V3i 2005
2005. godina
"
EXT nema
mAh
Test mobilni telefon Motorola V3i
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Motorola V3i. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Motorola V3i vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Kompletan test Motorola V3i

Ovaj modni telefon se razlikuje od većine modernih telefona samo po dizajnu. Kao i svi proizvodi namenjeni širokoj potrošnji tako i Motorola RAZR V3i ima nekoliko karakteristika od kojih je dizajn samo jedan. Važnu ulogu igra i ime proizvođača, broj funkcija koje telefon podržava i njegova cena. Motorola je proizvođač čiji se proizvodi poštuju ali zbog većeg broja jeftinih modela ovaj proizvođač nije bio zastupljen na delu tržišta sa skupim telefonima. To je ujedno i najveća razlika u odnosu na, na primer, Nokia modne modele koji veoma dugo imaju istu visoku cenu koja održava predstavu da se radi o tehnološkim čudima.

Kod novog modela je promenjen umetak na prednjem delu telefona i na njemu se nalazi stilizovan logo proizvođača. Zvanično ime za boju ovog modela je Srebrno Plava i upravo tako i izgleda - plavo-crni metal sa ljubičastim prelivima. Logo je polutransparentan i u okviru njega se nalazi indikator poziva koji će se uključivati i kada koristite Bluetooth. Prorez za zvučnik se nalazi ispod umetka sa logotipom i u ovoj verziji je povećan. Sa druge strane, nema proreza za zvučnik što automatski znači da je zvuk tiši. Kada se stariji model i ovaj porede na otvorenom prostoru onda je jačina zvuka slična, ali kada se novi model stavi u džep onda je zvuk dosta tiši. Ako se telefon nasloni na zid džepa sa stranom na kojoj je zvučnik velika je verovatnoća da ga uopšte nećete ni čuti kada zazvoni. Takođe, nema ni proreza sa strane, pa je i tako zvuk utišan. Ove promene u konstrukciji su posledica dodatnih funkcija koje telefon podržava i inženjeri su se borili za svaki milimetar slobodnog prostora unutar tela telefona. Dimenzije telefona nisu izmenjene i iznose 98 x 53 x 13.9 mm, dok je masa 95 grama.

Materijal od koga je napravljena maska telefona je jonizovani aluminijum sa mikrometarskim linijama da bi se izblegle sumnje u materijal. Kada dodirnete površinu telefona osetićete ove linije pošto je površina gruba. Kada svetlost padne na površinu telefona videćete krugove divergencije svetlosti što je takođe rezultat ovih linija.

Spoljašnji ekran može da prikaže do 65.536 boja (STN), rezolucija je ostala ista i iznosi 96 x 80 piksela. Kako se na spoljašnjem ekranu prikazuje broj onoga ko Vas zove, ili njegova fotografija, promena broja boja nije tako očigledna. Povećana je jačina pozadinskog osvetljenja ekrana ali ipak slika na ekranu će izbledeti kada se telefon nađe na suncu.

Kamera je 1.23 Megapiksela, koristi CMOS senzor koji je isti kao kod Motorola V635 modela. Ova kamera je izabrana zbog same debljine telefona pošto je u pitanju jedan od najtanjih modela pa zato ne vidimo neko modernije rešenje. Svi elementi na bokovima telefona su isti kao kod Motorola V3 modela - spojeni tasteri za kontrolu jačine zvuka i Smart taster se nalaze na levom boku. Glasovnim funkcijama možete pristupiti kada pritisnete taster na desnom boku; konkretno, sa tim tasterom možete aktivirati pozivanje glasom ili diktafon. miniUSB utičnica se nalazi na levom boku telefona.

Telefon se veoma lako otvara jednom šakom. Kada ga otvorite ugledaćete veliki ekran. Po karakteristikama se ne razlikuje od modela V3, rezolucija je ostala ista - 176 x 220 piksela (34 x 46 mm) i na njemu može biti prikazano do 8 linija teksta i dve statusne linije. Opet najava za ekran QVGA rezolucije pada u vodu, isto kao što je to bilo sa modelom V3. Najveći problem je što ovaj proizvođač ne uspeva da napravi softver koji će korektno raditi sa ekranom veće rezolucije, pošto se ovaj interfejs ne može skalirati.

Na ekranu može biti prikazano do 262.144 boja, slika je svetlija nego kod starije verzije i boje su življe. Razlog za to je što je ekran za V3i proizveo Sharp dok je kod V3 modela ekran proizvela Toshiba. Ovaj TFT ekran se dobro ponaša kada se telefon nađe na suncu, slika se može razaznati bez problema i tekst je čitljiv.

Mali gumeni odbojnici se nalaze iznad ekrana i oni sprečavaju da se ekran ogrebe o tastaturu. Veće su površine kod novog modela i imaju drugačiji oblik ali to nije dovelo do očekivanog rezultata pošto i dalje na ekranu ostaju otisci u obliku tastature što se naročito dobro vidi u slučaju otisaka prstiju.

Tastatura je ista kao kod starijeg modela, tasteri imaju mali hod ali su veoma ugodni. Navigacioni taster je malo izmenjen, sada ima silikonske umetke koji su na mestima strelica koje pokazuju pravce. Zahvaljajujući ovome navigaciju možete da vršite bez potrebe da gledate u navigacioni taster. Tastatura ima plavo pozadinsko osvetljenje zahvaljujući kojem možete pročitati oznake na tasterima u svim uslovima osvetljenja.

Zadnji deo telefona je napravljen od metala i ispod njega se nalazi baterija. Nažalost, način zatvaranja poklopca se nije izmenio pa ćete morati da se naviknete da ga zatvarate u određenom redosledu da ne bi dolazilo do problema. Kada skinete poklopac ispod njega ćete ugledati bateriju, ležište za SIM karticu i ležište za microSD memorijsku karticu (ranije su se zvale TransFlash). Telefon podržava izmenu memorijskih kartica "na živo" ali ne možemo reći da je to ugodno pošto morate prvo da skinete poklopac sa zadnje strane. Sa druge strane, većina korisnika telefona ne menja memorijske kartice duži perdiod vremena.

Ovaj model koristi Li-Ion bateriju kapaciteta 780 mAh. Prema podacima proizvođača telefon sa tom baterijom može raditi do 200 sati u mirovanju i do 3.5 sata ako se koristi za razgovore. U našem testu telefon je radio oko 2 dana u toku kojih smo ga za razgovore koristili oko sat vremena i do 20 minuta za ostale funkcije. Da bi se baterija u potpunosti napunila potrebno je puniti telefon oko 2 sata. Telefon možete puniti i preko USB kabla.

Meni

Motorola V3i koristi softver koji je sličniji softveru modela SLVR L7, L6, Motorola U6 nego softveru koje upotrebljavaju čuvene trojke. Opet, tehničke karakteristike platforme na kojoj je telefon zasnovan su ostale iste, a to su nizak radni takt procesora, ATi grafički čip za 3D akceleraciju. Produktivnost telefona je ostala ista u glavnim aplikacijama, nema ozbiljnijih usporenja. Ovo je zbog toga što su sve softverske izmene testirane na drugim modelima i optimizovane verzije su primenjene kod V3i modela.

Lista unapređenja je sledeća:
Glasovne komande, pozivanje glasom, nije potrebno učenje
SCREEN3 - tehnologija za prikazivanje određenih sadržaja na ekranu, moći ćete da je koristite ako je operater podržava
iTunes. Možete prebaciti muzičke fajlove na memorijsku karticu sa PC računara korišćenjem ovog servisa. U telefonu se nalazi isti iTuner plejer kao kod Motorola ROKR E1 modela. Na tržištu će se naći dve verzije ovog telefona - jedna sa iTunes plejerom i jedna bez (sa standardnim MP3 plejerom napravljenim u Java jeziku). Verzije koje ne podržavaju iTunes će biti više zastupljene na tržištima gde iTunes nije u većoj meri popularan.
Poseban profil za korišćenje telefona u avionu
Prošireni imenik sa poljima za adrese, slično kao kod Motorola SLVR L7 modela
Podrška za Bluetooth Print profil pa ćete moći da pošaljete fotografije na štampač i podrška za multikorisničke igre preko Bluetooth-a
Povećan broj aplikacija i igara (tri igre i dve aplikacije, njihov broj i naslovi zavise od države u kojoj kupujete telefon)
New capabilities for protecting separate applications; they are protected with a password Moći ćete da birate tip unosa u organajzer (bez posebnih grafičkih simbola)

Kapacitet dimanički deljene memorije je maksimalno 10 MB (u velikoj meri zavisi od instaliranog softvera, standardno je 8.5 MB, najmanje je 6.5 MB). Glavnom meniju možete pristupiti pritiskom na taster Meni (ili na Ok taster kada je telefon u mirovanju) koji se nalazi u sredini ispod ekrana. Glavni meni je tradicionalno predstavljen sa 9 ikona i za svaku od njih informacije će se prikazivati u delu ekrana predviđenom za to. Možete prebaciti da se meni prikazuje u obliku liste pa će tada sve biti predstavljeno u obliku listi. Polovina menija može biti predstavljena kao liste, dok će druga polovina predstavljena kao ikone (ako izaberete takav način prikazivanja). Korisnik može preurediti raspored ikona u glavnom meniju (ili redosled stavki ako je izabran način prikaza kao liste). Meni ne podržava brzu navigaciju pomoću brojeva ali možete podesiti skraćenice za skoro svaku stavku ili funkciju. Programabilnim tasterima možete dodeliti razne funkcije pored onih koje su im već dodeljene. Sa ovakvom personalizacijom i fleksibilnošću nedostatak brze navigacije pomoću brojeva se i ne primećuje.

Telefon podržava iTap, sistem za predviđanje unosa teksta. U toku unosa biće prikazana reč koju Vam softver telefona sugeriše (u donjoj statusnoj liniji) i ostale varijante te reči koje možete izabrati. Kada je rečnik isključen u toj liniji će biti prikazani svi karakteri kojima možete pristupiti pritiskom na taj taster koji ste pritisnuli. Softver će zapamtiti koje ste varijante reči birali ranije i kasnije će Vam prvo te varijante nuditi, što će pomoći da izbegnete unošenje reči kao što je to slučaj sa T9 sistemom.

U meniju možete birati dva jezika za pisanje tekstualnih poruka ili beležaka. Opet na samom početku podešavate način unosa teksta - slovo po slovo ili predviđanje. Po broju jezika koje možete birati možemo reći da je telefon namenjen velikom broju korisnika, pošto nema puno ljudi koji koriste više od dva jezika pri unosu teksta.

Podrška za rad sa memorijskim karticama je novina ovog modela. Kada je utaknete kartica će biti automatski prepoznata. Telefon podržava samo specijalnu strukturu foldera i zbog toga možete kreirati podfoldere samo u određenim folderima; ako se ne pridržavate tog pravila može se desiti da podacima kasnije uopšte nećete moći da pristupite. U svakom meniju telefona (slike, zvuci i video materijali) možete izabrati da li ćete podatke snimati na memorijsku karticu ili u memoriji telefona, ne možete snimati na oba mesta istovremeno. Opet, svaki fajl možete kopirati sa memorijske kartice u memoriju telefona i obratno. Rad sa memorijskom karticom je zadovoljavajuć za nezahtevne korisnike.

Imenik. Kada pritisnete neki taster dok je prikazana lista kontakata pokrenućete pretragu po imenu.

U memoriji telefona možete sačuvati do 1000 unosa, mada samo jedan broj možete dodeliti jednom kontaktu. Pored broja telefona kontaktu možete dodeliti e-mail adresu, fotografiju i melodiju. Nova polja su Nadimak (koristi se za ICQ i slične programe), polja za unos poštanske adrese (dva polja za naziv ulice, po jedno polje za naziv grada, države, poštanski broj i državu), rođendan (i dalje nema mogućnosti za unos beleške).

Samo jedan broj možete dodeliti jednom kontaktu. Možete izabrati drugi način prikazivanja imenika, pa će tada svi isti unosi biti prikazani kao jedan, što znači da najzad jedan kontakt može imati više brojeva, e-mail adresa, itd. Prednost ovakvog načina organizovanja je što za svaki broj telefona možete definisati posebnu fotografiju. Kod svakog kontakta koji ima više brojeva telefona moći ćete da pritisnete navigacioni taster na stranu i time ćete videti ostale brojeve telefona, za svaki tip telefona postoji drugačija ikona. Kontakte možete rasporediti po grupama.

Primetio sam male nedostatke: na primer, kada obrišete unos iz imenika, moraćete ručno da obrišete svaki broj telefona. Nemoguće ih je sve obrisati odjednom.

Možete birati kako će biti prikazani unosi u imeniku: imena sa slikama ili samo imena; možete promeniti i po kom kriterujumu će biti sortirani unosi (po broju telefona, imenu, e-mail adresi).

Imenik je interesantan po svojim karakteristikama; kod ostalih proizvođača ne postoji sličan imenik, svi imaju po neko ograničenje (jedna slika po kontaktu, jedna melodija). Sa druge strane za imenik ne možemo reći da je idealan pošto ne postoje mnoga polja za podatke.

Poruke. Telefon ima kapacitet za 100 SMS poruka, ali to može zavisiti i od verzije softvera. Verzije telefona koje prodaju operateri imaju ograničenje na 40 poruka. Telefon podržava EMS poruke i imate na raspolaganju šablone za poruke. Softver telefona će automatski brisati starije poruke. Možete uključiti ili isključiti izveštaj o prispeću poruke.

Kada šaljete poruke prikazaće Vam se lista kontakata, što je novitet u odnosu na starije modele. Tako možete izabrati nekoliko imena i poslati grupne poruke.

Rad sa MMS porukama je jednostavan i sve je lako razumljivo. Porukama možete dodati fotografije koji ste slikali ugrađenom kamerom i zvučne fajlove. Deset predefinisanih šablona su sjajni, obavezno ih proverite.

Telefon ima ugrađen program koji podržava POP3/IMAP4 protokole za elektronsku poštu, pregled zaglavlja poruka i skidanje celih poruka. Što se slanja tiče, podržani su samo grafički formati fajlova koji ne prelaze određeni limit. Ako želite da sačuvate neku od poruka moraćete da za to koristite dinamičku memoriju, kao kod MMS poruka.

WAP. WAP pretraživač telefona je verzije 2.0, njegove mogućnosti su standardne i ništa posebno se ne može reći. Telefon podržava GRPS (klase 10), podešavanja su jednostavna, potrebno je samo da pratite uputstva od operatera i sve ćete podesiti za par minuta.

Liste poziva. Telefon ima listu primljenih poziva u kojoj će se nalaziti i propušteni. U ovom meniju možete videti listu pozvanih brojeva, kojoj možete pristupiti pritiskom na taster za pozivanje kada je telefon u mirovanju. Sve je veoma jednostavno i tradicionalno. Svaka stavka u listi će imati podatke o datumu i vremeu kao i trajanju razgovora.

U ovom meniju možete saznati i koliko je telefon upotrebljavan, koliko je vremena potrošeno na razgovore i koja je količina podataka razmenjena.

Office aplikacije. U ovom meniju se nalaze aplikacije poput Kalkulatora. Ugodan je za rad, na ekranu je prikazana cela tastatura i perfektno oponaša pravu tastaturu telefona. U ovom meniju nalaze se konverter jedinica i mogućnost memorisanja rezultata kalkulatora.

Skraćenice se nalaze u istom meniju. Možete kreirati skraćenice ne samo za određene funkcije već i za WAP sajtove.

Alarm. Možete kreirati nekoliko alarma i za svaki odabrati melodiju, dati mu ime i odrediti jačinu zvuka, tip ponavljanja (dnevno ili jednokratno). Telefon je dizajniran za korisnike koji će ga koristiti bez prestanka pa je zato potrebno davati imena alarima. Alarme možete aktirivati pritiskom na jedan taster a njihovo imenovanje svakako olakšava rad.

Diktafon. Možete snimati zvuk i kada je telefon u mirovanju i u toku razgovora, diktafon će snimati sve što se čuje. Možete snimiti do 60 sekundi zvuka; ako budete snimali u toku razgovora Vaš sagovornik će čuti da ste započeli snimanje (prvo će se čuti zvuk nalik zvuku pri zumiranju, pa će se čuti krakti zvučni signali u određenim periodima vremena u toku snimanja). Iako telefon ima dinamički raspodeljenu memoriju možete sačuvati samo određeni broj snimaka u maksimalnom trajajnu od 60 sekundi (ranije je taj limit iznosio 120 sekundi). Po ovim karakteristikama diktafon je lošije rešen nego kod konkurentskih telefona, gde možete snimati i do sat vremena audio materijala. Dok preslušavate ono što ste snimili neće biti prikazano koliko vremena slušate snimak već će skala biti u procentima. Ovo je veoma neugodno pošto smo svi navikli da kada je reč o audio snimcima da je prikazano vreme proteklo u slušanju.

Organajzer. Kalendar možete pregledati po mesecima ili po sedmicama kada će biti prikazani sati za dane. Dok pregledate kalendar po sedmicama, videćete sastanke koji su povezani za određena vremena u toku dana, što je zgodno. Svakom unosu možete dodeliti naziv, vreme početka, trajanje (u satima, minimalno vreme trajanja je 30 minuta). Možete podesiti da Vas telefon unapred obavesti. Za svaki unos možete podesiti ponavljanje što je jedna od prednosti.

Podržan je SyncML, koji je napravljen za poslovne korisnike kojima je potrebno da imaju sinhronizovane podatke sa serverom (nešto slično sinhronizaciji sa PC računarom, samo što se sada koristi server koji je u mreži).

Igre i aplikacije. Telefon podržava Java MIDP 2.0 tehnologiju, pa su sve aplikacije koje se nalaze u ovom meniju napravljene u toj tehnologiji. U zavisnosti od toga na kom tržištu je telefon kupljen, biće Vam na raspolaganju različit broj igara i njihovi naslovi će se razlikovati. U većini slučajeva u telefonima će se nalaziti igre Rebels (svemirska pucačka igra), AspaltUrbanGT (trke), BlockBreaker Deluxe (jedna od najboljih verzija arkanoida), Solitaire (pasijans), Flee (igra za decu).

Kod aplikacija možete koristiti program Safe - možete postavite lozinku i okviru toga možete sačuvati poverljive podatke kao što su broj računa u banci, lozinke, adrese, itd. Ova funkcija je slična kao kod Sony Ericsson, Nokia i Siemens telefona.

Multimedia. Telefon podržava teme. U pitanju je kombinacija pozadina za ekran, boja za menije i melodija. Možete gotovo trenutno promeniti izgled telefon i to je veoma zabavno. Nove teme možete skinuto sa sajta kompanije Motorola.

Teme, takozvani "skinovi", se nisu menjali, i dalje su vam 3 "skina" na raspolaganju - standardni, Tehno i Skarlet. "Skinovi" ne menjaju samo boju menija već i sam interfejs telefona.

MotoMixer – origanalna aplikacija za manipulaciju zvučnih fajlova. Možete sa njom igrati s vremena na vreme, rezultati mogu biti veoma dobri i neočekivani. Ipak, praksa je pokazala da ovo nije ništa više nego igračka za većinu korisnika, samo mali broj ljudi će ovu alatki shvatiti ozbiljno.

Zvuk – ovde se nalaze svi zvučni fajlovi u telefonu. Možete proveriti njihove veličine, informacije o njima i preslušati ih. Program za reprodukciju je sličan kao kod ostalih Motorola telefona, sve je jasno i lako za razumevanje. Prednost ovog programa je što ga možete prebaciti u pozadinu i nastaviti da radite sa telefonom dok slušate muziku. Još jedna prednost je mogućnost za pravljenje listi pesama.

Slike – u pitanju je lista svih slika koje se nalaze u telefonu. Pored svakog imena fajla nalazi se posebna ikona. Svaku sliku možete postaviti kao pozadinu za ekran ili kao skrinsejver. Slike možete sortirati po kategorijama, što će olakšati njihovo pretraživanje. Svakoj slici možete dodati okvire, promeniti boje i iskoristiti specijalne efekte uz pomoć posebne aplikacije. Posle igranja sa slikom možete je snimiti pod novim imenom, pa tako možete sačuvati original.

Podešavanja. U ovom meniju se nalaze sva podešavanja ekrana uključujući i biranje kolor šema.

U ovom meniju možete podešavati kako će Vas telefon obavestiti (pomešano, kada se vibracija uključi u toku reprodukcije melodije).

Podešavanje "U Avionu" aktivirate iz ovog menija, možete podesiti da Vas telefon upozori pre nego što ga uključite. Razočaralo nas je što telefon nema profile, ali je ovo prvi korak ka kreiranju profila.

Podešavanja za sigurnost su značajno proširena - sada možete zaštiti razne funkcije sa lozinkom, to mogu biti imenik, poruka ili neka stavka u meniju.

Podešavanja za Bluetooth su ostala ista; Bluetooth će i dalje ostati aktiviran na samo 60 sekundi, što ponekad nije dovoljno. Na raspolaganju Vam je sada Print opcija i možete štampati poruke, beleške iz organajzera ili unose iz imenika. Podržani standard je 1.2 ali nema drugih izmena sem dodatne podrške za štampanje. Nažalost telefon ne podržava Audio profil pa zato ne možete koristiti stereo Bluetooth slušalice.

Kamera. Telefon ima integrisanu kameru rezolucije 1.23 Megapiksela. Sa njom možete slikati fotografije rezolucije 120 x 160, 240 x 320, 480 x 640 i 960 x 1280 piksela. Kvalitet fotografija ne možete menjati, za sve će biti isti. Možete isključiti zvuk koji se čuje pri fotografisanju. Imate mogućnost promene ekspozicije u vrednostima od -2 do +2, možete promeniti osvetljenje (auto, sunčano, oblačno, unutar prostorije, kancelarija). Na raspolaganju Vam je i tajmer.

Fotografije maksimalnih rezolucija možete snimati samo na memorijsku karticu, dok video snimke možete snimati i u memoriji telefona. CMOS senzor je lošeg kvaliteta, fotografije su mutne i nejasne kada je osvetljenje loše. Najbolje rezultate ćete postići kada je sunce dosta jako, dok će u ostalim slučajevima boje na slikama biti blede. Kada radite sa kamerom slika će biti prikazana preko celog ekrana, oznake za tastere će biti poluprovidne. Podešavanja za osvetljenje menjate pomeranjem navigacionog tastera vertikalno. Možete uključiti i 8X digitalni zoom.

s
Motorola V3i

(+) povećaj, 960x1280, JPEG

(+) povećaj, 960x1280, JPEG

(+) povećaj, 960x1280, JPEG

(+) povećaj, 960x1280, JPEG

(+) povećaj, 960x1280, JPEG

(+) povećaj, 960x1280, JPEG

Primer video snimka (3GP, 158 KB) - 1

Primer video snimka (3GP, 150 KB) - 2

Primer video snimka (3GP, 182 KB) - 3

Za video snimke možete izabrati jedan od ponuđena tri kvaliteta - dobar, bolji i najbolji. Maksimalna dužina video snimka je 60 sekundi. Interesantno je da se interfejs razlikuje kada slikate fotografije i kada snimate video snimke. Imate mogućnost da brzo menjate podešavanja, na ekranu će biti prikana rezolucija snimka (niska - 128 x 96 piksela i visoka - 176 x 144 piksela). Kvalitet video snimka je prosečan, u toku snimanja možete isključiti zvuk.

Produktivnost. Tradicionalno, koristili smo JBenchmark paket da bi testirali produktivnost telefona. Motorola V3i nema skoro nikakvih razlika u odnosu na čuvenu trojku telefona po pitanju produktivnosti. Generalno posmatrano, ovaj telefon je slabiji od ostalih telefona na tržištu po pitanju brzine izvršavanja Java aplikacija.

V3i
JBenchmark 1
1076
Detalji
Tekst
333
2D Oblici
272
3D Oblici
119
Brzina popunjavanja
42
Animacije
310
1.1.1

V3i
Jbenchmark 2
32
Detalji
Manipulacija slikama
18
Tekst
143
Sprajtovi
70
3d Transformacije
4
Korisnički Interfejs
45
2.1.1

Sinhronizacija sa PC računarom. U standardnom paketu se nalazi puna verzija Mobile Phone Tools u verziji 3. Mogućnosti ovog programa pokrivaju većinu potreba korisnika: možete sinhronizovati podatke sa MS Outlook-om, napraviti rezervne kopije podataka na PC računaru, kopirati fotografije, melodije, kucati SMS poruke na PC računaru.

Utisci

Motorola V3i nije imao nikakvih problema po pitanju kvaliteta prijema signala pošto je tipičan moderni uređaj. Što se tiče muzičkog aspekta on je na nivou čuvene trojke, reprodukcija MP3 fajlova je podržana i ograničenja nisu stroga. Zvuk melodija je veoma glasan, podržane su 24-glasovne polifone melodije koje veoma dobro zvuče. Vibracija je prosečna, čak možemo reći da je jača nego kod većine telefona ostalih proizvođača. Zvuk preko zvučnika je sasvim dovoljno glasan za neometano razgovaranje u većini slučajeva.

Počektom prodaje ovog modela on neće podržavati EDGE ali je proizvođač obećao da će uključiti podršku za ovu tehnologiju kasnije (trenutni nemaju dovoljno potrebnih čipova).

Motorla V3i je modni telefona, ali nije jedinstven kao što je to bio model RAZR kada je predstavljen. Nekome će se dopasti kamera pa će svakako razmisliti o kupovini ovog modela. Međutim trenutna cena ovog modela je suviše visoka dok je produktivnost na mnogo nižem nivou nego kod proizvoda slične cene. Kada se pogledaju Nokia modeli koji koriste Series 40 platformu i Sony Ericsson koji je krenuo u istom pravcu, Motorola modeli izgledaju arhaično. Najveća prednost Motorola V3i modela je njegov dizajn ali kako je RAZR i dalje popularan po dosta nižoj ceni V3i nije prihvatljivo rešenje.

P.S. Teško mogu da zamislim korisnika modela V3i koji će konstantno koristiti program za reprodukciju MP3 fajlova. Ovo je netipična funkcija za korisnike ovakvih telefona.

MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2024