Nova ekipa

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Lomnica_city, ti vidim sebe vec unapredio u modusa, a? Kalif umesto kalifa? :lol: :lol: :D
Ma i sada ih ima dosta....i mogu samo dodati da imamo srece sto su to sve ok likovi, a ne ko neki koji gase naloge zbog gluposti....ko se osetio prozvanim sta da mu radim 8)

Nego ono sto sam hteo da kazem.... zasto administratori cute o preuredjenju foruma?
I bez uvrede ali mislim da bi trebalo uvesti malo strozija pravila za uclanjenje... nesto poput neke molbe administratoru, video sam da to postaje moda na drugim forumima, pa onda necemo imati teme tipa prodajem viagu eksere i heroin ili sta vec, a i iskorenicemo one kukavce sto placu i kukumacu ovde na forumu zato sto nema pojma sta bi da igra na telefonu pa hoce da mu clanovi foruma urade opis igrice sta li vec.

E jos samo jedna veoma zanimljiva sitnica. Mogli bi da napravite podforum vezan za teme za telefone. Tu bi mogle biti postovane teme koje clanovi sami naprave.
5130+Koss the plug....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne,covek me je pitao kako bih se time pozabavio i ja sam odgovorio,procitaj ponovo Miskonijev post pre mog,da"udjes u tok"!! :wink:
Pozdrav 8)

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Pozdrav novim modovima i od mene! I da, Lomnica_city za moderatora, ... Mislim da bi to bio pametan potez admina!!
Pridruzujem se predlogu u vezi TEMA, iz domace radinosti, za mobilne telefone.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Za početak, Veliki Brat je odleteo u kantu za đubre jer ovo nije "kuća" za maltretiranje "ukućana". :uhuh:

Dalje - ova tema je prerasla u "Kritike i predloge" uz "želje, čestitke i pozdrave", što mi svakako nije bila namera. Hteo sam da vas obavesim o novitetima i trebalo je da zaključam temu, ali šta je tu je. Da ne bih brisao nepotrebne postove (jer većina ne spada ovde), možemo da nastavimo polemiku u novoj temi u delu koji je za to i namenjen - Kritike i predlozi. :)

Lomnice, sve što si napisao kako bi ti uredio neke stvari - sve se upravo tako već i radi, sem spajanja tema jer za to trenutno nema mogućnosti.

Masterokrata, preuređenje foruma nije mali posao, zahteva puno truda i vremena. Neke sitne izmene mogu da se urade ali sve krupnije je priličan zahvat (koji će se desiti kada za to bude bilo realne potrebe).

Symbian podforum bi i mogao da dođe u obzir jer je ta platforma zaista svet u malom i prilično je rasprostranjena. Naravno, potrebno je prečešljati nekih 22356 poruka u Nokia delu (plus ostali proizvođači) i prebaciti potrebne u novi deo. :wacko: Citiraću Gargamela:
gargamel4 napisao:Bilo bi poprilično mukotrpno odvajanje svih tema vezanih za Symbian iz Nokie.
Windows Mobile i UIQ još uvek nisu toliko zastupljeni da bi se izdvajali.

Pravila za učlanjenje ostaju takva kakva su, zamisli da Admin mora svakome posebno da dozvoli pristup? Neko podnese zahtev u tri ujutru a Admin to vidi u šest popodne kada se prijavi na forum? Do tada neko može da reši problem na drugom mestu. I kako proceniti ko je kakav i da li je podoban ili ne?

Što se tiče spamera (i BOT-ova), oni su nešto što ne može tek tako da se spreči, uvek će pronaći način da se provuku. Zato smo mi tu da održavamo forum i čistimo đubre.

Kačenje bilo kakvih fajlova direktno na forum ne dolazi u obzir iz više razloga: potreban prostor na serveru i ostvareni protok.

Što se tiče vaših predloga za moderatore - postoji nešto što potencijalni moderator mora da ima - entuzijazam, taktičnost, strpljenje, izbegavanje raspravljanja u nedogled, mora da bude korektan i da svojim ponašanjem na forumu daje primer ostalima. Ima tu još gomila nekih sitnica, ali ove bi (po meni) bile najvažnije.

Eto, nadam se da sam pojasnio neke stvari. Svi bismo mi želeli da ovaj forum bude "čudo neviđeno", ali treba biti svestan mogućnosti i potreba.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Uz duzno postovanje ali... nije bas tako!!Maltene svakodnevno osvane po neka bezvezna tema ili dupla/trodupla tema i najcesce se u jednoj nagomila malo vise odgovora,druga zamre sama od sebe,a oni kukavci prodju nekako,a naravno da pojedine bas ti,kao najaktivniji mod,zakljucas i preusmeris na neku temu koja vec postoji,medjutim neke teme iz nekog razloga ostanu nezakljucane,ili neizbrisane,mada je to i delom zbog (sve do sada) malog broja modova,a moj pristup je i malo zesci i obuhvatniji jer izmedju ostalog stalno visim na forumu pa... smatram da bih stigao da proverim vecinu njih,a ne bih oprastao ne citanje pravila pre otvaranja prve teme i postovanje gluposti kao posledica te"blazene neinformisanosti"!! :wink:
Jednostavno takav sam,i ne mogu da postujem nekog kao dobrog clana ako postuje gluposti ili troduple teme zato sto NECE da cita pravila,jer ako ne moze za toliko da ispostuje nas,sto bi mi onda postovali njega/nju!?
A svakako da mod treba da ima odredjene"kvalitete"i slazem se da treba neko ko je"easy going"za moda da bi mogao da izdrzi sav pritisak,a to vi najbolje znate ko moze da ispuni a ko ne,necu sebe da"nudim"(ionako to dovoljno rade ostali :lol: ) ako ne spadam u laganica tipove po vasem misljenju,ali pitao si kako bih resio"to i to"i ja sam ti dao iskren odgovor,a sad sto se nesto poklapa sa tvojim pristupom... To ipak NIJE nikakvo uvlacenje tebi neko cisto nesto sto je meni logicno,a verovatno razmisljamo na slican nacin ali mislim da treba malo vise ostrine u pristupu a na vama je da odlucite ko je podoban za"policajca foruma"a ko nije,vas je foruma pa... ja samo odgovorih na pitanje koje si postavio! :)
P.S.Pod spajanje tema,nisam mislio na bukvalno spajanje,nego katanac na jednu sa postom koji objasnjava razlog zakljucavanja i link ka temi koja je duplikat doticne uz obavezno upozorenje da to vise ne radi jer tako favorizuje sebe u odnosu na druge a nefer ponasanje na ovom forumu nece biti tolerisano,na to sam mislio!! :wink:
Pozdrav 8)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Miškoni napisao:potencijalni moderator mora da ima - entuzijazam, taktičnost, strpljenje, izbegavanje raspravljanja u nedogled, mora da bude korektan i da svojim ponašanjem na forumu daje primer ostalima

Svi bismo mi želeli da ovaj forum bude "čudo neviđeno", ali treba biti svestan mogućnosti i potreba.
Kako si samo lepo objasnio i diskvalifikovao ...

Sve najbolje novim mod. i adminis.

PS da li novi mod. osim unapredjenja i ogromne obaveze obavljaju nove duznosti iz ljubavi ili $ ;) ;)

dejdza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 06. Okt 2006. 10:41

Post od dejdza »

cetitke novim modovima a specijalno ninolini 8). prateci njene postove sam stekao prva znanja o symbian telefonima .

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Cestitam ljudi na unapredjenju! Moze to da se unovchi?? :D :)
...shit happens... keep d smile!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

6630 app, "all we need is love, all we get is love..." :D
blade_bre, može, ako nas grupno izvedeš na večeru! :wink:
Poslednja izmena od Miškoni u Ned, 05. Nov 2006. 19:00, izmenjeno 1 put ukupno.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Naravno,cestitke srecnicima,posto vec neko vreme nema novih vesti izgleda da je to sve od unapredjenja,cestitke srecnim"dobitnicima",ostalim kandidatima vise srece drugi put (ako ga bude) i da nam budete dobri i fer modovi,ali i ostri ako zatreba,nedaj boze!! :wink:
Pozdrav 8)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Hm... ne bi bas rekao da su moderatori srecnici...ipak odgovorno je to i ozbiljno nekad bas ima dosta spam-a i treba sve to dovesti u red.
5130+Koss the plug....

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Sa povecim zakasnjenjem, cestitke novom timu!

Ali imam jednu zmaerku, svaki post koji edituju, da u njemu naglase da je izmenjen ok, ali nema potrebe za postovanjem novog posta u kome se kaze d aje sve vec objashnjeno u temi i da su izmenili nesto! Ako je njima dato pravo da to urade onda nema potrebe da se pravdaju, a ako bude problema nek se odredjeni clan obrati adminu(nadam se da do ovog nece dolaziti)!
Toliko od mene
pozz
Black Sabbath!!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kuzmane, nije to pravdanje već ukazivanje na greške i treba da posluži kao primer drugima.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Od danas je i Akki u moderatorskom timu. Za sada bi to bilo to što se tiče unapređivanja, kada se bude ukazala potreba za pojačanjem, doći će na red i ostali potencijalni "dobitnici". Nadam se da nema razočaranih među određenim članovima, njihov doprinos i dalje ostaje nemerljiv! ;)

Tema ide pod lock za sada...

Zaključana tema