestaje iz Android Marketa".

Upozoravajući izveštaj SMobile Systemsa možete pročitati na ovoj adresi.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

apsurdan tekst... objašnjava nam da aplikacije za slanje sms-a imaju mogućnost slanja smsa, i da aplikacije za pozivanje imaju mogućnost pozivanja. S obzirom da ja za pristup Android marketu potrebno i da se ulogujete u vaš gmail account, objašnjavaju nam da imaju pristup i ličnim podacima (email adresa)...
još su zaboravili pomenuti da aplikacije za mp3 imaju mogućnost puštanja mp3 muzike na telefonu... :roll:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Da se razumemo, ja WM prosto obozavam, i imao sam par telefona sa ovim OS (jedan jos imam u fioci), ali je cinjenica da cak ni 6.5 nije dovoljno finger friendly kad se zadje dublje u menije, a na HD2 je to ispravljeno bas zahvaljujuci tome sto je HTC ubacio dosta zakrpa. Isti slucaj i sa Manillom. Jos jedna HTC zakrpa koja je fenomenalna, ali zamislite recimo Touch Pro bez Manille?

Sto se tice clanka o Androidu i kradji podataka, ima tu prostora za razmisljanje, jer zaista postoje aplikacije koje se samostalno konektuju na net, a vi niste 100% sigurni sta se tu zaista razmenjuje od podataka, i sta ode gore na neke Google servere.....Paranoja je cudo, ali mislim da to realno ne ide do tih mera, do kojih bi senzacionalisticki clanci voleli da veruju da ide.

Jedno je sigurno, Android ce da gura napred, ali mora da uspori sa izbacivanjem novih verzija OS, jer ce u suprotnom stvoriti veliki broj neprijatelja medju korisnicima uredjaja koji ostaju bez apdejta. Za WM je velika steta sto se od 6.5 nije islo na dalja poboljsanja, vec se razvija nesto sasvim novo, za sta licno ne verujem da ce biti makar priblizno upotrebljivo i versatilno kao sto je to dosadasnji WM bio, a svi znamo da je za poslovnu primenu bio odlican (barem ja tako mislim)

Mala digresija, ali ono sto ja zeljno ocekujem, to je da vidim sta ce se desiti sa odlicno osmisljenim WebOS, sad kada je HP pazario Palm.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Hmm...
Ovo gore sam sam i ja napisao davno nekad, cim sam video kako je sam sistem koncipiran. Idealan za kradju podataka...
Mis'im sinhronizuj svoj imenik sa gmail nalogom?! Svoje brojeve da dam nevinascetu od Googla?! Nema problema, odmah vam dajem i broj patika koje nosim i velicinu cega. :D
Tako da dok kontrola protoka podataka ne bude u potpunosti u kontroli korisnika, android razobilazim. To ce se desiti nikad tj. svetom nikad!:)
Слобода или смрт

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Mene baš briga nisam sinhronizovao kontakte sa gmailom, ali i šta da jesam šta njima znače moji brojevi telefona, ipak danas mnogo više može da se sazna pomoću e-mail adresa. Ako ćemo tako više o nekim ljudima možeš saznati preko debilnog facebooka (šta mislite šta facebook radi sa tim ličnim podacima), ili preko aplikacija na kompjuteru (pa čak i sam microsoft prikuplja podatke) koje u sebi imaju spyware, pa makar i ne koristio android oni će saznati dosta toga o tebi iako ti ne želiš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

@araphel: i ja sam mislio da ce WP7 da bude totalni fail, ali kako vreme prolazi, oni sto dodaju, sto "pozajmljuju" stvari od drugih, pa deluje da ce da bude nesto od toga... Video sam par aplikacija za doticni i bice to vise nego podnosljivo za najveci deo korisnika, samo jos da vidimo kako ce developeri da reaguju.

Apropos buducnosti WebOSa - za sad nije bas ruzicasta, posto je HP dao naznake da nema zelju da ga integrise u mobilne uredjaje, vec u printere, skenere i sl. Uprkos (drugim) glasinama da ce WebOS da se seli na tablete, sad su predstavili tablet TouchSmart tm2 koji se vozi na W7 sa prefarbanim interfejsom, a idejni tvorci WebOS interfejsa su otisli- jedan u Google, a drugi, koji je konkretno radio notifikacije, u Apple.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Grandpa, ne mislim ja da ce WP7 biti los sam po sebi, vec da ce ga sputavati sama cinjenica da je raskrstio sa starim OS i da nista od aplikacija nece biti kompatibilno. A koliko ce se developeri prihvatiti neceg sasvim novog, i koliko ce biti aplikacija na startu i kojom ce brzinom broj rasti, to ce u mnogome uticati, a mislim da to nece ici bas sjajno....mozda se varam.

Steta za WebOS

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Grandpa, HP se ipak odlucio da jedan deo WebOS-a bude i u telefonima i nece da odustane od pravljenja telfona mada svesce ih na minimum 1 godisnje ili tako nesto.Ako te zanima dacu ti link da se uveris da su se ipak predomislili mada sta ce biti od svega toga meni stvarno nije jasnoi pogotovu sto OS za Palm Pre izgleda zaista mocno a i z toga izdvajam animaciju za task manager.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

araphel, vec su u planu aplikacije za sve koriscenije servise, a videh negde twitter client koji mi je izgledao nenormalno logicno u odnosu na sve sto sam probao na 6.x. I SDK je odlican, samo jos da vidimo kako ce da ide to sa submitovanjem aplikacija na market, posto su im uslovi za pristup developera, za sad malko nepovoljni - poslednje sto sam video je $95 godisnje i imas pravo da postavis 5 free aplikacija. To je super jer ce da sprece eksploziju crapwarea, ali sa druge strane, mozda nateraju ljude da prave pandan Cydiai na IOS ili hakovima na Symbianu, a to je tek grozno...

dimi89, ajd daj link na PP. Engadget Podcast im vec odrzao parastos, pa zato rekoh. A realno, sad kad su otisli kljucni ljudi, ne treba se previse nadati...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

deksicom napisao:Android "krade" lične podatke
Ako neko ima fobiju od takvog nivoa komunikacija neka i ne prilazi Androidu, a mislim da smo i "Google bezbedni" dogod smo van kriminogenih, teroristickih, pedofilskih i ostalih "grupa".
Postoji iha drugih mogucnosti. Recimo OI Safe app, namenjena cuvanju pesvordsa itd, boga pitaj sta sve ljudi tu cuvaju. U okviru druge app MybackupPro, izmedju ostalih imamo i "backup online" mogucnost kriptovanih podataka sa OI Safe, ja to i koristim. Koliko je njihov server bezbedan... Naravno tu covek svesno radi neke stvari, nista ne ide "automatski".
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

Ne znam dal je ovde mesto da ovaj klip postavim ali ovakve igre nema za WM? Ja nisam naso za WM ove igra ako vi znate da ima kazite iste ili bolje....recite. Volim WM i zao mi je sto nema ovakve igre http://www.youtube.com/watch?v=OxdZWhga ... r_embedded

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Grandpa, koliko ja znam ovo je poslednja vest o WebOS-u i uredjajima >>>http://www.engadget.com/2010/06/18/palm ... s-upgrade/
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

spasa, koje te igre interesuju? Imas sigurno Prince i Assassins Creed HD sigurno, a verovatno i jos koju. Mozes da ih kupis od Gamelofta, a "besplatne" varijante ces morati da trazis kojekuda - ovo nije mesto za to.

dimi89, propustio sam to nekako, a nisu pricali na podcastima o istom. Vrlo lepo, zdrava konkurencija nama samo donosi bolje uredjaje i(li) nize cene.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

spasa, kao prvo pogledaj koji m telefonima su te igre namenjene i kao sto mozes da vidis vecina (ako ne i svi)imaju Snapdragon 1GHz procesor sa ugradjenim grafickim cipom.Ako ti je do igrica kupi iPhone imaces vise i bolje igre nego za Android i WM zajedno.WM takodje ima dobre 3D ifre kao sto su Assasin creed itd. samo trebas da pretrazis po netu bas kao i sto si naso za Android.

Grandpa, pa koliko ce velika konkurencija da budu videcemo tek najranije sledece godine barem tako kazu.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori