Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

Urkinjo, ipak je sad sve ok,danas sam malo probao napolju i uredno mi prikaze tacnu poziciju,sad je sve ok :wink:
Ali jednostavno ne znam kako da ubacim Igo a da radi,zbog rezolucije,a Motonav nigde ne mogu da nadjem :( Jel ima neka navigacija da radi kako treba sa dobrim mapama regiona? :?

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Skini iGOMyWay_8.4.2.139242_Android_800x480 i zatim skini i u njega ubaci ex Yu Igo Mape 3. 2010 i POI tacke. Tada bi sve trebalo da radi ali ako imas 2.1 moguce da je i da imas probleme zbog samog sistema. Meni je GPS radio dosta lose dok nisam presao na Froyo...nadam se da ti je ovo od neke pomoci. pozz

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

cgmiki napisao:Како немаш меморијску картицу? Па, телефон у себи већ има једну уграђену поред постојеће унутрашње меморије.
uhm, imam internu, mislio sam da treba na externu :oops:

yamaha-tzr50 ja cu da probam ovo sto je nbot rekao sa iGOMyWay_8.4.2.139242_Android_800x480 .. posto meni nece uopste GPS da fixuje satelit, fixnem ga ja :D
mada mi se sve vise cini da ce da radi Odin za flash, nema vajde cekati update preko Kies, kad se ne zna ko pije a ko placa ... meni je tel iz MTSa pojma nemam za koje podrucije je ... verovatno za tunguziju neku, poznavajuci MTS :lol:

-------------

Edit:

Pa da skinuo sam iGOMyWay sve ok instalirao ali trazi SD card, kako bi smestio podatke ...
Samsung Galaxy S I9000

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Imam problem sa instaliranjem navigacije igo ,tacnije stalno mi izbacuje poruku insert your sd card i nikako ne mogu da je instaliram pa ako moze neka pomoc.Inace koristim verziju softvera 2.2.1 i imam u fonu i eksternu micro sd karticu od 8gb.Zasto mi stalno izbacuje poruku insert your sd card.

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

@urkinjo i bojke1, ako ste apk file ubacili u root sd (interne) kartice zajedno sa folderom Igo onda stvarno ne znam sta je :unsure:

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Да. Треба да направиш на картици где иде програм и фајлови и све ту прекопираш. Где год да си нашао програм, мора да пише и упутсво за инсталирање. Ја имам Motonav и ради савршено.

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

ok mi radi, napravio sam folder Igo i sve prebacio u njega zajedno sa .apk i dva foldera koja idu uz navi. ... instalirao i OK radi, jos mi ostaje da probam da li ce hvatati signal, trenutno mislim da ne mogu, posto sam u stanu :)
Samsung Galaxy S I9000

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Ako koristis 2.1 probaj da nadjes negde na netu GPS fix, postojao je jedno vreme na marketu, ali mislim da su ga uklonili. To sto si u stanu bi samo trebalo da uspori proces povezivanja sa satelitom, a ne da ga uopste nema.

Da ne postavljam dve poruke jednu za drugom, da li neko zna kako da udjem u Download mode posto su dobri ljudi iz Vipa iskljucili poznati 3-button-combo.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nisu oni iz vipa isključili već samsung, ja sam pomoću ovoga omogućio pristup http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=785201
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

A sta je sa Marketom? nikako ne mogu da udjem u isti, ni sa mojim google nalogom a ni nedopusta mi da napravim novi. Nesto mi kaze u fazonu da konekcija nije dozvoljena, tako nesto ... :smutny:
Pristupam marketu preko WiFia (posto VIP dere za gprs :) ) sa istog tog WiFia je isprobano i sa Huawei, i kod njega sve OK radi
Samsung Galaxy S I9000

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Steta.
Nakon sto sam procitao sve stranice unazad,u velikoj sam nedoumici. :uhuh:
Nakon citanja nekoliko review-a,nekoliko hands on videa,dobro sam se "zagrejao",prodao telefone koje posedovah i resih da ga pazarim sutra.
Ali,posle citanja vasih postova,pomislih da cu se osecati kao radnik Samsung-a.
PoBogu,pa tu je vise problema sa njim nego uzitka.Rootovanje,dekodiranje,lag problemi,GPS problemi i ne znam ni sam sta vise.
Zaista ne znam sta da radim sad. :smutny:
Slika

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@cale ... da rootujes ne moras, postoje "fabricki" updatovi.
ja problem sa lagom nemam, uzeo sam tel u MTSu.
GPS odlicno radi, danas isprobao, tacan je u metar, dovoljan je IGO my way.
ostalih problema nemam, uzivam u igricama, programima, i slikama
Samsung Galaxy S I9000

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

cale, Ja iskreno nisam imao nikakvih problema, rootovanje traje 10 sekundi, lagfix možeš a i ne moraš da koristiš (mnogi ne koriste) a i on se namešta za minut. Rutovanje nije obavezno ali je poželjno, a dekodiranje nema veze sa samim telefonom ja moj nisam dekodirao pošto nije zaključan.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ok.
Hvala Urkinjo,hvala telep.
Jos samo jedna stvar,na koju mi je ukazao "prijatelj"/serviser,je to,da se desava da ne moze da se "probudi" iz StandBy-a.(ne reaguje na ni jedno dugme,prilikom poziva si ne dostupan-baterija se mora vaditi)
Da li je to istina?
(ili me iz drugih "pobuda" odvraca od doticnog modela)
Hvala unapred.
Slika

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

To je bio softverski bug na 2.1 koji se dešavao na nekim telefonima, na 2.2 nema tih problema........
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

cale napisao:Ok.
Hvala Urkinjo,hvala telep.
Jos samo jedna stvar,na koju mi je ukazao "prijatelj"/serviser,je to,da se desava da ne moze da se "probudi" iz StandBy-a.(ne reaguje na ni jedno dugme,prilikom poziva si ne dostupan-baterija se mora vaditi)
Da li je to istina?
(ili me iz drugih "pobuda" odvraca od doticnog modela)
Hvala unapred.
Slika
Kao sto je telep rekao, problem sa gasenjem se desava na 2.1 i to samo ako ti je ukljucen GPRS. 2.2 resava taj i mnoge druge probleme (mada ja ih bas nisam imao ni na 2.1). Neces pogresiti sa ovim telefonom, ja sam imao svoje sumnje ali posle prvog dana su sve nestale 8)

@telep Hvala na prethodnom odgovoru.
Poslednja izmena od nbot u Uto, 28. Dec 2010. 22:14, izmenjeno 1 put ukupno.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Uspeo sam da instaliram igo navigaciju tek kada sam napravio folder i tamo sve iskopirao onda je instalacija prosla bez problema.
Imam jedno drugo pitanje.Da li neko zna gde u beogradu ima provereno da se nadju zastitne folije prozirne za samsung i9000 galaxy s.Trazio sam svuda ali nigde nisam uspeo da nadjem.Tako da ako neko zna zamolio bih ga za ime radnje.
Ne znam da li mozda ima kod kineza u kineskom trznom centru u bloku 70?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Ма, наручи са интернета. Добићеш две за 10 долара. Савршене су. Какви Кинези и сл. Није скупо, а ради свој посао.
Имаш барем 3-4 сајта који продају заштите за екране. Од телефона до камере.

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

Sve sam nekako blizi updateu preko "Odija" :D
ovaj kies smara a zajedno sa njima i lokalizovanje update-a ...

gde da nadjem "fabricki" 2.2 ? :) pronalazim sve kuvane romove :D

-----------------

Edit:

Ipak sam uspesno "migrirao" na Froyo 2.2.1
I9000XXJPY
Kernel 2.6.32.9
Froyo.XXJPY

preko Kies-a ..
samo je potrebno pratiti upustva za pechovanje :)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835628

i dobije se update firmvera sa prostora UK :)
kako sam apgrejdovo pre par minuta, jos uvek gledam da li sve OK radi ..
Samsung Galaxy S I9000

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Zaista mi je ne jasno,zasto je ovom modelu potrebno i do 4h da se baterija napuni? :shock:
Slika

Odgovori