Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
sale_st
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2016. 11:48
:: nokia lumia 620

Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od sale_st »

Pozdrav ljudi. Ističe mi ugovor i sa obnovom želim da uzmem novi telefon. Odluka je veoma teška jer sva tri telefona su odlična al koji je bolji? Posle svega što je Huawei prošao malo se i plašim njega uzeti, ko zna šta donosi buduće vreme i šta će se desiti sa njima. Treba mi pomoć/savet. Šta kupiti, pitanje je sad! :D :D :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od znemanja »

iP 11 bih odmah odbacio, 700€ za HD IPS LCD ekran jednostavno nije prihvatljivo. iP 11 Pro / Pro Max su već druga priča i vredi ih kupiti, Ako je u opticaju i S10 Plus preporuka za taj model.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Batak »

Izmedju ponudjenih P30 Pro. Ako dolazi S10 Plus u izbor onda njega, obican ne bih uzimao pre P30Pro.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Apolo »

P30 Pro.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

sale_st
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2016. 11:48
:: nokia lumia 620

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od sale_st »

Ал шта се дешава са њим због те забране од стране САД-а? Да ли ће он заиста имати пуну подршку гугла и андроида?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Evindzer »

Ja bih iz ove grupe uzeo S10. Ima sigurno najbolji ekran i najslabiju kameru, pa šta je kome bitno. [emoji16]
Jeste da ima rupu posred ekrana, ali ni druga dva nisu šampioni sa svojim obrvicama. [emoji1]
Nije velik, odlično staje u šaku (lično proverio više puta, skoro svaki dan prođem pored jednog izloženog [emoji6]), računam da ima bolji prenos glasa sagovornika od P30P (nisam ljubitelj vibracije ekrana i sličnih bespotrebnih „rešenja“ nepostojećih problema) i odličnu servisnu podršku, u slučaju potrebe, zlu ne trebalo. [emoji6]
P30P bih uzeo u obzir samo zbog kamere i čiste radoznalosti, da vidim kako izgleda zumiranje x 50. [emoji854]
IP11 ne bih uopšte uzimao u obzir jer mi se ne sviđa izgled telefona (napred obrva, pozadi rešo [emoji38]) i izgled iOS-a (verovatno ga neću probati dok ne bude moguće namestiti da sve ikonice budu iste boje - što znači, nikad [emoji1]), ali to su moji subjektivni razlozi. Objektivno, mislim da je skup, ali da je dobar uređaj, i da će najveći broj onih koji ga kupe biti vrlo zadovoljan.
Eto, toliko. [emoji1]
Dva bambija za sve koji pročitaju do kraja ovaj kilometarski post. [emoji38]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Batak »

Ne zaboravi bateriju na S10 koja je vrlo losa, na 4g tuzna. Dok P30 Pro sabija na tom polju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Apolo »

sale_st napisao:Ал шта се дешава са њим због те забране од стране САД-а? Да ли ће он заиста имати пуну подршку гугла и андроида?
Ne dešava se ništa. Svi telefoni koji su izašli i bili na zalihama pre zabrane nisu zahvaćeni istom. Fasovace koji izadju naknadno, konkretno prvi koji je bio u problemu je Mate 30/Pro. Ja sam u julu kupio običan P30 i redovno dobijao update, kao u još neki ovde koji imaju isti telefon. P30 Pro je odličan uredjaj,sa brutalnom kamerom i odličnom baterijom. Nisam ga mogao kupiti jer mi je bio izvan budžeta koji sam namenio za telefon.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

sale_st
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2016. 11:48
:: nokia lumia 620

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od sale_st »

Неке од најбитнијих ставки код телефона су ми камера, батерија а и неизоставни део је снага хардвера... Малопре ми се колега похвалио са ип 11. Он је презадовољан. Чачкао сам га пола сата и увидео да телефон уопште не вреди те паре. Страшни су ови из епла. Толике паре за тај телефон а толико шкртарења у изради. Огроман минус... Остаје Самсунг и Хјувеј. :D

majky89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2016. 23:48
:: Galaxy S6 Edge

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od majky89 »

U istoj sam bio dilemi u avgustu kada sam uzimao telefon u vipu. P30 pro ili S10 i na kraju odlucio se za P30 pro i mogu ti reci da je telefon odlican. Drugar ima S10 i na njemu je za nijansu bolji ekran, bolji zvuk jer ima stereo zvucnike i bolji video. Sto se tice P30 pro, odlicna baterija, odlicno brzo punjenje, kamera, fluidnost.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Apolo »

Sve ti to P30 Pro ispunjava. Sto se iPhone tice, stvar ukusa posto je u pitanju drugi OS. Medjutim licno sam imao prilike jedan period koristiti iPhone i takodje sam stava da je telefon precenjen, osim nekih ogranicenja u samom OS koje nemaju nikakvog smisla, pa do zakidanja u nekim drugim stvarima.
Festina lente.

sale_st
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2016. 11:48
:: nokia lumia 620

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od sale_st »

Ајфон је одавно прецењен... Све ми се чини да ће избор пасти на хјувеј. Само да се не посеру по п30 про везано за даљу надоградњу...

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od djole1989 »

Apolo napisao:Sve ti to P30 Pro ispunjava. Sto se iPhone tice, stvar ukusa posto je u pitanju drugi OS. Medjutim licno sam imao prilike jedan period koristiti iPhone i takodje sam stava da je telefon precenjen, osim nekih ogranicenja u samom OS koje nemaju nikakvog smisla, pa do zakidanja u nekim drugim stvarima.
iP sa novim ios 13 ima sve...sem promena ikonica....baterija brutalna....u svakom slucaju ili ip ili p30p samsung s10 nema sta da trazi pored ove druga dva.....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Batak »

Ima i govno od ekrana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Apolo »

Dok sam koristio SE, da bih podesio automatsku regulaciju osvetljenja ekrana morao sam na google da trazim gde se nalazi ta opcija, isto tako cini mi se i za ukljucivanje/iskljucivanje navigacije. Izmena melodije zvona je isto prica za sebe, medjutim nisam imao vremena da se bavim time pa sam ostavio default melodiju od iPhone. Dial-pad nema mogucnost pregrage kao na Androidu tipa kucas slova imena preko brojeva i on ti izbaci trazeni kontakt, na iOS moras uci u imeni, pretragu pa tek onda pretraziti (skroz nepotrebno gubljenje vremena). Ne znam da li je to izmenjeno tokom vremena, ali to su neke svakodnevne stvari koje na iPhone bespotrebno oduzimaju vreme. Ono sto sam primetio jeste da su znacajno unapredili bateriju, sto je za pohvalu uzeci u obzir koliko su katastrofalne baterije bile na iPhone, kao i Samsung koji se ne moze pohvaliti autonomijom.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od znemanja »

djole1989 napisao:iP sa novim ios 13 ima sve...sem promena ikonica....baterija brutalna....u svakom slucaju ili ip ili p30p samsung s10 nema sta da trazi pored ove druga dva.....
iP 11 je smeće naspram S10. Ekran na iP11 je smešan naspram s10, na s10 je apsulutno sve superiorniije u odnosu na ip11. Jedini koji mogu da stanu na crtu S10 i S10 Plus su iP 11 Pro i 11 Pro Max.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Joxy »

P30 Pro od svih navedenih. Nema sta da te brine vezano za Huawei, jedino je Mate 30 imao problema sa servisima a izgleda da se i tome nazire kraj. Modeli pre Mate 30 su u potpunosti bezbedni.
Da u izbor ulaze i ostale verzije S serije (S10+) kao i ostala dva iP11 modela mozda bi i bilo dileme, ovako P30 Pro bez ikakvog razmisljanja. [emoji4]

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od dachakragujevac80 »

znemanja napisao: iP 11 je smeće naspram S10. Ekran na iP11 je smešan naspram s10, na s10 je apsulutno sve superiorniije u odnosu na ip11. Jedini koji mogu da stanu na crtu S10 i S10 Plus su iP 11 Pro i 11 Pro Max.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Nisu u pravu! Jedino u cemu je S10 superiorniji u odnosu na obicnu 11-cu je ekran i sama izrada. I baterija i procesor (jbg noviji je) i kamera je bolja na Iphoneu. Nije to neka razlika,ali je bolji,a daleko od toga da je S10 “superiorniji”! Pro modeli od obicne 11-ice se i razlikuju bas po tome po cemu je i S10 bolji (ekran i izrada),plus ona dodatna treca kamera,koja iskreno i nije neki poseban plus.
Da ne bude sad,vidi ga promenio ekipu i odmah pljuje po staroj,ali tako je kako je. [emoji4][emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od znemanja »

@dachakragujevac80, ekran na iP11 je uvreda za korisnike, 700€ za HD IPS ekran, Xioami na svojim modelima ispod 200€ nudi bolje. Nema šta da traži iP11 pored S10.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od dachakragujevac80 »

I ja sam rekao da je ekran dosta losiji nego na S10 (mada se to u praksi iskreno toliko i ne vidi,jedino kad se stave jedan pored drugog),ali ne slazem se sa tobom da je “u svemu” S10,kako ti kazes superiorniji! A naveo sam u kojim stavkama nije sigurno,cak je i 11 bolji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori