WhatsApp ili Viber?

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Apolo »

Summa summarum ništa novo, Viber/WA i dalje na svim poljima kasne za Telegramom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Joxy »

Slazem se. Telegram je i meni app broj 1 ali jako malo ljudi ga koristi. Kod nas je Viber najpopularniji, ova sada verzija je jos i ok s obzirom na to kakav je pre bio. Na mojoj listi je Telegram prvi, zatim WA i na kraju Viber. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Evindzer »

Džaba mi Telegram kad ga bukvalno nijedna osoba iz mojih kontakata više ne koristi. [emoji52]
Svi su se prebacili na Vajber, koji mi je sa ovom tamnom temom - bar vizuelno - za nijansu manje gadan nego ranije.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Azimuth »

Možete da pravite kakve god hoćete liste, možemo da pričamo koliko boljih aplikacija ima, ali ove dve se neće nikada maknuti sa prvog i drugog mesta ili hoće ali u slučaju recimo da počnu da naplaćuju posle 3 poslate poruke ili nešto slično tome, dakle nikada.

Elem, ova dark tema mi je ok, malo drugačija, više prija očima od blještave bele, ali bi mi daleko više prijala prava crna.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od znemanja »

Dovoljno bi bilo da su implementirali dark mod kao na YouTube. Ni u toj app nije kompletno crna boja, već neka nijansa ugljen tamnosive. Dark mod na YT je daleko bolje odrađen od dark moda na Viberu.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Joxy »

^ Dark mod na TT i YT je jako slican, na TT je za nijansu tamniji.
Azimuth napisao:Možete da pravite kakve god hoćete liste, možemo da pričamo koliko boljih aplikacija ima, ali ove dve se neće nikada maknuti sa prvog i drugog mesta ili hoće ali u slučaju recimo da počnu da naplaćuju posle 3 poslate poruke ili nešto slično tome, dakle nikada.
To je tacno. Jako je tesko promeniti ljudima svest, gotovo nemoguce. Nema veze sto je Telegram sigurniji i sto radi mnogo bolje, jednostavno ljudi su culi samo za Viber i to im je.
Slicna stvar kao sa proizvodjacima telefona. Doduse tu se slika umnogome izmenila poslednjih godina, dolaze prave vrednosti do izrazaja. Nadam se da ce tako biti jednoga dana i po pitanju ovih apk. [emoji3]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Azimuth »

Mislim da nema veze sa tim da li su ili nisu čuli za Telegram ili neku drugu aplikaciju, već isključivo sa masovnošću korisnika. Svi razmišljaju identično, "šta će mi kad svi koriste viber/whatsapp". I u pravu su. Dovoljno mi da pogledam imenik i vidim da svi do jednog imaju viber i whatsapp, kod onih koji imaju ili su imali Telegram stoji "last seen a long time ago". Ili drugačije, od celog imenika (preko 500 kontakata) samo 3 osobe koriste Telegram intenzivnije. Meni stoji instaliran, leba ne jede, ali ga koristim baš baš retko.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Behemoth »

Dileri koriste iskljucivo WA .
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Joxy »

^ Ne znam koji su dileri u pitanju ali svakako to govori o njihovoj (ne)profesionalnosti. [emoji14]
Zna se da je Telegram najsigurnija app.
Azimuth napisao:Mislim da nema veze sa tim da li su ili nisu čuli za Telegram ili neku drugu aplikaciju, već isključivo sa masovnošću korisnika. Svi razmišljaju identično, "šta će mi kad svi koriste viber/whatsapp". I u pravu su. Dovoljno mi da pogledam imenik i vidim da svi do jednog imaju viber i whatsapp, kod onih koji imaju ili su imali Telegram stoji "last seen a long time ago". Ili drugačije, od celog imenika (preko 500 kontakata) samo 3 osobe koriste Telegram intenzivnije. Meni stoji instaliran, leba ne jede, ali ga koristim baš baš retko.
Sve to stoji ali ne mora da znaci da je nesto bolje ako ga koristi vise ljudi. To je u ovom primeru i dokazano. Viber ne moze prici ni po cemu Telegramu. Ako su izgovor do sada bili stikeri, od sada ni to vise nije prednost Vibera.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Apolo »

Azimuth napisao:Možete da pravite kakve god hoćete liste, možemo da pričamo koliko boljih aplikacija ima, ali ove dve se neće nikada maknuti sa prvog i drugog mesta ili hoće ali u slučaju recimo da počnu da naplaćuju posle 3 poslate poruke ili nešto slično tome, dakle nikada.

Elem, ova dark tema mi je ok, malo drugačija, više prija očima od blještave bele, ali bi mi daleko više prijala prava crna.
Ista prica i za iPhone nikad njih nece neki kinez skinuti sa 2. mesta kad ono medjutim :) Ta prica "nikad nece ovo ili ono" ne pije vise vodu, niko nije povlascen, konkurencija je velika u svim segmentima, a sa trona spadaju upravo oni koji misle da su nedodirljivi. Telegram ne ulaze u marketing kao VIber/WA u suprotnom bi vec imao mesto broj 2. posto je najmladja aplikacija. Pritom od samog izlaska je bila funkcionalnija od gore pomenute dve.

Ja sam svoje drustvo malo gnjavio da tako kazem da probaju Telegram i na kraju je 90% njih nastavilo da koristi i sa njima se dopisujem upravo preko Telegrama (nema zaje*ancije oko backup i slicno jer funkcionise po principu cloud-a, gde god da se ulogujem, dok su Viber/WA i dalje na nivou da moras rucno da radis backup. Nema sta, napredno.)
Festina lente.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od dachakragujevac80 »

Lepa je ova dark tema,ali sad ima jedan mali lag. Naime u notifikacijama (one ui) ikona i natis viber je isuvise taman (jedva se vidi).

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Evindzer »

Joksi, brate, znaš i sam kako razmišlja balkanska raja. Uvek se stremi onom što je popularno, uopšte nije bitno da li je to najbolje od ponuđenog. Iz mog okruženja, 90% ljudi nikad ne koristi stikere na Vajberu - ali neće da budu „građani drugog reda“, pa da koriste nešto drugo. Jednoj mojoj poznanici od 40 godina ćerka od 15 godina je rekla da je Vajber najbolji, a da bilo šta drugo koriste seljaci, i pošto ona slepo veruje u ćerkin sud (kad su u pitanju moderne stvari), ona jednostavno zna da Vajber i jeste najbolji. Zbog takvog njenog stava, bio sam malo bezobrazan, pa sam joj rekao da joj na Vajber neću odgovarati i da mora da instalira Votsap u prepisci sa mnom:
ako želi komunikaciju sa seljakom, mora da koristi aplikaciju za seljake. [emoji38]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od гари »

I meni stiglo, mislio sam da će biti dobro, ali u četu mi izgleda ipak loše. I tekst, i smajlili, i stikeri, nije to to, moralo bi da bude bolje. Neko bi sigurno umeo da prepozna u čemu je tačno problem, i kako da se popravi, ali neke nijanse tu nisu dobro uklopljene.

Uzgred, nije mi problem što je boja tamno ljubičasta, ali ta boja nije dobro uklopljena sa ostalim. A možda i jeste problem u tamno ljubičastoj - ako se ona prosto ne slaže lepo...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od vla-do »

Joxy napisao:Zna se da je Telegram najsigurnija app.
Zar nije Signal najsigurnija app?
I koristi li ga neko? Ja prešao sa još par prijatelja i sa njima se samo preko njega dopisujem. [emoji16]
Evindzer napisao:Joksi, brate, znaš i sam kako razmišlja balkanska raja. Uvek se stremi onom što je popularno, uopšte nije bitno da li je to najbolje od ponuđenog.
Nije ovo samo kod nas, veruj mi. Ne bi ove 2 app bile najpopularnije da se koriste samo na balkanu. [emoji6]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Evindzer »

vla-do napisao:Nije ovo samo kod nas, veruj mi. Ne bi ove 2 app bile najpopularnije da se koriste samo na balkanu. [emoji6]
Svakako, ali mogu da komentarišem samo Balkan a ne inostranstvo, budući da sam, za svoje pola životnog veka, pola puta bio u inostranstvu. [emoji38]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Joxy »

vla-do napisao: Zar nije Signal najsigurnija app?
I koristi li ga neko? Ja prešao sa još par prijatelja i sa njima se samo preko njega dopisujem. [emoji16]
Moguce i da je signal. [emoji23]
Ali on je manje popularan cak i od Telegrama. [emoji3]

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od vla-do »

Joxy, znam, ima ga svega 5 kontakta u imeniku. [emoji23]

Koliko sam ranije čitao, Snowden i još neki su baš njega preporučili kao najsigurniju app danas.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od dachakragujevac80 »

A vi svi baratate tajnama strogo poverljivo,pa vam treba!? [emoji23]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Evindzer »

^ Pa nije baš da su neke tajne, ali ne bih da Šećerberg pročita moj Votsap, pa javi mojoj ribi da sam sinoć bio s njenom sestrom od terke. [emoji1787][emoji1787]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Green »

Ako vam je bas stalo do anonimnosti i sigurnosti, probajte Wicker aplikaciju. Ima opciju da posle odredjenog vremena brise poslate/primljene poruke.

Odgovori