Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Ninolina »

znemanja, Hvala. :) Možda uskoro postavim sliku sva 3. Da nađem samo čime ću da ih uslikam jer mi inače moj S6 služi kao fotoaparat. ;)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Baraba »

Ninolina, lepo izgleda, nije baš moj tip, ali bi se mojoj ženi svidelo 100%.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Ninolina »

Baraba, :D 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od kutijagreha »

Da sam zensko,ovakav S6 bih nosio do pocetka puberteta.
Mozda ni do tada.
Ne znam koliko godina imas,ali ovako nesto mi deluje za devojcice uzrast 12-14 godina.
Moje misljenje. Bez ljutnje ;-)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Ninolina »

kutijagreha, sreća pa nisi žensko! :) A ne znaš ni koliko imam godina! :roll: Naravno bez ljutnje. 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od kutijagreha »

Sreca :-)
Naravno da nema ljutnje [emoji106]

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od zoreli »

zoreli napisao:Flešovan [SM-G920F] [5.1.1] [OJF] [14/11] [AROMA] [v1.4.1] Pure Stock ExtraLite DeOdexed Rom by ambasadii + Adam Kernel 2.6 :
Ovo je zaista "bezobrazno " kako dobro radi : Kamera vrh / extra brz / baterija odlična / RAM-a uvek dostupno 800- 900 mb ... milina :)

Ne bih da uvredim nekog , ... ali kakav Nexus , iPhone ... kakvi bakrači .

Za 450 evra nov S6 Gold Platinum ... :roll: nema dalje .

Ukusi su različiti ali ko ima viška para za "kerenje" (sremački izraz :D ) ... slobodno nek dodaje 200-300 evra za nešto drugo .

Ništa protiv :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Baraba »

zoreli, ne navlači me, rekao sam da ne čačkam telefon, ili radi kako treba ili leti (važi za sve).

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od kovach81 »

zoreli, lepo sam ti rekao da je S6 najbolja i najisplativija kupovina medju premium telefonima :) Mada ubedjen sam da ces pre S7,morati probati i Note 5 kad mu jos padne cena :D

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od kutijagreha »

Kako neki za vrlo kratak period menjaju stavove,a pre toga iste telefone koristili.
No,idemo dalje

Dobro je sto si rekao da nemas za S6 jer bi bacio pare.G4 sa cenom od 375e za nov je mnogo bolji izbor.Ono sto S6 ima primetno bolje a to je prednja kamera,iako je 5MP ali su slike ostrije.Glavne kamere mogu da odigraju 1:1,nekad bude bolje na S6 a nekad na G4.I naravno baterija duze drzi nego na S6.Naravno,dodao bih da je G4 bolje optimizovan.Otvorio sam brdo aplikacija i sve je drzao u ram-u.Kod S6 ako igras neku igricu i izadjes,velika je verovatnoca da ce je ponovo ucitati sto je smor.Kad je neka manje zahtevna aplikacija nije strasno jer je brzo ponovo ucita,ali opet ako uredjaj ima 3GB ram-a, to je nedopustivo.Dakle,bez razmisljanja uzmi G4 i neces se pokajati.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Ninolina »

kutijagreha, promaklo ti je da je u medjuvremenu izašao update za S6 gde su jos neke stvari ispeglali. A zoreli nije bio nezadovoljan koliko se secam. On ionako stalno menja telefone. Pre se moze reci da si ti promenio misljenje, doduše, tek kad si zaista koristio telefon o kom prethodno nisi imao pozitivno misljenje. ;-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od zoreli »

kutijagreha, Da te ispravim : Pošto sam imao i jedan i drugi po par komada. I ROOT-ovan i ne ROOT-ovan.

za 375e je G4 najbolji izbor - ali Ja volim premium izgled S6 .
Brzina i fluidnost su isti - niko me ne može ubediti u suprotno .
Ja ne furam STOCK varijante već sredim fon kako meni odgovara - da je drugačije uzeo bih iPhone 6S (ali volim Android)
kutijagreha tebi je očigledno najbitnija kamera (na obe su sjajne) i držanje po 20 app u isto vreme . Flešni DHA RAM management zip i imaćeš isto kao na G4 brdo otvorenih app na S6 (samo malo znanja) .
Baterija na S6 je u stock varijanti istog trajanja kao na G4 - sa uklanjanjem bloata (ROOT/Kernel / drugi ROM Stock Based) baterija traje daleko duže nego na G4 .

i za kraj Samsungov novi TW je daleko lepši od G4 UI . :)

Ukusi su različiti , ali malo ralnosti + sređivanja = zadovoljstvo .

P.S Nikad nisam rekao da je G4 loš - čak naprotiv , izvanredan smartphon . Ali meni Lično je S6 bolji .
16 godina na forumu MOBILNISVET

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od kutijagreha »

Ninolina,nisam mislio na zorelia,ovaj post se odnosio na kovach-a.
Njega sam citirao,ali sam u brzini to odradio,pa ne stoji ciji je post u pitanju :-)
No,nema veze :-)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Baraba »

Između G4 i S6, prednost moram dati S6 zbog skenera otiska prsta (ovu funkciju jako cenim od iP5s, to mi mnogo fali na M8, jedini razlog zašto bih zamenio M8, kamera nije toliko presudna pored ove u nokia 808), sjajno radi skener i nemam zamerki. Sledeća stvar je preminum izgled koji ima S6, ali mi je zanimljiv G4 sa kožnim leđima, takođe bih ga šetao sa kožnim braon leđima samo da su stavili skener otiska prsta.

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od kovach81 »

kutijagreha, ponosan sam sto me takav strucnjak citira i smatram da si ovde najveci majstor za fotografije :) Salu na stranu,Ninolina ti je objasnila da je izasao update na 5.1.1 i sad mi stoji baseband version G920FXXU3COI9.Stvarno se oseca razlika.Eno i baraba je potvrdio kako sad lepo radi.A G4 je svakako najbolja kupovina u toj cenovnoj klasi i kad sam ga kupio vec je imao 5.1 a na S6 je bio 5.0.1 cini mi se, tako da stojim iza toga da je G4 bolje tad radio.Mislim da je Samsung poznat po tome da kad lansira top model da uvek bude problemcica sa softverom,posle kroz apdejtove to ispeglaju.Secam se da kad se javio S4 sa 4.2.2 da je itekako bilo problema,kod S5 su kad su omogucili apdejt na 5.0(ja sam ga dobio putem ota update u decembru) totalno kameru osakatili i da je jos bilo dosta korisnika koji su se zalili na camera deamon.Posle su stvari dosle na svoje mesto.Isto tako,kad je lansiran S6 i sam si video da je bilo softverskih problema,ali srecom evo ispravljaju stvari.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od zoreli »

Galaxy S6 memory leak fixed

In your build.prop under #DHA Properties change these two lines:

ro.config.dha_cached_max=12
ro.config.dha_empty_max=36
Add these 4 lines:

ro.config.dha_th_rate=2.3
ro.config.dha_lmk_scale=0.545
ro.config.sdha_apps_bg_max=70
ro.config.sdha_apps_bg_min=8
Scroll down beyond the DHA properties where the other properties are stored and remove duplicate entires of

ro.config.dha_cached_max=
ro.config.dha_empty_max=
ro.config.dha_th_rate=
ro.config.dha_lmk_scale=
Finally this one will change your LMK values:

ro.config.oomminfree_high=7628,9768,11909,14515,16655,20469
As with all fixes like this, you’ll need root access and we’d certainly not recommend doing this if you are not comfortable with the risks.
16 godina na forumu MOBILNISVET

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od kutijagreha »

Ma nista :-D znaci jedan apdejt ozivi S6 samo tako? :-D
Bas cu iscitati ovde kakav je to famozni apdejt koji S6-icu dize iz 'mrtvih'
Nisam znao da Samsung ume da napravi takvu razliku izmedju dva apdejta,ali hvala Bogu,pa i nesto novo da naucim :-D
PS. Probaj usput kako radi 6.0 na G4. Mozda opet promenis misljenje ;-)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od zoreli »

kutijagreha, ma radi G4 extra tu nema spora - znaš da ja kad nešto radi - kažem / kad vidim da nešto ne štima opletem iz "svih oružja" , ko zna možda sutra prekosutra za mesec dana kod mene bude G4 , Note 5 ...

P.S. G4 sa MM nisam isprobao , tako da ne mogu dati relevantan sud :) .



.............. ali trenutno S6 radi sjajno , evo sa mobilnim netom i WIFI + sve uključeno za 7 sati (noćas) skinuo je 1% baterije .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Baraba »

kutijagreha, 62 strana ove teme, moj komentar. Sa 5.1.1 i verzijom COI9 su ispravili svašta. U bateriji dodata ocija da zaključaš app u ram koje nikad ne gasi, ili optimizuje posle nekog vremena, npr. posle 3 dana ako app nema aktivnost on je zatvara. Sa COI9 drugi telefon, bio mi je 5.0.1 i ono je bilo dno (za mene), sa ovim 5.1.1 me oduševio. Recents, phone, dialer... ovara momentalno, nema razmišljanja i zastoja.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Ninolina »

kutijagreha, pa zar ga nisi i ti hvalio kada si ga imao? :) Tada nije bilo tog update-a. Koliko se sećam žalio si se na RAM ali za ostalo na kraju i nisi imao velike zamerke. :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori