Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
ricma985
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 28. Avg 2006. 16:57

Post od ricma985 »

Znam za pojacavanje, nisam bas toliko glup ;)
A sto se tice Telenora, mislio sam na pustanje klipova sa youtube-a ali nema veze, svi imaju problema sa tim.
Hvala na odgovoru stivn, odnecu tel u servis pa neka se snalaze.

mirsada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 11. Avg 2011. 17:29

Post od mirsada »

cao ja sam nova ovde a treba mi pomoc. da li bi neko mogao da mi kaze kako bih mogla da uklonim widgete sa glavnog ekrana?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mirsada, pritisnes widget, zadrzis pritisnut, kada se pojavi "kanta za djubre" prevuces ga na kantu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirsada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 11. Avg 2011. 17:29

Post od mirsada »

hvala na pomoci. :) jos jedno pitanje kako da mi slika koju postavim na ekran bude preko celog ekrana citava a ne da prstom idem ne desno da vidim celu

duci05
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 20. Avg 2011. 01:36

Post od duci05 »

ljudi imam veliki problem sa mojom wawe 2,jednostavno su samsung aplikacije prestale da rade.ne razumem zato nisam restartovao tel,ali nece da rade.kad udjem nista ne otvara samo pise nema podataka i to je to.ima li neko neki slican problem molim vas pomozite
:shock:

regg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 23. Avg 2011. 23:59

Post od regg »

jel moze na ovom modelu da funkcionise skype i MSN sa videom (kao i na kompu da se gledas sa drigim osobama) i koji jos telefoni imaju ovu mogucnost!!!!!! HITNO

fikuss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 28. Avg 2011. 11:39

Post od fikuss »

jel moze neko da mi objasni kako da instaliram aplikacije (krekovane) na samsung s8500?
imam bade 1.2 i najnoviji firmware,pa jel moguce to nekako uraditi sa ovim softwarem ili moram da flashujem telefon?jos jedno pitanje,jel zna neko gde mogu da dekodiram telefon i da li je moguce sam to uraditi preko kompjuetra?

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ljudi da li se zna da li ce biti 2.0 update za wave I ? Da li ste zadovoljni sa zvukom na sluskama na wave II ?

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Ajde mala pomoc,ko koristi ovu verziju os-a...Jos malo pa istice ugovor kod Telenora,pa polako pocinjem gledati...Svidja mi se ovaj Wave II,izrada,izgled,ekran.Dosada sam koristio naravno i simbian i android,badu ne.Simbiana sam imao dosta,androida 2 kom.Prvi svi vec znamo,u principu mislim da je ok,android pomalo,me smara ono kill selected apps.Ovaj mi se SVIDJA.Konkretno pitanje,androidu je net prirodno okruzenje i on moze samo tako i da radi kako treba...Da li je isti slucaj sa badom ili je gprs when needed,znaci po potrebi.Ako je net stalan kao na androidu da li postoji aplikacija apn on/off.Puno hvala.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ne vuce net sam po sebi,jedino moze neki widget da se apdejtuje sam,ako ih koristis uopste,ali sto se toga tice nemas problema... :)

cecko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2010. 18:40
:: Note9

Post od cecko »

Petar I @
Dzonsi Ti je dao odgovor, ali moram da ga ispravim, da dopunim odgovor.
U setovanju telefona postoji mogucnost da mozes u potpunosti da onemogucis pristup internetu preko GPRS-a ili 3G-a (WI-FI takodje ukljucijes po zelji), tako da ni vidgeti koji su podeseni da se automatski apdejtuju, nece moci sami to isto da urade.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Znaici ne radi kao andrdroid(namerno sam tako napisao).Koliko mu realno drzi baterija?Kko se pokazao u nekoj normalnoj upotrebi,malo mi je simbijan dosadi.Ako je dobar da li ce izdrzati kod mene do kraja ugovora?Pozdrav svima.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

PetarI, Ко може да ти каже да ли ће издржати код тебе до краја уговора? Он је један од најквалитетнијих телофона данашњице, са одличном батеријом и најбољим функцијама у старту.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Pa to mi treba,kvalitetan telefon,dobra baterija,dobre funkcije(da nije andrdroid,a simbijan moze a i ne mora), :dry: .Pogresno sam postavio pitanje,nadam se da ce svojom kvalitetom opravdati ulaganje dvogodisnjeg zarobljavanja sa njim(kao zena bog te). :o

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

PetarI, Ако телефон не користиш за вежбање фудбала издржаће он без проблема и више од две године :wink:

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Bas sam se zagrejao za Wave II.Da li neko moze ukratko da mi uporedi njegov OS sa androidom i simbijanom,nije da necu nauciti,ali bih voleo da mi neko ko zna ukaze na razlike.Posedovao sam oba navedena,badu ne i totalna mi je nepoznanica,na papiru je sve ok,ali u upotrebi...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Исто као Андроид, Самсунг је ископирао све што је могао са Андроида тако да ако си користио Андроид нећеш имати проблема ни са овим, још када изађе за који месец Бада 2...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Ne volim da dosadjujem.Do sada sam cak i malo saljivo postavljao pitanja,ali postavio bih ti konkretno pitanje.Ono sto me najvise odbijalo od androida su bile verzije 2.1 bez smestanja podataka na mem.karticu(naravno to je reseno sa novijim varijantama) i to sto je internet stalno aktivan(prekid se mogao praviti iskljucivo brisanjem apn-ova,ili aktiviranjem widgeta tipa apn on/off),e pa kakva je stvar ovde?Hvala.

Imam osecaj da je ta bada najslicnija fabrickom operativnom sistemu,sa dodatkom widgeta(npr.kao s5230 i mogucnoscu skidanja nekih aplikacija),a konekciju vrsi po potrebi kao simbijan,a multitasking kao android...

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

PetarI, bada ti je bolja od simbijana,brza je i stabilnije radi,imao sam Ominu HD pre Wave-a,izasle su novije verzije simbijana ali mislim da je to samo sminka i dalje je bada bolja sto se toga tice.Jedini nedostatak je sto nema mnogo aplikacija,ali to ti i ne igra neku ulogu u normalnom koriscenju(pozivi,poruke,muzika,internet...),ako ti znace aplikacije i igrice mnogo onda idi na android...Bateija je odlicna,na mom Wave-u uz maksimalno koriscenje izdrzi oko 2 dana(Skinem ga ujutru sa punjaca i isprazni se sutradan uvece),uz normalno koriscenje izdrzi jos jedan dan duze...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Bio sam danas u Telenorovom predtavnistvu u Novom Sadu.Reko malo gledam,imam jos 2-3 meseca fore...Crni WaveII,prelep sta reci,nego cim dobijem pismeno obavestenje,odoh da ga kupim. :)

Odgovori