Samsung Galaxy S3 ( I9300 / I9305 / I9300I )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

Dpb, kako misliš da ove baterije nije dobro puniti do 100%? Koje su to baterije koje nije dobro puniti do kraja?

janka_88, i kod mene je isto tako...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

Bas je i preporucljivo puniti baterije dok telefon ne prijavi da je baterija puna. Znaci ne do 100% vec bas dok je ne javi da je napunjena. Ono sto sam nacuo da ne valja je da se svaki put potpuno prazni baterija (znaci da se ugasi telefon) ali nisam siguran.

Markkoni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 16. Jun 2012. 06:41
:: Samsung Galaxy I9100
:: Nokia 100

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Markkoni »

Ja ceo zivot baterije punim i praznim do kraja, i kod svakog telefona ni posle godinu-dve se ne oseti da krace traje nego prvog dana...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Green »

janka_88 napisao:Bas je i preporucljivo puniti baterije dok telefon ne prijavi da je baterija puna. Znaci ne do 100% vec bas dok je ne javi da je napunjena.
Ovo "bold-ovano" bas i nema smisla. Zar telefon ne prijavi da je baterija puna onoga momenta kada dostigne 100%? Na mojoj Galaksiji je tako, ' bem li ga...

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od iamivan »

Green, primetio sam na par telefona (a i na mom), ako staviš telefon da se puni i skineš ga sa punjača čim piše 100%, baterija će se spustiti na nekih 96-98%.

Zato čekaš dok ti telefon ne zapišti i napiše "Baterija skroz puna". :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

Green, mozda i nema smisla ali je tako. Primjetio sam znaci da dodje na 100% i onda stoji po 10-15min da i dalje puni i tek onda se aktivira zelena led i pojavi natpis da je telefon napunjen.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Green »

iamivan, meni se to takodje desi, ali ne svaki put. Nekad ostane na 100% pa se spusti na 99-98% tek posle nekog vremena, a nekad cim otkacim telefon sa punjaca, znaci odmah posle zvucnog signala da je baterija napunjena.

janka_88, mozda to zavisi od telefona do telefona. Eto recimo neko se zali i da mu se telefon jako greje prilikom punjenja, kod mene (neverovatno ali istinito) uopste nije tako. Zagreje se, ali veoma, veoma malo. Nekom je telefon vruc i nakon punjenja kad baterija dostigne 100%, a telefon je jos na punjacu (ako se ostavi preko noci i sl.)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od lesa0208 »

Takodje je i kod mene i kod druga na sgs3 isto ne cim se baterija napuni i skine se sa punjaca ne pise 100% odmah je 99% mada meni nije jasno zbgo cega je to, takodje ona funkcija smart stay vise ne radi nego sto radi...

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Boban N.P. »

da se i ja pohvalim :x - ispadne mi danas telefon i naprsne ekran .... cena sitnica 300 evra taj touch i lcd ... znaci ... tri tackice ...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od lesa0208 »

Boban N.P., a koliko je samo digitajzer? Ako ti je napukao on onda nema potrebe za menjanjem LCD-a.

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Boban N.P. »

a, vidi druze .. pojma nemam sta se menja, ja zvao na dva tri mesta i onieni tako kazu ... ja nemam drugih ostecenja sem staklo sto je naprslo ... ajde da Vas zamolim ako neko moze da mo kaze gde da zamenim onda taj digitajzer ako moze samo to da se menja i koliko cee to zadovoljstvo kostati - tebi Lesa hvala brate !!!

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Boban N.P. »

hm .. evo sad sam napokon dobio BG Elektronik znaci ovlasceni servis kazu mi da ne moze da se menja samo taj digitajzer nego mora sve komplet ... e, sad ne znam ... ako moze javljajte ljudi :-)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od lesa0208 »

Verovatno ti to kazu zato sto nabavljaju LCD panel i digitajzer zajedno, pa onda i prodaju tako.

Nego ja imam drugo pitanje za vlasnike sgs3 da li vama krcka nekada home dugme? Ja taj isti problem imam na sgs2 i to home dugme krcka, isto je krenulo i na sgs3 da mi krcka to dugme...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

lesa0208, meni ne krcka uopste home dugme vec eto nakon mjesec dana koristenja. Malo nekad zna kao da zaskripi dugme za pojacavanje i smanjivanje ali neprimjetno.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od lesa0208 »

janka_88, meni to dugme radi super samo ovo home zna nekada da zakrcka, to me je i najvise plasilo jer mi je isto tako i na sgs2 bas nisam zadovoljan samsungovim kvalitetom.

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od marebrus »

drugari, hvala svima na ovim komentarima oko baterije... u medjuvremenu sam i sam nesto pohvatao od drugara koji ima S2, on kaze da nema potrebe da se baterija puni i prazni do kraja, koristi s2 vec godinu dana i kaze da mu se baterija nije ni malo promenila...

iz ne znam kog razloga meni je jednom pisalo 99% a sinoc kad sam skinuo sa punjaca je pisalo ravno 100%, na kraju krajeva bitno je da to sve sljaka kako treba...

sto se dugmica tice, za sad ne krcka ni jedno a kako ce biti videcemo.

pozz svima

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Samsung Galaxy S3 I9300

Post od gargamel4 »

Boban N.P. & Lesa, drugar radi u servisu telefona (već 10 godina) i kaže mi da je u najvećem broju slučajeva digitajzer zalepljen za ekran i da ga je kod nekih modela nemoguće odlepiti a kod nekih postoji velika verovatnoća da se polomi tokom skidanja. Da li zbog kompaktnosti sklopa ili cene rezervnog dela (a najverovatnije oba), ali najčešće se upravo tako i prodaju - komplet.

Što se baterije tiče - na 2 telefona imam istu situaciju - indikator u vrhu ekrana kaže 100%, a nezavisni program koji prati stanje baterije kaže 97-98%, i to je razlog što vam neposredno po punjenju baterija padne na pravi nivo. Definitivno telefon ne isključuje punjač onog momenta kad vam prijavi da je puna nego drži još malo. Razlog ovome bi bio veći napon iz punjača i manji u bateriji, a merenne na spoju pa se dobija prosek, a baterija zapravo nije stvarno puna. Ne vidim razlog da se ne puni do kraja, ali da bi se produžio vek poželjno je na svakih 20ak ciklusa punjenja jednom je isprazniti do kraja (da se ugasi), a ostalih puta ne baš dotle. Da ne kopam sad link (s telefona kucam), ali na Apple-ovom sajtu stoji takvo uputstvo. Ako će se duže vreme baterija ostaviti da stoji, nikako je ne ostavljati ispražnjenu ali tada ne treba da se puni do kraja nego na 50-90%.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Boban N.P. »

hvala vam na savetima ... e, sad nesto drugo zanimljivo ... cena kompleta stravicno sara od jucerasnjih 300 evra danas nadjem i za 17.000 i to u ovlascenim servisima ... Kako sad znati da li je deo original ili neka Kineska kopija pa zato cena ovako varirs ? Nisam pametan sta ciniti ...

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Boban N.P. »

i jos nesto .. na stranim sajtovima vidim da ima posebno da se kupi samo to staklo znaci logicno je da se onda i moze menjati ?! verovatno ovi nasi mnogo strucni a i pare lepe za cep komplet !

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Samsung Galaxy S3 I9300

Post od gargamel4 »

Nisam serviser pa ne znam detalje za ovaj model, rekao sam uopšteno :)
Inače 170€ je prilična cifra i ne verujem da je kineska kopija. Pre bih se kladio na različite ugradnje u cenu, kao i eventualno minimalnu propisanu cenu dela od strane Samsunga za Srbiju (a to šti neko ume da se snađe je do njega ;) )
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori