Samsung Galaxy S3 ( I9300 / I9305 / I9300I )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

mrkixxx jel neko već dobio 4.1.2 ? Meni kaže da imam zadnju verziju (4.1.1)

Ajoj , pređoh sa Htc One S na SIII i tek sad vidim kolika je razlika između Sense i TW ... lepši je Sense definitivno .
16 godina na forumu MOBILNISVET

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od mrkixxx »

@rafaelo
nisam menjao. flesovao sam cist xxella i ceko da vidim dal cu da imam nekih problema sa scs. medjutim sve radi kako treba pu,pu,pu :D
takva su uglavnom iskustva ostalih.
@zoreli
pa svi su presli na 4.1.2. a britanci su dobili jos jednu dopunu u 10 dana. duga prica.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

Kako da promenim onih 5 prečica sa lock-screena (što stoje na zaključanom ekranu u dnu , da ih zamenim ) ??? :?
Poslednja izmena od zoreli u Pon, 07. Jan 2013. 01:16, izmenjeno 2 puta ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

zoreli, odes u Settings/ Lock Screen/ Screen Lock/ Lock Screen Options/ Shortcuts i tu kliknes na slova, a ne na On/Off mesto i tu ih menjas. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dpb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 18:13
:: Samsung SM-G920
:: Huawei p8 lite

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Dpb »

Jel neko mozda zna kako se stavlja ona traka sa strane sto je dodata sada u 4.1.2 verziji, ja sam je imao kada sam odradio update i posle tog sam odradio factory reset i posle tog je vise nije bilo

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

Dpb, jesi proverio prvo da li je aktiviran u Settings, a zatim dugo pritisni Back taster. Trebalo bi da ti se pojavi. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

Ninolina napisao:zoreli, odes u Settings/ Lock Screen/ Screen Lock/ Lock Screen Options/ Shortcuts i tu kliknes na slova, a ne na On/Off mesto i tu ih menjas. :-)
Podešavanja / Zaključavanje ekrana / Opcije zaključavanja ekrana / Prečice / Postavi prečice na zaključanom ekranu :oops:

Hvala Nina :) , ja navikao na Htc Sense ....
16 godina na forumu MOBILNISVET

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

zoreli, polako, navići ćeš se i na ovo... :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Boban N.P. »

POZ svima --- zamolio bih nekog da mi pomogne .. situacija je sledeca .. do sada kao tastaturu nisam koristio cirilicna slova i sinoc sam pokusao prilikom slanja SMS poruka da to bude na cirilici i onda vidim problem --- kad sam hteo da pustim istu izbaci mi poruku da ce ista stici OSTECENA ? i stvarno ljudi dobiju samo UPITNIKE !? Takodje sam sa NET-a iskopirao jednu poruku na cirilici i opet isti slucaj, znaci imam neki problem sa slanjem cirilicnog teksta ? ako moze pomoc nekoga ko znas ta treba da uradim ili mozda koju tastaturu sa cirilicom da skinem tj. instaliram pa da ovo funkcionise ! HVALA unapred . .

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od mrkixxx »

dpb ukljuci tu opciju u notification baru
multi window

Dpb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 18:13
:: Samsung SM-G920
:: Huawei p8 lite

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Dpb »

Ninolina, hvala uspeo sam :oops: kao sto si i rekla dugo back i tu je

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

Dpb, super...:-) Moguće je da ćeš tako morati da ga pokrećeš posle svakog restarta. Tako je na kuvanom ROM-u koji sam koristila pa je verovatno tako i na oficijelnom. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

Ninolina napisao:Baraba, ja koristim Smart Keyboard. Meni je ta tastatura najbolja. Ima i najlepse Skinove. :-)
Instalirao sam Smart Keyboard , fantastično izgleda i radi , nego nikako ne mogu da sklonim onu notifikaciju SR sa vrha ekrana kod (baterije i mreže) , gde se to uklanja baš me nervira :wacko:

Slika Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od toda81 »

I ja koristim smart keyboard i nemam tu notrifikaciju na vrhu ekrana. Pogledaj lepo podesavanja za smart keyboard
Note IV N9100 dual

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

Našao sam : Language / Show language icon :oops: :oops: :oops:

Kad prebacim na ćiriličnu tastaturu nema slova ђ ж ћ ч :?

Kako vama radi Kies , meni nekad hoće nekad neće da se poveže a i kad hoće se poveže čekam i po 5 - 10 minuta

Edit: Evo danas uopšte ne mogu da se povežem sa Kiesom :dry: connecting vrti već 3 sata ...

Definitno ne mogu da povežem telefon sa kompom preko Kiesa , a juče sam uradio apdejt i sve je radilo ....

Povezao se posle 4 sata i 3 reinstalacije ... Nokia je mama za sinhronizaciju a ni sa Htc nisam imao problema.
Poslednja izmena od zoreli u Pon, 07. Jan 2013. 17:15, izmenjeno 5 puta ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

Dpb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 18:13
:: Samsung SM-G920
:: Huawei p8 lite

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Dpb »

Pa kies hoce nekad da pravi probleme bar i kod mene to mi se ne svidja kod samsunga da nemogu da naprave stabilan program za sinhronizaciju

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od mrkixxx »

@zoreli
za sta koristis kies? ja sam deinstalirao kies i sam ubacio drivere za fon. on se povezuje kao media device i sve sto ti treba radi. uglavnom se korisnici zale na kies.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

mrkixxx koristim Kies za prebacivanje mizike, fotki , itd a i juče sam uradio apdejt na 4.1.1 preko Kiesa jer mi nije hteo preko wifi , najsrećniji sam bio sa usb mod opcijom koje više nema ... kako si ti povezao telefon na komp a da ti ga prepoznaje kao usb , da li si samo instalirao drajvere bez Kiesa ?
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Baraba »

zoreli napisao:Danas sam kupio SIII , bio je na 4.04 i uradio sam update preko wifi , pokrenuo sam update - telefon se restartovao i sad zeleni robotić leži sa znakom uzvičnika .... šta da radim dalje :?
Kada se tako nešto desi prebaci u recovery i iodaberi Wipe Data/factory reset. Pali kao mina posle toga :)
Kies je smeće, slobodno možeš da ga izbrišeš, nije potreban za prebacivanje. Meni je radio kao USB čim spojim sa preko usb sa pc, imaš u podešavanjima opcije ako ga ne vidi iz prve, mislim da treba da štikliraš nešto "Za otkrivanje greške" ako ne vidi pc.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

Znači da ako izbrišem Kies a ostavim drajvere PC će mi detektovati telefon kao USB Flash ??? Samo treba otići u Podešavanja / Opcije razvojnog tima / Otkrivanje frešaka putem USB - štiklirati ???
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori