Nova verzija foruma

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
Odgovori
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Nova verzija foruma

Post od bestboy »

Miškoni napisao: Hajd' još neki predlog za zonu bez telefona, i meni malo bode oči ono "vantematske diskusije"...
Кад је већ ту "Кафић", било би праведно да имамо и Кафану/Биртију/Крчму у планини.
Slika
Ne možete koristiti određene BBKodove:
Кој је ово џаво? "Неће слике да ми раде." :roll:

П.С.
Шта би са додавањем нових смајлија, да не морамо да петљамо као ја у горњем делу поста?
Слобода или смрт

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od Miškoni »

Nabavili smo gomilu smajlija, treba probrati neke koji se uklapaju sa postojećim pa će se dodati.

bestboy, kakav problem imaš sa slikama?
Edit: sad bi trebalo da je ok, mogu da se kače slike.

"Malo šale" može da se vrati u kafić, inicijalno je i krenuto sa zezancijama vezanim za telefone pa se onda malo skrenulo.
Dosta tema je već "odlepljeno" i biće još korekcija.
Offtopic će se možda pokazati kao dobra ideja, a možda bude i potpuni promašaj, videćemo. Samo da ga prekrstimo, za početak.
Gedžeti i ostala IT galanterija će biti obuhvaćena ITsvetom, imamo već neke ideje koje će uskoro biti testirane.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nova verzija foruma

Post od Lobachewsky »

Miškoni napisao:Gedžeti i ostala IT galanterija će biti obuhvaćena ITsvetom, imamo već neke ideje koje će uskoro biti testirane.
Sta ovo znaci? :) IT svet dobija forum ili mobilni svet podforum?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od Miškoni »

Lobachewsky, ako ti kažem da je ovo prvo u kombinaciji sa drugim, moraću da se banujem... :wink: :D

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Nova verzija foruma

Post od bestboy »

Miškoni napisao:Nabavili smo gomilu smajlija, treba probrati neke koji se uklapaju sa postojećim pa će se dodati.
Slika

:D
Слобода или смрт

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma

Post od IDzO »

psyhound napisao:Zona bez telefona
+1 :)

Nadam se da će off deo omogućiti da se forumaši opušteno iskuckaju, o nekim drugm manje ili više bitnim stvarima, a pri tome da nema pogrdnog sadržaja.
Takođe, ko zna možda neko dolazi u BG, NS, SU... pa se forumaši mogu dogovoriti da se nađu i razmenu koju uživo (možda ovo dobro dođe "starim" forumašima koji su u pokretu da se upoznaju i uživo). ;)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nova verzija foruma

Post od acamatic »

Zona bez telefona,dobra je fora,ali sada sam se setio jos nekog naziva "Kafana kod raspalog" :lol: :lol:
E da Miškoni, kada ces da nam uklonis ove [botove] sa liste "Registrovanih korisnika" :wink:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od Miškoni »

Aco, sklonićemo BOTove, nisu nam sad prioritet.

A za deo "vantematske diskusije" - pade mi na pamet nešto u stilu "Kafanče/Kafić u romingu" - ko ovde uđe, papreno će proći... :lol:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nova verzija foruma

Post od acamatic »

Miškoni, ma moze ipak je dosta originalnije nego ono..da vidimo kako kazu ostali... :D :D

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Nova verzija foruma

Post od fannY »

Ma moze ,samo da nije vantematske diskusije. :D Kafance mi tu deluje kao najbolji izbor. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma

Post od miodrage »

Da imamo Kafic i Kafance? Ma daj, gluplju ideju nisam jos cuo. Ja sam dosao na jednu ideju ali ne znam koliko je izvodljiva, a to je da se Kafic podeli na 2 dela, da jedan da bude mobilna telefona a drugi sve drugo. E sad, ne znam koliko je to u skladu sa politikom foruma, koliko je to tehnicki izvodljivo i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Nova verzija foruma

Post od pelleruma »

psyhound je lepo rekao-Zona bez telefona.Jednostavno,simpaticno,istinito.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma

Post od sugarcoated_ass »

I postade "Zona bez telefona"... :D E sad se osecam kao da sam postigao nesto u zivotu! :lol:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nova verzija foruma

Post od snenad »

jedan glupi predlog u delu sa telefonima piše sony ericsson. s obzirom da je od sad samo sony hoće li doći do preimovanja ili nova grupa?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma

Post od sugarcoated_ass »

Hmm... Mozda staviti "Sony / Sony Ericsson" dok se ne nakupi jos Sony tema, pa onda novu grupu? Ovako bi bila skoro prazna...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od Miškoni »

psyhound, nisi ni svestan veličine svog dostignuća! :wink:
Ako se ukaže potreba, taj podforum može čas posla da se zavuče u kafić, videćemo.

Razmišljali smo šta da stoji za SE i došli do zaključka da "Sony Ericsson" pokriva i "Sony", i "Ericsson" i "Sony Ericsson". Lako će se to korigovati ako se - t.j. šta? (čuveno potpitanje zastavnika iz stare serije "Kad sam bio vojnik") - ukaže potreba! :D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nova verzija foruma

Post od Lobachewsky »

Velike promene se desavaju :D
Znam da su radovi u toku i da nista jos nije zabetonirano, ali za svaki slucaj sada da predlozim, dok ste jos radno raspolozeni. Plasim se da posle ne bude kasno. :) Tice se organizacije, dakle sama sustina je u pitanju.

Imam tri predloga i mislim da su svi podjednako vazni. Da ne ispadne na kraju da su novine umrtvile forum umesto da su ga napravile organizovanijim.

1. Vidim da svaki operativni sistem ima nove podforume. Podrzavam. Ipak, tu treba dodati i podforum smartfoni (kad moze blic ovako da ih zove, mogu i ja) u kojima ce se nalaziti teme vezane samo za konkretne modele (HTC Desire, HTC Legend, Galaxy S...).
Takav podforum je vise nego potreban jer na neki nacin objedinjuje sve clanove sa istom sverom interesovanja. Ako volim android, zasto bi prvo usao u HTC, pa izasao, pa usao u Samsung, da vidim sta ima novo kada je bolje da mi je sve na jednom mestu. Kada uradim refresh strane, azurira mi sve, ne mora nigde da izlazim pa ulazim da bi jurio teme.

2. Da li je tehnicki moguce "labelovanje" tema? Opet smatram da je to jako vazno, jer neko jednostavno voli Nokiju i treba mu omoguciti da je ima na jednom mestu, dok drugi ipak planira da kupi najbolji telefon sa Windowsom bez obzira na proizvodjaca. Ozbiljno razmislite o tome.
Za nekoga su svi Windows telefoni na jednom mestu bas ono sto je trazio na netu, dok je za "Nokija je Nokija" fana, takva organizacija podforuma samo jedna velika nepregledna deponija po kojoj mora da kopa da bi nasao ono sto zeli. A mozda bi on na kraju kupio N9 kao jedan od najboljih nokijinih telefona, ali nije uspeo da naidje na njega u windows delu. Iz kakvog god ugla da gledamo, dosadasnje organizacije foruma su nekoga diskriminisale - prethodna verzija je diskriminisala ljubitelje brenda, dok ova sada ljubitelje operativnog sistema.

3. I treci, ali najvazniji. Svidja mi se podela na podforume Opšte diskusije, Aplikacije, Igre, Personalizacija, medjutim - ovaj forum iako veliki sto se mobilnih telefona tice, ipak nije dovoljno veliki da dozvoli sebi taj luksuz da od jednog zivog podforuma napravi cetiri polumrtva. Najvaznije od svega je da teme budu dostupne na sto manje klikova, i da zbog dinamicnosti sto vise tema mogu da se vide odjednom.
Ljudi vise vole da ulaze u podforume gde znaju da ima promena, nego da ulaze, izlaze, pa opet ulaze i tako u beskraj trazeci dal se negde nesto desilo (nikome ne treba to izlazenje, ulazenje izlazenje, ulazenje izlazenje - je*avancija u pravom smislu te reci, sto bi se reklo). :)
Elem, predlog: Treba da ostanu podforumi Opšte diskusije, Aplikacije, Igre, Personalizacija, cak sam ja predlozio i jos jedan - smartfoni, ali sa jednim unapredjenjem:
Kada se udje u podforum android, vide se cetiri njegova podforuma, a ispod njih da se nalaze zajedno na jednom mestu sve teme koje su otvorene u svakom od ovih android podforuma. Da bi se izbeglo, u ovom slucaju, nepotrebno labelovanje, iz android podforuma nece biti moguce otvaranje tema, vec ce teme biti moguce otvoriti jedino iz njegovih podforuma Opšte diskusije, Aplikacije, Igre, Personalizacija. Dok ce ulazak u teme biti moguc kako iz opsteg android dela, tako i iz njegovih podforuma. Forum ce biti organizovaniji i pregledniji u isto vreme.
Organizacija dobro dodje, ne treba je otpisivati, jer je efikasnija i preglednija od pretrage, tako da podrzavam uvodjenje novih podforuma.

Sve treba svesti na sto manje klikova, jer cak i jedan klik vise cesto ume da smori.
Ovo je klasicna zamka u koju upadaju mali i srednji forumi - napravimo previse podforuma i tako ubijemo forum koji je do tog trenutka bio ziv i dinamican. Moramo naci balans izmedju preglednosti i organizovanja, a eto ovi predlozi to rade na najbolji moguci nacin.

Mislim da bi ovakva organizacija bila najbolje moguce resenje za mobilni svet. Ako treba dodatno da poduprem razlozima za, tu sam. Jednom se zivi. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma

Post od miodrage »

Lobachewsky, je u pravu sto se tice gomile klikova. Ipak mislim da je to preveliki posao za odraditi, mada treba o tome razmisliti za sledecu verziju foruma.
Ja bih uveo jos jednu rubriku a to su pitanja i problemi, specificno za svaki podforum, gde bi se on dodatno podelio na software i hardware. E sad, to implicira dodatno klikanje... Na taj nacin bi sve trebalo da je savrseno razvrstano... ALI... dok dodjes do onog sto te zanima... smoris se za 2 medalje...
Zato mi se i svidja kako sve to ide preko Tapatalk-a koji se pokazao fantasticnim za citanje foruma.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Nova verzija foruma

Post od pelleruma »

Meni se cini da je pregledno i logicno.Ako zelim odgovarajuci model idem u telefone i nadjem lako,ako hocu o operativnom sistemu idem tamo.Nemoguce je da hocu da citam o LG 2X,a da bez klika odletim u android,ili neku drugu temu.Bitno je da je logicno,a sada jeste(po meni).Mozda moze deo o servisiranju da bude pridodat odgovarajucoj temi koja je o tom telefonu.Npr.udjem u Samsung,pronadjem S2,a u njemu i deo o njegovom servisiranju.I sami kazete hocu manje klikova,a opet kazete uveo bih novu temu,novi podforum,a to je jednako novi klik,kao i sami sto zakljucujete.Tesko je napraviti forum koji deluje na nivou misli,pa gde pomislis-tu si.I stvarno tapatalk odradjuje super stvar jer odmah pokazuje neprocitano i brzo pohvatamo konce.Meni je forum logican,uz onu opasku o prebacivanju servisiranja odredjenog modela u deo gde se vec prica o tom modelu.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma

Post od cale »

Čisto da pitam,ovako sa TapaTalk-a.Da li je moguće uvesti podforum "Najave telefona"?

Odgovori