Nokia Lumia 530

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

Ko zna znanje ;)

jaa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 09. Jan 2013. 13:18
:: Sony Xperia miro
:: Nokia E63

Re: Nokia Lumia 530

Post od jaa »

Uzela sam ovaj telefon za 1 din u VIP-u i za sada sam baš zadovoljna. Ovo mi je prvi WP i odgovara mi sve, jedino mi smeta što nema blic, najviše zbog lampe, ali sad nosim kinesku dzepnu pa i nije neka šteta. Ako neko može da mi kaže gde mogu da kupim zadnji poklopac bila bih vrlo zahvalna :)

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 530

Post od rock9855 »

Najbolje na e-bay za par dolara imas kakve hoces ali se ceka 20-30 dana. A kod nas su bile za 520 u uscu. Za 530 nisam siguran

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

Bile su u Ušću za 1000 a u drugoj radnji 250...

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 530

Post od cvoruga »

Coni, koja je to druga radnja i jesu li to leđa ili futrola?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

Promobi... Leđa.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 530

Post od cvoruga »

Ovo servis, ne vidim ponudu opreme?!
Pustiću im mejl, šta imaju za moju Lumiu.

jaa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 09. Jan 2013. 13:18
:: Sony Xperia miro
:: Nokia E63

Re: Nokia Lumia 530

Post od jaa »

Hvala, pokušavam da izbegnem ebay baš zbog čekanja, ali ako ne nađem ništa ispod 1000, onda jbg

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Nokia Lumia 530

Post od matorix »

Na caletovoj Lumia-i se desi da se zumira sve i ne moz se odzumirati. Kao onaj Magnify Mode, da tako kazem. Kako se to iskljucuje, posto nisam uspeo da nadjem?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 530

Post od miodrage »

Zoom se desava kad je ukljucen onaj Magnify i accessibility. Aktivira se i deaktira sa dvoklikom uz pomoc 3 prsta odjednom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Nokia Lumia 530

Post od nikolas62 »

moze neko da testira ovu igricu na lumiji 530 DELIVERY SIMULATOR, planiram da kupim ovaj telefon,jel mi android dosadio sa kocenjem i sl.

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 530

Post od bandiof »

sta bas ovaj?...polgedaj l535 ili sacekaj l532 ako zelis manji ekran

nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Nokia Lumia 530

Post od nikolas62 »

bandiof napisao:sta bas ovaj?...polgedaj l535 ili sacekaj l532 ako zelis manji ekran
nemam para dovoljno sa te lumie 532 ili 535,meni potrebno za net i neke aplikacije i sl.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 530

Post od miodrage »

Pa da napisem nekoliko reci i o ovome uredjaju:
Dobio sam mat sivi, koji izgleda sasvim pristojno. Dakako, vise bih voleo neku veselu boju, ali lako je nabaviti nova ledja. Uredaj je prakticno iste velicine i oblika kao 520, uz mozda milimetarske razlike. Sam uredjaj odlicno lezi u saci, ne klize se.
Zvucnik je postavljen nazad dole desno, i moze se desiti da se poklopi dlanom, dok na 930 je postavljen dole levo, te se moze preklopiti prstom (podrazumevano drzanje u desnoj saci)
Ekran je sjajan, dobro osvetljen, klasican kao i kod 535, ili 520. Razlika je u velicini, mogu reci da mi se na 535 vise svidja, iako neke vece razlike ne primecujem, moguce da ga subjektivno dozivljavam kao losijeg zbog velicine.
Sve standardne funkcije rade solidno, wifi ima odlican domet sto je prijatno iznenadilo.
Vremena ucitavanja nekih aplikacija tipa Viber, WhatsApp, su duza nego na 930.
Kamera pravi relativno ok, ali ipak zrnaste slike cak i pri dobrom osvetljenju, ali ovaj telefon kameru ima tek onako, da se ne kaze da je nema. Likovi, i oblici predmeta ce se prepoznati na slikama, ipak kome treba nesto iole jace od ovakve kamere, neka zaobidje ovaj telefon.
Zvuk je kao i na starijem bratu dosta glasan, isudjujem se reci glasniji nego na 535, pa cak i 930. Vibracija pritiskom na nav bar je drugacija nego kod 930, krace traje, sa jacim udarom inicijalno. Cortaa radi dobro, dobro prepoznaje glas.
Baterija je prica za sebe: iako mi je uredjaj prazan, jer nista nisam instalirao u njega, skinut je sa punjaca pre 9h, baterija je trenutno na 85% (nakon igranja 15 min Delivery Simulatora), i pise da ima jos 1d i 10h. O takvom rezultatu na 930 mogu samo da sanjam. Doduse, ubedjen sam da bih instalacijom svega sto koristim, i ovoj bateriji skratio vek bar za 50%. Trajanje baterije je recimo kao na devojcicinoj 535 (sigurnih 36h)

Za kraj, Delivery Simulator ne secka, ne koci. Odigrao sam prva 2 nivoa. U poredjenju sa igrom na 930, najveca razlika je u duzini ucitavanja izmedju 2 nivoa, i u za nijansu fluidnijoj kontroli na flagshipu.

Sve u svemu, ovaj uredjaj sam dobio u zameni za LG L7II, i mislim da sam fantasticno prossao, znajuci koliku averziju imam prema Androidu.
Inace pomenuti uredjaj sam resetovao, i resio da mu pruzim sansu da vidim kako ce da se ponasa. Odmah nakon reseta uredjaj je glavio, kocio, seckao i sve u svemu radio daleko losije nego ova Lumia.
Poredjenje 530 i 535 je po meni neumesno, jer je 535 za klasu iznad ovog.
Mislim da ova Lumijica realno ne zasluzuje cenu preko 70€ za nov novcijat uredjaj.

Ako neko ima pitanja, tu sam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Nokia Lumia 530

Post od nikolas62 »

Hvala na recenziji puno :D meni je dovoljno da uzmem nokiu 530 jel nisam zahtevan korisnik telefona

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »

Jedino sto nema oblik kao 520 nego kao 620, sa potpuno zaobljenim ivicama i zato bolje legne u saku. :p


A za "sjajan" displej nemam reci. Najgori moguci TFT koji promeni boje cim se uredjaj pomeri milimetar na bilo koji stranu. Ne moze ni da prismrdi IPSu na 520.



nikolas62, ma koliko da si nezahtevan korisnik, ja ovo ne bih nikome preporucio. Narocito kad pogledas cenu.

Evo primer u Handy-ju (sa fiskalnim, 2 god. garancije) 530 kosta 13 999 din, a 630ka 16 999 din. Razlika 3000 din, a mislim da ne moram da pisem koliko je 630ka bolja od 530ke.

U "radnjicama" je razlika cak i manja.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

miodrage napisao: Ekran je sjajan, dobro osvetljen, klasican kao i kod 535, ili 520.
[emoji15] [emoji15] [emoji15]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 530

Post od miodrage »

Nisam mislio da je sjajan kao dobar, nego da se sjaji. Mea culpa, lose sam se izrazio.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 530

Post od 1808 »

Tako to izgleda kad prikaz piše obožavalac Windows Phona, pa mu je sve odlično i sjajno. A koliko zaista ovaj uređaj vredi, može se pročitati na nekom drugom mestu, recimo u ovom prilično opširnom testu na sledećem linku.....
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test ... /Lumia-530

Dovoljno je pročitati i opšte utiske (ispod), da se shvati kakav je to promašaj. Evo i šta tu piše.....

Utisci

Kvalitet komunikacije u odnosu na Lumia 630 je primetno lošiji jer uređaj poseduje samo jedan mikrofon. U odnosu na Android uređaje možemo govoriti o sličnosti sa jeftinim modelima koji koštaju mnogo manje nego ovaj model, do kada je reč o Android ponudama koje su po ceni slične ovoj, Android nudi mnogo bolja rešenja.

Telefon ne poseduje rezervnu bateriju. Windows Phone odmah donosi dosta problema - ne radi App Store, Sync, i sve ostalo. Kako god da okrenete sa Windows Phone na ovako jeftinom uređaju ćete imati problema. Začarani krug.

Ekran je loš, slova se zamagle kada listate desktope. Nedostaci se mogu dugo navoditi. Cena uređaja je jednostavno neprihvatljiva za 2014. godinu.

Po našem mišljenju, ovaj uređaj se ne može nazvati jeftinim. To bi se moglo uraditi samo ako imate mnogo razumevanja za Windows Phone i da je on jedina platforma na svetu. U stvarnom svetu postoje mnogi Android uređaji niskih cena pa je bez izuzetaka bolje da aka baš želite jeftini smart telefon da se odlučite za neku Android ponudu. Na istom nivou cena, možete da pronađete uređaj sa HD - ekranom i bržim procesorom. Zanimljivo, argument da je u pitanju Nokia - brend, za razliku od kineskih za ovaj segment cena više ne važi. Važno je da uređaj radi dobro i nudi dobru funkcionalnost. Nokia nije bila u mogućnosti da to postigne. Međutim, to je evidentno u celoj liniji Lumia modela, Lumia 630, sledeća jedinica je takođe visoko precenjena i veoma skupa.

Ako imate želju da bacite određeni novac, Lumia 530 - odličan način da se to uradi. Nećete tao kupiti zanimljiv uređaj koji jednostavno nije vredna uloženog novca. Rešenje koje bi moglo da bude interesantnije od ovog je možda Lumia 625, ako iznenada postanete toliko željni da isprobate Windows Phone.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »

Izvini, telefon jeste los, ali ovo je nevidjeni bullshit sto si okacio. No, zna se da sajt sa kog se kopiraju rivjuovi na MS zestoko hejtuje WP.


Zvuk u toku razgovora je sasvim korektan. Pricam sa sestrom skoro svaki dan preko telefona i zaista je dobro cujem, a i napravio sam par poziva sa njega i ravan je 520 i 630.





Inace u svakom tekstu, za svaki WP uredjaj se oseti toliko mrznje da je to vec nenormalno. Gori su od Miodraga.




1808 napisao:
Telefon ne poseduje rezervnu bateriju. Windows Phone odmah donosi dosta problema - ne radi App Store, Sync, i sve ostalo. Kako god da okrenete sa Windows Phone na ovako jeftinom uređaju ćete imati problema. Začarani krug.

Sta? Store radi odlicno, sync sa hotmail i gmail idu bez problema i jos je podeseno da se kontakti (kao i kod mene sto je bilo na 520 i sad na 630) sinhronizuju na gmail. U samom radu nema apsolutno nikakvih problema.





Ekran je smece i to potpisujem, cak mislim da sam i napisap u rivjuu da dolazi do tih "duhova" pri scrollu, a ako nisam sad potvrdjujem.





Da je precenjen i tu cu se sloziti, ali neka mi nadju za 70 - 100€ uredjaj sa HD ekranom, a da nije neki Bruce Lee Shaolin proizvidjac. :D

Mislim da kad bi mu cena bila max 60-70€ bi bilo realnije.

Odgovori