V66 2001
2001. godina
"
EXT nema
mAh
Test mobilni telefon Motorola V66
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Motorola V66. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Motorola V66 vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Kompletan test Motorola v66

Motorola je pri predstavljanju modela V50, modernog telefona na preklop, predstavila i model V66. Telefoni se razlikuju po dizajnu i tehničkim karakteristima.

Dizajn, baterija, autonomija

Dizajn modela V66 podseća na ostale modele na preklop kompanije Motorola, ali je manje kockast. Telefon ima manje dimenzije koje su 84 x 44 x 21 mm. Masa iznosi samo 79 grama. Jedan od nusprodukata smanjenja mase je smanjeni kapacitet baterije. Ovaj modela koristi litijum-jonsku bateriju kapaciteta 500 mAh. Ipak, prema podacima proizvođača telefon može raditi do 180 sati u mirovanju i do 3 sata ako se koristi za razgovore. U praksi telefon je radio oko 3 dana u toku kojih smo ga za razgovore koristili oko 20 minuta dvevno. Ako više volite da razgovarate, baterija telefona će onda izdržati oko 2 dana. Vreme koje je potrebno da se baterija telefona u potpunosti napuni je malo veće od 2 sata. Dok se baterija puni, nećete moći da vidite njen status, mada indikator stanja baterija treperi i prikazana je poruka. Punjač modela V66 koristi novi priključak i nije kompatibilan sa starijim modelima. Ovo je tipično za sve nove modele kompanije Motorola. Ako pažljivije zagledate u priključak videćete da je samo oblik malo izmenjen, ništa više.

Ležište za SIM karticu ne nalazi se na uobičajenom mestu. Postavljen je ispod specijalnog poklopca koji se nalazi na prednjoj strani telefona.

Konstrukcija poklopca je standardna i dosta pouzdana. Obratite pažnju na to da je poklopac fiksiran u tri tačke, njegov donji deo je podignut malo i možete iskoristit malu rupu da bi skinuli poklopac. Ovakva konstrukcija je primenjena da bi se uštedelo na prostoru. U standardnom paketu se nalaze dva dodatna poklopca različitih boja. Možete kupiti dodatne poklopce. Ovo je novo za kompaniju Motorola, ranije su svi modeli imali siromašniji dizajn.

Telefon ima malu tastaturu, što se može objasniti njegovim dimenzijama. Tasteri su mali pa samim tim nezgodni za korišćenje. Funkcijski tasteri su pozicionirani ispod ekrana i najnezgodniji su za korišćenje, pošto su mali i najniže su postavljeni.

"Pametni" taster se nalazi na levom boku telefona. Pomoću tog tastera možete pristupiti mnogim funkcijama, u zavisnosti od menija koji je prikazan. To je nasleđeno od starijih modela.

Meni, ekran i ostale funkcije

U ovom modelu je primenjen novi interfejs menija. Sličan je kao kod svih novih modela koje proizvodi ova kompanija, kao na primer Motorola T280, koji ima istu strukturu menija. Nova verzija menija je pristupačnija: najkorišćenije stavke se nalaze u posebnom meniju. Nije omogućena brza navigacija pomoću brojeva. Možete podesiti samo 9 skraćenica u meniju za brz pristup. Po našem mišljenju to je sasvim dovoljno za laku navigaciju.

Ekran modela V66 je takođe veoma interesantan. Korisnik može da promeni veličinu prikazanih slova. Izuzev linije sa ikonama i linije sa oznakama programabilnih tsatera, na ekranu će biti prikazane dve ili tri linije teksta kada su slova smanjena. Ekran je rezolucije 64 x 96 piksela. Možete izabrati boju za osvetljenje ekrana (crvenu, narandžastu ili zelenu), ovo je prvi Motorola GSM telefon koji ima takvu mogućnost.

Na gornjem delu telefona nalazi se statusnu indikator. Ova LE dioda je vidljvija čak i kada je telefon zatvoren. Kada je telefon uspostavio kontakt sa mrežom dioda treperi zelenom bojom, inače je crvene boje. Ako se menjaju zelena i crvena boja to znači da je u pitanju dolazni poziv, dok menjanjem žute i zelene boje telefon signalizira da Vam je pristigla poruka. Ovo možete isključiti; što se mene tiče nije se pokazalo korisnim.

Nije potrebno pisati o svim mogućnostima modela V66, koji je dosta sličan modelu T280. Napisaću samo o razlikama između ova dva modela.

Uprkos tome što možete kontaktu dodeliti više brojeva telefona, svaki broj telefona će biti prikazan posebno u imeniku, odnosno biće prikazano jedno ime više puta, ali sa različitim brojem telefona. Ne možete dodati poštansku adresu, niti e-mail adresu ili bilo koju drugu informaciju.

Ovaj telefon nema konverter valuta. U okviru kalkulatora imate na raspolaganju memoriju u kojoj možete sačuvati odnos valuta kao konstantan.

Telefon takođe nema ni alarm, ali umesto njega možete iskoristiti organajzer sa podsetnicima.

Motorola V66 ima manji ekran od modela T280 pa je zbog toga promenjeno nekoliko stavki u meniju. Kao dodatak možete kupiti slušalice sa mikrofonom i integrisanim FM radiom. Softver telefona podržava taj FM radio, pa ćete tako moći telefonom da tražite i birate stanice.

U telefonu se nalaze tri igre, ali nijedna nije interesantna. Prva igra je Black Jack, odnosno ajnc. Druga igra je takođe dosadna, dok je treća igra, Paddleball, neinventivna - vaš zadatak je da pomerate lopaticu i da udarite loptu, što je veoma lako. Igra se završava kada promašite loptu.

Ostale mogućnosti modela V66 i T280 su identične, pa smo ih samo naveli u listi ispod.
GSM 900/1800/1900;
GPRS;
Organajzer;
Imenik sa 500 brojeva telefona, više brojeva možete dodati jednom kontaktu;
Pozivanje glasom (za najviše 25 brojeva);
Glasovne komande (za najviše 9 komandi);
Snimanje glasa: do 3 minuta;
WAP 1.1/1.2
SMS; EMS samo u modelu v66i
iTAP™ - predviđanje unetog teksta za SMS poruke;
64 melodije;
vibracija;
sat;
kalkulator;
CD-ROM sa Starfish TrueSync™ programom za sinhronizaciju sa PC računarom; ne dolazi uz standardni paket
Kabl za prenos podataka preko USB ili RS232 porta; ne dolazi uz standardni paket
CD-ROM sa programom za podešavanje GPRS standarda.

Utisci

Motorola V66 ima male dimenzije i dosta funkcija. Kvalitet prijema signala je prosečan, ponekad se čuje eho. Što se mene tiče, veoma teško sam se navikao na ovaj telefon, i kada je bio otvoren nisam mogao da ga koristim bez problema, što ne mogu da objasnim. Takvih problema nisam imao sa modelom V50. Zvučnik je dovoljno glasan i čućete ga čak i na bučnim mestima. Među nedostacima treba pomenuti neugodnu tastaturu i slabu vibraciju.

Sve prednosti telefona smo pomenuli u tekstu iznad. Što se mene tiče, nedostaci su prevagnuli kod ovog modela.

Zaključak

Telefon ima dosta funkcija, koje su slične modelu T280, ali je dosta lakši od njega. Prednost ovog modela je što je tri-band pa ga možete koristiti širom sveta. Dakle, model V66 je prvi modni telefon sa mogućnostima poslovnog telefona.

Mislimo da će ovaj telefon kupovati oni koji obraćaju više pažnje na svoj status a ne obraćaju pažnju na upotrebljivost telefona. Glavni kriterijum su cena i popularnost kompanije. Naše pretpostavke potvrđuje Motorola koja uz standardni paket ne nudi programe i data kabl. U kutiji se nalaze samo telefon, slušalica sa mikrofonom i lepa kožna futrola.

Model V66 će biti prodavan u količinama koje će moći da se porede sa prodajom modela V50, međutim on neće biti popularan zbog visoke cene i svojih nedostataka.

MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2024