Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ja sam evo silom prilika na LauncherPro-u ali se ipak svim silama borim da predjem na nesto sa Sense UI. Od samog Sense-a ustvari najvise zelim njegove (HTC-ove) Widget-e, pored njih sve alternative su ili ruznije ili ne rade toliko dobro... I generalno, sa Sense-om nekako sve u startu imas, ne moras masu toga da trazis da instaliras jer je fabricki pun sa gomilom stvari koje opet ili bolje izgledaju ili bolje rade od alternativa...
Tako bar meni izgledaju stvari i zbog toga sada patim :smutny:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Jeste tako što se tiče launchera (mada meni ne trebaju njegovi widgeti), ali zato je muzički plejer, video plejer mnogo bolje odrađen, takođe poruke izgledaju kao balončići po defaultu a ne onako odvratno default android kao na htc-u (u suštini meni ne trebaju one napredne opcije handcenta ili chompa ali sam ih instalirao pošto mi je ono bilo gadno). Takođe po defaultu ima fajl menadžer, i task manager koji rade posao pa ne mora ništa dodatno da se instalira. U suštini sve zavisi od čoveka do čoveka, meni je sense postao ružan (podseća me na bloatware), i više volim izgled običnog androida.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

2.2.1 надоградња за Galaxy S од данас доступна.

http://www.samfirmware.com/apps/blog/sh ... roid-2-2-1

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Vredi li ta nadogradnja na 2-2-1 ista ili da cekam Gingerbread 8)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Gingerbread neće skoro (ako uopšte i dođe zvanično od samsunga), neki kažu da je rom odličan.......
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

I ja sam cuo da je dobar. Stvarno mi Samsung nije jasan, Nexus S koji je radjen u saradnji sa Samsungom i koji je hardwerski skoro identican Galaxy-ju ima 2.3, a mi treba da se pitamo da li ce uopste izaci za nas S.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pročitao sam par tweetova od ljudi koji imaju "neke" informacije da će možda galaxy s serija dobiti prva gingerbread pošto su ga u suštini već pravili sa google-om za nexus, ali već sam se bio nadao dok sam imao heroa (gde je htc stalno lagao) sada mi je lakše da ništa ne očekujem pa šta bude.

Takođe taj xxjpu rom ima mogućnost OTA update-a što do sada nije bilo moguće.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Pa nekako mi je logicno da ne bude frke sa 2.3 kao sto je bilo sa 2.2 ali znajuci kakav je Samsung nista me nece iznenaditi. Froyo mi odlicno radi, mogu samo zamisliti kako bi Galaxy pravio decu da ima 2.3 :D

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

2.3 за Galaxy S следеће године, најкасније до маја или јуна. Добиће га када и Galaxy Tab.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ma super do maja i juna ćemo furati ginger sa xda odavno (mislim da će do kraja januara već nabudžiti), a oni ni ne moraju da ga izbacuju tada.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Malo off topic. Sad sam instalirao SnowFall i City at Night live wallpaper, ne mogu da prestanem da gledam u ekran :o

Dopuna. Jel zna neko gde ima u NS-u da kupim futrolu za ovaj fon?

zorroz1969
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 30. Nov 2010. 13:28

Post od zorroz1969 »

Pozdrav drugari,

evo ga i jedan cini mi se ozbiljniji problem...nakon prebacivanja kontakata sa sim kartice sluzbenog mob na Galaxy, i nakon vracanja (ajde tako da kazem) difolt Telenorove sim kartice u Galaxy, nakon kraceg vremena (i to prilikom dizanja sistema) pojavila mi se poruka SIM network unlock PIN , pri cemu mogu ili da unesem trazeni kod ili da odustanem od unosa. Ako odustanem sistem se podize do kraja ali nemam mogucnost pristupa podacima sa kartice a u vrhu ekrana se pojavljuje ikonica sim katice sa crvenim uzvicnikom.
Mozda ovo prebacivanje kontakata i nema veze sa ovom porukom. Mozda je cista koincidencija. Ali je to poslednje sto sam radio pre pojave poruke.

Forumi po netu bruje o ovom problemu! Zna li iko kako da se ovo sr**e resi? :shock:

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

zorroz1969, pa cini mi se druze da ti je telefon sa neke mreze i da ne moze da koristi tu tvoju telenor karticu pa u tom slucaju trebalo bi da ga dekodiras u nekom od servisa koji to kvalitetno odradju.Znaci ako ti radi na toj drugoj kartici a nece da radi na telenor sim kartici kada je ubacis i trazi kod da ukucas za otkljucavanje mreze onda je to to! 8)
>> N7100 <<

zorroz1969
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 30. Nov 2010. 13:28

Post od zorroz1969 »

Galaxy je do tog kobnog momenta bez problema radio na obe kartice. Situacija se desila nakon svega nedelju dana koristenja. Uzeo preko oglasa. Cuo sam se sa likom. Kaze nece biti problema da ga pogleda i sredi, eventualno zameni. Skontao sam da se tel nekako zakljucao. Kako? Softverski? Hardverski? Nemam pojma
:unsure:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

zorroz1969, Čitao sam na drugom forumu da se nekom liku to isto desilo. Prelistaj ovde zadnjih 20-30 strana http://forum.benchmark.rs/showthread.ph ... 0&page=203 mislim da je tu otprilike lik objasnio kako je rešio.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

zorroz1969
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 30. Nov 2010. 13:28

Post od zorroz1969 »

dakle, ALELUJA! NA XDA forumu pronasao sam alatku Generate Unlock Windows koja na veoma elegantan i brz nacin generise kod za otkljucavanje. PUNA PREPORUKA! :lol:

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
Od juče možete da koristite i opciju "Press Reader".
Preuzima preko 200 svetskih dnevnih listova, časopisa.
Sve što budete obeležili i uneli u datum svakog dana će telefon sam da dopuni preko Wifisve listove, časopise i da ih sačuva u folderu "PressReader" na SD kartici tako da možete da sve pročitate i posle kada niste na wifi. Od naših zastupljeni su: Politika, Blic, Sportski žurnal.
Pozdrav svima.
Slobodan. :)

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Da li neko zna (telep, tebe gledam :) ) da li i kako mogu da ubacim Doc-ov rom sa 2.2.1 froyom a da ne obrisem sve sa telefona? Da li mogu taj rom samo da ubacim u telefon i iz recoveryja da ga updatujem ili moram sve preko odina opet da se zamajavam?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »


telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

gica_komandos, Ja kada flešujem nov rom uvek odradim factory reset, wipe dalvik cache, tako da nisam probao da flešujem rom a da mi se ne obrišu aplikacije (više volim ovako clean install), ali ako ne odradiš iz clockwork rekaverija factory data reset ne bi trebalo da ti se obrišu aplikacije.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori