Mobilnisvet dobio "brata"

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Mobilnisvet dobio "brata"

Post od kalinicm »

Još jedan sajt u izvedbi autora mobilnisvet.com je ugledao danas "svetlost dana", naime radi se o sajtu koji je koncepcijski isti kao mobilnisvet ali se bavi računarima i opremom za iste.

Sajt je www.ITsvet.com , koga interesuje neka pogleda a može ovde da ostavi i neki utisak ukoliko želi.

Nadam se da će sada i po pitanju kompjutera biti lakše doći do informacija šta i gde kupiti.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Sad sam posetio sajt,odlichan je,i kao i uvek sve pohvale za ulozeni trud i naravno realizaciju tako kvalitetnog sajta.Za sada jedinu zamerku koju sam nashao je shto ne postoji opcija "search",mozda bi trebalo da je ubacite... 8)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Dosta stvari je uklonjeno da bi sajt mogao da krene sa radom, tek će do kraja godine dobiti pravu formu koja je i zamišljena da bude. Dok sve ne legne na mesto, nek se ljudi malo naviknu na novi sajt.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Sajt je odlican. :wink:
Mozda bi bilo dobro da napravis neki forum s 2 podforuma, za mobove i kompove, tj. nesto kao forum za oba sajta... Ako si me svatio? :) :roll:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Naravno,samo eto dodao sam kao primedbu a inache za ovo malo shto sam video,sajt je dobar,ima malih nedostataka ali kao shto ste rekli tek krajem godine ce biti skroz kako treba...Imate josh jednom sve pohvale za sajt.

-Hide-
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sub, 05. Mar 2005. 10:33
Lokacija: No man's land

Post od -Hide- »

jos jedna zamerka: povecajte font slova na home stranici (znam da ce biti ispravljeno, ali da se ne zaboravi :wink:)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ja mislim da je jos rano da mu se traze zamerke... Primetio sam da uvek temeljno odradite posao.... Napravite forum na tom sajtu. Moje misljenje je da ova dva sajta budu nezavisna jedan od drugog, ali bih ubacio link na home page i jednog i drugog koji bi povezivao ta dva sajta. Na ovom novom bi taj link na mestu gde je tehnika ili u posebnom delu mobilni telefoni, stim da se naglasava da je to link za drugi sajt... (sad mi je tako nesto palo na pamet).
Isto tako bih i na MobilniSvet na home page stavio stavku za komponente mobilnih telefona (kablovi, kartice, blicevi (video sam blic za SE k750i), koji je nezavisan od ITsveta.
Sustina: Dva nezavisna sajta povezana jednim linkom. 8)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Interesantan predlog vredan razmatranja u budućim kampanjama za promociju novog sajta. Hvala na idejama, poslužiće verujem.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

zanimljiv predlog Lobachewskog,podrzavam ga!
Kao i sve sto je novo ni sajt ne moze biti savrsen i misli da ne bi trebalo biti negativnih kritika!
Dosta je ozbiljno odradjeno i naravno da ce biti bolji,mislim da je za sada dosta bobar!
Jedan predlog: mogli bi ste ostvariti jos kontakata sa firmama,jer ima jos nekoliko ozbiljnih koje nisam video na listi prodavaca! Necu navoditi imena da ne bi bila reklama.
Samo napred sa radom i razvojem i jednog i drugog sajta! :)

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

Ja sam oduševljena Itsvetom, jer je po meni mnogo kvalitetniji od konkurentskih...inače pratim dešavanja na našem tržištu što se tiče kompjutera, itsvet mi je stvarno olakšao pretragu :wink:
Zanima me da li će itsvet dobiti forum? :roll:
Inače sve pohvale administratoru 8)

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Video sam sajt ima gotovo svih komponenti samo tih istih sto ih ima u svetu nema kod nas>Smrc!!!!Inace sajt je super ne postoji nijedan slican ovakvom a da je na srpskom jeziku.

Mogli biste recimo da za neke ekskluzivne komponente ubacite i neki test performansi kako se pokazala u praksi i da ubacite vecu podsku sto se tice broja prodavnica racunara itd...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

YetZa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 16:10
Lokacija: Smederevo

Post od YetZa »

Sajt je odlichan,jedina zamerka je u vezi sa slovima...mislim da bi trebalo da stavite tamnija slova. Svidja mi se shto ima za svakog po neshto,svaka chast :wink:
Just YetZa

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

A sta mislite da ubacite i MONITORE i GPS uredjaje. Verovatno je planirano, ali monitori bi stvarno trebali sto pre da se stave.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

A na kakve monitore misliš? Pošto već postoji deo sa monitorima, jedino ako ti misliš na neke druge?

http://www.itsvet.com/Monitori/nw-comp_comp_monitor

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Posto sam surfovao sa mobilnog preglednost mi je manja tako da mi se desi da nesto promakne. Ali ja stvarno ne vidim vidljiv link ka Monitori (barem ja ga ocekujem ili u osnovnoj podeli ili u komponente)...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Klikneš na Komponente, treći red - Video, prva stavka - Monitori...

http://www.itsvet.com/komponente

Zabrinjavaš me...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Nasao sam, problem je bio u listanju stranice, kod Opere. Iz nekih razloga (najverovatnije zbog slike) preskakao mi je taj deo strane. Pozdrav
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

fifty
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 01:19

Post od fifty »

Sajt ima dosta mana. Prvo, retko se azuriraju cene komponenata. Drugo, moze se naci dosta dezinformacija (npr. da odredjena graficka kartica podrzava DX10, a tu nema ni D od desetke). Trece, kada je maticna ploca u pitanju, osnovno je da se napise koji chipset poseduje. Ali, nije tako. Ako jos nesto primetim, javljam.

El_ldar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 27. Sep 2007. 21:53

Post od El_ldar »

samo na brzinu sam pregledo sajt ovako na prvi pogled je odlican jedino bi mozda trebalo ubacit opciju "download" da se mogu skinut neki osnovni programi.

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Post od NoBodyAsAleksa »

Crackovani programi se ne smeju postavljati po zakonu jel bi firma mogla tuziti sajt, a freeware programe mozes i sam skinuti koristi malo google!!!!
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

Odgovori