Kineski mobilni telefoni

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Kineski mobilni telefoni

Post od cebzab »

Nisam znao gde drugde da postavim ovu temu......pa sam je pustio ovde.
Bila mi je u servisu jedna mlada dama i rekla mi je da su Kinezi poceli sa proizvodnjom mobilnih telefona, od kojih se istice jedan model koji podrzava dve sim kartice, ali ne kao benefon, vec ste uvek dostupni na oba broja.....

Pet minuta kasnije dobio sam ponudu za ove telefone i najskuplji bi trebao biti oko 200 evrica.....
Nisam postavio ovu temu radi neke vrste marketinga, vec da biste mogli da vidite da kada Kinezi urade plagijat nokie i nekih drugih mobilnih brendova, da to ipak moze da lici na nesto.....

I pored slabijih tehnoloskih mogucnosti ovih telefona u odnosu na renomirane kompanije, interesantno je to da neki od ovih modela imaju i touch screen.....Ja sam se skroz prijatno iznenadio.........


Overite link i ne verujte......

http://www.ximachina.com/products.asp

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

posle ovih tekstova -

Address list:300 telephone can be stroed

Main screen: 65K color,CSTN color LCD,128X128 Pixel ( :blinky: :o )

ne bi ih uzo ni za dzabe, kakvi crni dvesta eura ...
There is no knowledge that is not power

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Već postoji slična tema - Made in China...

Btw, tema je za kafić...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

hahaha neki modeli dosta lepo izgledaju ali engleski im je ocajan! :lol:mogli su barem na tome da porade ako misle da se probiju bilo gde na zapadu...i da strpaju neko zvucnije ime...mada recimo onaj s300 bas ima simpaticno resen dizajn 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Danas sam video telefon shto je jedna devojka dobila iz Kine, izgleda kao w810i neshto na tu foru ali je bio umanjen, znachi otprilike kao pakovanje shibica je bio... :)

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Poslao sam im mail da vidim da mi puste veleprodajni cenovnik...........cisto da vidim stvarno o kakvim se cenama zapravo radi.........

Najskuplji model, ovaj koji podrzava dve kartice, ako se naruci direktno od njih i to sto komada ili vishe kosta 112$......

Cisto da znate, da vas ne varaju ljudi, jer sam danas cuo da je neki lik platio bas taj model nesto tipa 600-700 evrica............

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

iskreno , ja bih uzeo najjeftiniji model takvog telefona sto podrzava dve kartice a da su obe dostupne u isto vreme . kapira li neko koji je to telefon sa ovog sajta sto je ostavio cebzab ?

i ako mozes cebzab da mi kazes , ako bi neki takav ali najjeftiniji narucio za prodaju , koliko bi mu bila maloprodajna ovde ?

treba mi takav telefon , i bas bih sa nekom jeftinom varijantom probao .

nego me zanima , ako Kinezi mogu da naprave takve dual sim telefone , sta onda koci nekog renomiranog proizvodjaca ? jel jos kalkulisu da nije vreme za Evropsko i Americko trziste , ili nesto drugo ? 8)

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

vlada1970 napisao:iskreno , ja bih uzeo najjeftiniji model takvog telefona sto podrzava dve kartice a da su obe dostupne u isto vreme . kapira li neko koji je to telefon sa ovog sajta sto je ostavio cebzab ?
Cisto da se razumemo, ne podrzavaju svi ovi modeli dve kartice u isto vreme.....

Koliko ja znam moze samo ovaj:
http://www.ximachina.com/articleshow.asp?articleid=1157

A ako mi neko objasni kako mogu da okacim celokupnu specifikaciju i cenovnik sto su mi oni poslali.....Milslim da je u exelu radjen....cisto da mozete lepo da vidite.....

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

cebzab , pa najjednostavnije okaci na rapidshare , ili bilo koji drugi share sajt .

otvori na primer :

http://www.sendspace.com/

i u browse , odaberi svoj exel fajl i uploaduj i dobices link koji mozes ovde sa nama da podelis i mi cemo skinuti specifikaciju kao da si nam preko maila poslao .

ok , inace , ja sam se isto pitao koji to podrzava jer nisam shvatio . znaci samo jedan ovaj podrzava dual sim ? ok . koliko bi ti on bio u malorpodaji u radnji ?

hvala Vlada

p.s. a cebzab , sta kazes na ovaj fon ? :D

http://mobile.brando.com.hk/TVPhoneV10.php

ili ove kombinacije:

http://mobile.brando.com.hk/SIMMAX12in1.php

http://mobile.brando.com.hk/PowerfulDualCard10.php

http://mobile.brando.com.hk/PowerfulDualCard8.php

http://mobile.brando.com.hk/DualSimCard.php

305 $ 8)

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Ako slucajno bude nekome trebao taj famozni cenovnik, poslacu mu na mail, neka me kontaktira preko pp-a.
Nego u medju vremenu, sam primetio da najvece plagijate mobilnih telefona pravi isto kineska firma koja se zove "CECT", medjutim najgotivnije je sto imaju liniju za kopije nokiinih telefona koji se zovu:"NOKLA", nemaju svoj sajt, ali ima ih brdo na youtube-u.

http://www.youtube.com/watch?v=RRXXxf053do

Najsladje od svega je sto su iskopirali i iphone....sigurno nije ni priblizna ta kopija originialu, sto se tice kvaliteta, ali slozicete se da je slicnost samog izgleda ogromna....

http://www.youtube.com/watch?v=_rMbS-ieWOQ

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Skidam kapu kinezima super su kopirali fonove(kradu dizajn) a imaju i neki sa super izgledom... nije lose ovo cudo od Ikineza...voleo bi da neki modeli dodju kod nas na trziste...bilo bi zanimljivo cackati po tom cudu
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Izgleda da da su se potrudili oko softvera, ali staviti potpuno isti u različite telefone i nije neka fora. A N95 sa TS i multi touch (me down there) - fore munje, su smešne. Nema šanse da su oni to i blizu dovoljno dobro odradili.
A opet s druge strane i kopirani Apple žešće snižava cene. Da li su se uplašili, ili pod naletom novih memorija, ili čega već ali snižavanje cena za 30%, 2 meseca od objavljivanja nekog modela nije nešto što je njima bilo svojstveno. Tim pre što se iPod prodavao ko alva poslednjh godina i zaista nisu imali razloga da to rade. Ali uplivom u "mobilne" vode.......ko zna.

A što se čajniza tiče 'fala neka. Sve to spolja može da bude super (a najčešće čak ni to nije), a kad ti najviše treba da rikne. Potpuno podržavam Igoritzin stav.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Super Sayian napisao:Svoleo bi da neki modeli dodju kod nas na trziste.
Ima ih kod nas, doduse nema zvanicno predstavnistvo.
Mislim da nigde u svetu, osim u Kini nema zvanicnog predstavnistva. :)
Ipak je to piraterija

profa63
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 23:58

Post od profa63 »

Imam ispred sebe CECT T689. Platio sam ga 170€. U njemu su dve kartice 064 i 063, i mogu vam reci da radi super. Ima touch screen, dilsplej 2.4 incha, mmc karticu 256MB, dve baterije, sto vam omogucava da uvek imate punu bateriju i...........ne lici mi na nijedan svetski brand telefon. Znam da je iz Kine ali se takodje secam kada smo kupovali farmerice u Trstu i zazirali od farmerica made in N. Pazar. A sada farmerice putuju iz N. Pazara u svet. Sta je tu je, nikad ne reci nikad.

Lampash
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 16. Sep 2007. 10:14
Lokacija: RS

Post od Lampash »

I ja imam Skayworth V668 dual sim..Nesto slicno kao kod profe63,tacnije identicno i kostao je oko 150€ prije dva mjeseca.Shvatam da ima sumnji u kvalitet i pouzdanost ovih uredjaja jer nam svakakvo smece dolazi iz Kine,ali iz licnog iskustva mogu reci da,bar ovaj tel kod mene,radi dobro.Naravno da je pitanje "do kada" uvjek prisutno,ali sobzirom na cijenu i mogucnosti,da shljaka jos koji mjesec,divno!:)A priznacete da je 90% shatro brendiranih telefona na nasem trzistu sklepano u Kini,pa ko voli... :D
Nokia E61....Skyworth V668 Dual Sim

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Ajde vlasnici kineskih telefona, ako vam nije problem, uslikajte glavni meni vasih telefona, samo da mogu ljudi da vide kako to izgleda.
Jer, su svi ubedjeni da to ne lici ni na sta, pa cisto da ih razuverite :chytry: :chytry:

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

ja sam odushwljena owim modelima :) stwarno super,rado bih isprobala bilo koji od njih,pa koliko da traju-traju :)
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

Lampash
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 16. Sep 2007. 10:14
Lokacija: RS

Post od Lampash »

cebzab,trenutno nemam cime slikati meni al evo ti bar ovo,tu ces moci da vidis bar kako izgleda ova moja "kanta".. :)
www.cooez.com/pic/07428173244.gif
Nokia E61....Skyworth V668 Dual Sim

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

U bre Kinezi sve bolji i bolji, jos samo da otvore Kineske prodavnice mobilnih kroz BG i NS i bog da nas vidi :D
5130+Koss the plug....

Lampash
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 16. Sep 2007. 10:14
Lokacija: RS

Post od Lampash »

Moram nesto da dodam u vezi kvaliteta i izrade ovih telefona,posto se dosta pisalo i pricalo o plastici,ekranu itd,itd...Opet iz licnog iskustva! :) Posto nisam bas obazriv,da ne kazem da sam traljav a i vjerujem da svi imamo slican problem; telefoni mi stalno ispadaju iz dzepova,torbi,futrola..Ma stalno!E pa ovo cudo sam dosad,u pokusaju da ga ushtopam nogama,shutirao desetine puta i necete vjerovati,nema ni jedne jedine ogrebotine..Ne mogu ni zamisliti sta bi se desilo da recimo Apple iPhone prodje kroz ovo. :D
P.S.Hoce neko kupiti telefon?Nov,Tita mi! :wink:
Nokia E61....Skyworth V668 Dual Sim

Zaključana tema