Pracenje Log-a na 6630

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Pracenje Log-a na 6630

Post od mkvb »

Ljudi presao sam na pretplatu ali mi je nekako veliki racun, cini mi se kao da je malo napumpan! Jel postoji neki program koji mi detaljno vodi mesecni log poziva i poruka a da to nije onaj fabricki na telefonu? Treba mi za poredjenje sa specifikacijom poziva sto cu da dobijem uz racun! Jel ima neko slicna iskustva sa Telenorom? Jel zakidaju ili su posteni?! Pozdrav svima
HOX Titanium gray

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Ja sam mislio da zakidaju ali kad sam proverio racun unistili su me Makedonci tj. njihov t-mobile jer naplacuju 91.37 dinara bez pdv samo pokusaj da se nakacis na net bez obzira da li si se nakacio ili nisi :ohmy:
Ja sam nekoliko puta proverio racun i nekoliko puta nisam uspeo da se nakacim i to zadovoljstvo me je kostalo 600 dinara :smutny:
Ovako nisam primetio da su mi negde zakinuli a na post-paidu sam godinu i po dana :D
RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Imas psiloc.elog, program je extra, ni ja nisam do skora obratio paznju na njega, dok ga ne spomenu Ninolina :) , pozdrav
6630

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

da i ja potvrdim - eLog je dosta dobar, jedino je komplikovano dok podesiš sve cene (kad, koliko i koja mraža) ..... proverio sam samo jedan račun do sada radi probe (sve je bilo ok), ali ovaj za januar mi je sumnjiv tako da ću sigurno uporediti...

pozdrav...

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Jel moze neko da mi ga nekako posalje na mail, ja imam jedan sto ne radi, tj. radi mi kao trial. Inace ispodesavao sam ga i stvarno je extra ali mi traje jos 5 dana
HOX Titanium gray

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

mkvb, nije ti napumpan racun 100% pricao si toliko garant, jako su retki slucajevi da se na postpaidu ustanovi da je operater pogresio :| probaj da nadjes tekst od Lobacevskog ovde na forumu on je sve to lepo objasnio.
5130+Koss the plug....

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Masterokrata, buni me zato sto pre neko vece sam imao 802 din na racunu, poslao sam jednu jedinu poruku koja bi trebalo da kosta 1.70 i kada sam ujutro proverio imao sam 827 din na racunu. Cini mi se da mi mnogo brze raste racun sada nego sto je opadao na prepaidu! E sada nebitno da li je tacan racun, a i meni je stvarno nelogicno da Telenor krade, hocu da instaliram taj ExtendedLog koji je stvarno savrsen program pa ako neko moze da mi pomogne da nadjem taj program bio bih krajnje zahvalan! :D
HOX Titanium gray

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

mkvb, nemam pojma o cemu se to kod tebe radi, ali da li postoji mogucnost da si nekoga slucajno pozvao dok ti je telefon bio u dzepu ili ako imas dva broja pa preusmerene pozive kad na jednom broju nisi dostupan, to ume da skine dosta krede 8)
Ipak mogao bi da instaliras tu aplikaciju i neku koja broji sms poruke, imao sam instalirano to pre i jako je korisno e sad kako se aplikacija zvala nemam pojma, ali 100% posto neko od posetilaca ove teme zna :wink:
5130+Koss the plug....

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Masterokrata, Nemam preusmerenje a sigurno nisam nikoga zvao jer sam spavao, niti je telefon uopste koriscen, zvao sam call centar i tip mi je objasnio da se racun ne osvezava momentalno nego sa nekim zakasnjenjem, sada ocekujem racun za ceo mesec posto sam uzeo karticu polovinom decembra pa cu da vidim koliko imam razgovora, popusta, sms-a itd a od 1. februara resetujem brojace, ispodesavam eLog pa cemo da vidimo cija je pesma lepsa :lol:

b_udder, thanks, sve radi
HOX Titanium gray

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Da li neko zna u kom fajlu na telefonu snimi eLog podesavanja vezana za 'Billing scheme' i da li se moze napraviti sema za vise SIM kartica...
A zanima me isto da li neko zna u kom fajlu mini opera smesta 'bookmarks'?
Jel kad vrsim formatiranje da sebi olaksam posao :))
Pozdrav
6630

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bela, eLog se nalazi u System/Apps/Kontr folderu, bitni fajlovi su billing.db i elog.ini. Mada možeš komotno da sačuvaš ceo folder, samo ga pregaziš posle formata i pokupiće sva podešavanja. :wink:

Za Operu nisam kopao... :oops:

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Hvala Miskoni nasao sam, samo me je zbunilo sto sam program instalirao na e:\ , aovo sve sam nasao na c:\ dakle za izvestaj i trnutni racun je zaduzen billing.db
za semu cenovnika elog.txt
za podesavanja samog progarama elog.ini
Sto se tice mini opere fajl c:\system\mldlets\[1015740f]\rms.db je zaduzen za bookmarks i history
( u folderu mldlets se generise,cini mi se za svaku java aplikaciju,mada jos nisam ukapirao kako se daju imena '[1015740f] ' )
6630

Odgovori