Samsung C6712 Star II DUOS

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
coneesky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Jun 2012. 18:23
:: simens c55
:: samsung c6712

Samsung C6712 Star II DUOS

Post od coneesky »

Koristim ovaj telefon negde oko pola godine, manje vise zamerki nemam, ali imam jedan problem. Memorija telefona je previse mala 30Mb, i tu nastaje problem. Kada hocu neku pesmu da postavim za ton zvona, on je automatski kopira u memoriju telefona. Ako koristim vise pesama za ton(zvona, alarma, itt), napuni se memorija telefona i limitiran sam. E sad, ima jos par problema, tipa poruka, uvek mi izbacuje da je memorija puna, ako surfujem malo duze netom, opet isti problem. Zna neko resenje, polupacu ga u skorije vreme. Hvala unapred.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung C6712 Star II DUOS

Post od tomas.hokenberi »

coneesky, sto se tice melodija za poruke, nemoj nikada postavljati cele pesme kao melodije za pozive, a posebno ne za SMS poruke. Instaliraj na PC-u neki editor MP3/Wav fajlova i iseci onaj deo pesme koji zelis da koristis kao melodiju za pozive ili SMS. Takodje mozes da jos smanjis velicinu fajla tako sto ces smanjiti bitrate melodije itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

coneesky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Jun 2012. 18:23
:: simens c55
:: samsung c6712

Re: Samsung C6712 Star II DUOS

Post od coneesky »

znam ja to sve, radio sam to ranije, ali me cudi sto ne moze kao kod obicnih telefona, jednostavno iskoristi tu melodiju za ton zvona, i cao. jos koristim dve kartice, pa bih razdvojio melodije zvona, da raspoznajem. nervira me menogo telefon, mora da postoji neko resenje.
hvala na odgovoru

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung C6712 Star II DUOS

Post od tomas.hokenberi »

coneesky, pa ako telefon ima 30 MB interne memorije, a melodija mora da bude na internoj memoriji, logicno je da ce brzo popuniti ako za melodije biras MP3 fajlove od 5-6 MB. Inace vecina "obicnih" telefona funkcionise na isti nacin, cak i neki "smart" telefoni prebacuju melodije sa kartice na internu melodiju, ako se izaberu kao tonovi zvona ili SMS poruke.
Resenje je jedino ono sto sam ti napisao, smanji melodije i trosice manje interne memorije. Ili nemoj koristiti uopste MP3 fajlove, vec MIDI datoteke (koje su sve reda desetak KB) za melodije zvona.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori