Nokia 808 PureView

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
stoo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 07:31
:: nokia 808

Re: Nokia 808 PureView

Post od stoo »

hvala na odgovorima..

@aamatic

pa pretpostavljam da ima izmeni, ali ja to nisam video... mozda zato sto je bila duga pauza izmedju dve poruke.. u svakom slucaju sad znam gde je :)

ja od svih firmware-a sto sam gledao... ne vidim po cemu mogu da provalim da on ima ili nema fm transmitter... tu bi mi znacila pomoc

ovaj sajt sa kog sam skinuo je izgleda najpoznatiji za nokijine zvanicne firmwares, tako da je to valjda ok... a ni jedan fajl mi konkretno ne prijavljuje kao gresku kolko sam ja razumeo...vec da fali neki sertifikat... moguce da ne odgovara mom telefonu, ali to i hocu da uradim..da stavim firmware koji nije za moj telefon (product code), vec neki koji im transmitter... postoji 100 razlicictih product codova za nokia 808, tako da pretpostavljam da nisu svi razliciti

@NSX

pa meni je jedina bitna prednost koju ima ofw to sto ne baguje niti malo...to mi je dovoljno, i imam sve sto mi treba na njemu...nemam potremu za delight-om... citao sam malo detaljnije o delight-u... prosto mi ne odgovara

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

Pazi ovako neko moje iskustvo i znanje oko toga je da uvek treba biti product code telefona isti kao i firmware. Mi smo pre skidali sve te stvari sa aplikacije koja više ne radi NaviFirm i tamo kada se odabere model, verzija softvera i product code od ponuđenih oni sa FM su se razlikovali sa donjom crtom i natpisom FM (_fm transsmiter). Možeš li mi reći sa kog sajta to skidaš pa da ti vidim da ti nađem..

stoo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 07:31
:: nokia 808

Re: Nokia 808 PureView

Post od stoo »

http://www.mrcrab.net/nokia/Nokia_808.h ... ype=RM-807

navifirm vise ne radi

inace moj telefon je 059M977, i poslednji fw za njega je 113.10.1507

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

Vidim i stvarno ne piše. Ne znam ni ja odavde kako može da se vidi koji sadrži FM..

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia 808 PureView

Post od Cooomi »

Navifirm radi i dalje, pomoću njega sam skinuo OFW i zamenio Delight na kom mi se veoma brzo trošila baterija i imao sam nekih problema sa alarmom, mada mi je zvuk bio barem 2x jači nego na originalu...

stoo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 07:31
:: nokia 808

Re: Nokia 808 PureView

Post od stoo »

pa super.. to za navifirm sam samo procitao dok sam citao ostale stvari na netu.. nikad ga nisam koristio. tj nikada nisam ni flashovao ili rootovao bilo koji telefon...

@cooomi

je l jos uvek imas nokiu 808..
je l se secas kako si dosao do tog fw i da li je imao fm transmitter

a inace to za zvuk... pa, ne znam cemu :) a verovatno postoje i opravdani razlozi tipa izdrzljivost hardware-a da se to ne pojacava vise od određene ggranice

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 808 PureView

Post od filip89x »

Cooomi @ To je vrlo cudno :chytry: :? Meni baterija traje duze sa Delight nego sto je trajala sa stock Svajcarskim rom-om koji je bio kad sam kupio nov tel.

Inace stock Svajcarac je ima FM transmiter ima i Delight :) Prvi put cujem da neki nemaju. bzv al me ne cudi :wacko:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

Da neki imaju FM a neki nemaju. Sve zavisi za koji region je firmware, jer u nekim zemljama je zabranjeno koristiti FM pa ga samim tim i nema u određenim firmware..

stoo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 07:31
:: nokia 808

Re: Nokia 808 PureView

Post od stoo »

ne znam sta bi mogao da bude problem.. trebalo bi da moze da se instalira neki drugi firmware, kad moze i custom.... cak sam prvo probao da promenim produsct code, pa da instaliram fw za njega, i i sto je...
mozda da probam da skinem sa drugog sajta?

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 808 PureView

Post od filip89x »

^^Za menjanje code ne znam. Nem pojma kolko je pametno da se menja. Aj razumem da za neka trzista nema FM, al sto iz MTS nema :? Moraju oni da zakinu izgleda po svaku cenu :disgust: Jesi probo da odradish update telefona preko app u telefonu, mozda se pojavi FM?

Ovde je uputstvo kako se fleshuje. Citaj detaljno! http://n8delight.blogspot.de/2013/07/ho ... orial.html

Srecno

stoo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 07:31
:: nokia 808

Re: Nokia 808 PureView

Post od stoo »

radio sam update u telefonu... ne vredi

procitao sam ovo uputstvo.. ineko isto od njih koje je kasnije izbaceno..
naravno, sve sam uradio po uputstvu

razmisljam o tri varijante
1. ne diram nista..ostavim kako jeste (i posaljem mail nokiji ili kome vec da pitam o cemu se radi)
2. probam sa starijom verzijom phoenix-a... ova sto pise ovde za 808
3. probam da radim po principu kao da mi je mrtav telefon
4. skinem sa drugog sajta fw, mozda je do njih, mada imam osecaj da nije to

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 808 PureView

Post od filip89x »

808 se isklucivo fleshuje sa 2012.16.xxx verzijom kaja pishe u uputstvu i moze da se skine bash tu.

Ne cackaj mnogo, moj ti savet. FM nije vredan da zeznash ceo fon. Ako imash neki servis blizu, nosi da ti ga fleshnu za sitnu lovu bolje to nego da zeznesh fon.


Srecno

stoo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 07:31
:: nokia 808

Re: Nokia 808 PureView

Post od stoo »

ok... probacu sa ovom verzijom phoenixa... na tu sam i mislio.. posto je ono staro uputstvo..posle njega su izasle i novije verzije phoenixa..mislim da je moja 2012.4X.....

EDIT:

pa drugari..da vam se zahvalim i da se pohvalim
skinuo sam uz pomoc navifirm+ skandinavski ofw i sad imam original (finsku) nokiju :)
na kraju je problem bio do samog firmware
fm transmiter radi, kao i sve ostalo. i na dialpad su mi se izgubili neki pisani simboli ispod abc itd... tako da mi je i to super

nazalost, i dalje je ostalo da se cuje tiho pucketanje za vreme video snimanja, posebno dok radi kontinuirani fokus, ali to je neki hardverski nedostatak iz prvih serija verovatno... ne smeta mi jer inace skoro da i ne snimam, a i ne primecuje se kad je neki glasniji izvor zvuka okolo... tako da cu rucno da fokusiram dok snimam kad mi je to nekakav faktor

inace mi se telefon neverovatno svidja. zavrsava apsolutno sve moje potrebe. a i posto sam se inace malo bavio fotografijom, amaterski, (kamera je naravno glavni razlog sto sam ga uzeo), sad prodajem sve sto imam od fotoaparata (jos jedan), i fotkam samo ovim... zaista je neprocenjivo kada uvek imas fotoaparat sa sobom.. i iz solidnog iskustva mogu da tvrdim da je kvalitet fotografija minimum u rangu vrlo naprednih kompakt aparat, posebno na dnevnom svetlu

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia 808 PureView

Post od Cooomi »

stoo, dok sam stigao da pročitam ti već rešio problem.... :)
Nema veze, samo neka šljaka :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 808 PureView

Post od Deksi »

Zar radi navifirm+ i hoce da skine potreban firmweare. .

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

@stoo supet da si sredio. Ipak sam bio u pravu da fajl koji si skinuo nije u redu...

stoo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 07:31
:: nokia 808

Re: Nokia 808 PureView

Post od stoo »

navifirm+ radi kida... to je ustvari modifiovan navifirm koji je ukinut

svi ste mi pomogli... da nisam ovde pitao ne bih ni probao da sidam navifirmom, a to je na kraju donelo resenje (drugi fw)

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 808 PureView

Post od filip89x »

^^ E pa dobro je. :)

Uzivaj u telefonu i okaci neku fotku u temi za fotografije :D

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Nokia 808 PureView

Post od godja »

pitaanje u vezi ovog telefona .. koliko možed a se dobije za nov sa dve godine garancije ?
Samsung S10+ red

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia 808 PureView

Post od El Laki »

Pa oko 200€ lagano, ali moze i 250€. Tj toliko sigurno vredi gledajuci oglase, ali je pottaznja za tim modelom jako mala, pa samim tim se tesko nalaze kupci i za polovne. Ali, ko poznaje taj model i zeli da kupi, 200-250 je realna cena.

Odgovori