KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona

Započni novu temu  Index boarda » Mobilni kafić » Kafić
Autoru Poruka
 ETF.Mickey OffLine Novajlija - Uto, 27. Jul 2010. 13:36
Pozdrav svima, nov sam na forumu. Trazio sam slicnu temu na prethodnim stranicama, ali nisam uspeo da je nadjem, te zato otvaram novu.

Dakle, sledece je u pitanju: Na jednom 'nemobilnom' forumu postoji podforum "prodaja" u kome momak prodaje NOKIU X6 koju je dobio kao poslovni telefon od T-mobile (radi se o Crnoj Gori). Taj telefon kosta 340eura, on ga je cenio na 300, a ja sam snizio cenu na 250. E sad, mene zanima da li ja mogu nekako da 'provalim' da li je taj telefon original, da li je ranije paljen i slicno? Tj da li mogu da vidim da li je taj telefon stvarno od T-mobilea ili je neka kopija ili tako nesto :ohmy: ?

Unapred hvala na odgovorima.
16 poruka od Pet, 16. Jul 2010. 13:19
• HN/BG
 tomas.hokenberi OffLine Moderator - Uto, 27. Jul 2010. 14:03
Korisnikov avatar
ETF.Mickey, mislim da je takvih tema bilo vise puta, pod razlictim naslovima u razlicitm podforumima, ali ajde da ti odgovorim. Prvo treba da znas da ne postoje "identicne" kopije telefona - daklem telefoni koji izgledaju isto, imaju isti firmver i softver, samo su lazni. Jedine "kopije" koje postoje su kineski telefoni koji izgledom podsecaju na "prave", ali ih je relativno lako razlikovati posto: (1) obicno nisu savrsene kopije, ako znas kako izgleda "original" neces imati problema da otkrijes razlike, (2) cesto imaju dual-sim, tv-prijemnik i druge sitnice kojih nema na originalnim modelima i (3)nikada nemaju identican softver i funkcionalnost. Prva provera uvek treba da ti bude softver/firmver - upoznaj se (npr. na youtubre-u ili sajtu proizvodjaca) sa softverom (ako treba odstampaj screenshoot-ove) i funkcionalnoscu (odstampaj specifikacije), trazi demonstraciju firmvera i svih mogucnosti telefona itd,
4711 poruka od Pon, 03. Sep 2007. 19:02
• Beograd : • Samsung Galaxy SII : • Alcatel OT-992D
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora - Ne odgovaram na pitanja postavljena na PP!!!
Samsung I9100 Galaxy SII 16 GB + Transcend 32GB cl10
Alcatel OT-992D + Transcend 16GB cl10
 deksicom OffLine Prijatelj foruma - Uto, 27. Jul 2010. 16:35
Korisnikov avatar
Sad ako imas telefon ispred sebe lako ces utvrditi dali je original ili kopija.Sve ovo sto ti je t.h. predlozio mozes proveriti opet ponavljam ako mozes da isprobas telefon,ali ja kako sem te razumeo ti zelis da ga kupis preko oglasa,ako je tako onda ga nikako nemozes proveriti.
4039 poruka od Čet, 25. Feb 2010. 00:51
• Leskovac : • Lumia 520 : • E72
 mezzano OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Uto, 27. Jul 2010. 18:37
Korisnikov avatar
Neka ti posalje slike telefona, ali mu kazi da pored stavi nesto po cemu ces prepoznati da sliku nije skinuo sa neta, pa vidi da li je original. 8) Doduse, on ti moze poslati i drugi telefon, ali ti moze poslati i kamen, tako da i ovo nije neka garancija, ali ipak je vise nego nista. :roll:
2392 poruka od Uto, 26. Dec 2006. 12:34
• Pertate (Leskovac) : • ZTE Blade III
ZZZ
 miodrage OnLine Prijatelj foruma - Uto, 27. Jul 2010. 22:11
Korisnikov avatar
Pa lepo se dogovoris da ti tako posalje da ces da platis pouzecem, i da ces to da uradis tek kada vidis sta uzimas. Znachi da ces ispred kurira da raspakujes sve i isprobas. Ili, se nadjete negde i nema frke. Onda jedino ako si bas neobavesten, neces prepoznati kopiju.
8815 poruka od Uto, 14. Mar 2006. 00:35
• Subotica : • Nokia Lumia 930 : • Asus TransformerBook
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!
 ETF.Mickey OffLine Novajlija - Sre, 28. Jul 2010. 16:48
Pa nacicemo se, bice organizovana primopredaja uzivo :) Hvala na savetima!
Mene je uglavnom zanimalo da li na originalnoj nokiji pise 'made in Finland'(ili gde se vec sad proizvode originali, ne znam ), a na kineskoj "made in chnia" :)
16 poruka od Pet, 16. Jul 2010. 13:19
• HN/BG
 telep OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Sre, 28. Jul 2010. 16:56
Korisnikov avatar
Ne uopšte ne gledaj to, na velikom broju njihovih telefona piše i made by nokia, ipak se kinezi lako prepoznaju kada kreneš software da čačkaš, a ni vizuelno obično nisu isti.
2065 poruka od Pon, 22. Okt 2007. 05:23
Nexus 5 32GB White
Nexus 5 32GB White
 tomas.hokenberi OffLine Moderator - Sre, 28. Jul 2010. 18:57
Korisnikov avatar
ETF.Mickey, Na kineskim "kopija" telefonima retko pise "made in china". Inace vise od polovine "firmiranih" telefona telefona se proizvodi (sklapa) u Kini. Kada kupujes SE, Samsung ili Nokiu uvek postoji mogucnost da je sklapan u Kini (i onda ce pisati "Made in China". Ali ti telefoni nisu nikakve kopije vec su originali - velikim proizvodjacima je jednostavno jeftinije da proizvode u Kini. Sta mislis gde se proizvode originalni "pravi" Iphone telefoni? U SAD? Ako tako mislis gresis. Svi se proizvode u Kini, gde ih proizvodi Foxconn. Apple uopste nema proizvodne pogone za Iphone, Ipode i Ipade.
4711 poruka od Pon, 03. Sep 2007. 19:02
• Beograd : • Samsung Galaxy SII : • Alcatel OT-992D
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora - Ne odgovaram na pitanja postavljena na PP!!!
Samsung I9100 Galaxy SII 16 GB + Transcend 32GB cl10
Alcatel OT-992D + Transcend 16GB cl10
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Index boarda » Mobilni kafić » Kafić