Samsung I8700 Omnia 7

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Samsung I8700 Omnia 7

Post od milann »


rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Super uredjaj, imam ga vec par dena i mogu da kazem da mi je bolji od Galaxy S sto se tice izerade i kvaliteta, dok je software jos prost i nema bas mnogo zanimacija.

Inace je super sto po prvi put Win telefon ne mora da se restartuje po nekoliko puta dnevno :-)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Juče sam imao u rukama dotičan telefon, dobar je tj. sam materijal od kog je izradjen deluje baš kvalitetno i telefon je kompaktan, ništa ne škripi niti se pomera. Nažalost nisam mogao da ga uplalim da da se malo poigram sa njim ali sam aparat deluje baš dobro :wink:
Poslednja izmena od Dream Weaver u Pon, 10. Jan 2011. 22:06, izmenjeno 1 put ukupno.
and justice for all...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

rilazi, sto se tice tog restartovanja WM telefona, moja iskustva su sasvim razlicita. Moj i780 nisam iskljucivao ni restartovao mesecima i nikakvih problema i zaglavljivanja nisam imao.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

tomas.hokenber, slazem se sa tobom kad je rec o smartphone-ovima, a ne i kad su u pitanje bila Pocket PC. Smartphone su imali light verziju WM i zato su radili malo brzije i bolje iako su imali slabe procesore.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

rilazi, bojim se da gresis, i780 je pocket pc sa touchscreenom i Windows Mobile Professional (i 624 MHz CPU-om).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

vlado_s
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 08:59

Post od vlado_s »

Molim da mi neko kaze da li na ovom fonu ima varijanta copy-paste i kako da dodjem do nje posto danima bezuspjesno pokusavam :smutny:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

vlado_s, windows phone 7 OS ne podrzava copy/paste (to nema veze sa modelom telefona). Obecali su copy/paste kao dopunu OS-a u nekom trenutku. Proveri da li je Micro$oft izbacio taj update i ako jeste, da li postoji novija verzija firmvera za Omniu sa tim update-om.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

vlado_s
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 08:59

Post od vlado_s »

tomas.hokenberi, hvala na brzom odgovoru. Cudim se kako to ne ubacise odmah jer je to osnova rada u Windowsua da ne pominjem prenos podataka preko bluethoota, mms...

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

vlado_s, da li si pokusvao da uradis update telefona preko Zune? Kasnio je NoDo update za Samsunge, ali bi trebalo da je izasao do sad. Sa njim dobijas Copy/Paste.

vlado_s
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 08:59

Post od vlado_s »

grandpa, Na zalost nisam uspio. Nesto sam pokusao ali nisam se bas najbolje snasao jer nisam bas "hakerski" potkovan znanjem iz informacionih tehnologija. Ako moze "detaljnija" pomoc dobro bi mi dosla ali u svakom slucaju zahvaljujem!

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ne treba ti nikakavo extra znanje, povezes telefon na komp, pokrenes Zune (pre toga moras da ga instaliras, ako vec nisi :) ) i pronadjes opciju sowtware update i sacekas da se skine sa neta i instalira. Samo nisam siguran da je za taj model sad dostupan update. Bili su ga povlacili zbog neke greske. U svakom slucaju probaj, to je legalan nacin.

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Da li wp7 telefoni imaju merac protoka podataka i minuta i da li mogu da se povecavaju slova u sms-u mailu i kontaktima kao na iphone-u? Ozbiljno razmisljam da kupim Omniu7 jer je najbolja od svih wp7 telefona.

krkojzla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 16:38

Post od krkojzla »

Da li zna neko kako da se instaliraju 3rd party aplikacije ? Citao sam po stranim forumima medjutim nikako da uspim u tome. Ako neko ima prethodnog iskustva sa pomenutim, neka me pm.

Hvala !

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I8700 Omnia 7

Post od toda81 »

Moj prijatelj je dobio pre par dana ovaj telefon i danas mi je doneo da mu instaliram viber i whatsapp i ja sam mu sve lepo ispodesavao i instalirao viber, ali psoetoji jedna uvrnuti problem sa viberom. Kada je on u vibreu sa tom omniom i slaje meni pooruke ili me zove sve normalno radi, ali kada izadje iz vibera i ja njega zovem i slajem mu poruke niti zvoni, niti mu stizu obavestenja u statusnoj traci da su mu stigle poruke. Onda klikne da udje u viber i pise conecting i malo saceka da ga ucita i onda vidi propusteni poziv i poruke. Kada je on u viberu, a ja ga zovem tada mu zvoni i stizu mu poruke, a cim izadje iz vibera, kao sto vec rekoh, ne stizu mu ni poruke niti mu zvoni. Sta je tu problem? Ja sam mu tel vratio na fabricka podesavanja pre nego sto sam sve ovo poceo da instaliram. Da li imate neku ideju kako da resim ovaj problem jer je totalno besmisleno da ovako radi viber?
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung I8700 Omnia 7

Post od Baraba »

Sta očekuješ od matore platforme i telefona? To je to za wp7. Valjda će resiti na wp8.1.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I8700 Omnia 7

Post od toda81 »

Znaci ovde leka nema koliko vidim
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung I8700 Omnia 7

Post od Baraba »

Jedino da promeni telefon.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I8700 Omnia 7

Post od toda81 »

Problem je sto ga je dobio na poklon. Meni prica kako mu je taj rodjak sto mu je dao telefon rekao kako je taj telefon bolji i od ovog mog telefona, tj od note 2, a meni je bilo glupo da mu bilonsta kazem da ga ne uvredim
Note IV N9100 dual

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung I8700 Omnia 7

Post od 1808 »

toda81 napisao:....prica kako mu je taj rodjak sto mu je dao telefon rekao kako je taj telefon bolji i od ovog mog telefona....
Da mu nije slučajno miodrage taj rođak... :lol:

Odgovori